خبر فوری

 • پیش‌بینی تورم ۶۰ درصدی تا پایان سال جاری/ سایه شوم تورم ونزوئلایی بر سر اقتصاد ایران

  اقتصاد میهن: عضو اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: پیش‌بینی من این است با تداوم این مسیر، شاید در پایان سال نسبت به سال گذشته نرخ تورم 20 درصد بیشتر شود. سال گذشته میزان تورم 40 درصد بود و تا پایان سال می‌تواند به 60 درصد برسد که رقم بسیار زیادی است.

 • تخصیص ۴۰۰ ریال سود به ازای هر سهم فولاد/ صدرنشینی فولاد مبارکه در تولید فولاد کشور

  اقتصاد میهن: مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت فولاد مبارکه برای سال منتهی به ۳۰ اسفندماه ۹۹ به صورت حضوری و آنلاین با حضور ۶۷.۷ درصد از سهام‌داران برگزار و با رأی حداکثری سهام‌داران، صورت‌های مالی این شرکت به عنوان بزرگترین شرکت بورسی کشور از نظر ارزش بازار تصویب شد و تخصیص ۴۰۰ ریال سود به ازای هر سهم شرکت فولاد مبارکه مورد موافقت مجمع عمومی عادی سالیانه آن قرار گرفت.

 • کام شیرین سهامداران بانک ملت در بهار 1400

  اقتصاد میهن: بررسی عملکرد بانک ملت در۳ ماهه ابتدایی ۱۴۰۰ و مقایسه آن با دو بانک خصوصی شده دیگر یعنی صادرات و تجارت نشان می دهد این بانک عملکردی متمایز داشته و سودآوری بالایی برای سهامداران خود به ثبت رسانده است.

 • بازگشت رانت دلالان با خروج سیمان از بورس کالا

  اقتصاد میهن: رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با قطعی برق و توقف تولید سیمان در هفته های گذشته، قیمت این محصول در بازار آزاد به شدت افزایش یافت و در این بین عده ای که تا پیش از این از رانت قابل توجه حوزه سیمان استفاده می کردند این موضوع انحرافی را در فضای جامعه منتشر کردند که بورس کالا باعث گرانی سیمان شده است؛ در این میان بررسی بازار سیمان قبل از ورود به بورس بیانگر اجحاف در حق تولیدکننده، سهامدار و مصرف کننده سیمان با قیمت گذاری دستوری است.

 • چرخش ۱۸۰ درجه‌ ای موضع وزیر راه و شهرسازی درباره عرضه سیمان در بورس کالا

  اقتصاد میهن: در حالی وزیر راه و شهرسازی یکی از طرفداران عرضه مصالح ساختمانی در بورس بود که وی در چرخشی ۱۸۰ درجه‌ای با عرضه سیمان در بورس مخالفت کرده است.

 • تخصیص سود ۲۰۰ریالی به هر سهم مس سرچشمه/ رشد ۱۳۱ درصدی سود تلفیقی مس سرچشمه در سال

  اقتصاد میهن: در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه، مبلغ ۴۰۳۱ میلیارد ریال سود قابل تخصیص معادل هر سهم ۷۹۰ ریال اعلام شد که از این میزان ۲۰۰ ریال به هر سهم اختصاص یافت-

 • علت کمبود سیمان؛ نه سلطان، نه بورس؛ فقط قطعي برق

  اقتصاد میهن: امروز بیشتر از یك هفته‌ای می‌گذرد كه خبر كمبود سیمان در كشور را هر روز روی خروجی خبرگزاری‌ها می‌شود دید. خبرها از البرز، مشهد، كهگیلویه‌و‌بویراحمد و اردبیل می‌آید كه سیمان در بازار نیست، سهمیه‌بندی شده و قیمت آن بسیار بالا رفته است.

 • صورت‌های مالی سال 1399 شرکت سمگا به تصویب رسید

  اقتصاد میهن: صورت های مالی منتهی به 30 اسفند 1399 شرکت گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران "سمگا" به تصویب سهامداران رسید.

 • تقسیم 70 ریال سود به ازای هر سهم در مجمع عمومی عادی سالانه بانک سینا

  اقتصاد میهن: بانک سینا در راستای شفافیت مالی و رعایت مقررات و ضوابط قانونی، جلسه مجمع عمومی عادی سالانه خود را پیرو آگهی های مندرج در روزنامه های کثیرالانتشار، رأس ساعت 14 روز پنجشنبه 31 تیرماه 1400 در محل سالن اجتماعات بانک برگزار نمود.

 • خطر کسری بودجه برای بورس

  اقتصاد میهن: دادوستد‌ها در بازار سهام در هفته گذشته با ایست ناگهانی ناشی از اعلام تعطیلات ۶روزه در پایتخت مواجه شد تا شاخص کل با دارا بودن دو روز کاری کمتر، رشد حدود نیم‌درصدی را به ثبت برساند. به این ترتیب، دماسنج بازار برای نخستین‌بار از نوروز سال جاری در سطحی بالاتر از ابتدای سال ایستاد. علاوه بر این، میانگین ارزش معاملات خرد روزانه در هفته گذشته از مرز ۷هزار میلیارد تومان عبور کرد که از روز‌های متوسط ۱۰هزار میلیارد تومانی دی و بهمن ماه۹۹ فاصله دارد، اما از ابتدای اسفند تاکنون رکورد به شمار می‌رود.

 • افزایش نجومی قیمت سیمان/ بازار سیمان در قبضه ۳۰ نفر!

  اقتصاد میهن: قطعی برق کارخانجات، کاهش عرضه سیمان و افزایش قیمت از حدود ۳۵ هزار تومان به ۷۰ تا ۱۰۰ هزار تومان به شکل تعطیلی بسیاری از کارگاه‌های ساختمانی بخش خصوصی و طرح اقدام ملی مسکن بروز پیدا کرد. محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ گفت که به هر حال افزایش روزهای اخیر قیمت سیمان و فولاد در سرعت اجرای پروژه‌های مسکن ملی تاثیرگذار بوده است.

 • تحقق سود ۲۱۴۴ ریالی برای هر سهم در شرکت سنگ آهن گهرزمین

  اقتصاد میهن: شرکت سنگ آهن گهرزمین در ۳ ماهه منتهی به خرداد برای هر سهم ۲۱۴۴ ریال سود محقق کرد.

 • روز سیاه بورس های جهانی!

  اقتصاد میهن: افزایش غیرمنتظره ابتلا به کرونا در کشورهای جهان باعث وحشت معامله گران از بازگشت مقررات سخت قرنطینه ای شده است.

 • درخشش سود انباشته بانک صادرات ایران

  اقتصاد میهن: صورت‌های مالی بانک صادرات ایران با خبر خوش تحقق سود انباشته ۳۲۰۰ میلیارد تومان راهی مجمع سال مالی منتهی به پایان اسفند ۱۳۹۹ شد.

 • سود ۲۸۰ ریالی فملی به ازای هر سهم

  اقتصاد میهن: در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ملی صنایع مس ایران، سود نهایی ۲۸ تومان به ازای هر سهم تعیین شد.

 • زیان بانک دی ۱۱ برابر سرمایه‌اش شد

  اقتصاد میهن: براساس صورت مالی سالانه سال ۹۹ بانک دی، زیان انباشته این بانک چیزی حدود ۱۱ برابر سرمایه آن است و وضعیت سلامت عملکرد آن به جایی رسیده که طبق مقررات اگر تا سه ماه افزایش سرمایه ندهد باید منحل شود.

 • فجر انرژی خلیج فارس به ۱۰۰۶ روز تولید بدون وقفه یوتیلیتی رسید/ سود ۲۰۰ تومانی به ازای هر سهم بفجر

  اقتصاد میهن: مدیرعامل شرکت فجر انرژی خلیج فارس با اشاره به تولید بی‌وقفه یوتیلیتی در این مجتمع در هزار و شش روز، از چشم‌انداز روشن برای سودآوری بفجر در ۱۴۰۰ با توجه به جهش سودآوری در شرکت‌های مشتری خبر داد.

 • تصویب افزایش سرمایه ۱۴۷ درصدی همراه اول

  اقتصاد میهن: افزایش سرمایه 147 درصدی شرکت ارتباطات سیار ایران مورد تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده قرار گرفت.

 • درآمدعملیاتی 263 هزار و 690 میلیاردی پتروشیمی پارس در سال 1399/ سود دو هزار تومانی پارس به ازای هر سهم

  اقتصاد میهن: مدیرعامل پتروشیمی پارس، با اشاره به تحقق 95 درصدی تولید به ظرفیت اسمی این مجتمع از افزایش فروش و سودآوری پارس ‏خبر داد و گفت: درآمد عملیاتی پتروشیمی پارس 71 درصد بیشتر از سال قبل و سود عملیاتی 67 درصد بیشتر از سال قبل مالی ‏شده است.‏

 • در مجمع بیمه کوثر؛ 385 ریال سود به ازای هر سهم تقسیم شد

  اقتصاد میهن: مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بیمه کوثر پس از شنیدن گزارش عملکرد شرکت و گزارش حسابرس و بازرس قانونی، پرداخت 385 ریال سود نقدی را به ازای هر سهم تصویب کرد.

 • عوارض افیون برجام

  اقتصاد میهن: یکی از عوارض جدی «افیون برجام» در اقتصاد ایران متوقف کردن اصلاحات اقتصادی در زمینه بودجه، مالیات و نظام بانکی بود به طوری که دولتمردان در باد فروش نفت و افزایش درآمد‌های ارزی پس از برجام خفتند و اقتصاد را از ریل درست خارج کردند.

 • ارزش سهام عدالت افزایش یافت +اینفوگرافیک

  اقتصاد میهن: در پایان معاملات امروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت درمقایسه با روز چهارشنبه (۲۳ تیرماه)، ۰.۷درصد افزایش یافت.

 • «فخاس» سود ۱۴۰ تومانی توزیع می کند

  اقتصاد میهن: مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت فولاد خراسان (با نماد بورسی فخاس) برگزار شد که بر اساس آن مقرر شد سود 140 تومانی به ازای هر سهم بین سهامداران توزیع شود.

 • بازار سرمایه‌سوز

  اقتصاد میهن: نوسان و افت شدید قیمت نماد پالایشی یکم از ابتدای عرضه تاکنون، بسیاری از سهامداران را با دردسر‌های فراوان مواجه کرده است. سهامداران و سرمایه‌گذاران خردی که به دلیل تبلیغات گسترده دولت برای خرید این سهام وارد بازار سرمایه شده و بخش عمده‌ای از سرمایه‌های خود را در این مسیر هزینه کرده‌اند، ماه‌هاست که با افت قیمت این نماد مواجه هستند و انتظارشان از سیاست‌گذار این است که با به کار بستن تدابیری، زمینه را برای جبران ضرر و زیان آن‌ها فراهم کند.

 • تقسیم سود ۱۴۰۰ میلیارد تومانی مهم‌ترین مصوبه مجمع عمومی / افزایش شعبات افق کوروش به ۳۵۰۰ شعبه

  اقتصاد میهن: مدیر عامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش در حاشیه مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام این شرکت به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

آخرین خبرها
بانک گردشگری موسسه ملل بانک سینا شرکت پگاه بانک پارسیان بیمه پارسیان بانک سپه سازمان تامین اجتماعی بانک کارآفرین بیمه سینا بانک صادارت ایران
پربیننده‌ترین