خبر فوری

 • نرخ بیکاری جوانان، سرسام آور شد!

  اقتصاد میهن: نرخ بیکاری در بهار امسال ۹.۲ درصد برآورد شده، این نرخ در بهار سال گذشته ۸.۸ درصد بوده است. به بیان ساده تر در بهار امسال بیکاری نسبت به فصل مشابه سال گذشته افزایش یافته، این افزایش به تعداد بالغ بر ۱۰۷ هزار نفر برآورد شده است.

 • تسهیلات ۳۰ هزار میلیارد ریالی بانک توسعه تعاون برای توانمندی سازی تعاونی های روستایی

  اقتصاد میهن: تفاهم نامه ۳۰ هزار میلیارد ریالی با بانک توسعه تعاون در حال انعقاد است که از منابع آن برای توانمند سازی تعاونی های روستایی استفاده می شود.

 • تورم ویرانگر

  اقتصاد میهن: ‌تورم در چند دهه اخیر در اقتصاد ایران به یک پدیده ماندگار تبدیل شده است که از نظر اندازه و شدت هم با کشورهای پیشرفته، شمال آفریقا و خاورمیانه قابل مقایسه نیست و کیفیت آن هم طوری است که بسیار نامتناسب عمل می‌کند و روز‌به‌روز تخصیص منابع را بدتر و توزیع درآمد را به زیان طبقات متوسط و پایین و عوامل مولد بدتر می‌کند و همه افق‌های تصمیم‌گیری اقتصادی را کوتاه ساخته و موجب یأس و نااطمینانی جامعه و فرار سرمایه و مغزها شده است.

 • گناه مردم چیست که باید فقیرتر شوند؟

  اقتصاد میهن: پیش از تاسیس نهادی به اسم دولت در جامعه‌های انسانی، دو عنصر امنیت و مالکیت آدمیان با تهدید آدم‌ها و گروه‌های پرزورتر روبه‌رو بود و به همین دلیل رشد و پیشرفت جامعه‌های انسانی شتاب کافی نداشت.

 • برگزاری آزمون استخدامی سراسری سازمان تأمین اجتماعی

  اقتصاد میهن: معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تامین‌اجتماعی از آغاز فرآیند ثبت‌نام داوطلبان استخدام پیمانی جهت تأمین نیروی انسانی مورد نیاز واحدهای تابعه سراسر کشور در مهر ماه سال جاری خبر داد.

 • حسین راغفر: ایران با «ابرتورم» روبروست/ گام بعدی رئیسی، افزایش قیمت حامل‌های انرژی است

  اقتصاد میهن: براساس اعلام مرکز آمار نرخ تورم نقطه‌ای برای خانوارهای شهری در تیرماه به ٥٢,٨ درصد رسیده است که نسبت به ماه قبل ١.٤ واحد درصد افزایش داشته است. همچنین این نرخ برای خانوارهای روستایی ٦٠.٧ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ٢.٥ واحد درصد افزایش داشته است.

 • از خودکشی کارگران تا مرگ در قیر مذاب ؛ صعود شاخص مرگ و میر در میان کارگران

  اقتصاد میهن: بیشتر حوادث منجر به فوت در کارگاه‌های کوچک و ناایمن کشور رخ می‌دهد، دقیقاً همان مناطقی که بازرسان ایمنی به ندرت گذارشان به آن‌ها می‌افتد؛ در این شرایط وقتی از حیطه‌ی روابط کار کاری برنمی‌آید، باید به جنبه‌ی عمومی جرم بیشتر توجه شود؛ و اینجاست که معاونت پیشگیری از جرم قوه قضاییه می‌تواند و باید وارد عمل شود.

 • اعمال افزایش و صدور احکام جدید بازنشستگان در شهریور ماه

  اقتصاد میهن: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از اعمال افزایش و صدور احکام جدید سایر سطوح بازنشستگان تامین اجتماعی در شهریور ماه خبر داد.

