• کام تلخ بازار از گرانی شکر

  اقتصاد میهن: از ابتدای امسال قیمت شکر در بازار چند بار دچار تغییرات شد که گویا این افزایش قیمت‌ها تحت تاثیر عوامل مختلف همچون کمبود تولید شکر خارجی، تغییرات کرایه حمل و افزایش قیمت شکر در بازار‌های جهانی و پایان ذخایر محصول داخلی طی ماه‌های آتی تشدید می‌شود، هر چند سناریو‌های مختلفی برای بازار شکر پیش روست.

 • تحقق ۹۸ درصدی سود پیش بینی شده پگاه در ۹ ماهه سال جاری

  اقتصاد میهن: با حضور مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در شرکت پگاه، ۲۵محصول جدید، پرتال جامع پگاه و شعار تازه این شرکت رونمایی شد.

 • تقدیر پگاه از ۱۰۱۵ پرستار بخش‌های کرونایی

  اقتصاد میهن: پگاه در «جشنواره یلدای سلامتی» و در ۱۶ استان ایران با شعار طعم خوش سلامتی از مدافعان سلامت، تقدیر کرد.

 • وعده های سر خرمنی که تو زرد از آب درآمد!؛ تخم مرغ به شانه‌ای ۴۸ هزار تومان پرکشید!

  اقتصاد میهن: یک هفته از تصمیم جدید ستاد تنظیم بازار و افزایش قیمت ۳ باره تخم مرغ گذشت و هیچ تغییری در بازار این محصول ایجاد نشده است. بررسی‌های ما از بازار نشان می‌دهد هر شانه تخم مرغ کماکان با قیمت ۴۰ تا ۴۵ هزار و هر یک عدد تخم مرغ از هزار و ۵۰۰ تا هزار و ۶۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

 • یک خانواده سلطنتی! این بار سلطان خوراک مرغ

  اقتصاد میهن: اقتصاد ایران همچنان درگیر سلاطین است؛ سلطان سکه، سلطان ارز، سلطان قیر و حالا سلطان نهاده‌های دامی یا غذای مرغ.سلاطین اقتصادی ایران در حالی می‌آیند و می‌روند که ساختارهای فسادزا و مبتنی بر رانت همچنان پابرجاست و زمینه‌های بازتولید جرایم از میان نمی‌رود.حاشیه‌های بازار مرغ تمامی ندارد و حالا خبرها حاکی از آن است که سلطان خوراک مرغ هم دستگیر شده است.

 • سايه گراني اين‌بار بر سر «نان»

  اقتصاد میهن: در شرايطي كه محصولات صنعتي به‌طور مكرر مجوز افزايش قيمت گرفته‌اند حالا صداي فعالان حوزه توليد نان نيز بلند شده و آنها نيز خواهان افزايش قيمت شده‌اند. افزايش قيمت در كالاهاي خوراكي كه با مجوز ستاد تنظيم بازار و سازمان‌هاي مرتبط نظير سازمان حمايت از مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان رخ داده تاكنون در كالاهايي مانند مرغ، گوشت يا تخم‌مرغ و لبنيات اعمال شده؛ هر چند توليدكنندگان اين كالاها همچنان ناراضي‌اند و معتقدند قيمت‌ها هنوز به اندازه‌اي كه صرفه اقتصادي داشته باشد، تعيين نشده است.

 • کاهش مصرف سرانه گوشت قرمز دهکهای پایین به ۲۵ گرم در ماه!

  اقتصاد میهن: مدیرکل دفتر مطالعات اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه ۳۵ درصد مردم زیر خطر فقر هستند، گفت: در دهک‌های یک تا ۳، مصرف کالری کاهش یافته و مصرف گوشت با کاهش زیادی مواجه و تبدیل به مصرف مرغ و تخم مرغ شده است.

 • مردم، بازنده اصلی گرانی لبنیات

  اقتصاد میهن: ابتدای آذرماه سالجاری وزارت صمت، ستاد تنظیم بازار اعلام کرد که با توجه به درخواست تشکل‌ها و انجمن‌های مربوطه و وزارت جهاد کشاورزی برای اصلاح نرخ شیرخام و محاسبه سهم اثر نرخ جدید نهاد‌ها و سایر هزینه‌های تولید، کمیته مربوطه با مسئولیت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تشکیل و قیمت فروش شیر خام (با مشخصات ۳.۲ درصد چربی و بار میکروبی زیر ۱۰۰ هزار) مبلغ ۴۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم درب دامداری تصویب کرد.

 • توجیهی برای بی کفایتی؛ سازمان حمایت: مردم به جای مرغ، ماهی بخورند!

  اقتصاد میهن: در حالی که قیمت هر کیلو ماهی حدودا دو برابر قیمت مرغ است، سازمان حمایت در توجیه بی کفایتی خود بر چرایی عدم حمایت از حقوق مصرف کنندگان، به مردم توصیه کرده به جای مصرف مرغ، ماهی مصرف کنند که ارزش غذایی بالاتری هم دارد!

 • هشدار سازمان استاندارد: روغن سه کاره دروغ است؛ نخرید!

  اقتصاد میهن: معاون نظارت بر اجرای استاندارد گفت: استانداردی برای روغن خوراکی با کاربرد « پخت و پز، سالاد و سرخ کردنی» با عنوان روغن سه کاره وجود ندارد.

 • تجلیل از کادر درمان و سلامت در «جشنواره یلدای سلامتی پگاه»

  اقتصاد میهن: شرکت شیر پاستوریزه پگاه اراک از پرستاران بیمارستان امام خمینی اراک (ره)، در قالب «جشنواره یلدای سلامتی پگاه» تقدیر کرد.

 • پگاه پیشگام در امر مشتری مداری

  اقتصاد میهن: تندیس جشنواره مشتری مداری به شرکت صنایع شیر ایران (پگاه)، اعطا شد.

 • سنگ اندازی چین برای صادرات زعفران ایران! / برگ برنده افغانستان از تحریم ایران

  اقتصاد میهن: رئیس اتحادیه صادرکنندگان زعفران از صادرات ۲۰ درصدی زعفران در هشت ماهه امسال خبر می‌دهد و می‌گوید: متاسفانه قاچاق زعفران به افغانستان باب شده و فعلا ۴۹ تن زعفران از مبادی قانونی به افغانستان صادر شده است .محدودیت‌ها و تحریم‌ها به ما اجازه صادرات زعفران به عربستان صعودی و آمریکا را نمی‌دهد.

 • نخل‌ها، نفر به نفر، می میرند!

  اقتصاد میهن: به اروندکنار خوش‌ آمدید. جمعیت 11هزار و 33 نفر. شهری نشسته میان آبادان و منطقه آزاد؛ دلخوش به نخلستان‌های بی‌نام و نشان. همسایه خلیج‌فارس است. نزدیک به آبادان؛ در نقطه صفر مرزی. محصور میان نهرها، چشم دوخته بر زخم نخل‌هایش. اهالی‌اش اهل زمین‌اند.

 • آغاز فروش تخفیف‌دار محصولات پگاه در«جشنواره یلدا»

  اقتصاد میهن: «جشنواره یلدای پگاه» به مدت یک هفته در شرکت‌های تابعه صنایع شیر ایران در سراسر کشور و به مناسبت جشن یلدا آغاز شد.

 • زمستان سیاه لبنیات

  اقتصاد میهن: درباره اهمیت مصرف لبنیات ، به خصوص شیر متخصصان علوم تغذیه معتقد هستند که مصرف لبنیات علاوه بر این که تأثیر مستقیمی بر پوکی استخوان و رشد انسان دارد یکی از مهم‌ترین عوامل تقویت سیستم ایمنی بدن انسان است.

 • یارانه ۵/ ۲ میلیارد دلاری برای تولید گوشت مرغ کجا رفت؟

  اقتصاد میهن: علت پرواز قیمت مرغ در فاصله پاییز پارسال تا پاییز امسال آن هم به‌رغم تخصیص ۵/ ۲ میلیارد دلار ارز دولتی - دلار ۴۲۰۰ - برای واردات خوراک طیور چیست؟ بررسی‌ها درباره ریشه مشترک التهاب قیمت مرغ، کاهش تولید مرغ و درنهایت نابسامانی در این بازار نشان می‌دهد سیاست معیوب یارانه ارزی برای واردات نقش «چوب لای چرخ تولید داخلی» را ایفا کرده است.

 • توزیع مرغ گرم در فروشگاه‌های زنجیره‌ای از شنبه

  اقتصاد میهن: مدیر کل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران از توزیع ۶۵۰ تن مرغ گرم در روز شنبه (۸ آذر) خبرداد و گفت: قرار است از روز شنبه مرغ گرم علاوه بر میادین میوه و تره بار در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز توزیع شود.

 • آغاز ماه طلایی فروش محصولات پگاه به صورت آنلاین

  اقتصاد میهن: ماه طلایی پگاه، برنامه های فروش ویژه و شگفتانه محصولات پگاه در آذر ماه است که با هدف خرید آسان و تخفیفی در ایام محدودیت‌های تردد کرونا آغاز می‌شود.

 • فساد بزرگ در بازار خوراک دام / چرا مرغ 9 بار گران شد؟ / ردپای تخلفات بزرگ در وزارت کشاورزی

  اقتصاد میهن: قیمت مرغ از ابتدای امسال ۹ بار افزایش داشته و به عبارتی بهای مرغ ماه به ماه تغییر کرده است. حالا دو سالی می‌شود که بازار مرغ و گوشت در رسانه‌های ایران گرد و خاک برپا می‌کند اما سیاست‌های دولت در این بازار نه تنها شوک‌های قیمت را مهار نکرده که فسادهای بزرگی رقم زده است.

 • شیر استریل «غشاذر» به بازار امارات رسید

  اقتصاد میهن: اولین محوله صادراتی شیراستریل پگاه آذربایجان غربی، به امارات متحده عربی، ارسال شد.

 • «افتضاح مدیریتی» دولت به مرغ رسید

  اقتصاد میهن: در روزهایی که بازار به حال خود رها شده است و دولت و کارگروه تنظیم بازار خود به گرانی قیمت ها دامن می زنند و به راحتی با افزایش قیمت ها موافقت می کنند، بازار مرغ دچار اتفاقات کم نظیری شده است، به طوری که در کمتر از یک هفته شما بخوانید چند روز، به قیمت مرغ در بازار به یکباره 10 هزار تومان اضافه شده است.

 • قدقد مدیریت!

  اقتصاد میهن: قیمت هر کیلو مرغ در بازار متأثر از بدسلیقگی‌های مدیریتی در توزیع نهاده‌های دامی و ارز تخصیص‌یافته به آن به بیش از ۳۵ هزار تومان رسیده است. طبق نظرسنجی‌ها، مصرف گوشت مرغ تا پیش از گرانی‌های اخیر کاهش معناداری داشته است و با این رشد قیمت عجیب کنونی باید منتظر حذف آن از سبد مصرفی مردم باشیم.

 • قیمت کره آزاد شد

  اقتصاد میهن: ستاد تنظیم بازار اعلام کرد با توجه به تغییر نرخ ارز کره وارداتی از رسمی به نیمایی، قیمت گذاری تثبیتی این محصول برداشته شد.

 • با موافقت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان؛ روغن برای سومین با گران شد

  اقتصاد میهن: دبیر انجمن روغن نباتی ایران از افزایش ۱۰ درصدی قیمت روغن خبر داد و گفت: چهارشنبه هفته گذشته سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نسبت به افزایش ۱۰ درصدی قیمت روغن موافقت کرد.

آخرین خبرها