• اخذ مالیات از خانه‌های خالی آغاز شد

  اقتصاد میهن: وزیر راه و شهرسازی از اجرایی شدن اخذ مالیات از خانه‌های خالی از سکنه در سال جاری خبر داد و گفت: دریافت مالیات از خانه‌های خالی از سکنه موجب ایجاد تحرک در بخش مسکن می‌شود.

 • بسته نظام بانکی برای جهش تولید مسکن

  اقتصاد میهن: مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن جزئیات بسته ۲۲ ماده ای تأمین مالی نظام بانکی برای جهش تولید مسکن را تشریح کرد.

 • نقش «ماهان» در پرونده کروناگیت

  اقتصاد میهن: «ماهان»؛ این‌روز‌ها حتی به طعنه در تاکسی‌ها هم مقصر اصلی ورود کرونا به ایران شناخته می‌شود. باور عمومی آن‌قدر در این زمینه جدی است که حتی اظهارنظر وزیر بهداشت مبنی بر ورود تاجر قمی با پرواز غیرمستقیم به ایران، به پنهان‌کاری تعبیر می‌شود.

 • سقف تسهیلات وام مسکن یکمی ها افزایش یافت

  اقتصاد میهن: مدیر عامل بانک مسکن از سقف جدید وام مسکن یکمی ها و نحوه افزایش این تسهیلات در سال آتی خبر داد.

 • پرداخت وام اجاره کلید خورد

  اقتصاد میهن: وام اجاره مسکن و خانه‌های اجاره‌ای ارزان به ‌زودی تعیین تکلیف می‌شود. این موضوع را پروانه اصلانی، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه گفته و توضیح داده است که طرح وام ٣٠‌میلیون تومانی اجاره مسکن در بانک مرکزی درحال چکش‌کاری است و احتمال دارد طرح حمایتی دولت از کم‌درآمدها در بخش مسکن استیجاری تا پایان ‌سال تدوین شود.

 • زمان ثبت‌ نام مرحله دوم طرح ملی مسکن اعلام شد

  اقتصاد میهن: معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز ثبت‌نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن از شنبه (۱۷ اسفند) در ۵ استان کشور خبر داد.

 • افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن منتفی شد

  اقتصاد میهن: مدیر عامل بانک مسکن گفت: افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن فعلا بنا به شرایط و وضعیت صندوق پس انداز یکم منتفی است.

 • موتور ارزی سفته‌بازی ملکی

  اقتصاد میهن: بازار معاملات مسکن در ماه بهمن، دو رشد متفاوت از قبل را تجربه کرد. متوسط قیمت مسکن در تهران در معاملات ماه گذشته به کانال جدید ۱۴ میلیون تومان در مترمربع وارد شد که این وضعیت تحت تاثیر رشد ماهانه نزدیک به ۴ درصد رخ داد. همچنین حجم ماهانه معاملات نیز به ۱۲ هزار واحد مسکونی رسید.

 • هدیه 5 هزار تومانی روحانی به مسافران شمال!/ عوارض 20 هزار تومان شد

  اقتصاد میهن: همزمان با آغاز بهره‌برداری رسمی از قطعه یک آزادراه تهران-شمال، معاون برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی از کاهش ۵ هزار تومانی عوارض آزادراه تهران-شمال به دستور رئیس جمهور خبر داد.

 • خرده‌جنایت‌های مالک و مستاجری

  اقتصاد میهن: پیدا کردن خانه مناسب و جور کردن پول اجاره یک طرف؛ نوشتن قرارداد و ریزه‌کاری‌های مربوط به‌آن یک طرف دیگر. نرخ اتحادیه کاملا مشخص است و در بیشتر اوقات، مستاجر و مالک بدون چانه زدن با مشاور املاک سر کمیسیون به توافق می‌رسند، اما در بعضی اوقات همین کمیسیون به یک معضل بزرگ تبدیل می‌شود.

 • کرونا در ایران؛ کشورهای همسایه مرزهای خود را به روی ایرانیان بستند

  اقتصاد میهن: با بالاگرفتن آمار‌های مبتلایان به کرونا در ایران و پس از گزارش چند نمونه انتشار این بیماری در کشور‌های دیگر بعد از سفر شهروندان ایرانی مبتلا، برخی از همسایگان ایران تمهیدات خود به‌منظور پیشگیری از ورود این بیماری به کشورشان را بیشتر کردند. کویت، امارات متحده عربی، ارمنستان، پاکستان، ترکیه و همچنین کشور دیگری در منطقه، یعنی عربستان سعودی، در میان این کشور‌ها هستند.

 • شروط دریافت سقف جدید وام خرید مسکن اعلام شد

  اقتصاد میهن: بانک مسکن شروط دریافت سقف جدید وام خرید مسکن را اعلام کرد.

 • زمان ثبت‌نام مجدد حذف شدگان مسکن ملی اعلام شد

  اقتصاد میهن: معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از آغاز فرآیند ثبت نام حذف شدگان مسکن ملی از یکم تا ۱۰ اسفند خبر داد.

 • ورود روزانه حدود 1000 مسافر مستعد کرونا به ایران!

  اقتصاد میهن: هرچه آمار مبتلایان و جان‌باختگان «کروناویروس» بیشتر می‌شود، نگرانی‌های مردم هم افزایش پیدا می‌کند. ایرانیان حالا اخبار مسافرت‌های بین ایران و چین را با دقت و ریزبینی دنبال می‌کنند و به نظر می‌آید بخشی از این نگرانی‌ها هم معقول و دست‌کم پرسش‌هایی بحث‌برانگیز هستند.

 • تلاش همه جانبه هواپیمایی ماهان برای سودجویی با «ویروس کرونا»!

  اقتصاد میهن: سفیر چین در کشورمان که به مانند بسیاری از هموطنانش روز‌های پرمشغله‌ای را تجربه می‌کند، در توییتی به زبان فارسی، شایعات مطرح درباره هواپیمایی ماهان را تایید کرد!

 • زمان ثبت‌نام دور جدید مسکن ملی اعلام شد

  اقتصاد میهن: در حالی دور جدید ثبت نام مسکن ملی در دستور کار قرار دارد که بررسی ها نشان می دهد نزدیک به ۴۲ درصد از ثبت نام کنندگان در مرحله پیشین واجد شرایط دریافت مسکن ملی نبودند.

 • با ضربه «کرونا»؛ بازار گردشگری، ناک اوت شد

  اقتصاد میهن: ازار جهانی گردشگری با شیوع گسترده یک ویروس مرگبار در کشور «ابرتوریست»‌ها شوکه شد.پخش پرشتاب ویروس «کرونا» در شهرهای چین طی کمتر از یک هفته اخیر باعث شد روز گذشته دولت این کشور دستور تعلیق سفرهای سال نو چینی‌ها را به آژانس‌های مسافرتی مستقر در چین، صادر کند.

 • سال ۹۹، سال ادامه‌ رکود در بازار مسکن/ وخامت بیشتر در راه است؟!

  اقتصاد میهن: می‌توان با قاطعیتِ تمام گفت دغدغه‌ی مسکن و سرپناه، مهم‌ترین دغدغه‌ی بخش عظیمی از جمعیت کشور است؛ پیش از این، تا قبل از توسعه‌ی همه‌جانبه‌ی سیاست‌های تعدیل ساختاری و آزادسازی بازار اقتصاد، تنها طبقات فرودست و پایین‌ترین لایه‌های طبقه‌ی کارگر بودند که دغدغه‌ی مسکن داشتند ولی طبقات متوسط و مزدبگیران لایه‌های بالاتر از جمله معلمان، پرستاران و کارگران ماهر و متخصص، می‌توانستند با اندوخته‌ی سالیان و گرفتن وام بانکی، «خانه‌دار» شوند اما حالا دهه‌هاست که اوضاع فرق کرده است.

 • ماجرای وجود «نفوذی» در جریان شلیک به هواپیمای اوکراینی چیست؟

  اقتصاد میهن: از زمانی که خبر شلیک پدافند سپاه به هواپیمای اوکراینی منتشر شد، بحث‌های زیادی درباره آن شد. در بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح از خطای انسانی سخن گفته شد و سردار حاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه نیز توضیح داد که به خاطر تهدیدهای ترامپ کشور در حالت هشدار بالای امنیتی بوده اپراتور پرتاب موشک، هواپیما را با موشک کروز اشتباه گرفته و شلیک کرده است؛ با این حال برخی جریان‌های سیاسی و اتفاقا نزدیک به جریان تندرو اصولگرا در توییت‌ها و سخنان خود موضوع نفوذ را پیش کشیدند و از این گفتند که محال است

 • خسارت سنگین یک سقوط

  اقتصاد میهن: ایران باید برای سقوط پرواز ٧٥٢ تهران-‌کی‌یف خسارت سنگینی پرداخت کند. تنها یک ‏مورد از خسارتی که باید پرداخت شود، خسارت بدنه هواپیما به ایرلاین اوکراینی است که رقم آن معادل یک‌چهارم درآمد ایران از عوارض پرواز‌های عبوری از کشور است.

 • وام ساخت مسکن 300 میلیون شد / افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن برای زوجین به 160 میلیون تومان

  اقتصاد میهن: مدیرعامل بانک مسکن جزئیات افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن را تشریح و اعلام کرد از محل اوراق حق تقدم تا ۸۰ درصد هزینه باقیمانده اجرای طرح در مشارکت‌های مدنی تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان مشروط بر این‌که ۲۰ درصد را سازنده تامین مالی انجام دهد،‌ پرداخت می‌کنیم.

 • خطای سهوی؛ دروغ عمدی!/ پایان 72 ساعت فریب افکار عمومی

  اقتصاد میهن: سه روز پس از سقوط تلخ و دلخراش هواپیمای بوئینگ 737 سری 800 بین المللی اوکراین و جانباختن تمامی سرنشینان این هواپیما، ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که این هواپیما با شلیک پدافند هوایی کشور ساقط شده است.

 • سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی، بر اثر خطای انسانی و شلیک سپاه بود

  اقتصاد میهن: ستادکل نیروهای مسلح با صدور اطلاعیه‌ای سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین، را ناشی از خطای انسانی و غیرعمد دانست.

 • 8 سانحه هوایی و 620 کشته در یک دهه/ «نقص فنی» توجیه همیشگی مرگ انسان‌ها

  اقتصاد میهن: بامداد روز چهارشنبه ۱۸ دی ماه ۹۸ یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی اوکراین حوالی ساعت شش صبح بود تنها شش دقیقه بعد از بلندشدن از باند فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کی‌یف در محمود آباد شهریار سقوط کرد.

 • افزایش 200 درصدی فروش کشوری مسکن در پایان پاییز

  اقتصاد میهن: با ثبت فروش دو برابری مسکن در کشور در آذرماه، بازار کشوری املاک مسکونی به شکل صعودی از پاییز به زمستان وارد شد.

آخرین خبرها