 • آمارهای مسئولان با سفره مردم همخوانی ندارد

  اقتصاد میهن: این‌روز‌ها بازار در همه شاخه‌های خود در بی‌ثبات‌ترین حالت ممکن به سر می‌برد و تلاطم نرخ اجناس و کالا و... به‌صورت لحظه‌ای دست‌خوش تغییر می‌شوند و خریدار و فروشنده هیچ‌کدام نمی‌دانند از معامله‌ای که در حال انجام آن هستند واقعا در حال سود بردن هستند یا ضرر می‌کنند.

 • وعده های برباد رفته!

  اقتصاد میهن: یک سال از آغاز به کار دولت سیزدهم گذشت؛ دولتی که هرچند وعده تغییر ریل اقتصادی را می‌داد اما در عمل ناکام ماند و قطار اقتصادی کشور را وارد مسیر انحرافی کرد.

 • امضای بزرگترین تفاهم نامه ایجاد اشتغال بین ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با ۸ بانک کشور

  اقتصاد میهن: بانک کارآفرین به همراه هفت بانک و ۲ موسسه اعتباری تفاهمنامه ۴۰ هزار میلیارد تومانی ایجاد اشتغال درسراسر کشور را با بنیاد برکت امضا کردند.

 • دکتر موسوی: در سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی، جهت‌گیری تحول توسط مقام معظم رهبری مشخص شده است

  اقتصاد میهن: مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: مطابق سیاست‌های کلی تأمین اجتماعی، تحول نه‌تنها یک ضرورت بلکه تکلیف است و جهت‌گیری تحول نیز توسط مقام معظم رهبری مشخص شده است.

 • در ونزوئلا می‌کاریم، در ایران می‌خوریم !

  اقتصاد میهن: چند سالی است که به دلیل خشکسالی‌های پیاپی بحث کشت فراسرزمینی در ایران مطرح شده و حالا با توجه به وقوع کم آبی و خشکسالی در بسیاری از استان‌ها و محدودیت شدید منابع آبی تاثیر آن بر وضعیت معیشتی مردم بیش از هر زمانی نمایان شده است.

 • زنان روی دار!

  اقتصاد میهن: صدای زن حجم‌ اتاق‌ را پر کرده‌. یکی رو، یکی زیر، دو تا خالی، یکی آبی... موسیقی یکریز قالی‌بافان با صدای زن جُفت می‌شود تا خِفت خِفت فرش بافته شود.

 • سقوط اجاره نشینان به قعر دره فقر!

  اقتصاد میهن: در آخرین ماه بهار ۱۴۰۱، نرخ تورم سالانه کشور ۳۹.۴ درصد اعلام شد و شاخص قیمت مصرف کننده از سوی مرکز آمار ایران برای خانوار شهری به ۴۷۳.۲ رسید.

 • یکسال پس از وعده های انقلابی؛ زنجیرهای تحریم بر ارکان اقتصاد ایران

  اقتصاد میهن: جواد صالحی اصفهانی، استاد اقتصاد دانشگاه ویرجینیاتک و پژوهشگر اقتصاد خاورمیانه در مقاله‌ای برای وبگاه تحلیلی ریسپانسیبل استیت‌کرفت با عنوان «راه اقتصاد مقاومتی ایران ازبرجام احیاشده می‌گذرد» نوشت: لغو تحریم‌های آمریکا برای تحقق وعده‌های اقتصادی رئیسی چه بخواهد و چه نخواهد حیاتی است.

 • بدهی ۸۸ هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی به نظام بانکی، تسویه شد

  اقتصاد میهن: مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی از تسویه بدهی بانکی انباشته این سازمان خبر داد و گفت: از آذر ماه سال گذشته، با استفاده از روش‌های مختلف مدیریت و تأمین منابع، نه تنها استقراض بی‌رویه از نظام بانکی نداشته‌ایم بلکه با پرداخت 88 هزار میلیارد تومان در قالب تهاتر، تمامی بدهی انباشته گذشته به بانک رفاه را تسویه کردیم.

