خبر فوری

۱۴۰۱ سه شنبه ۱۵ آذر چاپ

ضرر ۱۴۴ میلیاردی ایران از شکست مقابل آمریکا!

ضرر ۱۴۴ میلیاردی ایران از شکست مقابل آمریکا!

اقتصاد میهن: تیم ملی از شکست مقابل آمریکا و حذف از جام جهانی ضرر هنگفتی را متحمل شده است.

تیم ملی ایران با شکست مقابل آمریکا فرصت صعود به مرحله حذفی جام جهانی ۲۰۲۲ را از دست داد تا طلسم تاریخی فوتبال ایران شکسته نشود. پیش از جام جهانی با توجه به قرعه نبستا خوب تیم ملی و ترکیب پرستاره‌ای که در اختیار کادر فنی قرار داشت تصور می‌شد ایران بتواند اولین بار از دور گروهی صعود کند. با این حال تیم ملی با کارلوس کی‌روش موفق عمل نکرد و با تنها یک برد و دو شکست مقابل آمریکا و انگلیس به کار خود پایان داد.

صعود از مرحله گروهی جام جهانی می‌توانست زمینه را برای ترانسفر بازیکنان ایرانی به لیگ‌های معتبر اروپایی فراهم سازد و اعتبار ویژه‌ای به فوتبال ایران دهد اما ماجرا فقط به این خلاصه نمی‌شود. در واقع تیم ملی اگر موفق می‌شد مقابل آمریکا امتیاز بگیرد از نظر مالی هم سود هنگفی به فوتبال ایران می‌رسید. فیفا در هر دوره از جام جهانی برای تیم‌های حاضر در این مسابقات پاداش‌های مختلفی در نظر می‌گیرد که براساس عملکرد تیم‌ها بین آن‌ها تقسیم می‌شود. ایران با حضور در جام جهانی و حذف در مرحله گروهی مبلغ ۱۰.۵ میلیون دلار از فیفا پاداش گرفته که مبلغ قابل توجهی به حساب می‌آید. اگر شاگردان کارلوس کی‌روش موفق به صعود از دور گروهی می‌شدند این رقم به ۱۴.۵ میلیون دلار می‌رسید و این یعنی فوتبال ایران با شکست مقابل آمریکا مبلغی در حدود ۱۴۴ میلیارد تومان ضرر کرده است!

 

دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک صادرات ایران بانک تجارت فولاد خوزستان بیمه پارسیان بیمه دی بانک سینا موسسه ملل
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها