۱۴۰۲ چهارشنبه ۱۷ خرداد چاپ

واردات کارگران روسی به ایران!

واردات کارگران روسی به ایران!

اقتصاد میهن: شرایط کار کارگران ایرانی در کشور روسیه و کارگران و نیروی کار روس در ایران با قرارداد‌های دوجانبه به همت کنفدراسیون اتحادیه‌های حرفه‌ای بین‌المللی روسیه تسهیل می‌شود.

جمعی از اعضای کنفدراسیون اتحادیه‌های حرفه‌ای بین‌المللی روسیه به سوالات درباره وضعیت روابط کار در روسیه پاسخ دادند.رئیس این هیات کارگری روسی با اشاره به همکاری با ایران گفت: ما با خانه کارگر و جناب آقای محجوب نیز قرار است قراردادی در جهت همکاری در حوزه روابط کار و تسهیل همکاری در حوزه‌های کارگری امضا کنیم.

وی با اشاره به تاثیر جنگ روسیه و اوکراین و تاثیر آن بر اقتصاد و اتحادیه‌های روسی گفت: مهمترین اثر تحریم‌ها و جنگ در روسیه در حوزه حمل و نقل هوایی بوده و این بخش مختلف شده است. در باقی موارد، قبل و بعد از جنگ هیچ تفاوتی به حال اقتصاد کشور ما و همکاری‌های اتحادیه‌ای نداشته است. تحریم‌ها در رفاه روزمره هم اثر ملموسی نداشته است. مشکلی در حوزه ارائه ویزا در اغلب کشور‌ها به روسیه و بالعکس وجود ندارد. تنها در حوزه هوایی هنوز دچار مشکلاتی هستیم. وی در ادامه افزود: اگر نگوییم اوضاع بهتر شده، قطعا بدتر نشده است. ضمن اینکه کارگرانی که در ماریوپل و سایر مناطق شرق اوکراین که تحت سیطره نیرو‌های ارتش روسیه قرار دارد، طبق قانون به دلیل شرایط جنگی دو برابر دستمزد دریافت می‌کنند. از نگاه ما کارگر در هرجای دنیا باشد باز هم کارگر است و ملیت او برای ما فرقی نمی‌کند. البته تشکل ما کاری به امور سیاسی ندارد.

دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک تجارت بانک ملی بیمه تعاون بانک صادرات ایران
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها