۱۳۹۹ سه شنبه ۱۶ ارديبهشت چاپ

تخفیف ۷ هزار میلیارد تومانی دولت به مردم

تخفیف ۷ هزار میلیارد تومانی دولت به مردم

اقتصاد میهن: معاون وزیر اقتصاد ارزش روز سهام موجود در صندوق ETF را حدود ۲۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: رقم تخفیف از کل مجموعه واحد‌های سرمایه‌گذاری این صندوق حدود ۷ هزار میلیاردتومان (معادل ۳۰ درصد) است.

«عباس معمارنژاد» ارزش روز سهام موجود در این صندوق را حدود ۲۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: پس از تخفیفات مختلف که بر مبنای مصوبه دولت و مجلس شورای اسلامی محاسبه شده است، حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پول از مردم برای این صندوق، دریافت می‌شود، بر این اساس، رقم تخفیف از کل مجموعه واحد‌های سرمایه گذاری این صندوق حدود ۷ هزار میلیاردتومان (معادل ۳۰ درصد) را شامل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، معاون وزیر اقتصاد در امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی اظهار کرد: پذیره‌نویسی واحد‌های سرمایه‌گذاری صندوق واسطه‌گری مالی یکم از روز گذشته آغاز شد، واحد‌های سرمایه‌گذاری این صندوق شامل سهام سه بانک تجارت، ملت و صادرات ایران و همچنین دو شرکت بیمه البرز و بیمه اتکایی امین است.معمارنژاد توصیه کرد: افراد می‌توانند از طریق مراجعه به درگاه‌های غیرحضوری بانک‌هایی که در اطلاعیه مذکور اعلام شده است، برای پذیره نویسی این واحد‌ها اقدام کنند، همانطور که پیشتر اعلام شده بود، برای پذیره‌نویسی در این صندوق، نیازی به داشتن کد بورسی نیست، اما افرادی که دارای کد بورسی هستند باید حتما از طریق کارگزاری‌ها اقدام به پذیره نویسی کنند؛ افرادی هم که کد بورسی ندارند می‌توانند با کد ملی خود به پذیره نویسی واحد‌های این صندوق اقدام کنند.

وی تصریح کرد: رقم خرید برای هر کد ملی، ۲ میلیون تومان است که تا روز ۳۱ اردیبهشت این پذیره نویسی ادامه داشته و امکان واریز آن وجود دارد. معمارنژاد در پایان گفت: امیدوارم با این اقدام، اهداف دولت در جهت مردمی شدن و خصوصی سازی اقتصاد محقق شود.

دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک سینا بانک گردشگری سازمان تامین اجتماعی بیمه کوثر بانک  گردشگری موسسه ملل بانک پارسیان بانک سپه بیمه سینا
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها