خبر فوری

 • گسترش فاحش فقر در کشور به فاصله یک‌سال

  اقتصاد میهن: بررسی تورم استانی نشان می‌دهد که ۲۵ استان نرخ تورمی بالاتر از ۴۴.۴ درصد میانگین کشوری؛ در آبان ماه داشتند. البته نکته‌ای که در بررسی داده‌های نرخ تورم استانی وجود دارد، بالا بودن این نرخ در استان‌هایی است که طی روز‌های اخیر محلی برای اعتراض‌های معیشتی و آبی بوده‌اند. استان‌های اصفهان، یزد، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری نرخ تورم سالانه‌ای به اندازه ۴۴.۶، ۴۵.۶، ۵۰.۵ و ۴۹.۳ درصد داشته‌اند.

 • گام‌های هند برای عملیاتی شدن بندر چابهار

  اقتصاد میهن: وزیر خارجه هند در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای از اقدامات دهلی نو برای عملیاتی شدن بندر چابهار خبر داد.

 • شمارش معکوس برگزاری نمایشگاه کیش اینوکس 2021 در کیش

  اقتصاد میهن: سیزدهمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور و هشتمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی با حضور بیش از 200 شرکت داخلی در کیش برگزار می شود.

 • گام‌های اجرایی در منطقه آزاد سیستان، تحقق وعده‌ای دیگر از رییس جمهوری

  اقتصاد میهن: سفر دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور به منطقه آزاد سیستان و تصمیمات عملیاتی در این منطقه از نخستین گام‌های اجرایی برای توسعه صادرات، رفاه مرزنشینان و تحقق وعده‌های رییس جمهوری به مردم سیستان و بلوچستان است.

 • درد بی‌پولی وبدبختی مردم را حس کنید

  اقتصاد میهن: بدترین رنج برای یک پدر خانواده این است که به دلیل نداشتن درآمد کافی نتواند نیازهای خانواده به ویژه فرزندان را برطرف کند. فرزندان آن گروه از پدران بی‌پول شاید در ژرفای وجود خود دل‌شان برای پدران‌شان بسوزد اما این دلسوزی به مرور رنگ می‌بازد و شاید برخی حتی رودرروی پدران بایستند که چرا بی‌پولی؟

 • رئیسی تاکید کرد : افزایش سهم صادرات مناطق آزاد از 2 به 4 درصد

  اقتصاد میهن: رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت ها و امکانات گسترده مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، آمار بسیار پایین صادرات غیرنفتی از این مناطق را، تاسف برانگیز و نگران کننده دانست و اظهارداشت: باید تحول جدی در مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی ایجاد شود و این مناطق به اهداف اصلی تشکیل خود بازگردند.

 • پايان دوران « شاد»

  اقتصاد میهن: ديروز رييس‌جمهوري در جلسه ستاد ملي مقابله با كرونا دستور به لغو ممنوعيت تردد شبانه داد اما از آنجا كه تا لحظه تنظيم اين گزارش، هيچ خبري درباره تصويب اين دستور رييس قوه مجريه منتشر نشد، پليس هم الزامي براي اجراي اين دستور شفاهي نديد چنانكه ديروز هم جانشين رييس پليس راهور ناجا اعلام كرد كه تا زمان ابلاغ به پليس، ممنوعيت تردد شبانه برقرار خواهد بود.

 • راه اندازی نخستین هتل سالمندان در کیش

  اقتصاد میهن: سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش از راه اندازی نخستین هتل سالمندان در کیش خبر داد

 • ایران از برند حلال جا ماند

  اقتصاد میهن: برند حلال یکی از پردرآمدترین برندهای گردشگری محسوب می‌شود که با توجه به آمار بالای مسلمانان در جهان همواره در حال گسترش است. در شرایطی مسوولان از برند ملی حلال سخن می‌گویند که دیگر کشورهای دنیا سالیان درازی است در این برند فعالیت می‌کنند و یک برند جهانی شناخته شده است.

 • ارتقاء جایگاه سازمان های مناطق در برنامه هفتم توسعه برای توسعه پایدار

  اقتصاد میهن: مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و معاونین دبیرخانه در نشستی با حضور جمعی از نمایندگان و اعضای فراکسیون مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر رفع موانع و مشکلات موجود در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی؛ خواستار اعلام مشکلات، چالش‌های اجرایی و دغدغه‌های فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران مناطق آزاد توسط نمایندگان خانه ملت شد تا برای حل و فصل آنها برنامه ریزی و اقدام شود.

 • توسعه؛ دستاویز تاراج خاک جزیره/ هنوز خاک هرمز را می‌فروشند!

  اقتصاد میهن: با وجود ممنوعیت فروش، خاک این جزیره خلیج فارس در وبسایت‌های رسمی به فروش می‌رسد.

 • خرید کالای غیرایرانی در سازمان کیش ممنوع شد

  اقتصاد میهن: سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش خرید اقلام خارجی را در تمام مجموعه‌ی سازمان، ممنوع اعلام کرد.

 • جان در ازای ۴۰۰ هزار تومان!

  اقتصاد میهن: گزارش‌های میدانی از بازار نشان می‌دهد کالا‌های خارجی جدید با گارانتی‌های متفرقه که طبق گفته مغازه‌داران دو سال ضمانت قطعات، ۱۰ سال ضمانت موتور و پنج سال بیمه در برابر دزدی و آتش سوزی دارند، به وفور در بازار دیده می‌شوند و حتی برخی مغازه داران اصلا کالای ایرانی ندارند که تعدادشان هم کم نیست.

