• فولاد مباركه آگاهانه در مسیر توسعه دیجیتال قدم برداشته است

  اقتصاد میهن: نائب رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری، تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران گفت: شرکت فولادمبارکه از معدود صنایع کشور است که آگاهانه و به صورت موثر در توسعه اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال گام برداشته است که مشابه به این حرکت کمتر در بین صنایع پیشرو کشور مشاهده شده است.

 • افزایش بی‌سروصدای قیمت نان در تهران تا مرز ۵۰ درصد

  اقتصاد میهن: اوضاع قیمت نان در بی‌محلی حیرت‌انگیز نهادهای نظارتی و رسیدگی و کنترل بازار دچار هرج و مرج است. نانوایی‌ها که خود را از کورس افزایش قیمت‌ها جامانده می‌بینند، در اقدامی خودسر نرخ‌های مورد دلخواه خود را به مشتریان اعلام می‌کنند. نرخ‌هایی که گاه تا 50 درصد بیشتر از نرخ مصوب نان است و ادامه این هرج و مرج قیمت نان، بسترساز اعتراض‌های اجتماعی خواهد بود.

 • مخالفت با افزایش قیمت خودرو نقشه دشمن است!

  اقتصاد میهن: رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی گفت: متاسفانه گروهی با زیر ذره بین بردن قیمت خودرو مترصد نشستند تا با هر افزایشی در نرخ کارخانه ای خودروها هیاهویی به راه بیاندازند و مسیری را که دشمنان برای نابودی صنعت خودرو ترسیم کردند را عملی کنند.

 • تولید ۹۳ درصد ورق گرم كشور توسط گروه فولاد مباركه

  اقتصاد میهن: عملکرد ۱۲ ماهه تولید محصولات فولادی در سال ۹۹ منتشر شد و بر اساس آن بالاترین رقم تولید به محصول ورق گرم اختصاص دارد و از مجموع ۶ میلیون و ۹۱۹ هزار و ۴۶۲ تن ورق گرم تولید شده ۶ میلیون و ۴۴۱ هزار و ۴۶۲ تن توسط شرکت فولاد مبارکه و فولاد سبا تولید شده است یعنی ۹۳ درصد از ورق گرم تولیدی کشور توسط این گروه تولید شده است.

 • پذیرش کیف پول جیرینگ در شعب فروشگاهی افق کوروش

  اقتصاد میهن: شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در راستای تداوم خدمت به مشتریان گرامی، پذیرش کیف پول الکترونیک جیرینگ را در کلیه شعبات خود در سراسر کشور عملیاتی می کند.

 • سرمایه‌گذاری ریسك‌پذیر برای كسب دانش فنی و تكنولوژی فولاد

  اقتصاد میهن: مدیرعامل شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه گفت: فلسفه وجودی شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه که یک شرکت تازه‌تأسیس محسوب می‌َشود و با تصمیم مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه ایجاد شده، حرکت به سمت کسب دانش فنی و تکنولوژی‌های صنعت فولاد است.

 • احداث بزرگ‌ترین كارخانه تولید آهك در شركت فولادسنگ مباركه با همكاری ایران‌خودرو

  اقتصاد میهن: قرارداد پروژه بزرگ احداث فاز سوم کوره‌های پخت آهک و دولومیت شرکت فولادسنگ مبارکه اصفهان با شرکت تام ایران‌خودرو منعقد شد.

 • نبض ارز در گرند هتل وین می زند

  اقتصاد میهن: درهفته گذشته با خبرهای مثبتی که از دستیابی به یک توافق جامع برای احیای برجام حکایت داشت، یکی از بیشترین ریزش‌های هفتگی در بازار ارز و طلا رقم خورد. البته درآخرین روز هفته (پنجشنبه) انتشار اخباری از وجود موانع بزرگ در راه توافق، باعث شد تا سرعت کاهش قیمت‌ها کند و مقاومت ارز و طلا در برابر نزول، تقویت شود.

 • لابی خودروسازان برای افزایش مجدد قیمت خودرو

  اقتصاد میهن: بازارها در تب و تاب اتفاقت وین بودند در بازار ارز،اما قیمت دلار دوباره به بالای کانال 20 هزار تومان برگشت. گرچه برخی اعتقاد دارند با تایید رسمی مبنی بر جدیت روند مذاکرات و احتمال رسیدن به توافق تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری در ایران، جایگاه خریداران چندان قوی نیست اما برخی شواهد نشان میدهد که دیروز صف های خرید دلار سهمیه ای ایجاد شده بود. برخی دلالان نیز از رسیدن قیمت به کف صحبت می کرده اند.

 • انجماد حسگرهای بازار‌کار

  اقتصاد میهن: نتایج پایش محیط کسب‌وکار در زمستان ۹۹ اعلام شد. ارزیابی‌های انجام شده نشان می‌دهد که وضعیت فضای کسب‌وکار در فصل پایانی سال گذشته با اندکی بهبود نسبت به ارزیابی انجام شده در پاییز ۹۹ همراه شده، با این حال این بهبود نمی‌تواند موید مساعدشدن فضای کسب‌وکار برای فعالان اقتصادی باشد.

 • عدم رضایت خودروسازان از تصمیمات شورای رقابت/ نامه‌نگاری برای آزادسازی قیمت‌‌‌ها

  اقتصاد میهن: با وجود تصویب افزایش قیمت کارخانه‌ای خودرو، ظاهرا خودروسازان به افزایش حدود ۹ درصدی قیمت محصولاتشان رضایت نداده و در حال نامه‌نگاری و رایزنی برای آزادسازی قیمت خودرو هستند.

 • پشتیبانی از تولید با دست‌یابی به ركورد روزانه ۵۱۲۳ تن كلاف گرم در مجتمع فولاد سبا

  اقتصاد میهن: مدیرعامل مجتمع فولاد سبا، درباره رکورد جدید این مجموعه اظهار کرد: در سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها؛ مانع‌زدایی‌ها» و هم‌زمان با شب قدر و شهادت امام علی (علیه السلام) با تلاش و همدلی کارکنان مجتمع فولاد سبا تولید کلاف گرم در این مجتمع به 5 هزار و ۱۲۳ تن رسید.

 • مقاومت گروه‌هاي منتفع در مقابل كاهش قيمت‌ها

  اقتصاد میهن: بازار ارز در هفته‌هاي اخير، به ‌شدت تحت تاثير اخبار سياسي رسانه‌هاي داخلي و خارجي قرار گرفته و اين جو رواني باعث افت قيمت دلار در بازار شده است. بازار ارز در هفته‌اي كه گذشت شيب نزولي داشت و روند كاهشي قيمت‌ها ادامه پيدا كرد، به گونه‌اي كه در روز چهارشنبه پانزدهم ارديبهشت ماه قيمت دلار بازار آزاد به ۲۰ هزار و ۹۰۰ تومان و نرخ يورو نيز به ۲۵ هزار و ۱۰۰ تومان رسيد.

 • وقتي گران زندگي مي‌كنيم

  اقتصاد میهن: «111 هزار و 140 تومان» كل پولي است كه سال 90 براي خريد سبد مشخصي از كالاي خوراكي شامل گوشت، برنج، ميوه، سبزيجات و مواد پروتييني هزينه مي‌شد. اين مبلغ در اسفند سال گذشته به بيش از يك ميليون و 100 تا 300 هزار تومان رسيده است. اگرچه اين مبلغ براي زماني است كه خانواده‌ها مي‌توانستند به راحتي كالاهاي اساسي و خوراكي مانند مرغ يا روغن را در فروشگاه‌ها پيدا كنند.

 • اقدامات سال ۹۹ و برنامه های ۱۴۰۰ مدیریت نورد ذوب آهن اصفهان

  اقتصاد میهن: مدیر مهندسی نورد شرکت در تشریح اقدامات این مدیریت در سال ۹۹ به اهم اقدامات انجام گرفته در کارگاه میانی پرداخت و گفت: راه اندازی دستگاه cnc ۷‏/۱۳ در قسمت توسعه تراش غلتک، راه اندازی دستگاه اره تیزکن ولمر، نصب ۳ دستگاه تراش در کارگاه مکانیکی و احداث ایستگاه راه پله جرثقیل ۲۰ از عمده اقدامات این کارگاه می باشد.

 • سقوط پاسپورت ایرانی به قعر جدولِ معتبرترین پاسپورت‌هایِ جهان

  اقتصاد میهن: رده‌بندی «شاخص پاسپورت هنلی» نشان می‌دهد که پاسپورت ایرانی یک بار دیگر در رتبه‌هایِ انتهاییِ جدولِ معتبرترین پاسپورت‌هایِ جهان قرار گرفته است.

 • آغاز مخالفت‌ها با کاهش قیمت دلار و کالاها به بهانه تولید داخلی!

  اقتصاد میهن: این روزها بازار ارز تحت تاثیر اخبار مذاکرات وین قرار گرفته است و دو هفته‌ای می‌شود که روند کاهشی را سپری می‌کند. طی یکی دو روز گذشته اوج کاهش قیمت‌ها در این بازار بود و دلار با کاهش ۲۰۰۰ تومانی در بازار آزاد وارد کانال ۲۱ هزار تومان شده و وضعیت این ارز در صرافی‌های مجاز نیز به همین منوال است. همچنین در روزهای اخیر تعداد فروشندگان ارز در بازار از خریداران آن پیشی گرفته است که موجب شکل گیری صف فروش در این بازار پس از مدت‌ها شد.

 • دست‌یابی به بیشترین تولید ماهانه گندله در فولاد سنگان

  اقتصاد میهن: مدیرعامل این شرکت فئلاد سنگان از دست‌یابی به رکورد جدید تولید ماهانه به میزان 422 هزار و 669 تن گندله در فروردین‌ماه سال جاری خبر داد.

 • شورای رفاقت! ترمز کاهش قیمت خودرو را کشید

  اقتصاد میهن: بازار خودرو این روزها با رکود سنگینی مواجه شده و علاوه بر تعطیلات کرونایی جو روانی حاصل از نتایج مثبت مذاکرات وین منجر به کاهش قیمت دلار شده است و در حالی که انتظار می‌رفت نرخ خودرو در بازار همسو با نرخ دلار روندی کاهشی داشته باشد به یک‌باره شورای رقابت در جلسه روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت‌ماه قیمت محصولات ایران‌خودرو را به‌طور متوسط ۸،۲ درصد و قیمت محصولات سایپا را به‌طور متوسط ۸،۹ درصد افزایش داد.

 • صدها هزار یورو صرفه جویی ارزی؛ پیامد اعتماد فولاد خراسان به «ساخت داخل»

  اقتصاد میهن: بازگرداندن یکی از تجهیزات اساسی کوره فولادسازی به مدار تولید در مجتمع فولاد خراسان، صدها هزار یورو صرفه جویی ارزی به همراه داشت.

 • فعلا خودرو نخرید

  اقتصاد میهن: نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: قیمت‌هایی که اکنون در فضای مجازی وجود دارد ساختگی بوده و دلالان نرخ‌ها را تعیین می‌کنند.

 • ثبت درآمد بالای ٩٠٠ میلیارد تومان بزرگ‌ترین قطب صنعت شرق ایران توسط فولاد خراسان

  اقتصاد میهن: شرکت فولاد خراسان اولین ماه سال ١۴٠٠ را با کسب درآمد ۹۱۱.۷ میلیارد تومانی به پایان رساند.

 • هلدینگ توسعه توكا می‌تواند كارآمدترین هلدینگ فولاد مباركه باشد

  اقتصاد میهن: مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در مراسم افتتاح هلدینگ مالی فولاد مبارکه اظهار کرد: تشکیل هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه توکا یکی از اقداماتی که بود که باید هرچه زودتر انجام می‌شد.

 • ارزبران بزرگ سال کرونا

  اقتصاد میهن: ارزبران بزرگ سال کرونا معرفی شدند. جزئیات آمارهای گمرک در سال گذشته حاکی از این است که ۴هزار و ۹۵۹قلم کالا در فهرست وارداتی کشور جا گرفته است که ارزشی معادل ۳۸میلیارد و ۸۹۳میلیون دلار دارد. نکته قابل توجه آنکه، یک‌سوم ارزش واردات به ۳۰ قلم عمده اختصاص دارد. در میان اقلام عمده، «ذرت دامی»، «گوشی تلفن همراه» و «برنج» در سکوی اول تا سوم واردات به لحاظ ارزش قرار دارند.

 • همیاری شرکت ذوب آهن در آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد

  اقتصاد میهن: شرکت ذوب آهن اصفهان همچون سال های گذشته با حضور در برنامه یک شهر ضیافت در ماه مبارک رمضان در سنت حسنه آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد همیاری نمود.

آخرین خبرها
فولاد مبارکه اصفهان بانک سینا شرکت پگاه بانک پارسیان بیمه پارسیان بانک سپه سازمان تامین اجتماعی بانک کارآفرین بانک گردشگری بیمه سینا بانک صادارت ایران موسسه ملل
پربیننده‌ترین