• نان 25 درصد گران می‌شود

  اقتصاد میهن: معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت که سه سناریو برای افزایش قیمت نان مطرح است. به گفته وی احتمال افزایش ۲۵ درصدی از سایر گزینه‌ها بیشتر است.

 • کاهش 7 درصدی خرید تضمینی گندم در کشور / قاچاق گندم به خارج کشور شایعه است

  اقتصاد میهن: معاون شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام خبر کاهش 7 درصدی میزان خرید تضمینی گندم در مقایسه با سال گذشته، گفت: عمده دلیل کاهش خرید تضمینی گندم در سالجاری ،کاهش باران‌های مؤثر در اردیبهشت‌ ماه بوده که امیدواریم با توجه به تغییرات صورت گرفته درفصل بهار، در آینده میزان خرید تضمینی گندم افزایش یابد و این کسری صورت گرفته جبران شود .

 • هزینه‌های کشاورزان نجومی شد

  اقتصاد میهن: در هر بخشی از اقتصاد، تولید تابعی از عوامل گوناگون ازجمله قیمت، فناوری، هزینه‌ها و ساختار تولیدی است. طبیعی است که تغییرات در هرکدام از این شاخص‌ها می‌تواند میزان تولید را کاهش یا افزایش دهد.

 • سومین دوره مسابقه عکاسی «خوشه از مزرعه تا سفره» برگزار می شود

  اقتصاد میهن: سومین مسابقه عکس خوشه به‌منظور ایجاد انگیزه و بسترسازی لازم برای تولید آثار هنرمندانه عکاسی با موضوع گندم، آرد و نان و فرآوردهای وابسته و با هدف فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف نان و کاهش ضایعات، فرآیند تأمین از «مزرعه تا سفره» از 4 تا 13 بهمن‌ماه 98 برگزار خواهد شد.

 • «شیر» در وضعیت شیر تو شیر!

  اقتصاد میهن: لبنیات در‌ سال ٩٧ چهار بار گران شد و ‌سال ٩٨ هم استارت گرانی را از اردیبهشت‌ماه زد. با این وجود، خبر رسمی رسیده است که مجوز گرانی دوباره به کارخانه‌های لبنی داده شده است.

 • معمای گرانی برنج

  اقتصاد میهن: افزایش قیمت مواد غذایی و بسیاری از کالاهای اساسی موجود در سبد غذایی خانوارها ازجمله گوشت، مرغ، میوه و سبزیجات، لبنیات و سایر مواد غذایی نه‌تنها موجب کاهش مصرف این اقلام در سفره خانواده‌ها شد، بلکه خانواده‌‌ها را بالاجبار به سمت مصرف مواد غذایی با قیمت کمتر سوق داد.

 • دریافت هزینه‌های تحریم از جیب مردم/ افزایش نرخ مصوب مرغ به 13هزار تومان

  اقتصاد میهن: پیرو مصوبه کارگروه تنظیم بازار مبنی بر اعمال تاثیر هزینه‌های نقل انتقال ارز در قیمت تمام شده و فروش کالا، وزارت جهاد کشاورزی نیز با ارسال نامه ای به سازمان حمایت قیمت پیشنهادی مرغ را با حدود هزار و ۵۰۰ تومان افزایش قیمت۱۲۹۶۱ تومان اعلام کرد.

 • فعاليت مافياي واردات شكر؛ بدون دردسر!

  اقتصاد میهن: سیاست‌های اقتصادی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دوران پس از جنگ که اقتصاد ایران در شرایطی شکننده به‌سر می‌برد و دولت نیز با تنگناهای اقتصادی و هزینه‌های بازسازی سنگینی مواجه بود، توانست تاثیرات مثبتی بر کلیت زیان‌دیده اقتصاد کشور داشته باشد؛ تا جایی که این دولت، بحق لقب «سازندگی» را به خود گرفت و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز به‌عنوان «سردار سازندگی»‌ در میان عموم مردم شناخته شد.

 • پیش‌بینی خرید 11.5 میلیون تن گندم در سال جاری/ نانوایان اجازه افزایش قیمت نان را ندارند

  اقتصاد میهن: مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ، با اشاره به اینکه در تأمین کالا‌های اساسی علی‌رغم تمام بی مهری‌های آمریکا به کشورمان مشکلی نداریم، اظهار کرد: در تأمین کالاهای اساسی ۹۸ نسبت به سال قبل یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن بیشتر تامین کالا داشتیم به طوریکه در هفته گذشته در بندر امام خمینی(ره) اسکله خالی برای تخلیه کشتی‌ها نداشتیم و ۳۱ فروند در لنگرگاه‌ها منتظر تخلیه بودند.

 • عرضه بیش از 3 هزار تن خرما در ایام ماه مبارک رمضان

  اقتصاد میهن: مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، اقدامات انجام شده توسط شبکه تعاونی‌های روستایی در چارچوب تنظیم بازار محصولات کشاورزی، طی یک ماه اخیر منتهی به ماه مبارک رمضان را تشریح کرد.

 • قیمت برنج داخلی به‌زودی کاهش می‌یابد

  اقتصاد میهن: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به علل نوسان قیمت برنج داخلی گفت: این موضوع تحت تاثیر جو روانی سیل شمال قرار گرفت و شاهد افزایش در قیمت بودیم که امیدواریم با عرضه بیشتر برنج قیمت ها تعدیل شود و به مردم این اطمینان را می دهیم که این برنج با قیمت مناسب عرضه شود.

 • انتصاب دکتر حسین شیرزاد به عنوان دبیر هیأت عالی نظارت بر اصناف کشاورزی ایران

  اقتصاد میهن: با ابلاغ جدید وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر انتصاب دکتر حسین شیرزاد به عنوان دبیر هیات عالی نظارت بر اصناف کشاورزی ایران، اجرای اصلاحیه جدید آیین‌نامه اجرایی نظام صنفی کارهای کشاورزی و منابع طبیعی کشور کلید خورد.

 • تأمین و توزیع 90 هزار تن برنج، روغن و شکر در قالب طرح ضیافت

  اقتصاد میهن: معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران از تأمین و توزیع 30 هزار تن برنج هندی1121 ، 30 هزار تن روغن و30 هزار تن شکر در آستانه ماه مبارک رمضان از طریق شبکه‌های توزیع و فروش خبر داد.

 • حمایت از اتحادیه سراسری گیاهان دارویی برای رونق تولید و توسعه اقتصادی بخش کشاورزی

  اقتصاد میهن: تاکنون تعداد 209 شرکت تعاونی بخش کشاورزی به منظور ساماندهی تولیدکنندگان و بهره برداران گیاهان دارویی و رونق تولید و توسعه اقتصادی بخش کشاورزی در قالب اتحادیه سراسری گیاهان دارویی تشکیل شده است .

 • "آفت ملخ" در 6 استان کشور/ بزرگترین حمله ملخ به ایران بعد از 40 سال

  اقتصاد میهن: دسته‌های جدید بزرگ ملخ که از سمت شبه جزیره عربستان به سمت ایران پرواز کرده اند، بر اساس پیش بینی فائو از امروز وارد ایران می‌شوند که تهدیدی برای امنیت غذایی کشور به حساب می‌آیند.

 • ورود چراغ خاموش تجار ترکیه‌ای به بازارهای میوه و تره بار

  اقتصاد میهن: نماینده مردم مجلس دهم گفت: فرآیند صادرات و فروش خارجی محصولات کشاورزی باید به گونه ای باشد که هم چرخ صادرات متوقف نشده و هم اینکه کمبودی از نظر میزان اقلام مصرفی مردم در داخل کشور ایجاد نشود.

 • واردات و عرضه گوشت قرمز تنظیم‌بازاری متوقف شد

  اقتصاد میهن: دبیر ستاد تنظیم بازار اظهار کرد: گوشت قرمزی که (تا روز‌های گذشته) در بازار عرضه می‌شد با ارز ۴۲۰۰ تومانی به کشور وارد شده و قیمت آن ارزان بود، اما از این پس گوشت قرمز با ارز نیمایی به کشور وارد و توزیع می‌شود.

 • کاهش بهای شکر تا هفته آینده /انبار‌ها پُر است، مردم خیالشان راحت باشد

  اقتصاد میهن: مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان این‌که در سال زراعی جاری بیش از دو میلیون و سی هزار تن شکر تولید شده است، گفت: از سال ۱۳۹۶ تاکنون هرگز به مشکلی در چهار حوزه برنج، روغن، شکر و گندم برنخورده‌ایم و به لحاظ تولید این کالای اساسی به خودکفایی رسیدیم؛ اما متأسفانه هم اکنون بنا به دلایلی قیمت شکر افزایش یافته است.

 • ضرورت سرمـــایه گذاری ریسک پذیر (VCs) در تعاونی های تولید کشاورزی

  اقتصاد میهن: در حقیقت، فضای محیطی و بستر فعالیت اکثریت تعاونی های تولید زراعی عمدتاً با خطرات محیطی، فقدان سرمایه بسنده، مواجه حقوقی ضعیف، شیوه‌های سنتی، کارایی غیرقابل قبول و اثربخشی پائین فعالیتهای تولید محصولات مختلف کشاورزی بوده ‌و درچند پارامتر اساسی وجه اشتراک دارند که آن پائین بودن سطح بازدهی به موازات ضایعات بالا در فرایند تولید و گرایش به اشکال پدرسالارانه در مدیریت واحدهای تولیدی و نظامات بهره برداری و قرار گرفتن در ردیف سرمایه‌گذاری‌ ریسک پذیر(Venture Capital) است.

 • تولیدات کشاورزی ایران پس از انقلاب ۶ برابر شده است

  اقتصاد میهن: دستاوردهای سیاسی و علمی پس از پیروزی انقلاب موجب شده به رغم خشکسالی ها و توطئه های دشمنان، تولید محصولات کشاورزی ۶ برابر شود.

 • رفع موانع عضویت فعالان حقیقی و حقوقی صنعت طیور در اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی مرغداران گوشتی

  اقتصاد میهن: اگرچه اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی مرغداران گوشتی تحت پوشش سازمان، مکلف و متعهد به ارائه خدمات به تمامی فعالین این زیربخش اعم از عضو و غیرعضو هستند و این موضوع با توجه به محدودیت‌های کنونی در زمینه دسترسی به نهاده‌ها اهمیت دوچندانی پیدا کرده‌است، اما سازمان مرکزی تعاون روستایی با جدیت تمام به دنبال رفع موانع موجود برسر راه عضویت آزاد و آسان کلیه فعالین حوزه تولیدات صنعت طیور گوشتی در اتحادیه‌ سراسری مربوطه به منظور برخورداری این عزیزان از امکانات و خدمات آموزشی ، ارتباطی و حمایتی سازمان درجهت پایداری تولید و تأمین منافع اقتصادی آنهاست.

 • تمهیدات سازمان مرکزی تعاون روستایی برای حصول به نظام های بهره برداری مطلوب در کشاورزی ایران

  اقتصاد میهن: دکتر حسین شیرزاد معاون وزیر جهاد کشاورزی، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در خصوص مسایل نظام بهره برداری از اراضی کشاورزی ایران می گوید:

 • اتحادیه ملی گیاهان دارویی کشور تشکیل می شود

  اقتصاد میهن: معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشوردر " نشست هیئت موسس اتحادیه ملی کشاورزی تخصصی محصولی گیاهان دارویی" با تشریح اهمیت توجه به بحث گیاهان دارویی گفت: چشم انداز سازمان تعاون روستایی ایران تشکیل اتحادیه ملی گیاهان دارویی با هدف اثر گذاری در فرآوری و توسعه صادرات این محصول راهبردی و اشتغالزایی می باشد.

 • توزیع کالاهای اساسی برای تنظیم بازار عید / افزایش 40 درصدی تولید گندم در سال آینده

  اقتصاد میهن: مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از ادامه عرضه کالاهای اساسی در قالب تنظیم بازار با قیمت مصوب خبر داد و گفت: برای تأمین بازار شب عید، ماهانه ۲۰ هزار تن برنج وارداتی و ۱۰ هزار تن شکر برای مصارف خانوار عرضه می شود.

 • تولید بذور اصلاح و گواهی شده اولویت نخست شبکه بزرگ تعاونی های روستایی ایران

  اقتصاد میهن: مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، تولید بذور اصلاح و گواهی شده را اولویت نخست شبکه بزرگ تعاونی‌های روستایی کشور عنوان کرد.

آخرین خبرها