• دریاچه ارومیه مُرد! + تصاویر

  اقتصاد میهن: آخرین تصاویر ماهواره‌ای از دریاچه ارومیه نشان می‌دهد که در فاصله یکسال اخیر و از آبان 1401 تا آبان 1402، از سطح 878 کیلومتر مربعی آب دریاچه ارومیه، حدود 80 درصد خشک شده و حالا فقط 170 کیلومتر مربع و معادل 4درصد از سطح آب دریاچه به جا مانده که مساوی با مرگ قطعی ششمین دریاچه آب شور جهان و بزرگ‌ترین دریاچه داخلی ایران است.

 • بلایی که سر سفره مردم آمد و کسی آن را ندید

  اقتصاد میهن: دولت سیزدهم مدعی است که سریع‌ترین کاهش نرخ تورم در سه دهه اخیر در این دولت رخ داده و این در حالی است که نرخ تورم در کشور همچنان بالای ۴۰ درصد است به گونه‌ای که در مهرماه ١٤٠٢ نرخ تورم سالانه برای خانوارهای کشور به ٤٥,٥ درصد رسیده است که دامنه تغییرات آن برای دهک‌های مختلف هزینه‌ای از ٤٤.٦ درصد برای دهک اول تا۴۶.۵ درصد برای دهک دهم در نوسان بوده.

 • سوال‌های جنجالی مجری شبکه افق از ولایتی

  اقتصاد میهن: امیرحسین ثابتی «مجری شبکه افق» که سابقا در توییتر فضای چالش برانگیزی ایجاد کرده بود، در کانال تلگرامی خود سوال‌هایی از علی اکبر ولایتی پرسیده که این نوع سوال‌های امیرحسین ثابتی با توجه به جنجال اخیر در برنامه «صبح بخیر ایران» و به میان آمدن اسم علی اکبر ولایتی در آنتن زنده، توجه برانگیز شده.

 • انتصاب مهندس دامپروری به مدیریت منطقه آزاد مازندران!/ دورهمی اخراجی‌های دولت سیزدهم در مناطق آزاد

  اقتصاد میهن: کلید سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی مازندران به حجت الاسلام و المسلمین مجیدرضا فولادی، مقام عزل شده نهاد ریاست‌جمهوری رسید! منطقه آزادی که به تازگی به همراه سرخس و دوغارون به جمع مناطق آزاد و تجاری ایران اضافه شدند و تعداد این مناطق را به عدد ۱۰ رساندند.

 • رونمایی از ۱۱۰ بسته ویژه جذب سرمایه گذار در سازمان منطقه آزاد ماکو

  اقتصاد میهن: معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو با اعلام اینکه هدف این سازمان از حضور در رویداد بین‌المللی کیش اینوکس ۲۰۲۳ رونمایی از بسته‌های سرمایه‌گذاری است، گفت: حدود ۱۱۰ بسته سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ماکو با داشتن ویژگی‌هایی‌ همچون بی‌نام بودن، اختصاص زمین و انجام استعلامات و مراحل اداری تعریف و آماده سازی شده است.

 • کیش اینوکس در مسیر داووس

  اقتصاد میهن: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در دهمین نمایشکاه بین المللی، بورس، بانک، بیمه، خصوصی سازی و معرفی فرصت های سرمایه گذاری به نقش مهم این رویداد اشاره کرد و گفت: در آینده نزدیک “کیش اینوکس” به مجمع اقتصادی غرب آسیا ارتقاء خواهد یافت.

 • انعقاد ۹ قرارداد با حجم سرمایه گذاری ۹۰۰ میلیون یورو در منطقه ویژه اقتصادی لامرد

  اقتصاد میهن: مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: در منطقه ویژه اقتصادی لامرد طی ۱۰ ماه گذشته ۹ قرارداد با حجم سرمایه‌گذاری ۹۰۰ میلیون یورو منعقد شده یا در شرف انجام است.

 • این پنج بانک، ۱۲ هزار خانه خالی دارند؟!

  اقتصاد میهن: در شرایطی که قیمت‌ها در بازار مسکن، بسیار بالا رفته و از توان اقتصادی مردم خارج شده است، ادعا‌هایی مبنی بر وجود هزاران خانه خالی در اختیار بانک‌ها، در صورت صحت و درستی، به‌دور از عدالت است و ضرورت دارد در خصوص اعداد اعلام شده شفاف‌سازی صورت بگیرد.

 • سهم ایران از دریای خزر، کمتر از ۱۱ درصد!

  اقتصاد میهن: سهم ایران از دریای خزر چقدر است؟ پاسخ این سوال با در نظر گرفتن اظهارات مقامات رسمی در طول سال‌های گذشته چندان دقیق و شفاف نیست. برخی سهم ایران را ۲۰ درصد می‌دانند و برخی دیگر از سهم ۱۱ درصدی می‌گویند.

 • کشاورزی مدرن در منطقه آزاد ماکو فرصت استثنایی برای کشورهای حوزه خلیج فارس

  اقتصاد میهن: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو به همراه معاون اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان در دیدار با مشاور وزیر تجارت و صنعت قطر در راستای توسعه همکاری‌های دوجانبه در بخش کشاورزی و امنیت غذایی دیدار و گفت و گو کرد.

 • شورای نگهبان مخالفت کرد؛ مناطق آزاد جدید؛ شاید وقتی دیگر

  اقتصاد میهن: با وجود اینکه در روز‌های گذشته حجت‌الله عبدالملکی، مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی از موافقت هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با ایجاد سه منطقه آزاد سرخس، دوغارون و مازندران خبر داده بود و پیش‌بینی می‌شد که تصویب نهایی آن با مخالفت شورای نگهبان روبه‌رو نشود، اما روز گذشته این شورا ایجاد سه منطقه آزاد جدید را تایید نکرد.

 • خلیج فارس به‌زودی غیرقابل سکونت خواهد شد!

  اقتصاد میهن: واشنگتن پست در گزارشی با اشاره به ثبت دما‌های فوق‌العاده بالا در منطقه خلیج فارس، پیش‌بینی کرده است که این ناحیه غیرقابل سکونت می‌شود.

 • ۵ تهدید طالبان برای ایران؛ از بحران آب تا خطر جنگ

  اقتصاد میهن: امروز سالروز سقوط کابل به دست نیروهای طالبان است. در 15 اوت 2021 و پس از حملات گستردۀ نیروهای طالب و محاصرۀ کابل در کمتر از یک ماه، رئیس جمهور وقت افغانستان، اشرف غنی با هواپیما از کابل گریخت و افغانستان پس از 20 سال مجددا به دست طالبان افتاد.

 • سرآغازی بر پایان رکود تولید انرژی در کیش/ کیش با قطعی برق خداحافظی می‌کند

  اقتصاد میهن: صنعت برق به عنوان یکی از صنایع زیربنایی، تاثیر چشمگیری بر توسعه اقتصادی و خدماتی دارد؛ در همین راستا نیز افزایش تراز اقتصادی و رشد صنعت گردشگری در جزیره‌ای همچون کیش را بدون رشد در صنعت تولید و توزیع انرژی نمی‌توان متصور بود.

 • طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی لامرد تصویب شد

  اقتصاد میهن: طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی لامرد به تصویب کارگروه تخصصی شواری عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی رسید.

 • از کرامات تئوریسین اشتغال زایی با ۱ میلیون تومان؛ آقای عبدالملکی ، ۲۰۰ هزار شغل کجا ایجاد شده است؟

  اقتصاد میهن: حجت الله عبدالملکی، دبیر مناطق آزاد دولت سیزدهم باز هم یک آمار نجومی داد. او در توئیتی نوشت: به فضل الهی دومین نمایشگاه معرفی بسته‌های سرمایه‌گذاری و توانمندی‌های صادراتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مشهد مقدس برگزار شد. ۲۷ منطقه آزاد و ویژه شرکت کننده ضمن تمرین کار تیمی و شبکه‌ای، موفق به جذب سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲۰۰ هزار میلیارد تومان (۴ برابر نمایشگاه اول) شدند.

