خبر فوری

 • رطب خورده، منع رطب کی کند ؟!

  اقتصاد میهن: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در رابطه با مصوبه مجلس مبنی بر «صدور مجوز برای واردات خودروهای خارجی» گفت: باید تولیدات داخلی را افزایش داد و از واردات خودروهای خارجی جلوگیری کرد. ایران کشوری است که نباید از ماشین‌های خارجی استفاده کند. برای جمهوری اسلامی زننده است افرادی سوار ماشین‌های خارجی شوند و از ماشین‌های تولید داخلی استفاده نکنند، این دون شان جمهوری اسلامی است.

 • راهبرد اشتباه ايران خودرو در پروژه ٣٠١ و تار

  اقتصاد میهن: با اغاز تحريم هاي دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوري اسلامي در خرداد ماه سال ١٣٩٧ با اولويت تحريم صنعت خودرو شركت پژو همانند سال ٩١ با زير پا نهادن همه تعهدات خود ايران خودرو با محصول ٢٠٠٨ و ٣٠١ به حال خود رها كرد .

 • ریزش قیمت ها در بازار خودرو استارت خورد + جدول

  اقتصاد میهن: ریزش قیمت ها با ورود بازار خودرو به هفته جدید آغاز شد؛ این ریزش قیمت ها به طور گسترده در بین اکثر خودروهای موجود در بازار مشهود است.

 • واردات خودرو آزاد شد

  اقتصاد میهن: طرح ساماندهی بازار خودرو در جلسه مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت به تصویب نمایندگان رسید.

 • زیانده بودن ایران خودرو در ۵ فصل گذشته! / افزایش حاشیه زیان خالص ایران خودرو!

  اقتصاد میهن: با بررسی عملکرد فرشاد مقیمی در شرکت ایران خودرو می‌توان دید طی پنج فصل گذشته شرکت زیانده بوده است و فقط با افزایش نرخ فروش محصولات، حاشیه زیان ناخالص شرکت کاهش یافته، در حالی که طی این روزها افزایش فصلی نرخ فروش محصولات، موجب نارضایتی هرچه بیشتر مصرف کنندگان شده است.

 • پیامد‌های توقف پیش فروش در بازار خودرو

  اقتصاد میهن: مصوبه اخیر شورای رقابت و توقف طرح‌های پیش‌فروش خودرو، کاهش عرضه خودرو، افزایش انتظارات تورمی، رشد تقاضای خرید در طرح‌های فروش فوری، کاهش نقدینگی و افزایش زیان انباشته خودروسازان را به‌دنبال دارد.

 • صدور سند انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی حذف شد

  اقتصاد میهن: رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان گفت: مردم دیگر برای نقل و انتقال سند خودرو به دفترخانه‌ها مراجعه نکنند و در صورتی که دفترخانه‌ای به بهانه الزام ثبت نقل و انتقال سند خودرو از تنظیم وکالتنامه خودداری کند، مراتب را به این انجمن گزارش دهند.

 • واردات خودرو منتفی شد / وزیر صمت: برنامه‌ای برای واردات خودرو نداریم

  اقتصاد میهن: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت در حال حاضر برنامه‌ای برای واردات خودرو ندارد.

 • واردات خودرو؛ هیاهو برای هیچ !

  اقتصاد میهن: همزمان با آغاز شمارش معکوس برای بررسی طرح کمیسیون صنایع برای واردات خودرو در صحن علنی مجلس، فعالان صنفی و کارشناسان نسبت به پیامدهای منفی اجرای آن بر بازار خودرو هشدار می‌دهند.

 • برگ سبز با سند برابر است

  اقتصاد میهن: مناقشه ۱۰ ساله‌ای که میان نیروی انتظامی و سازمان ثبت اسناد بر سر نحوه انتقال مالکیت خودرو وجود داشت، بالاخره با رأی دیوان عدالت اداری و ابلاغیه دادستان کل کشور پایان یافت.

 • جزییات واردات خودرو اعلام شد

  اقتصاد میهن: سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت:‌ طبق اصلاحیه مجلس بر طرح مجلس دهم، هر کسی که بتواند خودرو یا قطعات خودرو صادر کند و برای دولت هزینه ارزی ایجاد نکند می‌تواند واردات خودرو داشته باشد. البته تنها واردات خودروی هیبریدی و برقی با این شرایط آزاد می‌شود.

 • ایران خودرو، ماشین تولید زیان و بدهی!

  اقتصاد میهن: صنعت خودروسازی به دلیل ارزش و جایگاه ویژه آن در شبکه تولید صنعتی و خدمات پس از فروش، یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی محسوب می‌شود. صنعت خودروسازی در ایران نیز با داشتن سهم ٢٠ درصدی از ارزش افزوده کل بخش صنعت و سهم حدود ۴ درصدی در تولید ناخالص داخلی (GDP)، از جایگاه مهمی در اقتصاد ملی برخوردار است.

 • طرح آزادسازی واردات خودر؛ آیا سونامی کاهش قیمت در راه است؟

  اقتصاد میهن: طرح «آزادسازی واردات خودرو» با تصویب اولیه در کمیسیون صنایع و معادن مجلس، در فاز نهایی تصویب قرار گرفت. پس از ایراد شورای نگهبان به ماده ۴ طرح ساماندهی خودرو، مبنی بر واردات محصولات هیبریدی با تعرفه صفر و مغایر خواندن آن با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، کمیسیون صنایع ماده مذکور را با اصلاحاتی در چارچوب «آزادسازی مشروط واردات» سرانجام تائید کرد.

 • با حذف یارانه پنهان انرژی؛ قیمت بنزین افزایش می یابد

  اقتصاد میهن: ابولفضل ابوترابی، عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفته طرح تقاضای برگزاری رفراندوم برای حذف یارانه‌های آشکار و پنهان را مطرح کرده است. طرحی که به گفته ابوترابی ۲۲ نفر آن را تاکنون امضا کرده‌اند و حدود ۸۰ امضای دیگر می‌خواهد تا در دستور کار قرار بگیرد.

 • دپوی ۸۰ هزار خودرو توسط ایران خودرو به بهانه لوازم تزئینی!

  اقتصاد میهن: وجود ۸۰‌هزار خودروی ناقص در ایران خودرو و تحویل ۲۰ خودرو به بازار در روز در حالی خبر ساز شده است که جای خالی یک نظارت میدانی از پارکینگ ایران خودرو به وضوح احساس می‌شود.

 • کاهش 48 درصدی تولید ایران خودرو در مرداد ماه / ثبت کاهش فروش 36 درصدی برای ایران خودرو!

  اقتصاد میهن: تولید شرکت ایران خودرو در مردادماه نسبت به تیرماه امسال 48 درصد کاهش داشته است.

 • فرصت بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث تمدید شد

  اقتصاد میهن: صندوق تامین خسارت‌های بدنی اعلام کرد موتورسیکلت‌ها و ماشین آلات کشاورزی تا پایان شهریورماه فرصت دارند از مزایای بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث بهره‌مند شوند.

 • در ایران خودرو دیزل چه خبر است؟ /چرا هیچگونه نظارتی بر سوء‌مدیریت در این شرکت وجود ندارد؟

  اقتصاد میهن: بررسی شرکت ایران خودرو دیزل به عنوان بزرگترین شرکت تولید خودروهای تجاری کشور حاکی از سوء مدیریتی قابل توجه در این شرکت است که هیچگونه نظارت بایسته و موثری بر آن وجود ندارد، موضوعی که ضرورت دارد وزیر صنعت جدید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشد.

 • دادستان کل کشور: برگ سبز خودرو سند مالکیت است

  اقتصاد میهن: دادستان کل کشور در نامه‌ای خطاب به دادستان‌های کل کشور بر تلقی برگ سبز خودرو صادره از شرکت‌های تولیدی به عنوان سند مالیکت تأکید کرد.

 • آغاز فروش فوری ۴ محصول سایپا با قیمت قطعی + جدول

  اقتصاد میهن: گروه خودروسازي سايپا با هدف افزايش عرضه خودرو از امروز (سه شنبه 9 شهريورماه) فروش فوري 4 محصول خود را آغاز مي كند.

 • وعده رویایی هفت دست ، زیرساخت هیچ!

  اقتصاد میهن: «رضا فاطمی امین» در هفته گذشته در حالی توانست از ایستگاه بهارستان، سوار اتوبوس کابینه سیدابراهیم رئیسی شود که شاید بسیاری از آن چه در دفاعیاتش در مجلس گفته بود با حاشیه‌هایی از سوی کارشناسان همراه بود. یکی از این حاشیه‌ها مساله هدف گذاری برای تولید در صنعت خودروسازی کشور بود.

 • جزئیات مصوبه جدید خودرویی شورای رقابت

  اقتصاد میهن: رئیس شورای رقابت با تشریح جزئیات مصوبه این شورا مبنی بر سهیم شدن خریداران در خودروهای پیش خریدی تاکید کرد: این مصوبه که عطف به ماسبق نمی شود و مقدمه ای برای آزادسازی قیمت‌ها هم نیست.

 • زیان ۳۵میلیونی تومانی در فروش ثبت نامی هر خودرو / ۸۵ درصد خریداران خودرو، دلال هستند

  اقتصاد میهن: به گفته دبیر انجمن خودروسازان، روش فروش خودرو از طریق قرعه‌کشی باعث ایجاد رانت شده است و فروش هر خودرو‌ حدود ۱۰۰ میلیون تومان رانت توزیع می‌کند و این در حالی است که خودروساز خودرو را با زیان ۳۵میلیونی به فروش می‌رساند.

 • قیمت خودرو‌های ایران خودرو امروز پنجشنبه ۴ شهریور ۱۴۰۰ + جدول

  اقتصاد میهن: قیمت بازار و قیمت نمایندگی خودرو‌های ایران خودرو امروز پنجشنبه ۴ شهریور ۱۴۰۰ را در جدول زیر مشاهده نمایید. این قیمت‌ها به تومان بوده و روزانه بروزرسانی می‌شود.

 • ترس در بازارها!

  اقتصاد میهن: آینده نه چندان امیدواركننده مذاكرات برجامی در وین و تحولات تاسف‌بار افغانستان در روزهای گذشته، بازارهای كشور را به شدت تحت‌تاثیر قرار داده‌اند تا جایی كه خودرو، مسکن، طلا، سکه، ارز و بورس هر روز چهره جدید از خودشان نشان می‌دهند.

آخرین خبرها
بیمه دی بانک دی بیمه دانا بانک کارآفرین موسسه ملل بانک گردشگری شرکت بیمه رازی بانک سینا بیمه پارسیان بانک سپه بانک صادارت ایران
پربیننده‌ترین
پیشنهاد ما