۱۴۰۱ شنبه ۲۶ آذر چاپ

گردشگری خلاق، ظرفیتی ایده آل برای توسعه چابهار

گردشگری خلاق، ظرفیتی ایده آل برای توسعه چابهار

اقتصاد میهن: سرپرست مدیریت گردشگری و میراث فرهنگی منطقه آزاد چابهار گردشگری خلاق را ظرفیتی ایده آل برای توسعه این منطقه دانست.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه آزاد چابهار، محمدسعید موسایی باغستانی با اشاره به پتانسیل‌های پیدا و پنهان این منطقه آزاد گفت: تاریخ غنی و ریشه‌های فرهنگی عمیق این منطقه در تلفیق با ایده‌های جدید می‌تواند راهگشای توسعه سیاست‌ها و برنامه‌های جدید برای توسعه گردشگری چابهار باشد.وی ادامه داد: با توجه به‌تازگی موضوع گردشگری خلاق و زمینه‌های متعددی که در این حوزه در چابهار وجود دارد، می‌توان سازوکارهای متنوعی طراحی و اجرا کرد.

به گفته موسایی، صنایع‌دستی، هنرهای بومی، ادبیات، موسیقی و خوراک مواردی است که در این حیطه، قابلیت برنامه‌ریزی و کار با کمک از ایده‌های نوی جوانان و همراهی پیشکسوتان این منطقه آزاد را دارد. سرپرست مدیریت گردشگری و میراث فرهنگی منطقه آزاد چابهار در پایان خاطرنشان کرد: این مدیریت آماده دریافت ایده‌های خلاقانه فعالان اقتصادی و صنعت گردشگری، برای حرکت در مسیر ثبت جهانی چابهار به‌عنوان یک منطقه آزاد خلاق در سازمان جهانی یونسکو است.

 

دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بیمه تعاون بانک تجارت بیمه  پاسارگاد بانک صادرات ایران بانک ملی
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها