خبر فوری

 • کم شدن عطر برنج در سفره ایرانی‌ها

  اقتصاد میهن: بنا بر اطلاعات منتشر شده از مرکز آمار ایران برنج ایرانی از ابتدای سال روند صعودی خود را آغاز کرده است. در خرداد قیمت برنج ایرانی به ازای هر کیلو ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان بوده در حالی‌که سال گذشته همین موقع قیمت آن ۲۳ هزار تومان بوده است.

 • جهش تولید،فروش و سود صنایع شیر ایران

  اقتصاد میهن: بررسی عملکرد۳ ماهه هلدینگ صنایع شیر ایران ( از شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری ) نشان از رشد دسته جمعی شاخصه‌ها دارد.

 • تحقق رشد ۸/۳ درصدی فروش وزنی شرکت صنایع شیر ایران

  اقتصاد میهن: در مراسم تقدیر از مدیران شعب برتر فروش و در قالب “جشنواره تیر طلایی” ۵شعبه برتر معرفی شدند .

 • توسعه خطوط محصولات صادراتی نویدبخش سودآوری «غفارس»

  اقتصاد میهن: پگاه فارس رتبه اول صادرات در سه ماهه اول سال ۹۹ را در بین شرکت‌های تابعه صنایع شیر ایران ، کسب کرد .

 • رشد ۴۳درصدی صادرات پگاه در سه ماهه اول سال جاری/ پگاه ،یکه تاز حجم صادرات مربوط به صنایع غذایی

  اقتصاد میهن: با هدف توسعه خطوط تولید پگاه و با حضور استاندار تهران، خط تولید ESL لیوانی پگاه تهران افتتاح شد.

 • افتتاح خط تولید ESL لیوانی در پگاه تهران

  اقتصاد میهن: با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران ، خط تولید ES L لیوانی پگاه تهران افتتاح شد .

 • شاهین طلایی «تغذیه سالم» بر دوش روابط عمومی پگاه

  اقتصاد میهن: با نظارت انستیتو تغذیه و تحقیقات غذایی کشور، روابط عمومی شرکت صنایع شیر ایران (پگاه) به عنوان رتبه اول بخش «تغذیه سالم» جشنواره ملی تبلیغات، معرفی و شاهین طلایی را از آن خود کرد.

 • قیمت برنج همچنان سر به فلک می‌کشد

  اقتصاد میهن: از ابتدای خردادماه‌سال جاری قیمت انواع برنج ایرانی افزایش قابل توجهی یافت و این روند ‏طی دو ماه گذشته پابرجا بوده است. حال با برداشت محصول نوبرانه برنج مازندران، این برنج که به ‏نظر می‌رسد به سبب نوبرانه بودن با قیمتی غیرمتعارف وارد بازار شود، هنوز نرخ گذاری نشده و پس از ‏گذشت حدودیک هفته همچنان بدون قیمت‌گذاری و خرید و فروش انبار می‌شود. موضوعی که به نظر، ‏دلالان مسبب آن هستند و برای به اصطلاح خودشان «به قیمت رساندن برنج» عرضه برنج نوبرانه ‏شمال در بازار را با خلل مواجه کرده‌اند.

 • ذبح دام در تهران ممنوع شد

  اقتصاد میهن: یک مقام مسئول گفت: امسال شهروندان پایتخت و هم استانی‌ها می‌توانند از روش‌های جایگزین برای تهیه دام قربانی خود اقدام کنند.

 • تامین کم نظیر کالاهای اساسی کشور با وجود تحریم و کرونا

  اقتصاد میهن: مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: از اسفند سال ۹۶ تشویق به خرید کالاهای اساسی وجود داشت اما با گذشت دو سال و اندی نه تنها قحطی ندیدیم بلکه تجربه فراوانی را در دوران کرونا کسب کردیم که در دنیا کم نظیر بود. دولت برای تامین کالاهای اساسی تلاش می کند تا به قیمت متعادل و مناسب به دست مردم برسد.

 • خرید گندم از 6 میلیـون تـن عبور کرد/ افزایش امید به تحقق پیش‌بینی خرید

  اقتصاد میهن: خرید تضمینی گندم در کشور تـا 30 تیرماه به 6 میلیون و 75 هزار تـن و. ارزش آن به 15 هزار میلیارد تومان رسید.

 • سعید حجاریان سلطان گندم ؟!

  اقتصاد میهن: یک نماینده مجلس شورای اسلامی مدعی شده که سعید حجاریان تئوریسین سیاسی اصلاح طلبان با واردات گندم به تولید این کالای استراتژیک در کشور "ضربه محکمی" زده است.

 • حمله شبانه به خلیج فارس!

  اقتصاد میهن: صید شبانه کشتی‌های چینی در خلیج فارس دل‌نگرانی این روز‌های صیادان جنوب است. آن‌طور که خلیل‌الله درخشان، عضو شورای مرکزی خانه کشاورز می‌گوید: ازآنجاکه این کشتی‌ها اکوفایندر (ماهی‌یاب) دارند، شبانه گله‌های ماهی را شناسایی کرده و این گله‌ها را شکار می‌کنند.

 • با واریز 1500 میلیارد تومان به حساب گندمکاران ؛ارزش گندم‌های خریداری از مرز 10 هزار میلیارد تومان گذشت

  اقتصاد میهن: خرید تضمینی گندم در کشور با رشد حجمی 7 درصد و افزایش ارزش ریالی 57 درصدی، از 4 میلیون تن فراتر رفت. با واریز 1500 میلیارد تومان دیگر به حساب گندم‌کاران در روز گذشته، 83 درصد از کل پول گندم‌های خریداری شده تسویه شد.

 • مرغ هم از سفره‌ها پرمی‌کشد

  اقتصاد میهن: در هفته‌های اخیر قیمت مرغ گوشتی پرواز کرده و هر روز اوج می‌گیرد، به نحوی که از حدود ١١‌هزار تومان در هر کیلو ‏طی فروردین ماه در روز‌های اخیر به ١٩‌هزار و حتی ٢٠‌هزار تومان در هر کیلو رسیده است.

 • با رشد 4درصدی؛ خرید تضمینی گندم از مرز 3.5 میلیون تن گذشت

  اقتصاد میهن: خرید تضمینی گندم در کشور در اول تیرماه به بیش از 3.5 میلیون تن رسید که نسبت به سال گذشته در همین زمان رشد 4 درصدی دارد. بر اساس نتایج آنالیز گندم‌های خریداری شده‌ی امسال، کیفیت برای پخت نان خوب است.

 • اداره وزارت جهاد کشاورزی توسط وزیر در سایه !

  اقتصاد میهن: وزارت جهاد کشاورزی که در این شرایط خاص اقتصادی باید با تصمیم گیری‌های صحیح در رفع مشکلات تولید در سال جهش تولید تلاش کند، گرفتار فشار‌های بیرونی و مداخلات مختلف شده است.

 • ثروت باد آورده دلال‌ها از سفره‌های خالی

  اقتصاد میهن: برنج، قوت غالب بسیاری از ایرانیان در سه‌هفته بعد از ماه مبارک رمضان به ‏صورت فزاینده‌ای افزایش قیمت داشته است. این بالارفتن قیمت‌ها ابتدا از برنج وارداتی که عمدتا از ‏کشورهای شبه قاره هند به ایران صادر می‌شوند، شروع شد و در ادامه به محصول دسترنج شالیکار ‏ایرانی رسید.

 • تعیین دستوری قیمت‌ها، پاشنه آشیل صنعت لبنیات

  اقتصاد میهن: سیاست‌های دستوری برای قیمت‌گذاری در صنعت لبنیات اگرچه با هدف کنترل تورم، ‌افزایش مصرف سرانه و سلامت جامعه انجام می‌شود، اما در عمل باعث خروج ۱.۱ میلیارد دلار ارز از کشور و ایجاد مابه‌التفاوت ۲.۳ هزار میلیارد دلاری ارز ۴۲۰۰ تومانی و ارز نیمایی شده است.

 • کار برای کشاورزان؛ سود برای دلالان

  اقتصاد میهن: آلبرت بغزیان، استاد اقتصاد دانشگاه تهران، با بیان اینکه ارزش افزوده بخش کشاورزی به جیب کشاورزان نمی‌رود ،می‌گوید: «درست است که بخش کشاورزی با رشد اقتصادی ٨,٨‌درصدی همراه بوده اما متأسفانه سود این اتفاق به کشاورزان نمی‌رسد و بیش از همه واسطه‌ها منفعت می‌برند؛ یعنی در بخش‌های نگهداری و توزیع سود وجود دارد و کشاورزان مجبورند برای تأمین مایحتاج زندگی خود و انجام کشت‌های بعدی محصولات‌شان را به این واسطه‌ها بفروشند.»

 • موج سواری دلالان در سواحل مطالبات بر زمین مانده گندمکاران

  اقتصاد میهن: دود دوماه از آغاز برداشت و خرید تضمینی گندم در برخی استان‌ها می‌گذرد و در این مدت آن‌طور که شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرده، بیش از ٢‌میلیون تن گندم تا به‌حال از کشاورزان خریداری شده است. کشاورزان ٢٤ استان تا به امروز بخشی از گندم‌های خود را در طرح خرید تضمینی گندم به دولت فروخته‌اند و این روند ادامه دارد اما انتقادهایی به قیمت دولتی برای این محصول راهبردی و نحوه خرید و پرداختی‌های دولت به گندمکاران وجود دارد.

 • افزایش سرانه مصرف شیر ،هدیه سلامتی به مردم

  اقتصاد میهن: 12 خرداد 1399 مصادف با اول ژوئن 2020 و روز بین المللی شیر است. ماده کاملی که تنها ماده شناخته شده طبیعت است که می‌تواند نیازهای بدن را به طور کامل و متعادل تامین کند. این ماده با ارزش نه تنها برای کودکان ، بلکه برای همه افراد و بزرگسالان هم مفید است و در صورت کمبود مصرف این ماده در رژیم غذایی ، ممکن است مخاطرات بسیاری را در پی داشته باشد.

 • کاهش سرانه مصرف شیر در کشور به ۸۰ کیلو /قیمت گذاری دستوری دولت پاشنه آشیل صنعت لبنیات

  اقتصاد میهن: مدیر روابط عمومی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ضمن اشاره به صادرات شیر، مشکلات صنعت لبنیات، به کاهش سرانه مصرف شیر در کشور اشاره کرد و گفت: سرانه مصرف شیر در ایران طی دو دهه اخیر از ۹۵ کیلو به ۸۰ کیلو کاهش یافته است.

 • هزار توی روابط عمومی

  اقتصاد میهن: شاید در هیچ برهه ای از تاریخ کنونی کشور این مقدار ناهمگونی و تناقض میان حرفه ها و اهداف تعریف شده برای آن وجود نداشته باشد به طوری که به جرات میتوان گفت ۹۰ درصد حرفه ها و مسئولیت های مشخص شده از مسیر اصلی خارج و سر به ناکجا آباد گذاشته اند.

 • قیمت پیاز، اشک کشاورزان را درآورد

  اقتصاد میهن: قیمت محصولات کشاورزی به خصوص قیمت محصولاتی که مصرف بسیار زیادی در سبد مصرفی خانوارها دارد، همواره یکی از چالش های جدی اقتصاد کشور بوده است. به عنوان نمونه اگر در چند سال اخیر به قیمت های سیب زمینی، پیاز و یا گوجه فرنگی نگاه کنید ملاحظه خواهید کرد که همواره قیمت این محصولات در نوسان بوده است. یک زمان قیمت این محصولات در عرش است و یک زمان در فرش.

آخرین خبرها