خبر فوری

۱۴۰۰ دوشنبه ۲۲ آذر چاپ
اجاره ساختمان بورس تهران برای جبران کاهش درآمدها!

کفگیر بورس به ته دیگ خورد!

کفگیر بورس به ته دیگ خورد!

اقتصاد میهن: مدیرعامل بورس تهران اظهار داشت: بدنبال این هستیم با همکاری سازمان بورس و با فعال کردن دیتای سنتر و اجازه دادن بخشی از ساختمان بورس تهران کاهش درآمد‌ها را جبران کنیم.

محمود گودرزی در مراسم رونمایی از اولین صندوق اهرمی در بازار سرمایه با بیان اینکه این صندوق‌ها می‌توانند نقش موثری در افزایش تقاضا در بازار سهام داشته باشند گفت: این صندوق‌ها برای افراد ریسک پذیر جذاب است و افراد می‌توانند به طور غیر مستقیم و از طریق مدیران و کارشناسان حرفه‌ای در این صندوق‌ها سرمایه گذاری کنند.وی با بیان اینکه بورس تهران نگاه رو به آینده دارد ادامه داد: سیاست ما این است که اقداماتی که در گذشته موجب دلخوری سهامداران شده جبران کنیم که یکی از این اقدامات ما برای جبران گذشته تحول در بخش دیجیتال است.مدیرعامل بورس تهران افزود: رویکرد بورس تهران به سمت فناوری است و مهمترین برنامه ما این است که پاسخ درست و سریع به نیاز بازار بدهیم. به همین دلیل به دنبال جذب نیرو‌های متخصص و کارآمد و جوان هستیم تا حوزه‌های عملکردی بورس تهران را ارتقاء بخشیم.

گودرزی درباره عرضه‌های اولیه بورس تهران اظهارداشت: دستورالعمل عرضه‌های اولیه تغییر کرده و قرار براین است که عرضه‌های اولیه با شرایط بازار باشد.وی همچنین درباره تعیین تکلیف ماینر‌های کشف شده در بورس تهران گفت: این موضوع روال قانونی خود را طی می‌کند اطلاع رسانی‌های لازم در این باره را از طریق کدال انجام می‌دهیم آخرین وضعیت این موضوع را مراجع ذیربط باید اعلام کنند.گودرزی با اشاره به سیاست‌ها درباره دامنه نوسانات بازار گفت: دامنه نوسان عملا در اختیار سازمان بورس است و طبق آنچه که رییس سازمان بورس اعلام کرده سیاست برای بازتر شدن دامنه نوسان است.

مدیرعامل بورس تهران همچنین با اشاره به بحث کاهش کارمزد‌ها گفت: مبنای محاسبه کارمزد‌ها براساس مقررات موجود است، اما بخش عظیمی از درآمد‌های بورس تهران از کنار کارمزد‌ها تامین می‌شود و اخیرا شاهد کاهش کارمزد‌ها و درآمد بورس تهران بودیم و به طوری که درآمدبورس تهران از ۱۲ هزار میلیارد تومان به ۴ هزار میلیارد تومان کاهش پیدا کرده، اما این ارتباطی با شاخص ندارد. وی تاکید کرد: بدنبال این هستیم با همکاری سازمان بورس و با فعال کردن دیتای سنتر و اجازه دادن بخشی از ساختمان بورس تهران کاهش درآمد‌ها را جبران کنیم.

دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک ملی بانک صادرات ایران بانک تجارت بیمه دانشجویی تأمین‌اجتماعی بیمه پارسیان بانک سینا موسسه ملل وزارت ارشاد
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها