خبر فوری

 • كوپن و يارانه نقدي: جراحي بد و بدتر

  اقتصاد میهن: قرن ۱۴ خورشيدي را ايرانيان با تورم ۴۰،۲درصدي به پايان رساندند و كشور عزيز ما در حالي وارد قرن جديد شد كه دولت سيزدهم با يك عقبگرد اقتصادي، خبر كوپني كردن يا بهتر است بگوييم جيره‌بندي و سهميه‌بندي كالا و اقلام اساسي را به بهانه كاهش فقر و توزيع عادلانه‌تر درآمد و خبر شوك‌آور آزادسازي قيمت اين اقلام (افزايش حداقل 100 تا 900درصدي) را مطرح كرده است.

 • توجیهات وزیرکار برای عدم پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان: وقت نداشتیم!

  اقتصاد میهن: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه دولت طی هفته‌های اخیر در خصوص اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها دستور کار شلوغی داشته است، گفت: منتظر طرح موضوع افزایش حقوق بازنشستگان در جلسه دولت هستیم و بازنشستگان عزیز کشورمان در خصوص افزایش حقوق و مستمری خود نگرانی نداشته باشند و بزودی پرداخت می‌شود.

 • مشوق های جدید دولت برای فرزند آوری بازنشستگان!

  اقتصاد میهن: مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری از افزایش حق عائله‌مندی بازنشستگان کشوری خبر داد و گفت: مبلغ عائله‌مندی ۸۱۴ هزار و ۷۷۹ تومان و حق اولاد نیز ۳۱۶ هزار و ۸۵۸ تومان خواهد بود.

 • این تصویر گویای وضع معیشتی مردم است + تصویر

  اقتصاد میهن: تصویری از تبلیغات یک فروشگاه در شهر یزد در فضای مجازی منتشر شده که در آن نوشته شده است "برای اولین بار در ایران، عرضه گوشت و مرغ با پرداخت (بدون کارمزد) چک ۲ ماهه"!

 • چرا جراحی اقتصادی از فرودستان آغاز شد؟

  اقتصاد میهن: در تنظیم بودجه ۱۴۰۱، در بخش‌های بسیاری تعدیل و اصلاحات انقباضی داریم، مثلاً حذف ارز ترجیحی یا پیشنهاد دولت برای افزایش ده درصدی حقوق کارکنان زیرمجموعه‌ی خود، نمونه‌هایی از تلاش برای کاهش هزینه‌های دولت است.

 • مهاجرت از نخبگان به نیروی کار رسید/ رتبه ۱۹ ایران در «دانشجوفرستی» به دنیا

  اقتصاد میهن: در میان گروه‌های مورد بررسی، به ترتیب المپیادی‌ها با ۳۷.۲ درصد، مشمولان بنیاد با ۲۵.۵ درصد و رتبه‌های یک تا هزار آزمون سراسری با ۱۵.۴ درصد بیشترین درصد افراد مقیم خارج را به خود اختصاص داده‌اند.

 • یک « ویرگول» چگونه دو ماه حقوق 4.5 میلیون خانوار مستمری بگیر و ازکارافتاده را معطل کرده است؟

  اقتصاد میهن: 4.5 میلیون خانوار مستمری بگیر و ازکارافتاده وابسته به صندوق بازنشستگی سازمان تأمین اجتماعی که در مجموع 12.5 میلیون نفر از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و جزو کم درآمدترین اقشار جامعه محسوب می شوند، ظرف دو ماه گذشته منتظر افزایش حقوق ماهانه خود بوده اند ولی بررسی پرونده افزایش مستمری آنها تا کنون به تعویق افتاده است.

 • دو متغير تورم‌زا در سال 1401

  اقتصاد میهن: مركز پژوهش‌هاي اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران، در گزارش به بررسي تاثير اجراي بودجه 1401 بر فضاي كسب و كار پرداخته و عنوان كرده كه سياست‌هايي نظير حذف ارز ترجيحي، افزايش نرخ ارز مبناي محاسبه ارزش گمركي، افزايش سطح دستمزدها و افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي براي بخش توليد در قانون بودجه 1401، محيط اقتصاد كلان را مستعد تورم از ناحيه افزايش هزينه‌هاي توليد مي‌كند.

 • جراحی اقتصادی با چاقوی زنگ زده!

  اقتصاد میهن: روزنامه جمهوری اسلامی درسرمقاله خود با عنوان «جراحی با چاقوی زنگ‌زده!» به قلم حجت الاسلام والمسلمین مسیح مهاجری، مدیرمسئول این گونه آورده است: در زمستان سال ۱۳۵۹ یعنی حدود دو سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و زمانی که نشانه‌هائی از خودبرتربینی بعضی مقامات نظام جمهوری اسلامی ظاهر شده بود، نگرانی‌ها از حرکت جامعه انقلابی نوپا به سوی خودکامگی را با آیت‌الله بهشتی در میان گذاشتم و خواستار اقدام ایشان برای مقابله با این خطر در آن زمان شدم.

 • دولت رئیسی چگونه رکورد چاپ پول بدون پشتوانه را شکست؟

  اقتصاد میهن: چاپ پول با برای جبران کسری بودجه و نقدینگی توسط دولت‌ها تفاوتی با سرقت بانک مرکزی ندارد چراکه سرقت از بانک و چاپ اسکناس بدون پشتوانه به نوعی برداشت پول از جیب مردم و یکی از عوامل تورم‌زاست. در این گزارش به موضوع چاپ اسکناس بدون پشتوانه و تارخ آن پرداخته شده است.

 • مستمری همسر بازمانده بیمه شده متوفی، با ازدواج مجدد قطع نمی شود

  اقتصاد میهن: همسران و دختران بازمانده بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران متوفی، برای برقراری مستمری بازماندگان و نیز تأیید دوره‌ای استمرار شرایط دریافت مستمری از حیث اشتغال و ازدواج، نیازی به مراجعه حضوری به شعب تأمین‌اجتماعی ندارند و صددرصد اقدامات مرتبط با این موضوع، در قالب خدمات غیرحضوری ارائه می‌شود.

 • پایان کابوس دلار جهانگیری!

  اقتصاد میهن: به‌منظور عدالت در توزيع سرمایه‌های كشور و جلوگيري از هدر رفت منابع و همچنين اصلاح شيوه اختصاص ارز ترجيحي به كالاهاي اساسي، دولت سیزدهم بر اساس اختیار و الزامی که قانون بودجه ۱۴۰۱ معین کرده، طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها را در دستور کار قرار داده است. موضوعی که نقطه پایانی برای دلار جهانگیری خواهد بود.

 • پرداخت مستمری بازنشستگان تأمین‌اجتماعی آغاز شد/ پرداخت مابه‌التفاوت افزایش حقوق‌ها، پایان اردیبهشت

  اقتصاد میهن: به‌منظور پرداخت به‌موقع مستمری بازنشستگان تأمین‌اجتماعی، پرداخت مستمری اردیبهشت ماه این افراد از امروز آغاز شده و به محض تصویب افزایش مستمری امسال در هیأت دولت و ابلاغ آن به سازمان تأمین‌اجتماعی، در دو روز پایانی اردیبهشت، مابه‌التفاوت افزایش این ماه پرداخت می‌شود.

 • مدال افتخار کاذبی که عبدالملکی به گردن خود می آویزد!

  اقتصاد میهن: در هفته جاری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ارائه آماری اعلام کرد که در فروردین ماه امسال در مقایسه با سال گذشته تعدیل نیروی کار ۳۸ درصد کاهش داشته است. همچنین به گفته وی با احیای ۱۰۶۷ کارخانه و بنگاه‌ دارای مشکل، امنیت شغلی ۵۰۰ هزار کارگر تامین شده است.

 • کشور را نمی توان با شعار و مداحی و فارغ التحصیلان رشته معارف اداره کرد/ ۷ هزار صفحه برنامه اقتصادی پیشکش، ۷ خط هم برنامه ندارید!

  اقتصاد میهن: مهدی پازوکی اقتصاددان در انتقاد از تیم اقتصادی دولت و سیاست‌های مالی کابینه ابراهیم رئیسی به شعاری بودن برنامه‌های دولت انتقاد وارد کرده و می‌گوید: کشور را با رشته معارف دانشگاه امام صادق نمی‌توان اداره کرد.

 • نارضایتی ۵۲ درصدی مردم از عملکرد دولت

  اقتصاد میهن: مرکز افکارسنجی کیو اعلام کرد: دولت سیزدهم در مرداد ماه سال ۱۴۰۰ به طور رسمی آغاز به کار کرد و اکنون با گذشت بیش از ۶ ماه از عمر این دولت، مردم به ارزیابی عملکرد آن خواهند پرداخت.

 • آیت الله جوادی آملی: ملتی که ستون فقراتش شکسته، قدرت قیام ندارد، چه برسد به مقاومت!

  اقتصاد میهن: آیت الله جوادی آملی در مراسم آیین اختتامیه کنگره بین المللی اقتصاد، پیامی ارسال کرد.

 • وعده سرخرمن وزیر رفاه برای حذف فقر تا پایان امسال؛ عبدالملکی کجا سیر می کند؟

  اقتصاد میهن: حجت الله عبدالملکی وزیر کار به تازگی ادعا کرده است که می‌تواند فقر را تا پایان سال به صورت کامل حذف کند.

 • گرانی؛ در دولت روحانی بی غیرتی در دولت رئیسی، امتحان الهی!

  اقتصاد میهن: ما مردم کوچه و خیابان این روزها به خوبی حس می‌کنیم که همان کاری که در دولت قبلی در تراز کفر ابلیس سند می‌خورد، امروز عین حقیقت معنا می‌شود.

 • سبد معیشتی به ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید / طلبکاریِ ۴۸ درصدیِ کارگران از کارفرمایان

  اقتصاد میهن: در زمستان ۱۴۰۰، شاخص‌های محاسباتی مستقلِ کمیته‌ی دستمزد کانون عالی شوراها، نشان از گذرِ هزینه‌های زندگی خانواده‌های کارگری از مرز ده میلیون تومان داشت.

 • جمعیت خاموش بازار کار

  اقتصاد میهن: بررسی‌ها نشان می‌دهد که ایران از لحاظ جمعیت NEET در دنیا، رکورددار است. جوانان در کشورهایی که رشد اشتغال کافی ندارند و نرخ بیکاری بالاست، بیشتر از سایر گروه‌های جمعیتی مایوس و از جرگه بازار کار خارج می‌شوند و با احتمال بیشتری در معرض بلاتکلیفی اقتصادی و آینده نامعلوم قرار می‌‌‌گیرند.

 • افزایش ۳۰ درصدی صادرات ارزی شرکت پگاه نسبت به سال گذشته

  اقتصاد میهن: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در رأس هیأتی از معاونین و مدیران ارشد این وزارتخانه و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور از شرکت صنایع بسته بندی فرآورده‌های شیری پگاه بازدید کرد و از افزایش ۳۰ درصدی صادرات ارزی شرکت صنایع شیر ایران «پگاه» نسبت به سال گذشته خبر داد.

 • شرایط بیمه رایگان درمانی برای ۳ دهک پایین درآمدی اعلام شد

  اقتصاد میهن: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران شرایط بیمه رایگان درمانی برای سه دهک پایین درآمدی را اعلام کرد.

 • واکنش همتی به فرمان رئیسی درباره شناسایی منشا گرانی ها

  اقتصاد میهن: رییس کل سابق بانک مرکزی به فرمان امروز رییسی درباره «شناسایی پشت پرده و عوامل گرانی‌ها» واکنش نشان داد.

 • به جای « حیوانات نجس العین» به فکر آدمها باشید!

  اقتصاد میهن: نوروزی نماینده رباط کریم در مجلس خطاب به هیات رئیسه گفت: «دو سال قبل طرحی را تحت عنوان "ممنوعیت گرداندن حیوانات نجس العین در شهر" را تقدیم هیات رئیسه کردیم اما متاسفانه تاکنون در دستورکار صحن قرار نگرفته است.»

آخرین خبرها
بیمه سرمد بانک سپه شرکت پگاه بانک ملی شرکت ذوب آهن اصفهان بیمه دی
پربیننده‌ترین