خبر فوری

 • ثبت تراز مثبت ۶۸ درصدی بیمه پارسیان

  اقتصاد میهن: شرکت بیمه پارسیان در آخرین گزارش فعالیت ماهانه خود که منتهی به فروردین‌ماه سال ۱۴۰۱ است، میزان درآمدی که از فروش حق بیمه به دست آورد مبلغی برابر با ۳،۱۱۶ میلیارد ریال بود و همچنین لازم به ذکر است که فروردین‌ماه شروع سال مالی این شرکت بیمه‌ای است.

 • دست دولت در جیب بورسی ها

  اقتصاد میهن: اگرچه دولت سیزدهم مدعی آن است که با تنظیم برخی مقررات جدید، در راستای حمایت از بازار سرمایه و پرهیز از سنگ‌اندازی در مسیر رشد و توسعه شرکت‌ها گام برمی‌دارد اما سیاست‌هایی که گاه به گاه همچون دم خروس از کیسه بخشنامه‌های وزارت صمت بیرون می‌زند، این مدعا را به آسانی رد می‌کند.

 • دولت رئیسی چگونه رکورد چاپ پول بدون پشتوانه را شکست؟

  اقتصاد میهن: چاپ پول با برای جبران کسری بودجه و نقدینگی توسط دولت‌ها تفاوتی با سرقت بانک مرکزی ندارد چراکه سرقت از بانک و چاپ اسکناس بدون پشتوانه به نوعی برداشت پول از جیب مردم و یکی از عوامل تورم‌زاست. در این گزارش به موضوع چاپ اسکناس بدون پشتوانه و تارخ آن پرداخته شده است.

 • پایان کابوس دلار جهانگیری!

  اقتصاد میهن: به‌منظور عدالت در توزيع سرمایه‌های كشور و جلوگيري از هدر رفت منابع و همچنين اصلاح شيوه اختصاص ارز ترجيحي به كالاهاي اساسي، دولت سیزدهم بر اساس اختیار و الزامی که قانون بودجه ۱۴۰۱ معین کرده، طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها را در دستور کار قرار داده است. موضوعی که نقطه پایانی برای دلار جهانگیری خواهد بود.

 • تراژدی ۱۰ میلیارد دلاری فرار سرمایه

  اقتصاد میهن: نماگرهاي اقتصادي پاييز سال گذشته، توسط بانك مركزي منتشر شد. در اين گزارش رشد اقتصادي كشور در فصل پاييز 1400 با نفت 5.7 درصد و بدون نفت 5.8 درصد اعلام شده؛ از سوي ديگر نرخ رشد نقدينگي در مدت مورد بررسي نسبت به پايان سال ۹۹ نيز 27.4 درصد بوده؛ اجزاي نقدينگي يعني پول 27.1 درصد و شبه‌پول 27.4 درصد در اين مدت رشد داشته‌اند.

 • شرکت‌های دولتی در تسخیر رانت‌خوارها؛ ورشکسته های خوش نشین!

  اقتصاد میهن: کارمندان این شرکت‌های دولتی رکورددار دریافت بالاترین حقوق و مزایا هستند. بر اساس گزارش دیوان محاسبات کشور، پارسال میانگین دریافتی کارمندان آنها گاهی به بالای ۵۲ میلیون تومان در ماه رسیده است.

 • بورس بین الملل با تایید سازمان بورس راه اندازی می شود

  اقتصاد میهن: دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: بورس بین الملل یکی از موضوعات اصلی است که از بدو ورود به مناطق آزاد آن را پیگیری و مقدمات آن را آماده کرده ایم. بورس بین الملل ظرفیت بسیار خوبی است که می‌توانیم در مناطق آزاد داشته باشیم و به نوعی می‌تواند به بورس سرزمین اصلی نیز کمک کند.

 • سقوط شدید بورس پس از بخشنامه دولت

  اقتصاد میهن: روز گذشته بخشنامه وضع عوارض صادراتي بر محصولات معدني واكنش منفي بازار سرمايه را در پي داشت به گونه‌اي كه همه شاخص‌هاي اين بازار پس از روند صعودي كه از ابتداي سال جاري داشتند، روز سه‌شنبه 21 فروردين ماه ريزش سنگيني را تجربه كردند.

 • انفجار قیمت دارو

  اقتصاد میهن: تورم عمومی و زمزمه‌های حذف ارز ترجیحی صنایع داروسازی، دو بال پرواز قیمت انواع دارو طی ماه‌های گذشته بوده است.

 • چادرملو برترین شرکت معدنی بورس معرفی شد

  اقتصاد میهن: شرکت چادرملو به عنوان برترین شرکت بورس تهران از از منظر نهاد ناظر به لحاظ سودآوری معرفی شد.

 • سرمایه شرکت پتروشیمی پارس به میزان ۴۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت

  اقتصاد میهن: مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی پارس با افزایش سرمایه این شرکت به میزان 47 هزار و 600 میلیارد تومان موافقت کرد.

 • بورس در حسرت حذف ارز ترجیحی

  اقتصاد میهن: یکی از بحث‌برانگیزترین تصمیمات دولت جدید، حذف ارز ترجیحی ۴۲۰۰تومانی، یکی از بحث‌برانگیزترین تصمیمات دولت جدید بود که برخلاف تمام وعده و وعید‌های داده شده و در حالی‌که معاملات بورس و فرابورس تحت تاثیر چنین امری با تغییر همراه شده بودند، مورد تأیید مجلس قرار نگرفت و کمیسیون تلفیق نیز مجددا با حذف ارز ترجیحی مخالفت کرد.

