خبر فوری

 • وقوع خشن‌ترین تورم دو دهه اخیر در ایران!

  اقتصاد میهن: تورم میانگین در کشور برای سومین‌بار در 25 سال اخیر رکورد زد. مقایسه تورم سالانه در دی‌ماه امسال با دو رکورد دیگر در سال‌های اخیر نشان می‌دهد بر خلاف دفعات قبل، این‌بار فشار حداکثری تورم بر طبقات پایین‌تر درآمدی کشور بوده است؛ رویدادی که برخی از آن به عنوان «تورم خشن» در کشور یاد می‌شود.

 • مهدی پازوکی: مصونیت قضایی اعضای هیات مولدسازی اموال مازاد نوعی آپارتاید است

  اقتصاد میهن: یک کارشناس اقتصادی با ابراز نگرانی درباره شکل اجرای مولدسازی دارایی‌های دولت، می‌گوید: قیمت کارشناسی باید قیمت پایه باشد و از همه مهم‌تر، گزارش شفاف فروش اموال را به ملت ایران بدهند.

 • بررسی سهم ۱۹ دستگاه دولتی از ۱۱۱۳ هزار میلیارد تومان بودجه

  اقتصاد میهن: 19 وزارتخانه دولت سال آینده یک‌هزار و ۱۱۳ هزار میلیارد تومان بودجه می‌گیرند. در بین وزارتخانه‌ها چهار وزارتخانه بهداشت و درمان، کار و رفاه، آموزش و پرورش و دفاع و پشتیبانی با بودجه‌ای بالای چندصد هزار میلیارد تومان، ابروزارتخانه‌های بودجه‌ای شناخته می‌شوند که ۷۵ درصد بودجه را از آن خود کرده‌اند.

 • شکاف تورمی فقیر و غنی در کشور

  اقتصاد میهن: مرکز آمار تورم دی ماه را به تفکیک دهک‌های هزینه‌ای منتشر کرده که یک نگاه کلی نشان می‌دهد تورم نقطه‌ای (دی امسال نسبت به دی سال گذشته) به ۵۱.۳ درصد رسیده؛ اما این افزایش قیمت سبد مصرفی خانوار‌ها با توجه به ترکیب خاص آن، برای دهک‌های مختلف جامعه ایران متفاوت است.

 • تسویه مطالبات طرح دارویار داروخانه‌های مستقل سرپایی تا پایان آذر ما

  اقتصاد میهن: معاون درمان سازمان تأمین‌اجتماعی از تسویه مطالبات طرح دارویار داروخانه‌های مستقل سرپایی طرف قرارداد این سازمان تا پایان آذر ماه خبر داد.

 • حقوق روزانه کارگران، معادل پول نیم‌کیلو گوشت قرمز !

  اقتصاد میهن: «هر جور حساب کنیم، تا پایان آذر، سبد هزینه‌های زندگی دو و نیم برابر شده و حداقلی‌ترین معیارهای محاسبه هم این واقعیت را نشان می‌دهد، اما مساله این است که چرا به پایان دی رسیده‌ایم ولی کمیته‌ی دستمزدِ شورایعالی کار تشکیل نمی‌شود!»

 • ایران در زمره بدترین کشورهای جهان برای زندگی + اینفوگرافی

  اقتصاد میهن: شاخص بدبختی هانکه ۲۰۲۰ اقدام به دسته‌بندی بدترین کشورهای جهان برای زندگی کرده است که ایران نیز در این فهرست قرار دارد.

 • سقوط ۳۰ درصد ایرانی ها به زیر خط فقر / خط فقر تهرانی‌ها به مرز ۱۵ میلیون تومان رسید!

  اقتصاد میهن: بر اساس برآورد‌ها نرخ فقر یک خانوار ۴نفره در سال ۱۴۰۰ برابر ۴میلیون و ۵۴۱هزار تومان و در سال ۱۴۰۱ برای کل کشور و تهران به ترتیب برابر ۷.۷ و ۱۴.۷ میلیون تومان است.

 • جولان ضعیف ترین تیم اقتصادی ۸۰ سال گذشته در دولت رئیسی

  اقتصاد میهن: پس از اجرای طرح حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نه تنها سفره های مردم کوچک تر بلکه درحال برچیده شدن است ،دراین بین ناکارآمدی سیاست های اقتصادی دولت هم عیان شده و وعده های انتخاباتی رئیس دولت نیز در حد همان شعارها باقی مانده است .

 • بلایی که دولت رئیسی بر سر سفره مردم آورد+ نمودار

  اقتصاد میهن: احسان سلطانی، اقتصاددان نوشت: بر اساس آمار‌های دولت، نرخ تورم سالانه غذا (خوراکی ها) در آبان ۱۴۰۱ به ۶۳.۴ درصد رسید که از جنگ جهانی دوم بی سابقه است.

 • نان،آخرین سنگر معیشتی مردم؛ فاز دوم طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان کلید خورد

  اقتصاد میهن: فاز دوم طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان به زودی اجرا خواهد شد. محمد جلال، مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی معتقد است نان آخرین سنگر معیشتی جامعه تلقی می‌شود و از این رو تصمیم‌گیری در خصوص این کالای استراتژیک با حساسیت‌های ویژه‌ای روبروست .

 • افزایش ۸۰ درصدی سقف تعهدات و ۱۲۰ درصدی سهم سازمان تأمین‌اجتماعی در بیمه تکمیلی بازنشستگان

  اقتصاد میهن: مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی ، با اعلام اینکه نقش و مسئولیت سازمان تأمین‌اجتماعی در موضوع بیمه تکمیلی بازنشستگان، نقش مشورتی و حمایتی است و شرکت بیمه‌گر باید خدمات و خسارت و تعهدات را در موعد مقرر انجام دهد تا اثربخشی و در نهایت رضایتمندی بازنشستگان را در پی داشته باشد، از افزایش ۸۰ درصدی سقف تعهدات در قرارداد جدید و افزایش ۱۲۰ درصدی سهم سازمان تأمین‌اجتماعی در پرداخت حق بیمه تکمیلی بازنشستگان و مستمری‌بگیران خبر داد.

 • میراث دو وزیر؛ عبدالملکی و قاسمی با وعده های رئیسی چه کردند؟

  اقتصاد میهن: ورزشگاه تختی اهواز- ۱۹ خرداد ۱۴۰۰: «ما در کشور اهل اینکه «نمی‌شود، نمی‌توانیم، مگر می‌شود؟ کو بودجه؟ کو اعتبارات؟» نیستیم. ما اصحاب «ما می‌توانیم» هستیم.» این گفته‌های کسی است که قرار بود رئیس‌جمهور بشود و شد.

 • پول بازنشستگان ایرانی چگونه به اقتصاد ونزوئلا تزریق شد؟

  اقتصاد میهن: ونزوئلا یکی از بی‌ثبات‌ترین اقتصاد‌های جهان است و با توجه به آنکه دولت این کشور اساساً پولی برای پرداخت جهت تامین منابع مالی پروژه‌های عمرانی در اختیار ندارد، بخش خصوصی ایران چندان رغبتی به فعالیت در این کشور از خود نشان نداده است، اما این مسئله شامل شرکت‌های دولتی و بنیاد‌های خصولتی نمی‌شود و مدیران این واحد‌های اقتصادی، اشتیاق وافری برای حضور در این کشور فقیر، از خود نشان داده‌اند.

 • بحران مواد شوینده در ماه های آینده حتمی است/ تعطیلی ۱۵ درصدی تولید کنندگان کوچک

  اقتصاد میهن: دبیر انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی گفت: در صورت ادامه روند فعلی، تردید نداشته باشید که در آینده نزدیک با کمبود مواد شوینده و بحران آن مواجه خواهیم شد٬ چراکه 10 تا 15 درصد از شرکت‌های تولیدکننده کوچک روند تولید را متوقف کردند و شرکت‌های بزرگ هم با یک سوم ظرفیت کار می‌کنند تا برند خود را حفظ کنند.

 • پرداخت معوقات فروردین بازنشستگان سایر سطوح همراه با حقوق آبان

  اقتصاد میهن: مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اعلام در حال پرداخت بودن معوقات فروردین ماه بازنشستگان و مستمری‌بگیران سایر سطوح گفت: طبق قولی که داده بودیم از بیستم ماه که پرداخت حقوق آبان بازنشستگان و مستمری‌بگیران آغاز شده، پرداخت معوقات مربوط به فروردین ماه بازنشستگان سایر سطوح را هم آغاز کرده‌ایم که ان‌شاءلله در ماه‌های آینده نیز مابقی این معوقات پرداخت خواهد شد.

 • بارسنگین « هزینه دارو» بر دوش طبقه ی کارگر

  اقتصاد میهن: در سال جدید، هزینه‌های دارو، مشکلات زیادی برای خانواده‌های کارگران و بازنشستگان به وجود آورده است؛ به هزینه‌های سنگین دارو باید نرخ‌های نجومی بستری، کلینیکی و پاراکلینیکی را بیفزاییم؛ اگر یک بازنشسته نتواند در مرکز ملکی تامین اجتماعی بستری شود، باید به بیمارستان‌های دولتی برود و فرانشیز بپردازد یا به مراکز درمانی خصوصی مراجعه و میلیون‌ها تومان بابت هزینه‌های بستری و آزمایشات پزشکی پرداخت کند.

 • پرداخت ۳۰ هزار میلیارد ریال از مطالبات داروخانه ها و مراکز درمانی طرف قرارداد تامین اجتماعی

  اقتصاد میهن: معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی سازمان تأمین‌اجتماعی از پرداخت بخشی از مطالبات داروخانه‌ها و مراکز درمانی دولتی و خصوصی طرف قرارداد این سازمان در هفته جاری و استمرار این فرایند تا تسویه بخش قابل‌توجهی از مطالبات این مراکز خبر داد.

 • اپیدمی فقر در ایران

  اقتصاد میهن: خط فقر چه ۱۸ میلیون باشد چه ۲۰ میلیون تومان! تنها یک پیام روشن دارد؛ فقر به ابربحران اقتصاد ایران تبدیل شده است. اعلام خط فقر آن هم به طور غیر رسمی، با واکنش‌های زیادی در سطح جامعه به‌ویژه در فضای مجازی همراه بوده است.

 • خسته نباشید! فیلترینگ شما هرچه نکرد، نان ۹ میلیون ایرانی را آجر کرد!

  اقتصاد میهن: این روزها آمارها نشان می‌دهد که وضعیت کسب و کارهای اینترنتی در ایران نه تنها حسابی کساد است که نفس‌هایش به شماره افتاده.

 • معوقات افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح، ازآبان ماه پرداخت می شود

  اقتصاد میهن: مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با اعلام اینکه حقوق مهرماه بازنشستگان سایر سطوح مطابق شهریور ماه و با اعمال افزایش 38 درصد بعلاوه 515 هزار تومان پرداخت می‌شود، در مورد نحوه پرداخت مطالبات معوقه این دسته از بازنشستگان گفت: 5 ماه معوقه افزایش حقوق بازنشستگان را داریم که برنامه‌ریزی و تلاش می‌کنیم که این معوقه را از آبان ماه تا پایان اسفند به صورت ماهانه پرداخت کنیم.

 • خسارت روزانه بین ۵۰ تا ۵۰۰ میلیون اختلال اینترنت به کسب وکارها

  اقتصاد میهن: گزارش سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران از تاثیر محدودیت‌ها و قطع اینترنت بر کسب‌وکارها، نشان می‌دهد هیچ بخشی از صنعت رایانه از گزند این خسارات در امان نمانده است.

 • سرنوشت ناکام حق مسکن وسایر مزایای مزدی کاگران ؛ ۷ ماه انتظار برای صد هزارتومان!

  اقتصاد میهن: حق مسکن کارگران که در جلسه‌ی رسمی شورایعالی کار در نوزدهم اسفند سال قبل، ۶۵۰ هزار تومان تعیین شده بود، هنوز به تایید نهایی هیات دولت نرسیده است.

 • خنجر فیلترینگ بر تجارت الکترونیک

  اقتصاد میهن: با قطعی و کندی گسترده اینترنت در روز‌های اخیر پیرو ناآرامی و اعتراضات مردمی در سراسر کشور، به گزارش سازمان غیر دولتی نت بلاکس ناظر بر اینترنت جهانی؛ هزینه اختلال در اینترنت کشور هر ساعت ۱.۵ میلیون دلار تخمین زده شده است.

 • نرخ بیکاری جوانان، سرسام آور شد!

  اقتصاد میهن: نرخ بیکاری در بهار امسال ۹.۲ درصد برآورد شده، این نرخ در بهار سال گذشته ۸.۸ درصد بوده است. به بیان ساده تر در بهار امسال بیکاری نسبت به فصل مشابه سال گذشته افزایش یافته، این افزایش به تعداد بالغ بر ۱۰۷ هزار نفر برآورد شده است.

آخرین خبرها
بانک صادرات ایران بانک تجارت فولاد خوزستان بیمه پارسیان بیمه دی بانک سینا موسسه ملل
پربیننده‌ترین
وزارت ارشاد