 • همایش و نمایشگاه لجستیک چابهار برگزار می‌شود

  اقتصاد میهن: رویداد لجستیکی چابهار در قالب یک گردهمایی تخصصی و نمایشگاه حضوری و مجازی با مشارکت متعاملین زنجیره‌های تأمین اعم از دولتی و خصوصی، در تاریخ ۲۹ و ۳۰‌ دی و اول بهمن‌ماه سال جاری در منطقه آزاد چابهار برگزار می‌شود.

 • جزیره کیش در آستانه تحول زیرساخت های عمرانی

  اقتصاد میهن: سرپرست جدید سازمان منطقه آزاد کیش تقویت روحیه جهادی با هدف به اتمام رساندن طرح پایان مسافری جدید فرودگاه بین المللی کیش را به عنوان برنامه های نخست سازمان معرفی کرد.

 • زور قالیباف بر «سعید محمد» چربید؛ روسای مناطق آزاد قشم و کیش برکنار شدند

  اقتصاد میهن: روز گذشته با تایید اخبار نا امید کننده ای که از مناطق آزاد به گوش میرسد، بر خلاف وعده های سعید محمد در زمان انتخابات، و با چربش زور قالیباف بر سعید محمد، روسای سفارشی رئیس مجلس بر مسند ریاست مناطق آزاد قشم و کیش تکیه زدند.

 • منطقه آزاد کیش در آستانه ایجاد تحول اقتصادی

  اقتصاد میهن: مشاور رئیس جمهور انتصاب محمدرضا نوایی لواسانی را به عنوان سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش؛ تحولی بزرگ در حوزه سرمایه گذاری این منطقه عنوان کرد.

 • انتصابات فامیلی؛ قطاری که هر روز با سرعت بیشتری شتاب می گیرد!

  اقتصاد میهن: چند سال پیش یکی از فرزندان نمایندگان سابق مجلس گفته بود «ژن و خون خوبی» که او از مادر و پدر خود گرفته عامل موفقیتش است.

 • نبض اقتصاد دوشنبه، در چابهار می‌زند!

  اقتصاد میهن: مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار در یادداشتی با تاکید بر اینکه تاجیکستان طی دو دهه گذشته همواره سعی بر برقراری ارتباط حسنه با کشورهای جنوبی خود داشته تا از این طریق بتواند با هزینه کمتری به آب‌های آزاد دست یابد، نوشت: تردیدی نیست که آینده اقتصاد کشور تاجیکستان در گرو توسعه روابط با ایران و البته بهره گرفتن از معبری مهم به نام منطقه آزاد چابهار است.

 • بازدید از کاریز در روز کیش رایگان شد

  اقتصاد میهن: قائم‌مقام شهر زیرزمینی کاریز کیش، بازدید از کاریز را در روز کیش برای عموم مردم رایگان اعلام کرد.

 • خطر حذف ایران از راه ابریشم

  اقتصاد میهن: در حالیکه در گزارش‌های اخیر مرکز پژوهش‌های مجلس درباره وضعیت مسیر‌های ترانزیتی ایران و مخاطرات کاهش سهم ایران در این زمینه اطلاعاتی منتشر شده است، مدیرکل ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری اعلام کرد: اگر ایران در راستای توسعه ترانزیت و تقویت حضور خود در کریدور‌های بین‌المللی گام برندارد، در آینده‌ای نه چندان دور از مسیر‌های ترانزیت مانند راه ابریشم حذف خواهیم شد.

 • کاهش بیش از ۵۰ درصدی میزان ترانزیت ایران

  اقتصاد میهن: در حالی که ترانزیت کشور سالیانه تا ۸۰ میلیون تن ظرفیت داشته و می‌تواند به درآمد هشت میلیارد دلاری منجر شود اما در دو سال گذشته حجم ترانزیت ایران با بیش از ۵۰ درصد کاهش روبرو بوده است.

 • ضربات سنگینِ ایران به محور «ترکیه-آذربایجان»

  اقتصاد میهن: تنش سیاسی-نظامی اخیر میان ایران و جمهوری آذربایجان هر چند از مدت‌ها قبل زمینه‌هایی داشته، تازه آغاز شده و به اذعان بسیاری از تحلیل گران روابط بین الملل، در آینده گسترش هم خواهد یافت.

 • واکنش عباس عبدی به وعده اشتغال زایی دولت سیزدهم

  اقتصاد میهن: عباس عبدی در واکنش به وعده اشتغال زایی دولت سیزدهم ، نوشت: به نظر بنده بیشترین اثر در نابسامانی‌های اجتماعی کشور را باید متوجه وضعیت بیکاری، اشتغال ناقص و ساختار شغلی دانست.

 • طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار دیپورت شد

  اقتصاد میهن: سخنگوی شورای نگهبان از بررسی و بازگشت طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار به مجلس شورای اسلامی خبر داد.

آخرین خبرها
بانک سپه بیمه پارسیان بانک سینا بیمه دی بیمه دانا بانک دی بانک کارآفرین موسسه ملل بانک گردشگری شرکت بیمه رازی بانک صادارت ایران
پربیننده‌ترین