 • حجم مبادلات تجاری ایران و زیمبابوه، کمتر از هزینه سفر رئیسی !

  اقتصاد میهن: آمدوشد با کشور‌های جهان، امری معمول و پذیرفته‌شده در عرف دیپلماتیک است. لکن این سفر‌ها زمانی دلچسب و مفیدفایده است که هدفمند و متضمن منافع‌ملی باشد، نه اینکه از روی ناچاری و به‌روایتی احساسی و صرفاً در شکل‌وشمایل نمایشی و تشریفاتی انجام شود. طبیعی‌است که سفر روسای دولت یا کشور، بیانگر نوعی ترفیع و تحکیم کیفی روابط دوجانبه محسوب می‌شود.

 • ۱۰۰ بسته سرمایه‌گذاری به ارزش ۵۰۰ هزار میلیارد ریال در منطقه آزاد چابهار آماده شد

  اقتصاد میهن: رئیس هیات‌ مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزادچابهار گفت: بیش از ۱۰۰ بسته سرمایه‌گذاری به ارزش بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد ریال در زمینه‌های مختلف اقتصادی از جمله تولیدی، صنعتی، ترانزیتی، گردشگری و بهداشتی آماده ارائه به سرمایه گذاران شده است.

 • رونمايي از ۷۰۰ بسته سرمايه گذاري در مناطق آزاد به ارزش ۴۳۰ هزار ميليارد تومان

  اقتصاد میهن: در مراسمي با حضور معاون اول رئيس جمهور از 700 بسته سرمايه گذاري در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی به ارزش 430 هزار ميليارد تومان رونمايي شد.

 • فرش قرمز منطقه آزاد ماکو زیر پای سرمایه گذاران داخلی و خارجی

  اقتصاد میهن: منطقه آزاد ماکو به عنوان وسیع ترین منطقه آزاد کشور و خاورمیانه به دلیل موقعیت جغرافیایی و دارابودن مرز بازرگان به‌عنوان بزرگترین مرز زمینی و دروازه تجاری- بازرگانی ایران به کشورهای CIS و اروپا همواره از نقش و اهمیت فراوانی برخوردار بوده‌اند.

 • بزرگترین مار پیتون جهان ، شکار و کشته شد+ تصویر

  اقتصاد میهن: شکارچیان مار در ایالت فلوریدا در آمریکا از لحظات شکار یک مار پیتون برمه‌ای ۵ متر و ۸۰ سانتی‌متری ویدئویی منتشر کرده‌اند که مورد توجه رسانه‌ها و کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است.

 • سهم ایران از صادرات مناطق آزاد، فقط یک درصد!/ عبدالملکی در اندیشه جهانی کردن مناطق آزاد!

  اقتصاد میهن: دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: به دنبال جهانی کردن مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران هستیم، با ۱۲ کشور در حال مذاکره‌ایم و با ۴ کشور عمان، سوریه، ازبکستان و قزاقستان به تفاهم رسیدیم. در طول ۱۸ ماه اول دولت سیزدهم مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ۳۰ میلیارد دلار ارز غیر نفتی برای کشور تامین کردند.

 • ترخیص و صادرات کالا بدون کارت بازرگانی مجاز شد + شرایط

  اقتصاد میهن: ترخیص و صادرات کالا بدون کارت بازرگانی (دارندگان کارت بازرگانی که چه کارت بازرگانی آنها منقضی، تعلیق یا ابطال می شود) مجاز شد.

 • پای هندی‌ها دوباره به چابهار باز شد

  اقتصاد میهن: فعالیت هند در چابهار که طی سال‌های گذشته متوقف شده بود، طبق اعلام سازمان بنادر و دریانوردی و با حل‌وفصل اختلافات میان این کشور و ایران دوباره شروع می شود، به طوریکه وعده قراردادی بلندمدت و بین‌المللی در بندر جنوبی چابهار داده شده است.

آخرین خبرها
بانک تجارت بانک ملی بیمه تعاون بانک صادرات ایران
پربیننده‌ترین
وزارت ارشاد