خبر فوری

 • چابهار، بهشت آبزی‌ پروری ایران

  اقتصاد میهن: مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری، توسعه تجارت و صید صنعتی سازمان منطقه آزاد چابهار از این منطقه به عنوان بهشت آبزی‌ پروری کشور یاد کرد.

 • برگزاری نخستین جشنواره ساحل نشینان به‌ ميزبانی منطقه آزاد چابهار

  اقتصاد میهن: سرزمین موج و مرجان، تنها بندر اقیانوسی کشور و سواحل زیبای مکران میزبان نخستین جشنواره ساحل نشینان است.

 • مدیرعامل منطقه آزاد چابهار به عنوان رئیس شورای آموزش و پرورش منصوب شد

  اقتصاد میهن: یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، طی احکامی رئیس و اعضا شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد چابهار را منصوب کرد. بر این اساس «امیر مقدم»، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار به سمت رئیس شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد چابهار منصوب شد.

 • نخستین خط کشتیرانی مستقیم از چین به چابهار راه‌اندازی شد

  اقتصاد میهن: مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: با پهلوگیری کشتی اقیانوس‌پیما از مبدأ چین، نخستین خط کشتیرانی مستقیم از چین به چابهار راه‌اندازی شد.

 • استاندارد سازی تاسیسات و مراکز اقامتی چابهار

  اقتصاد میهن: مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار از برنامه‌ریزی برای استانداردسازی اماکن اقامتی و گردشگری در منطقه آزاد چابهار خبر داد و گفت: براساس برنامه استاندارد سازی تاسیسات و مراکز اقامتی که در دستور کار سازمان منطقه آزاد چابهار قرار گرفته است، گواهی استاندارد کیفیت خدمات گردشگری به تاسیسات و مراکز اقامتی که از استانداردهای لازم برخوردار باشند، ارایه خواهد شد.

 • بهره مندی مردم از مواهب و برکات منطقه آزاد چابهار

  اقتصاد میهن: آیت الله محامی نماینده ولی فقیه در استان‌ گفت: بر اساس اولویت بندی مردمان شهرستان، استان و کشور باید از مواهب و برکات منطقه آزاد چابهار بهره‌مند گردند.

 • تبادل دانشجو با کشوری که اینترنت ندارد!

  اقتصاد میهن: هفته گذشته خبری از سوی سازمان امور دانشجویان منتشر شد مبنی بر اینکه قرار است در راستای گسترش ارتباطات میان دو کشور ایران و کره شمالی، تبادلات علمی صورت گیرد.

 • گردشگری خلاق، ظرفیتی ایده آل برای توسعه چابهار

  اقتصاد میهن: سرپرست مدیریت گردشگری و میراث فرهنگی منطقه آزاد چابهار گردشگری خلاق را ظرفیتی ایده آل برای توسعه این منطقه دانست.

 • چرا جبل‌علی، جبل علی شد؟

  اقتصاد میهن: مدیر عامل منطقه آزاد چابهار در یادداشتی ضمن اشاره به دلایل موفقیت مناطق آزاد دنیا بیان کرد برای دستیابی گام زدن در مسیر توسعه و فراهم کردن زیرساخت‌ها و بستری که می‌تواند چابهار را به سوی جبل‌علی شدن هدایت کند، یک پیش‌شرط راهبردی دارد: مدیریت یکپارچه. همان اصلی که از سوی دولت سیزدهم در دستور توجه قرار گرفت و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد این پیش‌شرط راهبردی را در دستور کار قرار داد.

 • انعقاد تفاهم نامه همکاری برای ارتقای سلامت جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی

  اقتصاد میهن: در راستای کاهش آسیب های اجتماعی، ارتقای سطح سلامت جامعه و بهبود وضعیت اعتیاد و کارتن خوابی در سطح شهرستان چابهار و ناهنجاری های مرتبط به این معضل، تفاهم نامه ای فی ما بین سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و فرمانداری چابهار منعقد شد .

 • درخواست هند از آسیایی‌ها برای سرمایه گذاری در چابهار

  اقتصاد میهن: سفیر هند در ایران با بیان «ایران نقطه اتکا و هرم اصلی کریدور شمال-جنوب است» گفت: نخست وزیر هند از کشورهای آسیای مرکزی خواسته با این کشور برای بهره‌گیری از پتانسیل بندر چابهار همکاری کنند.

 • آغاز مطالعات توان اکولوژیکی در منطقه آزاد چابهار

  اقتصاد میهن: مدیر محیط زیست منطقه آزاد چابهار از آغاز مطالعات توان اکولوژیکی در منطقه خبر داد و گفت: هدف از انجام این مطالعات استراتژیک مکان یابی بهینه فعالیت ها و همچنین میزان بارگیری های صنعتی در اراضی 86 هزار هکتاری منطقه آزاد چابهار و جلوگیری ار آلودگی های زیست محیطی ناشی از صنعت در سواحل مکران در سه حوزه آب، خاک و هوا می باشد.

 • برگزاری مراسم روز جهانی معلولین در منطقه آزاد چابهار

  اقتصاد میهن: معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار با مشارکت موسسه آوای روشنایی، اداره بهزیستی بندر چابهار و مدرسه استثنایی هدایت مراسم روز جهانی معلولین را برگزار کرد.

 • اطلاعیه دعوت به مشارکت در«بورس بین الملل مناطق آزاد» منتشر شد

  اقتصاد میهن: اطلاعيه دعوت به مشاركت در «بورس بین‌الملل مناطق آزاد» برای کلیه متقاضیان اعم از بورس ها، شرکت های تامین سرمایه، کارگزاری ها، شرکت های سرمایه‌گذاری، بانک ها، بیمه‌ها، هلدینگ های تولیدی، صنعتی و تجاری، سازمان های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، شرکت های سرمایه‌گذاری و توسعه مناطق آزاد منتشر شد.

 • برپایی آموزش های اشتغال محور در ندامتگاه چابهار

  اقتصاد میهن: سازمان منطقه آزاد در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی اقدام به راه‌اندازی دور دوم مهارت آموزی و توانمند سازی مدد جویان ندامتگاه چابهار کرد.

 • زمان حمل کالا بین ایران و چین به ۵ روز کاهش می یابد

  اقتصاد میهن: تورکان صدیکف سفیر تام الاختیار قرقیزستان در تهران در دیدار با محسن احمدی مدیرعامل و رئیس هیات مدیره هلدینگ سبا اظهار امیدواری کرد با راه اندازی کریدور ریلی کاشغر-نارین و اوش-سرخس فاصله حمل بار و صادرات و واردات کالا بین ایران و چین در سالهای آتی به ۵ روز کاهش یافته و راه دسترسی چین و آسیای میانه به کشورهای عربی، هند و آسیای شرقی هموار گردد.

 • پول بازنشستگان ایرانی چگونه به اقتصاد ونزوئلا تزریق شد؟

  اقتصاد میهن: ونزوئلا یکی از بی‌ثبات‌ترین اقتصاد‌های جهان است و با توجه به آنکه دولت این کشور اساساً پولی برای پرداخت جهت تامین منابع مالی پروژه‌های عمرانی در اختیار ندارد، بخش خصوصی ایران چندان رغبتی به فعالیت در این کشور از خود نشان نداده است، اما این مسئله شامل شرکت‌های دولتی و بنیاد‌های خصولتی نمی‌شود و مدیران این واحد‌های اقتصادی، اشتیاق وافری برای حضور در این کشور فقیر، از خود نشان داده‌اند.

 • دپوی ۴ میلیون تُن کالای اساسی در هاب غلات ایران

  اقتصاد میهن: مدیر کل بنادر و دریانوردی خوزستان خبر داد که در حال حاضر در بندر امام ٣٧ فروند کشتی با میزان بار ٢ میلیون و ٢٠٠ هزار تن در لنگرگاه بر روی آب مانده‌اند.

 • دستورات ویژه رئیس جمهور برای ساماندهی حاشیه نشینی چابهار

  اقتصاد میهن: مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: رئیس جمهور برای ساماندهی مناطق حاشیه نشین چابهار و بهره‌مندی مردم از مسکن مناسب، امکانات آب و برق، مدرسه و بهداشت و صدور سند مالکیت دستورات ویژه‌ای را صادر کردند که این دستورات در حال انجام است.

 • مناطق آزاد، موتور محرکه اقتصادی کشور

  اقتصاد میهن: دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: مناطق آزاد با انجام تولیدات و ایجاد اشتغال، موتور محرکه اقتصادی کشور هستند و باید توجه ویژه به آنها صورت گیرد تا جهش تولید و رونق اشتغال و توسعه کسب و کار عملا مشاهده شود.

 • راه اندازی پرواز کیش- دوحه برای هواداران مسابقات جام جهانی

  اقتصاد میهن: پس از کش و قوس‌های فراوان سرانجام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از راه‌اندازی مسیر پروازی کیش به دوحه برای هواداران مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خبر داد.

 • کریدور شمال-جنوب، بهترین راه برای توسعه روابط اقتصادی ایران و روسیه

  اقتصاد میهن: مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت ، کریدور شمال-جنوب، بهترین راه برای توسعه روابط اقتصادی ایران و روسیه است و با توجه به عزم جدی ایران و روسیه برای توسعه کریدور شمال – جنوب، سال آینده می‌تواند سال جهش اقتصادی و رونق برای این کریدور باشد.

 • لزوم اقدام عملیاتی برای راه اندازی مناطق آزاد مشترک ایران و روسیه

  اقتصاد میهن: دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: یکی از ماموریت های دولت به بنده این است که با روسیه و کشورهای اوراسیا درباره مناطق آزاد مشترک اقدام ویژه و عملیاتی انجام شود.

 • پیام تبریک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت هفته کیش

  اقتصاد میهن: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پیامی فرا رسیدن روز و هفته کیش را به ساکنان و گردشگران تبریک گفت.

 • هیاهو برای هیچ!/ مدیرعامل منطقه آزاد کیش: منتظر گردشگر خارجی از جام جهانی نیستیم!

  اقتصاد میهن: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ضمن اعلام آمادگی ایران برای پهلوگیری و اعزام کروز به قطر برای جام جهانی اظهار کرد: دیگر منتظر گردشگر خارجی به داخل جزیره کیش در طول دوره جام جهانی نیستیم.

آخرین خبرها
بانک صادرات ایران بانک تجارت فولاد خوزستان بیمه پارسیان بیمه دی بانک سینا موسسه ملل
پربیننده‌ترین
وزارت ارشاد