 • موبایل اپلیکیشن«تامین اجتماعی من» رونمایی شد

  اقتصاد میهن: موبایل اپلیکیشن "تأمین‌اجتماعی من" که تنها اپلیکیشن رسمی و مورد تأیید سازمان تأمین‌اجتماعی است، در نخستین روز از هفته تأمین‌اجتماعی، در مراسمی با حضور دکتر میرهاشم موسوی مدیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران این سازمان ، رونمایی شد.

 • بایکوت مجردها

  اقتصاد میهن: به‌‌سادگی همین تیتر، اینجا جایی برای مجردها نیست؛ سال‌های سال بود که بار نگاه‌های فرهنگی به تجرد، در برخی اقشار جامعه، بر دوش دختران و پسران مجرد سنگینی می‌کرد و به‌تازگی در راستای تجرد آگاهی‌بخشی شده بود.

 • دولت: ۷۵ درصد مردم احساس آسایش دارند،شادند و از زندگی لذت می برند!

  اقتصاد میهن: در حالی که گرانی و فشار اقتصادی و مشکلات معیشتی روزافزون زندگی مردم را دچار مشکل کرده و آمار آسیب‌های اجتماعی نیز افزایش یافته است، روزنامه «ایران»، وابسته به دولت در گزارشی مدعی افزایش سطح امید در بین ایرانی‌ها و رضایت از عملکرد دولت رئیسی شده است.

 • نارضایتی از دولت رئیسی به اوج رسید

  اقتصاد میهن: بر اساس نظرسنجی شرکت تحلیل داده‌های «استاسیس»، تنها ۲۸ درصد از مردم از عملکرد ابراهیم رئیسی ابراز رضایت کردند که ۱۶ درصد از آنها رضایت خود را نسبی می‌دانند.

 • دولت رئیسی ، رکورددار بالاترین نرخ تورم از زمان اشغال ایران توسط قوای خارجی تاکنون

  اقتصاد میهن: یک کارشناس اقتصادی گفت: آن‌هایی که رگ گردنشان در دفاع از افزایش نرخ ارز و حذف ارز ۴۲۰۰ متورم می‌شد؛ چه نمایندگان مجلس و چه کارشناسان دولتی و سازمان برنامه، امروز باید نسبت به پیامد‌های سیاسی و اجتماعی و تصمیمی که اتخاذ کردند، پاسخگو باشند، اما متاسفانه افراد نسبت به اعمال تصمیمات غلطی که اتخاذ کردند هیچ وقت تنبیه و مواخذه نمی‌شوند.

 • نگرد نیست، گشتم نبود!

  اقتصاد میهن: محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا به سخنان رئیسی در گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم واکنش متفاوتی نشان داد.

 • پزشکیان: فقر غوغا می کند اما کسی پیراهن پاره نمی کند

  اقتصاد میهن: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: هر کاری کارشناس مخصوص به خود را دارد و هر فردی که برای مذاکره انتخاب می شود باید تجربه لازم در آن رشته را داشته باشند. کسانی در گذشته در باب برجام موضع گرفته بودند چرا امروز موضع نمی‌گیرند؟!

 • بهترین و بدترین شهرهای زیست پذیر جهان ؛ تهران، در زمره ۱۰ شهر آخر!

  اقتصاد میهن: نظرسنجی جدید «زیست پذیری» که به تازگی توسط واحد اطلاعات اکونومیست منتشر شده، نشان می‌دهد برای سومین بار در طول پنج سال گذشته «وین» در صدر جدول زیست پذیرترین شهر‌های جهان قرار گرفته است.

آخرین خبرها
بانک صادرات ایران سازمان تامین اجتماعی بیمه دی موسسه ملل شرکت فولاد مبارکه شرکت ذوب آهن اصفهان بیمه سرمد
پربیننده‌ترین