۱۴۰۳ سه شنبه ۴ ارديبهشت چاپ
معاون پذیرش و ناشران بورس تهران مطرح کرد:

کاهش جذابیت پذیرش در بورس با تصویب «بند س تصبره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۳»

کاهش جذابیت پذیرش در بورس با تصویب «بند س تصبره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۳»

اقتصاد میهن: بر اساس بررسی بورس تهران، در صورت تصویب بند س تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۳، بالغ بر ۶۸ همت از سودآوری ناشران تولیدی و خدماتی پذیرفته شده در بورس تهران کاسته می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد میهن از بورس تهران، معاون پذیرش و ناشران بورس تهران با بیان مطلب فوق گفت: نکته قابل تامل و توجه این است که عموم مردم، سهامداران صندوق‌های بازنشستگی و سهام عدالت، بخش عمده‌ای از سهام این ناشران متضرر را در اختیار دارند. محمد امین قهرمانی،  به تاثیر مخرب این مصوبه بر صنایع بزرگ بورسی چون فلزات اساسی، پتروشیمی، پالایشگاهی، بانک و… اشاره و خاطرنشان کرد: به جز ناشرانی که به شکل مستقیم تحت تاثیر این مصوبه متضرر خواهند شد، هلدینگ‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و صندوق‌ها نیز با اجرای این مصوبه به طور غیرمستقیم، کاهش سودآوری قابل توجهی را تجربه خواهند کرد.قهرمانی از دیگر آثار مخرب و جبران‌ناپذیر این مصوبه را کاهش جذابیت مشوق های مالیاتی برای ورود شرکت‌های غیر بورسی به بازار سرمایه برشمرد و افزود: ورود مردم و شرکت های تولیدی و خصوصی غیر بورسی و تامین مالی از طریق بورس تهران به ویژه در قالب عرضه های اولیه تحت تاثیر این مصوبه قرار خواهند گرفت. تصویب این مصوبه می‌تواند جذابیت مهم پذیرش در بورس مبتنی بر مشوق های مالیاتی را به شدت کاهش دهد و به تبع آن، مشارکت عموم مردم در تامین مالی شرکت های تولیدی و سرمایه گذاری منجر به افزایش تولید می شود، با چالش جدی روبرو خواهد شد.بنابراین، مصوبه مذکور در تعارض با منویات مقام معظم رهبری و شعار امسال«جهش تولید با مشارکت مردم» است.

دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک سینا بانک تجارت بانک صادرات ایران فولاد خراسان بیمه ملت موسسه ملل بانک ملی
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها