۱۳۹۸ دوشنبه ۲۶ اسفند چاپ

خبر خوش وزیر بهداشت: از مرحله پیک کرونا عبور کردیم

خبر خوش وزیر بهداشت: از مرحله پیک کرونا عبور کردیم

اقتصاد میهن: وزیر بهداشت در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا به رئیس جمهور خبر خوش عبور از پیک بیماری کرونا را ارائه کرد.

حجت الاسلام حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن قدردانی از رهبر انقلاب اسلامی برای تشکیل قرارگاه نیرو‌های مسلح برای مقابله با کرونا، گفت: رهبر معظم انقلاب که لطف کردند و قرارگاهی را مقرر کردند که ستاد کل نیرو‌های مسلح فرماندهی آن را بر عهده دارد.روحانی افزود: ما هم از رهبر معظم انقلاب و هم از همه نیرو‌های مسلح سپاسگزاری می‌کنیم که همیشه در همه ابتلا و سختی‌ها در خط مقدم بودند و تلاش کردند و در این حادثه هم وارد صحنه شدند و گزارشی هم که در این جلسه داده شد بخشی از تخت‌های آن‌ها آماده شده، نقاهتگاه‌های آن‌ها هم فعال شده، این کمک بزرگی به کشور و مردم است.

وی بار دیگر از همه کادر درمانی و پزشکی در کشور قدردانی کرد و افزود: از بخش درمانی و پزشکی نیرو‌های مسلح و همچنین از فرماندهان نیرو‌های مسلح که این را ساماندهی و اجرا می‌کنند سپاسگزاری و تشکر می‌کنم. از نیروی انتظامی که در این روز‌ها بسیار فعال بوده است. می‌بینید پلیس در همه خیابان‌ها و در همه مقاطع با همه تخصص‌ها حضور دارد گاهی هم ممکن است لوازمی که باید همراه باشد که از خودش مراقبت کند نباشد، اما حضور فعال داشته که از همه پلیس‌ها و پرسنل ناجا تشکر و سپاسگزاری می‌کنم.روحانی تصریح کرد: امیدوارم آنچه که در این جلسه از پیک بیماری کرونا گفته شد و هر زمانی که وزیر بهداشت لازم دانستند اطلاع‌رسانی خواهند کرد، منجر به عبور از کرونا شود؛ گزارش آقای نمکی بسیار امیدوارکننده بود.

رییس جمهور گفت: از همه استانداران که امروز از طریق ویدئو کنفرانس جلسه را دنبال می‌کردند و از طریق فضای مجازی در این جلسه حضور داشتند تشکر می‌کنم. استانداران با روسای دانشگاه‌های پزشکی بار سنگینی بر دوش دارند و در همه استان‌ها تلاش جمعی و همگانی برای پیروزی بر این ویروس خطرناک به همین صورتی که بوده و بهتر از آن انجام گرفته و انجام خواهد گرفت.روحانی گفت: به همه مردم توصیه می‌کنیم حتی الامکان از خانه خارج نشوند یا به سفر نروند و اگر هم ضرورتی هست همه دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. از کسبه و شاغلین چه در دولت و چه در بخش خصوصی که در این روز‌ها شبانه روز فعال هستند آن‌ها هم دستور العمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی را مراعات کنند.

وزارتخانه‌های بهداشت و کشور از فردا مسیر‌های غربالگری در استان‌ها را اعلام می‌کنند

وی افزود: آنچه که وزارت بهداشت و وزارت کشور هماهنگ کردند از فردا دقیقا خودشان خروجی‌ها و جاده‌ها را در استان‌های مختلف اعلام می‌کنند مردم از لحاظ تب با وسایل تب سنج که در اختیار دارند کنترل می‌شوند. اگر موردی را تشخیص دادند که فردی باید از جامعه جدا و قرنطینه شود و به خانه برگردد و حتی بعضی موارد باید به مراکز درمانی مراجعه کند دیگر نمی‌گذارند ادامه مسیر دهند و این ماشین را برمی گردانند.

رییس جمهوری تاکید کرد: از مردم خواهش می‌کنیم که با عوامل اجرایی همکاری کنند؛ و اگر گفته می‌شود که ادامه سفر هم به ضرر خودشان و هم مردمی که در مسیر و مقصد هستند همکاری کنند چرا که همه این کار‌ها برای این است که سریعتر بتوانیم از شرایطی که این ویروس برای ما ایجاد کرده عبور کنیم و یه یک جامعه کاملا سلامت برگردیم.روحانی گفت: تصمیمات خیلی در خصوص تبلیغات در فضای مجازی و هماهنگی بین رسانه‌ها و دستگاه‌ها و بخش‌های تبلیغاتی و رسانه‌های گروهی و مسوولیت‌هایی که باید داشته باشند گرفتیم. مسوولیت فضای مجازی به عهده مرکز ملی فضای مجازی قرار گرفت که با حضور ارگان‌های مختلفی که در مصوبه امروز مشخص شده به طور منظم جلسات را تشکیل می‌دهند.وی با تاکید بر ضرورت همکاری و همراهی، رسانه‌ها، صداوسیما، فضای مجازی و بخش‌های مختلف تبلیغاتی گفت: مسئولیت فضای مجازی برعهده مرکز ملی فضای مجازی است که به طور منظم جلسات آن را تشکیل می‌دهند و تذاکرت لازم به کسانی که فعالند، داده می‌شود و با کسانی که لازم است برخورد شود، برخورد می‌شود.

دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک پارسیان بانک سپه موسسه ملل بانک ملی ایران بانک سامان شرکت بیمه کوثر بیمه سینا
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها