خبر فوری

 • وزیر راه وعده اش را پس گرفت: قرار نیست سالی یک میلیون مسکن بسازیم!

  اقتصاد میهن: وزیر راه و شهرسازی گفت: وعده ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در دولت سیزدهم به این معنی نیست که در هر سال یک میلیون واحد ساخته خواهد شد. چرا که همه می‌دانیم ساخت مسکن حدود یک سال و نیم زمان می‌برد. قاسمی پیشتر گفته بود: در حوزه مسکن برنامه ما این است که سالی یک میلیون مسکن در کشور ساخته شود.

 • ۱۷۸ سال انتظار برای خرید خانه /۳ قرن انتظار برای خرید خانه در تهران!

  اقتصاد میهن: متوسط زمان خانه‌دار شدن مردم از عمر آنها بیشتر شده است. چندی پیش همشهری در گزارشی اعلام کرده بود ۷۷ سال زمان می‌برد که مردم طبقه متوسط بتوانند در تهران خانه بخرند. دنیای اقتصاد اما گفته بود متوسط زمان خانه‌دار شدن مردم ۸۸ سال است. حال آمار جدیدی درباره کم‌درآمدترین دهک درآمدی جامعه منتشر شده است.سخنگوی کمیسیون عمران مجلس مجلس گفته ۱۷۸ سال زمان می‌برد تا اعضای دهک اول جامعه بتوانند یک خانه ۷۵ متری در تهران بخرند. چیزی بیش از یک و نیم قرن!

 • کابوس کوچ ۳۷ میلیون نفر در ایران!

  اقتصاد میهن: اگر تا به امروز فقط دلایلی مثل نبود شغل، کمبود امکانات و خشکسالی سه دلیل اصلی مهاجرت در کشور بود، حالا باید خطر فرونشست زمین را هم به آن اضافه کنیم؛ دلیلی که بحرانی جدی در کشور ایجاد خواهد کرد و طبق پیش‌بینی‌ها، به مهاجرت داخلی اجباری ۳۷ میلیون نفر منجر خواهد شد.

 • ورود بازار مسکن به فاز سردرگمی

  اقتصاد میهن: بازار مسکن در روزهای اخیر به لحاظ حجم معاملات نسبت به شهریورماه با افت مواجه شده و برخی متقاضیان در انتظار کاهش قیمت‌ها به سر می‌برند، زیرا معمولا در فصل پاییز با پایان پیک جابه‌جایی احتمال کاهش نسبی نرخهای پیشنهادی وجود دارد اما فعالان بازار امید چندانی به ریزش قیمت‌های قطعی ندارند؛ از طرف دیگر انتظار برای شروع پروژه‌های دولتی، رکود ساخت و ساز توسط بخش خصوصی را تشدید کرده است.

 • تصویری تکان‌دهنده از سکونت یک خانوده روی سقف ایستگاه اتوبوس!

  اقتصاد میهن: تصویری از سکونت یک خانواده روی سقف ایستگاه اتوبوس همزمان با آغاز فصل سرد، واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخته است.

 • جنجال قصر ۱۸۰۰ متری در لواسان؛ ۲ میلیارد ودیعه‌، ۲۵۰ میلیون هم اجاره ماهانه!

  اقتصاد میهن: تصویری از قیمت اجاره یک خانه ۱۸۰۰ متری در لواسان در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد که واکنش‌های زیادی را به همراه داشت.

 • یخ رکود بر قامت ساخت و ساز پایتخت

  اقتصاد میهن: ساخت و ساز در شهر تهران نسبت به سال گذشته افت ۱۸ درصد و در مقایسه با سال ۱۳۹۰ کاهش ۸۰ درصدی را نشان می‌دهد؛ رکود معاملات، کاهش توان متقاضیان و افت بازده سرمایه از مهمترین عوامل تردید سازندگان در تعریف پروژه‌های جدید ارزیابی می‌شود.

 • مدیر اخراجی صندوق بازنشستگی؛ مدیرعامل راه آهن شد

  اقتصاد میهن: سید میعاد صالحی به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و تصویب هیات وزیران، مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران شد.

 • سه دهه اقتصاد ایران از کجا به اینجا رسید؟

  اقتصاد میهن: جتماعات اندکی وجود دارند که مساله و مشکل اقتصادی نداشته باشند، یا اقتصاد مساله اول آنان نباشد. البته مسائل و مشکلات اقتصادی به سرعت به موضوعات اجتماعی و سیاسی نیز تبدیل می‌شود. چرا که عموما راه‌حل‌های اقتصاد را باید در سیاست جست‌وجو کرد. از این رو بد نیست که وضعیت اقتصاد ایران را طی چند دهه اخیر و ترجیحا از ابتدای دهه ۱۳۷۰ که با پایان جنگ آغاز می‌شود مرور کنیم.

 • گروگان‌گیری پول ایرانیان در ترکیه

  اقتصاد میهن: صحبت‌های چند روز پیش یکی از استادان دانشگاه درباره خرید ملک در ترکیه بازتاب فراوانی در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرده است؛ «طبق قوانین ترکیه ایرانی‌ها حق فروش آپارتمان خود به ایرانی‌ها را ندارند و حتما باید آن را تحت نظارت و قیمت‌گذاری یک نهاد با حدودا 40درصد پایین‌تر از قیمت خرید به شهروندان ترکیه بفروشند».

 • شرایط دریافت تسهیلات مکمل خرید مسکن اعلام شد

  اقتصاد میهن: عضو هیات عامل و معاون طرح و برنامه بانک مسکن شرایط دریافت تسهیلات مکمل خرید مسکن برای متقاضیان را تشریح کرد.

 • داغ تورم ۴۶.۹ درصدی بر دل مستأجران

  اقتصاد میهن: اطلاعات منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که تورم نقطه‌به‌نقطه شاخص قیمت اجاره شامل اجاره‌بهای واحدهای مسکونی و هزینه خدمات نگهداری و تعمیر آن در تابستان امسال نسبت به تابستان سال قبل ۲۴.۷ درصد بوده؛ اما در همین دوره زمانی، هزینه واقعی اجاره‌بهای خانوارهای مستأجر که قراردادهای قبلی خود را تمدید کرده‌اند، ۴۶.۹ درصد بیشتر از سال قبل بوده است.

 • شرایط سنی آپارتمان‌ها برای دریافت وام مسکن اعلام شد

  اقتصاد میهن: با ابلاغ مصوبه جدید شورای پول و اعتبار در خصوص افزایش دو برابری سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات، بانک مسکن شرایط سنی واحد‌های مسکونی مشمول دریافت این تسهیلات در زمان خرید ملک را اعلام کرد.

 • خانه روی خاک، نخرید

  اقتصاد میهن: شیوه جدید برای فروش خانه در تهران باب شده است. برخی با نام تعاونی یا انبوه‌ساز خانه‌هایی در تهران با شرایط عجیب و اقساطی می‌فروشند. این انبوه‌سازان برای جلب اعتماد شرایطی پیش پای مردم گذاشته‌اند مانند پیش‌پرداخت کم، جریمه دیرکرد و سود مشارکت.

 • خداحافظی زودهنگام با ترمینال۵۰۰ میلیاردی سلام!

  اقتصاد میهن: ازدحام زائران اربعین در فرودگاه امام خمینی در روزهای اخیر، یک پرسش جدی پیش روی افکار عمومی قرار داد: چرا با وجود این ازدحام، از ترمینال سلام فرودگام امام استفاده نمی شود؟

 • افزایش ۴۵درصدی اجاره‌ بها/ قیمت مسکن رکورد تازه زد

  اقتصاد میهن: قیمت مسکن تهران رکورد تازه‌ای به ثبت رساند و در حالی که میانگین بهای هر متر مربع مسکن در مرداد ۱۴۰۰ به ۳۰ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسیده بود، در شهریور ماه با ۲.۴ درصد رشد به ۳۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان افزایش داشته است.

 • سقف جدید تسهیلات خرید و ساخت خانه اعلام شد

  اقتصاد میهن: رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن اعلام کرد، مصوبه شورای پول و اعتبار درباره افزایش سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم، به تمامی شعب بانک مسکن در سراسر کشور ابلاغ شد.

 • ثبت‌نام وام ودیعه مسکن تا پایان آذر ۱۴۰۰ تمدید شد

  اقتصاد میهن: ستاد ملی کرونا مهلت ثبت‌نام برای دریافت وام ودیعه مسکن مستأجران را تا پایان آذرماه امسال تمدید کرد.

 • کلاه گشاد وام ودیعه مسکن بر سر مستاجران

  اقتصاد میهن: متقاضیان ثبت‌نام وام ودیعه مسکن حسابی سردرگم هستند و درحالی‌ که ستاد ملی مبارزه با کرونا، مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن را تا پایان شهریور ۱۴۰۰ مصوب کرده بود اما برای دریافت این وام متقاضیان هنوز باید هفت خوان رستم را طی کنند و این در حالی است که آمارها نشان می‌دهد اکثریت متقاضیان امسال ناکام مانده‌اند.

 • قیمت خانه در تهران از اروپا هم پیشی گرفت!

  اقتصاد میهن: یک کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه قیمت خانه در تهران با برخی شهرهای اروپایی برابری می‌کند و بعضا بیشتر شده است، گفت: از سال ۹۰ به بعد دچار رکود ساخت و ساز شدیم که نتیجه آن به شکل رشد لجام گسیخته قیمت مسکن بروز پیدا کرد.

 • سود ۶۰۰میلیون تومانی برای وام ۴۸۰میلیونی!/ بانک مسکن، سردمدار رباخواران بانکی

  اقتصاد میهن: بانک مرکزی سقف جدید وام خرید مسکن از محل اوراق حق‌تقدم را ابلاغ کرده که قسط وام ۴۸۰میلیون تومان ماهانه ۸میلیون و ۶۶۱هزار تومان است.

 • حمل و نقل کالاهای اساسی از بنادر کشور به مرز ۱۲ میلیون تن رسید

  اقتصاد میهن: رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: ۱۱ میلیون و ۹۹۴ هزار تُن کالای اساسی طی ۶ ماه گذشته از بنادر کشور حمل شده است.

 • پرداخت هزار میلیارد تومان تسهیلات نوسازی بافت فرسوده از سوی بانک مسکن

  اقتصاد میهن: عضو هیات‌مدیره بانک‌ مسکن با اعلام اینکه تسهیلات ۲۳هزار و ۹۷۱واحد در بافت فرسوده به متقاضیان برای نوسازی واحدها پرداخت شده است، رقم این تسهیلات را هزار و ۹۸۳میلیاردتومان، برشمرد.

 • خروج ۷میلیارد دلار ارز برای خرید خانه در ترکیه

  اقتصاد میهن: در حالی که بازار مسکن ایران با جهش بیش از سه برابری قیمت، در خواب زمستانی فرو رفته، طرح‌های مختلفی برای کنترل قیمت مسکن در کشور بیان شده، اما هیچ‌کدام به مرحله اجرایی نرسیده است.

 • کوچ دلالان مسکن از شمال تهران به استانبول و آنتالیا

  اقتصاد میهن: قیمت خانه در ترکیه به پول ایران از ۵۰۰ میلیون تومان شروع می شود و تا ۳ میلیارد تومان می‌رسد؛ در حالی که برای خرید یک آپارتمان ۵۰ متری در ارزانترین منطقه تهران به طور میانگین باید ۷۲۰ میلیون تومان هزینه کرد.

آخرین خبرها
بانک سپه بیمه دی بانک سینا بیمه دانا بانک دی بانک کارآفرین بیمه پارسیان موسسه ملل بانک گردشگری شرکت بیمه رازی بانک صادارت ایران
پربیننده‌ترین