خبر فوری

 • آب معدنی های خارجی از شیرهای تهران پر می‌شود!

  اقتصاد میهن: بررسی‌ آمارهای گمرک نشان می‌دهد در سال‌های اخیر حتی یک میلی‌لیتر هم آب معدنی از خارج وارد ایران نشده است.

 • کسب ۱۳۲ هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان درآمد عملیاتی توسط هلدینگ خلیج فارس

  اقتصاد میهن: مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، با اعلام عملکرد فارس در بخش‌های مختلف از افزایش ۷۱ درصدی درآمد عملیاتی، ۱۶۴ درصدی سود عملیاتی و ۱۴۸ درصدی سود خالص این گروه خبر داد.

 • مجوز افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی بفجر صادر شد

  اقتصاد میهن: سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی شرکت فجر انرژی خلیج فارس را صادر کرد.

 • درخشش پتروشیمی ایلام درعرصه ی ورزش کشور

  اقتصاد میهن: محمدرضا اسدی از کارکنان پتروشیمی ایلام موفق به کسب یک مدال طلا و سه برنز در رشته ی شکستن اجسام سخت گردید.

 • تکرار خشکسالی با سد‌های خالی / ذخایر آبی سد‌ها فقط کفاف مصرف پاییز را می‌دهد

  اقتصاد میهن: خشکسالی بر سال آبی جدید هم سایه انداخته و در ۱۸ روز سپری شده از این سال خود را با افت ۲۰ درصدی بارش نسبت به سال قبل نشان داده است. با توجه به آثار بدخیم خشکسالی سال آبی گذشته بر ذخایر آبی سدها، افت بارندگی در پاییز امسال می‌تواند تهدید جدی برای تأمین آب باشد و به همین دلیل باید تمهیدات جدی برای مدیریت مصرف آب اندیشیده شود.

 • زمینه چینی بذرپاش برای گران کردن دوباره حامل های انرژی

  اقتصاد میهن: رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: عدد یارانه پنهان بالغ بر یک میلیون و ۶۰۳ هزار میلیارد تومان است؛ این یارانه اعم از یارانه در بخش گاز و کالای اساسی است که بخش اعظم آن یعنی بیش از ۹۰۰ هزار میلیارد تومان آن مربوط به گاز است؛ چه هدر رفت در شبکه و چه مصرف در شبکه و غیره، و این رقم یعنی دوبرابر منابع عمومی کشور در سال ۹۹ و ۴۵ درصد نقدینگی در همین سال.

 • تکمیل کلکسیون تحریم ها با طرح تهاترنفت در برابر غذا

  اقتصاد میهن: اخیرا، «جواد اوجی»، وزیر نفت دولت سیزدهم اعلام نمود: "با راهکار‌های مد نظر و استفاده از ظرفیت دستگاه‌ها هم بحث فروش نفت و میعانات گازی و هم تهاتر نفت با کالا در دستور کار است. همچنین تهاتر نفت با سرمایه‌گذاری پیشنهاد شده و از هر سرمایه‌گذار در بخش بالا دست و پایین دست نفت که بخواهد دریافت نفت و میعانات گازی را داشته باشد، استقبال می‌کنیم".

 • نقش مهم بیدبلند خلیج فارس در تامین گاز مناطق غرب، در زمستان

  اقتصاد میهن: مدیر دیسپاچینگ شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه پالایشگاه گازبیدبلند خلیج فارس الگوی موفق تعامل بخش دولتی و غیر ‏دولتی در صنعت نفت است، بر اهمیت این شرکت برای تامین نیاز گاز زمستان در مناطق غرب، شمال غرب و بخشی از مناطق ‏مرکزی کشور تاکید کرد.‏

 • سه دهه اقتصاد ایران از کجا به اینجا رسید؟

  اقتصاد میهن: جتماعات اندکی وجود دارند که مساله و مشکل اقتصادی نداشته باشند، یا اقتصاد مساله اول آنان نباشد. البته مسائل و مشکلات اقتصادی به سرعت به موضوعات اجتماعی و سیاسی نیز تبدیل می‌شود. چرا که عموما راه‌حل‌های اقتصاد را باید در سیاست جست‌وجو کرد. از این رو بد نیست که وضعیت اقتصاد ایران را طی چند دهه اخیر و ترجیحا از ابتدای دهه ۱۳۷۰ که با پایان جنگ آغاز می‌شود مرور کنیم.

 • سوالاتی از مسعود میرکاظمی در خصوص کرسنت

  اقتصاد میهن: به تازگی آقای میرکاظمی(رئیس سازمان برنام و بودجه دولت کنونی و وزیر نفت دولت احمدی نژاد) در خصوص قرارداد کرسنت نکته هایی گفته است که سوالات مختلفی پیرامون این قرارداد و نقش ایشان به میان میکشد. ایشان که امروز رییس سازمان برنامه و بودجه است بین سال ۸۸ تا ۹۰ وزیر نفت بود.

 • پیش‌بینی کم‌بارشی بی‌سابقه در پائیز/ بحران برق و گاز در انتظار ایران؟

  اقتصاد میهن: کم‌بارشی، کاهش میزان آب سفره‌های زیرزمینی، قرار گرفتن در اقلیم خشک و نیمه‌خشک و عوامل انسانی از جمله سوء مدیریت‌ها و کشاورزی سنتی سبب خشکسالی و کاهش آب ورودی سد‌ها طی سالیان اخیر در کشور شده است.

 • آب شرب شادگان، فاضلاب است

  اقتصاد میهن: حجت الاسلام مجید ناصری‌نژاد در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر نیرو در مورد وضعیت آب شرب و فاضلاب شادگان گفت: این موضوع تبدیل به تراژدی ناتمامی شده است. نمی توان به آب شرب شادگان، آب شرب گفت. زیرا آبی که به شادگان به عنوان آب شرب تحویل داده می شود، فاضلاب است.

 • بشار اسد، ایران را دور زد

  اقتصاد میهن: هفته گذشته بود که خبر رسید ؛ وزیران انرژی و نفت کشورهای اردن، مصر، سوریه و لبنان در نشستی چهارجانبه در امان درباره انتقال گاز مصر از طریق اردن و سوریه به لبنان به توافق رسیدند.

 • خطر! ریزگردها به شمال رسیدند / ۱۰ هزار هکتار از خلیج گرگان خشک شد

  اقتصاد میهن: وقوع ریزگرد یکی از مشکلات تکراری ۲۰ سال گذشته در جنوب کشور بوده است که با افزایش مناطق بیابانی و خشکی تالاب‌های وسیع این منطقه مانند هورالعظیم و جازموریان هر سال افزایش می‌یابد.

 • آزادشدن پنهانی قیمت‌ها؛ ساز حذف یارانه‌ها کوک شد

  اقتصاد میهن: بعید است علی کریمی وقتی رقم قبض برقش را به مردم نشان داد، فکر این را می‌کرد که وارد یک درگیری بنیادین اقتصادی چه در عرصه عمل و چه در عرصه نظر شده باشد؛ درگیری‌ای که در ایران در عرصه عمل وجود ندارد و همه دولت‌ها حداقل بر سر این موضوع با هم هم‌نظرند؛ چه دولتی که جدیدا وارد گود شده چه رئیس دولت پیشین. در عرصه نظر مخالفان چندان مجالی برای رویارویی ندارند.

 • نوبت دست‌درازی به خزر، خلیج‌فارس و دریای عمان رسید

  اقتصاد میهن: یک پژوهشگر آب گفت: هر روز مگاپروژه انتقال آب بین حوضه‌ای جدیدی مطرح می‌شود و پس از ناکارآمدی پروژه‌های عمرانی متعددی که با سرفصل آب در سطح کشور آغاز شد و برخی از این پروژه‌های عمرانی پس از گذشت سی سال هنوز به اتمام نرسیده و بخش گسترده‌ای از بودجه کشور را به خود اختصاص داده؛ هم اکنون نوبت به دست‌درازی به منابع آب خزر، خلیج‌فارس و دریای عمان رسیده است.

 • ۷.۵ درصد مساحت ایران در خطر فرو نشست زمین!

  اقتصاد میهن: عضو هیئت علمی زمین شناسی دانشگاه بهشتی گفت: بیش از ۹ هزار چاه در ایران وجود دارد و به نظر می‌آید که ۴۰ درصد از این چاه‌ها غیر‌مجاز هستند، یعنی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار چاه غیر مجاز است.

 • بحران قره‌باغ؛ اهرمی برای فشردن گلوی صادرات انرژی ایران

  اقتصاد میهن: یک کارشناس حوزه بین‌الملل انرژی گفت: در سال ۱۹۹۵ زمان راه‌اندازی خط لوله باکو- تفلیس-جیحان قرار بود ۵ درصد از این خط به ایران اختصاص پیدا کند، اما این سهم ۵ درصدی به دلیل تحریم به ترک‌ها رسید در حالی که ایران هم از نظر موقعیت جغرافیایی و هم امکانات بالقوه و بالفعل این توان را داشت.

 • شکستن رکورد ۱۷ ساله تولید در پتروشیمی بوعلی سینا

  اقتصاد میهن: رئیس بهره‌برداری شرکت پتروشیمی بوعلی سینا از شکسته شدن رکورد تولید ۱۷ ساله این شرکت در طی ۶ ماهه نخست سال جاری خبر داد.

 • نیروگاه سدکرخه از مدار تولید خارج شد

  اقتصاد میهن: مدیرعامل سد و نیروگاه کرخه گفت: با کاهش تراز آب مخزن سد کرخه هر سه واحد این نیروگاه از بامداد دیروز تا اطلاع ثانوی از چرخه تولید خارج شدند.

 • کرسنت به روایت اسناد

  اقتصاد میهن: ماجرای پرونده کرسنت در ایران اگر عجیب نباشد، هیچ پرونده دیگری را نمی‌شود به صفت عجیب موصوف کرد. اینکه درباره یک پرونده نفتی به نسبت کوچک این حجم از خبر به وجود آمده، فی‌نفسه عجیب است. هنوز هم معلوم نیست که در این پرونده چه کسی چه نقشی داشت؛ چون حداقل درباره یک شخص خاص جای شاکی و متهم کلا عوض شد و این اتفاقی هرروزه نیست.

 • پایان اورهال؛ آغاز تولید

  اقتصاد میهن: رئیس مجتمع پتروشیمی ایلام ؛از پایان اورهال و آغاز تولید خبر داد

 • بهره برداری از پتروشیمی گچساران تا شهریور ۱۴۰۱

  اقتصاد میهن: وزیر نفت با اشاره به تأثیر بسزای پتروشیمی گچساران در رشد و پیشرفت منطقه، از راه‌اندازی این طرح با ‏سرمایه‌گذاری ‏انجام شده تا پایان شهریور ۱۴۰۱ خبر داد. ‏

 • زنده به گورشدن نفت ایران

  اقتصاد میهن: ایران در اول دهه 1350 یک غول نفتی در دنیا بود که تصور قطع صادرات نفت آن لرزه براندام کشورهای بزرگ مصرف کننده نفت می انداخت.در آن دهه ، ایران 15 در صد سهم صادرات نفت اوپک را در اختیار داشت و فاصله اش با عربستان بسیار نزدیک بود.

 • ۸ سال پس از بازداشت بابک زنجانی، پول‌ها کجاست؟ زنجانی کجاست؟

  اقتصاد میهن: فروش نفت ایران همواره با تحریم‌های دولت آمریکا مواجه بوده در یک دوره ۳ ساله در سال‌های آخر دولت دوم احمدی نژاد با توجه به گسترده‌تر شدن تحریم‌ها حتی وضعیت از قبل بدتر شد. عدم حضور ایران در بازار‌های جهانی، فرصتی برای کشور‌های دیگر به وجود آورد تا به دنبال بازار نفت ایران باشند و در این میان، مساله کاسبان تحریم که برخی از آنان خود را جهادگران تحریم می‌نامیدند نیز وارد عرصه شوند.

آخرین خبرها
بانک سپه بیمه دی بانک سینا بیمه دانا بانک دی بانک کارآفرین بیمه پارسیان موسسه ملل بانک گردشگری شرکت بیمه رازی بانک صادارت ایران
پربیننده‌ترین