خبر فوری

 • مسکن؛ رویای دست نیافتنی!

  اقتصاد میهن: ایرانیان از چند سال گذشته جزو هر دهک اقتصادی که بوده‌اند، تورم و گرانی اصلی‌ترین موضوعاتی بوده است که با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند.

 • بررسی سهم ۱۹ دستگاه دولتی از ۱۱۱۳ هزار میلیارد تومان بودجه

  اقتصاد میهن: 19 وزارتخانه دولت سال آینده یک‌هزار و ۱۱۳ هزار میلیارد تومان بودجه می‌گیرند. در بین وزارتخانه‌ها چهار وزارتخانه بهداشت و درمان، کار و رفاه، آموزش و پرورش و دفاع و پشتیبانی با بودجه‌ای بالای چندصد هزار میلیارد تومان، ابروزارتخانه‌های بودجه‌ای شناخته می‌شوند که ۷۵ درصد بودجه را از آن خود کرده‌اند.

 • مخالفت دادگاه کانادا با توقیف اموال ایران برای پرداخت غرامت به بازماندگان هواپیمای اوکراینی

  اقتصاد میهن: دادگاهی در کانادا طی یک حکم اعلام کرد، خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی نمی‌توانند دارایی‌های دولتی ایران در کانادا را توقیف و مصادره کنند.

 • رشد هزار برابری قیمت مسکن طی ۵ سال !/ ۱۴۳ سال انتظار برای خانه‌دار شدن

  اقتصاد میهن: شاید پنج یا 10 سال قبل افراد برای تامین سرپناه با مشکلات کمتری روبرو بودند اما حالا قدرت خرید خانه برای انواع دهک‌های درآمدی به شدت کاهش یافته و در حال حاضر به معضلی اقتصادی تبدیل شده است. شاخص‌های اقتصادی تورم، متوسط قیمت مسکن و حداقل حقوق طی این بازه زمانی چه تغییراتی داشته و قدرت خرید مردم تا چه اندازه پایین آمده است؟

 • «زلزله خاموش» در ایران؛ تهدید ۲۴ میلیون ایرانی توسط پدیده فرونشست !

  اقتصاد میهن: به‌صورت کلی حدود ۸ میلیون واحد مسکونی و ۲۴ میلیون نفر در کشور در معرض خطرات و آسیب‌های فرونشست قرار دارند. فرونشست در ایران ۵ تا ۷ برابر متوسط و با نرخ سالیانه ۲۵ تا ۳۰ سانتیمتر در سال (هر ۵ سال ۱ متر) فرونشست در کشور رخ می‌دهد.

 • پرداخت ۷۱ درصد از تعهدات مالی بانک مسکن در طرح نهضت ملی

  اقتصاد میهن: سرپرست بانک مسکن با بیان اینکه روند انعقاد قراردادهای طرح نهضت ملی مسکن در این بانک با سرعت بالایی انجام می‌شود گفت: بانک مسکن تاکنون ذیل قانون جهش تولید مسکن در مجموع از محل آورده متقاضیان و منابع خود بیش از 45 هزار میلیارد تومان پرداخت کرده است.

 • جولان ضعیف ترین تیم اقتصادی ۸۰ سال گذشته در دولت رئیسی

  اقتصاد میهن: پس از اجرای طرح حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نه تنها سفره های مردم کوچک تر بلکه درحال برچیده شدن است ،دراین بین ناکارآمدی سیاست های اقتصادی دولت هم عیان شده و وعده های انتخاباتی رئیس دولت نیز در حد همان شعارها باقی مانده است .

 • بازخوانی دو نمونه از دور زدن ایران توسط چینی‌ها

  اقتصاد میهن: عباس آخوندی در یادداشتی می‌نویسد: بحث موضع‌گیری چین برای من هیچ تازگی نداشت. چین این رویه را سال‌هاست که اتخاذ کرده‌است. لیکن، گروهی در تهران به هر دلیلی نمی‌خواستند که نشانه‌های آن را ببینند.

 • فاجعه در بازار مسکن

  اقتصاد میهن: تورم ماهانه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در آبان ماه امسال پنج درصد بوده است. تورم ماهانه آبان ماه در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل هم ٥.١ درصد افزایش داشته است.

 • مسکن ملی، بازیچه دست تورم مهار نشدنی!

  اقتصاد میهن: طرح چهار میلیون واحدی نهضت ملی مسکن با شدت و ضعف توسط دستگاه‌های مسئول در حال اجرا است. به طور مثال گفته می‌شود از ۷۰۰ هزار واحد که بر عهده شهرهای جدید گذاشته شده تا کنون ۲۰۰ هزار واحد به مرحله‌ اجرا رسیده است.

 • فاجعه ای بزرگتر از «متروپل» در کمین ورزشگاه صدهزار نفری آزادی

  اقتصاد میهن: مجوز ایمنی برای ورزشگاه آزادی آن هم پس از ۵۰ سال! این ادعای بزرگ مدیر ورزشگاه آزادی است که صبح شنبه ۱۹ آذرماه ۱۴۰۱ منتشر شد.

 • متوسط قیمت خانه در تهران به ۴۶.۷ میلیون تومان رسید

  اقتصاد میهن: طبق گزارش بانک مرکزی در آبان ماه، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی در تهران ۴۶۷ میلیون ریال بوده است.

 • افشاگری نماینده تهران درباره «بذرپاش»

  اقتصاد میهن: نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی نسبت به معرفی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی واکنش نشان داد.

 • میراث دو وزیر؛ عبدالملکی و قاسمی با وعده های رئیسی چه کردند؟

  اقتصاد میهن: ورزشگاه تختی اهواز- ۱۹ خرداد ۱۴۰۰: «ما در کشور اهل اینکه «نمی‌شود، نمی‌توانیم، مگر می‌شود؟ کو بودجه؟ کو اعتبارات؟» نیستیم. ما اصحاب «ما می‌توانیم» هستیم.» این گفته‌های کسی است که قرار بود رئیس‌جمهور بشود و شد.

 • زمان حمل کالا بین ایران و چین به ۵ روز کاهش می یابد

  اقتصاد میهن: تورکان صدیکف سفیر تام الاختیار قرقیزستان در تهران در دیدار با محسن احمدی مدیرعامل و رئیس هیات مدیره هلدینگ سبا اظهار امیدواری کرد با راه اندازی کریدور ریلی کاشغر-نارین و اوش-سرخس فاصله حمل بار و صادرات و واردات کالا بین ایران و چین در سالهای آتی به ۵ روز کاهش یافته و راه دسترسی چین و آسیای میانه به کشورهای عربی، هند و آسیای شرقی هموار گردد.

 • وزارت صمت، پشت مسکن ملی را خالی کرد

  اقتصاد میهن: رییس انجمن انبوه‌سازان استان تهران گفت: در یک سال و سه ماه گذشته با نوعی از دست دادن زمان در طرح نهضت ملی مسکن مواجه شدیم؛ به پیشنهادات سازندگان نیز برای تامین منابع مالی این پروژه توجه نشد و ما نتوانستیم با مسئولان دور یک میز بنشینیم و صحبت کنیم.

 • وزیر ناکارآمد و جنجالی ، دومین خروجی کابینه رئیسی/ رستم رفت، ۴ میلیون خانه روی کاغذ ماند!

  اقتصاد میهن: رئیس‌جمهور با استعفای رستم قاسمی موافقت و شهریار افندی زاده را به عنوان سرپرست وزارت راه و شهرسازی منصوب کرد.

 • انتقال شوک قیمت مسکن به اجاره نشین ها

  اقتصاد میهن: طبق اعلام مرکز آمار ایران، نرخ تورم ماهیانه مسکن در شهریور ماه ۱۴۰۱ حدود ۳.۵ درصد و نرخ تورم ماهیانه اجاره مسکن نیز در این ماه به همین میزان (۳.۵) درصد بود، این در حالی است که نرخ تورم ماهیانه مسکن در مرداد ماه ۲.۸ درصد و نرخ تورم ماهیانه اجاره مسکن ۲.۹ درصد بود.

 • «قبر» بخریم یا «خونه»!؟

  اقتصاد میهن: بعد از آنکه شهردار تهران خبر از اجرای طرحی برای فروش متری مسکن در تهران داد، رییس سازمان بورس نیز اعلام کرد که با راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات، ساز و کار این داد‌وستد آماده شده و در آینده‌ای نزدیک، مردم می‌توانند به نسبت بودجه‌ای که دارند، به صورت «متری» زمین یا خانه و ملک بخرند.

 • تهران در سیطره خانه های خالی !

  اقتصاد میهن: در شرایطی که هنوز مالیات بر خانه‌های خالی آنطور که باید و شاید شکل اجرایی به خود نگرفته است، شمال و غرب پایتخت در سیطره املاک خالی از سکنه با قیمت‌های نجومی قرار دارد.

 • نخستین صندوق املاک و مستغلات کشور در بازار سرمایه رونمایی شد

  اقتصاد میهن: مراسم رونمایی از نخستین صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات با حضور وزرای «اقتصاد و دارایی» و «کار، تعاون و رفاه اجتماعی»، رئیس سازمان بورس، معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل فرابورس ایران، نماینده مجلس و مدیران صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات برگزار شد.

 • ایست مسکن در سنگر آخر/ تورم جنوب سه برابر شمال تهران!

  اقتصاد میهن: با تغییر وضعیت نبض خرید آپارتمان‌های کلنگی در پایتخت، ایست مسکن در سنگر آخر معاملات ملکی، رقم خورد.

 • تهدید «دالان تورانی» اردوغان و علی اف برای ایران

  اقتصاد میهن: رزمایش بزرگ نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران، در منطقه عمومی ارس برگزار شد و توجهات بسیاری را به خود جلب کرد. این رزمایش که با شعار «ایران مقتدر» آغاز شد، سومین و بزرگ‌ترین، رزمایش سپاه پاسداران، از زمان جنگ قره باغ در سال ۲۰۲۰، بود. فیلمی از عبور نظامیان ایران از رود ارس منتشر شد که ناظران آن را هشدار تهران به آذربایجان، حتی ورود به تقابل نظامی تفسیر کردند.

 • طرح دولت برای مسکن به زمین خورد!

  اقتصاد میهن: جزئیات تازه‌‌‌ترین گزارشی که در خصوص وضعیت طرح ساخت یک‌میلیون مسکن در سال توسط سازمان ملی زمین و مسکن وابسته به وزارت راه وشهرسازی منتشر شده، حاکی است، از بین یک‌میلیون و ۵۱۲‌هزار نفر حائز شرایط فعال در این طرح تنها ۳۳۳‌هزار نفر اقدام به واریز آورده اولیه ۴۰‌میلیون تومانی کرده‌‌‌اند.

 • گذر موقت بازار اجاره از دو شوک

  اقتصاد میهن: طبق اعلام رسمی، میانگین اجاره‌بها در قرارداد‌های اجاره شهریور امسال ۴۱درصد نسبت به ماه مشابه پارسال افزایش یافت که از تورم اجاره پنج ماه اول امسال کمتر است. با این حال، هم «میزان رشد» و هم «مبالغ اجاره» در بازار اجاره مسکن تهران بسیار بالاتر از «استطاعت مستاجرها» است؛ به‌طوری‌که نیمی از مخارج ماهانه خانوار‌ها را به خود اختصاص می‌دهد.

آخرین خبرها
بانک صادرات ایران بانک تجارت فولاد خوزستان بیمه پارسیان بیمه دی بانک سینا موسسه ملل
پربیننده‌ترین
وزارت ارشاد