 • انتشار اوراق مرابحه ارزی یک میلیارد یورویی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس در آینده نزدیک

  اقتصاد میهن: مدیرعامل تأمین سرمایه امین از انتشار اوراق مرابحه ارزی بعد از گذشت بیش یک دهه از آخرین انتشار این اوراق، این بار برای گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس و در آینده نزدیک خبر داد.

 • تأمین مالی پروژه‌های صنعت پتروشیمی از طریق بازار سرمایه و بانک کنسرسیومی

  اقتصاد میهن: مدیرعامل بورس انرژی بر تأمین مالی پروژه‌های بزرگ صنعت پتروشیمی به صورت کنسرسیومی تاکید کرد و گفت: تأمین مالی یک فرآیند مستمر است و نه مقطعی و در این میان بورس انرژی ابزارهای خوبی برای تامین مالی دارد.

 • سرمایه چادر ملو بیش از دو برابر افزایش یافت

  اقتصاد میهن: مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام شرکت معدنی و صنعتی چادرملو (سهامی عام) ، در محل مجموعه فرهنگی ورزشی وزارت کار و امور اجتماعی سالن تلاش با حضور اکثریت صاحبان سهام و یا نمایندگان قانونی آن ها ، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، نمایندگان حسابرس مستقل و بازرس قانونی ، اعضا هیات مدیره و مدیرعامل شرکت برگزار گردید .

 • تامین سرمایه خلیج فارس، ثبت شد

  اقتصاد میهن: مدیرعامل شرکت تامین سرمایه خلیج فارس از ثبت نهایی این شرکت خبر داد.

 • بیمه سرمد مجوز افزایش سرمایه گرفت

  اقتصاد میهن: سازمان بورس و اوراق بهادار، مجوز افزایش سرمایه بیمه سرمد را صادر کرد.

 • مجادله بین مجلس و دولت انقلابی بالا گرفت/ وقتی سهام عدالتی نیست، مجلس به مردم وعده پوچ ندهد

  اقتصاد میهن: معاون سازمان برنامه و بودجه گفت: کمیسیون تلفیق بودجه 130 هزار میلیارد پیشنهاد کرده تا سهام عدالت به مشمولان تأمین اجتماعی و ایثارگران واگذار شود اما چنین سهامی وجود ندارد و با دادن وعده به مردم و قانونی کردن آن نتیجه‌ای جز نارضایتی مشاهده نخواهیم کرد.

 • حمایت‌های نمایشی

  اقتصاد میهن: با تشدید بی‌اعتمادی معامله‌گران نسبت به شعارهای حمایتی دولت، طی هفته جاری تمامی شاخص‌ها در بازار سرمایه مجددا در سراشیبی قرار گرفتند و ارزش معاملات خرد نیز سقوط کرد.

 • سود سهام عدالت جاماندگان با سود ۹۹ پرداخت می شود

  اقتصاد میهن: پرداخت سود سهام عدالت به حساب مشمولان این سهام در اسفند ماه از جمله اتفاقات مثبتی تلقی می‌شود که از ۵ سال گذشته آغاز شد و امسال هم با نزدیک شدن به ماه پایانی سال، سهامداران به رسم سال‌های گذشته در انتظار تعیین تکلیف و اعلام جزییاتی دقیق از این پرداختی هستند.

 • پیدا و پنهان تخلفات بورسی

  اقتصاد میهن: از نیمه مردادماه سال گذشته که بازار سرمایه در سراشیبی سقوط قرار گرفت، تخلف در بازار سرمایه و سازمان بورس بحثی بوده است که به ویژه از سوی منتقدان دولت دوازدهم مطرح و پررنگ‌تر از قبل بدان پرداخته می‌شود.

 • نگاه قلکی دولتها به بورس

  اقتصاد میهن: ماه‌هاست که بازار سهام نتوانسته انتظارات سرمایه‌گذاران را برآورده کند و شاهد خروج سیل‌آسای نقدینگی بوده است.

 • سقوط بزرگ در راه است؟

  اقتصاد میهن: اخیراً در راستای تسهیل مذاکره با ایران، آمریکا متعهد شده است که تحریم برخی فعالیت‌های هسته‌ای ایران نظیر پروژه اتمی بوشهر، نیروگاه آب سنگین اراک و تحقیقات هسته‌ای را رفع می‌کند. این خبر از آنجا که نوید رفع تحریم‌ها را در پی دارد، تا حدی انتظارات تورمی در کشور را کاهش داده است. اگرچه هنوز بورس روی خوشی به این خبر نشان نداده است.

 • دولت، بورس را سرکار گذاشت

  اقتصاد میهن: دولت به وعده‌های خود درباره بورس عمل نکرده ، روند کلی شاخص در 6 ماه ابتدایی فعالیت دولت سیزدهم نزولی بوده و موج خروج سهامداران ادامه دارد. دولت رئیسی مصوبه ستاد اقتصادی را به مجلس ارائه نکرد و به جای آن مصوبه جدیدی رو کرد، مصوبه جدید فرقی با مصوبه قبل دارد؟

 • رکوردداران خروج پول حقیقی از بورس

  اقتصاد میهن: در 4 روز کاری پایانی هفته خالص ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بورس تهران منفی بود و بیش از هزار میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار سهام خارج شد.

آخرین خبرها
بیمه سرمد بانک سپه شرکت پگاه بانک ملی شرکت ذوب آهن اصفهان بیمه دی
پربیننده‌ترین