خبر فوری

 • سونامی اجاره بها در راه است/ رواج اجاره اتاق به جای خانه در تهران !

  اقتصاد میهن: حق مسکن کارگران برای امسال، ۶۵۰ هزار تومان تعیین شد. اما اگر مستاجران بخواهند ۶۵۰ هزار تومان اجاره بدهند باید ده‌ها برابر کمترین حقوق یک کارگر پول پیش بدهند تا بتوانند یک خانه نقلی در تهران اجاره کنند.

 • تهران در تسخیر متروپل ها

  اقتصاد میهن: برج متروپل ساعت ۱۲ ظهر ناگهان فرو ریخت؛ روی سر زنی که با پسربچه پنج‌ساله‌اش برای رفتن به آزمایشگاه سر‌و‌کله می‌زد و مردی که مقابل یک مغازه با کاسبان دیگر درباره توفان شن و نمک گپ می‌زد.

 • وام ودیعه مسکن در تهران ۱۰۰ میلیون تومان شد

  اقتصاد میهن: شورای پول و اعتبار رقم وام کمک ودیعه مسکن برای مستاجران تهرانی را به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش داد.

 • حسین عبدالباقی، مالک برج فروریخته آبادان کیست؟

  اقتصاد میهن: ساختمان متروپل خیابان امیرکبیر فروریخت. خبری کوتاه اما سخت و جانکاه برای ده‌ها خانواده که اکنون با اضطراب و دلهره، نگران خانواده های خود هستند. تاکنون خبرها حکایت از ۵ کشته و ۲۷ مصدوم حکایت دارد و گفته می‌شود پیمانکار و مالک ساختمان تاکنون بازداشت شده اند.

 • ضمانت اجرایی؛ اصل فراموش شده کنترل اجاره مسکن

  اقتصاد میهن: وجود شکست بازار اغلب به‌عنوان یک تصدیق برای مداخله دولت در یک بازار خاص استفاده می‌شود. اقتصاددانان اغلب نگران اثرات شکست بازار و راه‌های ممکن برای تصحیح هستند.

 • سقف افزایش اجاره مسکن در تهران، اعلام شد

  اقتصاد میهن: ستاد تنظیم بازار با بررسی بسته سیاستی وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن، سقف افزایش اجاره بها در تهران و شهرستان ها را تعیین کرد.

 • چشم حیفا به خلیج فارس

  اقتصاد میهن: دلسوزان به این مرز وبوم از همان روزهایی که حزب کمونیست چین روی توسعه بندر گوادر پاکستان دست گذاشت به مقامهای ایرانی هشداردادند باید روی توسعه چابهار سرمایه گذاری ومتمرکز شوند و یاد آورشدند دنیای امروز دنیای فرصت طلبی است و کشورها از هرراهی برای توسعه منافع خود استفاده می کنند.

 • افزایش ۳۰۰ درصدی اجاره بها در تهران!/ دولت، عامل گرانی بازار اجاره بها

  اقتصاد میهن: عضو هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک اظهار داشت: دولت سه سال است که سقف افزایش اجاره‌بها را به ۲۵ درصد رسانده که در مجموع سه سال این میزان افزایش اجاره‌بها به طور رسمی به ۷۵ درصد رسیده‌است که به این نرخ رسمی، نرخ تورم و انتظارات تورمی هم اضافه شده به‌طوری نرخ اجاره در برخی از مناطق تهران تا ۳۰۰ درصد هم افزایش پیدا کرده‌است.

 • نرخ خط فقر مسکن ۱۴۰۱ اعلام شد؛ تهران ماهی ۳٫۸ میلیون تومان

  اقتصاد میهن: برآورد هزینه مسکن خانوار مستاجر شهرنشین روی خط فقر در سال ۱۴۰۱ نشان می‌دهد که به طور متوسط هزینه خانوارهای مستاجر نزدیک به خط فقر ماهیانه حدود دو میلیون و ۴۵۴ هزار تومان است.

 • تاخت و تاز اجاره ها در سایه بی عملی دولت

  اقتصاد میهن: زن پریشان و در نگاه اول شاید حتی وحشت زده است و با این که هوا اصلا گرم نیست، اما انگار که از گرما در حال خفگی باشد با پر شالش خود را باد می‌زند و کلافه‌تر به راه می‌افتد.

 • ۸۰ درصد تهرانی ها زیر خط فقر مسکن / ۴۳ درصد تهرانی ها مستاجر هستند

  اقتصاد میهن: معاون شهر سازی شهردار تهران با بیان اینکه ۴۳ درصد تهرانی ها مستاجرند گفت: بر اساس مطالعات ۴۲ درصد مردم در کشور زیر خط فقر مسکن هستند که این رقم در استان تهران ۸۰ درصد است.

 • شانس خانه دار شدن در طرح نهضت ملی مسکن چقدر است؟

  اقتصاد میهن: طرح نهضت ملی مسکن نیمی از سال نخست عمر خود را در حالی پشت سر گذاشت که معاون وزیر راه‌و شهرسازی اعتقاد دارد دولت از برنامه ساخت سالیانه یک میلیون واحد مسکونی فراتر رفته و شخص رستم قاسمی، وعده داده عملیات ساخت حداقل دو میلیون واحد تا مرداد ماه آغاز شود.

 • جیب بُری از مردم با وعده پیش فروش مسکن

  اقتصاد میهن: با ۲۰۰ میلیون و ۳۰۰ میلیون پیش پرداخت صاحب خانه شوید؛با این مدل آگهی، وسوسه خرید مسکن در بین متقاضیان واقعی بازار بیشتر شده است.

 • رواج اجاره اتاق به جای خانه در تهران؛ روی پشت بام، ۱۵ رهن، ۲ میلیون اجاره!

  اقتصاد میهن: حق مسکن کارگران برای امسال، ۶۵۰ هزار تومان تعیین شد. اما اگر مستاجران بخواهند ۶۵۰ هزار تومان اجاره بدهند باید ده‌ها برابر کمترین حقوق یک کارگر پول پیش بدهند تا بتوانند یک خانه نقلی در تهران اجاره کنند.

 • موافقت سازمان هواپیمایی با ساخت فرودگاه منطقه آزاد چابهار

  اقتصاد میهن: دبیر شورای عالی مناطق آزاد از موافقت سازمان هواپیمایی کشوری برای ساخت فرودگاه جدید چابهار خبر داد وگفت:‌برای اجرای طرح بنزینی در قشم منتظر ابلاغ دولت هستیم.

 • وام مسکن جوانان در تهران ۲ میلیاردی شد

  اقتصاد میهن: با موافقت بانک مرکزی، حداقل مبلغ سپرده‌گذاری و سقف تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن جوانان افزایش یافت.

 • آمارسازی به جای خانه سازی

  اقتصاد میهن: با وجود گذشت نزدیک به یک سال از استقرار دولت سیزدهم، هنوز شاهد عملیاتی شدن وعده انتخاباتی ابراهیم رییسی نیستیم؛ وعده‌ای مبنی بر ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور که از همان روز‌های ابتدایی شروع به کار دولت به یکی از اصلی‌ترین خواسته‌های مردم از مسوولان تبدیل شد.

 • اجاره مسکن نجومی، کمر ایرانی ها را شکست

  اقتصاد میهن: داده‌های رسمی نشان می‌دهد تورم سالانه شهر تهران پس از جهش‌های ریز و درشت از سال ۹۷ و خیزهای طولانی، از بهار سال گذشته افت داشته و در زمستان ۱۴۰۰ به عدد ۳۳درصد رسیده؛ تورم ماهانه و نقطه‌ای نیز به ترتیب ۰.۶درصد و ۱۹.۸درصد اعلام شده است.

 • ارزان ترین و گران ترین مناطق تهران را بشناسید

  اقتصاد میهن: آمار رسمی بانک مرکزی نشان می‌دهد در تورمی‌ترین دوره اقتصاد ایران، قیمت خرید و فروش ملک در بازار وارد دوره رکودی شده است.

 • نرخ های جدید ساخت مسکن اعلام شد

  اقتصاد میهن: در حالی که رئیس پیشین نظام مهندسی کشور نرخ‌های ساخت مسکن برای سال جاری را اعلام کرده بود، سرپرست جدید این سازمان با کاهش ۴۰ درصدی هزینه ها، نرخ نامه جدید را ابلاغ کرد.

 • ضرب‌الاجل دو ماهه به مالکان مسکن مهر برای دریافت دفترچه اقساط

  اقتصاد میهن: مدیرعامل بانک مسکن گفت: مالکان واحدهای مسکونی مهر مستقر در واحدها که هنوز دفترچه اقساط را دریافت نکردند تا خردادماه فرصت دارند دفترچه اقساط را دریافت و نسبت به پرداخت با نرخ سود پایین اقدام کنند.

 • بال‌هایِ چیده‌یِ «هما» برای بازنشستگان

  اقتصاد میهن: ضریب پشتیبانی صندوق کشوری به کمتر از ۰.۹ رسیده و ضریب پشتیبانی هما هم کمتر از ۰.۴ است؛ این یعنی هما حتی به اندازه‌ی نصف کشوری درهم شکسته، قدرت ایفای تعهدات خود را ندارد.

 • واریز ۱۲ هزار میلیارد تومان به حساب سازندگان طرح نهضت ملی مسکن

  اقتصاد میهن: مدیرعامل بانک‌مسکن گفت: در طرح نهضت ملی مسکن در مجموع ۱۱ هزار و ۹۳۲ میلیاردتومان به حساب سازندگان واریز شد که از این میزان هفت هزار و ۹۵۳ میلیاردتومان از محل آورده متقاضیان و سه هزار و ۹۷۹ میلیاردتومان از محل تسهیلات بوده است.

 • وعده یک میلیون مسکن در سال، زاده اقتصاد دولتی است

  اقتصاد میهن: بازار مسکن یکی از مهمترین بخش اقتصادی کشور است که می‌تواند به عنوان پیشرو و پیشران، اقتصاد کشور را در حوزه‌های مختلف به حرکت درآورد و به عنوان موتور محرک، حوزه‌های دیگر را فعال کند.

 • تاثیر حذف ارز ترجیحی بر بازار مسکن

  اقتصاد میهن: بازار معاملات مسکن با تازه‌وارد جدید روبه‌رو شد. رفتار خریدار و فروشنده ملک طی روزهای اخیر تحت تاثیر عامل سوم (علاوه بر دو نیروی قبلی)، قرار گرفته است.

آخرین خبرها
بیمه سرمد بانک سپه شرکت پگاه بانک ملی شرکت ذوب آهن اصفهان بیمه دی
پربیننده‌ترین