• شمارش معکوس برای به روز شدن نرخ نان / ایرانی‌ها،نان خورترین ملت جهان!

  اقتصاد میهن: حالا شمارگان سالهایی که قیمت نان به صورت رسمی تغییر نکرده است به 5 سال می رسد. هر چند از سال 1393 تا کنون قیمت نان به صورت رسمی تغییر نکرده اما بررسی‌ها نشان می دهد قیمت نان در بسیاری از نانوایی‌های یارانه ای و نیمه یارانه ای افزایش یافته است با این حال تعداد مشتریان نان کاهش نیافته است .

 • «سبوس» در انتظار دستور

  اقتصاد میهن: پایانِ نامه رئیس جمهوری اینگونه تمام شد «چرا بی‌دقتی می شود؟»ماجرای این جمله از گلایه محمود حجتی وزیرجهادکشاورزی از قیمت بالای سبوس شروع شد. محمود حجتی با کان‌لم‌یکن اعلام کردن قیمت سبوس به تصمیم ستاد تنظیم بازار، اعتراض کرد. حسن روحانی رئیس‌جمهوری در پی اعتراض این وزیر خطاب به رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت نوشت چرا بی‌دقتی می‌شود؟

 • نان خورها اضافه شده‌اند! /ایرانی‌ها ،رکورددار مصرف نان

  اقتصاد میهن: گزارش کمبود نان در شهرهای مختلف در حالی خبرسازی می‌کند که الله‌یار ولی‌زاده، یکی از فعالان صنعت دامپروری گفته است گرانی سبوس موجب شده که جیره غذایی آدم‌ها نصیب دامداری‌ها شود.

 • مهندس عبداله قدوسی، سکاندار صنایع شیر ایران شد

  اقتصاد میهن: مهندس عبداله قدوسی بعنوان مدیر عامل صنایع شیر ایران منصوب و آغاز به کار کرد.

 • افشای پشت پرده بازار ماهی قزل‌آلا؛ پای فرانسه در میان است

  اقتصاد میهن: در سال ٨٣ سازمان شیلات کشور اعلام کرد که موظف است تا پایان سال ٨٥ برای کاهش وابستگی، تخم چشم زده قزل‌آلا کشور را به خودکفایی برساند.طبق این برنامه‌ریزی قرار بر این بود شرکت واردکننده و کشور مبدا با انتقال تکنولوژی امکان خودکفایی را فراهم کنند. همچنین قرار بر این بود که سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با بودجه‌ای که دریافت کرده است به اصلاح ژنتیک ماهیان بومی داخل کشور بپردازد.

 • عرضه ۳۰ هزار دام به مناسبت عید قربان/ توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرید

  اقتصاد میهن: مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با توصیه اکید به شهروندان مبنی بر ذبح دام در جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام گفت: شهروندان پس از ذبح دام حتما تا ۲۴ ساعت از مصرف گوشت ذبح شده خودداری کنند.

 • 10 درصد پول‌تان را برای برنج کنار بگذارید

  اقتصاد میهن: طبق بررسی‌های آماری وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت، هر ایرانی سالانه 38 کیلوگرم برنج مصرف می‌کند. بر این اساس، یک خانوار سه‌نفره ایرانی سالانه به حدود 115 کیلوگرم برنج نیاز خواهد داشت که با فرض ارقام فعلی قیمت برنج، این میزان سالانه دومیلیون و 100 هزار تومان هزینه روی دوش سرپرست خانوار خواهد گذاشت.

 • قیمت چای ،جوش آورد

  اقتصاد میهن: بازار چای خارجی روزهای ملتهبی را سپری می‌کند. چای خارجی هم مثل بقیه کالاها در ماه‌های اخیر تورم شدیدی را تجربه کرده و این روزها قیمتش سر به فلک کشیده است.

 • شمارش معکوس برای افزایش «قوت غالب» ایرانی‌ها

  اقتصاد میهن: پنج سالی می‌شود که نان، رنگ قیمت جدید به خود نگرفته است؛ این در شرایطی است که هر کالا و محصولی این روزها در بازار دیده می‌شود، قیمتی کاملا متفاوت با ۵ سال قبل دارد.

 • وعده سرخرمن وزیر بی اختیار!

  اقتصاد میهن: وزیر جهاد کشاورزی که به تازگی مسئولیت تنظیم بازار محصولات کشاورزی از او گرفته شده و به وزارت صنعت داده شد و عملاً دیگر در این ارتباط مسئولیتی ندارد، وعده ارزانی کالاهای اساسی را در آینده داد.

 • با 20 شرکتی که یک میلیارد یورو ارز دولتی در آن‌ها گمشده است،آشنا شوید!

  اقتصاد میهن: تصویر نامه ارسالی رئیس کل بانک مرکزی به رئیس جمهور روز گذشته رسانه ای شد. این نامه نشان می داد که 20 شرکت در مجموع 3.5 میلیارد یورو ارز دولتی دریافت کرده اند که سرنوشت حدود یک میلیارد دلار از این 3.5 میلیارد دلار مبهم باقی مانده است. در بین اسامی شرکت ها، نام شرکت های دولتی و شرکت هایی که وابسته به اشخاص سرشناسی است، دیده می شود. این شرکت ها در چه زمینه هایی فعال بوده اند؟

 • یزدان سیف: عدم رفع تعهد ارزی کالاهای اساسی صحت ندارد/ 100 درصد معادل ارز تخصیصی کالاهای اساسی وارد کشور شد

  اقتصاد میهن: مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران ضمن انتشار لیست کشتی‌ها و محمولات تأمینِ ارز شده به همراه زمان ورود این کالاها به بنادر ایران در سال 1397، در خصوص عدم رفع تعهد ارزی کالاهای اساسی گفت: در سال 1397، 500 میلیون و 982 هزار و 502 یورو به‌منظور واردات کالاهای اساسی برای شرکت بازرگانی دولتی ایران تعهد ارزی ایجاد شده که معادل صد درصد ارز مذکور کالا به کشور وارد، تخلیه و بخش عمده‌ای از آن ترخیص و مبلغ 275054821 یورو تاکنون رفع تعهد گردیده است.

 • نان 25 درصد گران می‌شود

  اقتصاد میهن: معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت که سه سناریو برای افزایش قیمت نان مطرح است. به گفته وی احتمال افزایش ۲۵ درصدی از سایر گزینه‌ها بیشتر است.

 • کاهش 7 درصدی خرید تضمینی گندم در کشور / قاچاق گندم به خارج کشور شایعه است

  اقتصاد میهن: معاون شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام خبر کاهش 7 درصدی میزان خرید تضمینی گندم در مقایسه با سال گذشته، گفت: عمده دلیل کاهش خرید تضمینی گندم در سالجاری ،کاهش باران‌های مؤثر در اردیبهشت‌ ماه بوده که امیدواریم با توجه به تغییرات صورت گرفته درفصل بهار، در آینده میزان خرید تضمینی گندم افزایش یابد و این کسری صورت گرفته جبران شود .

 • هزینه‌های کشاورزان نجومی شد

  اقتصاد میهن: در هر بخشی از اقتصاد، تولید تابعی از عوامل گوناگون ازجمله قیمت، فناوری، هزینه‌ها و ساختار تولیدی است. طبیعی است که تغییرات در هرکدام از این شاخص‌ها می‌تواند میزان تولید را کاهش یا افزایش دهد.

 • سومین دوره مسابقه عکاسی «خوشه از مزرعه تا سفره» برگزار می شود

  اقتصاد میهن: سومین مسابقه عکس خوشه به‌منظور ایجاد انگیزه و بسترسازی لازم برای تولید آثار هنرمندانه عکاسی با موضوع گندم، آرد و نان و فرآوردهای وابسته و با هدف فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف نان و کاهش ضایعات، فرآیند تأمین از «مزرعه تا سفره» از 4 تا 13 بهمن‌ماه 98 برگزار خواهد شد.

 • «شیر» در وضعیت شیر تو شیر!

  اقتصاد میهن: لبنیات در‌ سال ٩٧ چهار بار گران شد و ‌سال ٩٨ هم استارت گرانی را از اردیبهشت‌ماه زد. با این وجود، خبر رسمی رسیده است که مجوز گرانی دوباره به کارخانه‌های لبنی داده شده است.

 • معمای گرانی برنج

  اقتصاد میهن: افزایش قیمت مواد غذایی و بسیاری از کالاهای اساسی موجود در سبد غذایی خانوارها ازجمله گوشت، مرغ، میوه و سبزیجات، لبنیات و سایر مواد غذایی نه‌تنها موجب کاهش مصرف این اقلام در سفره خانواده‌ها شد، بلکه خانواده‌‌ها را بالاجبار به سمت مصرف مواد غذایی با قیمت کمتر سوق داد.

 • دریافت هزینه‌های تحریم از جیب مردم/ افزایش نرخ مصوب مرغ به 13هزار تومان

  اقتصاد میهن: پیرو مصوبه کارگروه تنظیم بازار مبنی بر اعمال تاثیر هزینه‌های نقل انتقال ارز در قیمت تمام شده و فروش کالا، وزارت جهاد کشاورزی نیز با ارسال نامه ای به سازمان حمایت قیمت پیشنهادی مرغ را با حدود هزار و ۵۰۰ تومان افزایش قیمت۱۲۹۶۱ تومان اعلام کرد.

 • فعاليت مافياي واردات شكر؛ بدون دردسر!

  اقتصاد میهن: سیاست‌های اقتصادی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دوران پس از جنگ که اقتصاد ایران در شرایطی شکننده به‌سر می‌برد و دولت نیز با تنگناهای اقتصادی و هزینه‌های بازسازی سنگینی مواجه بود، توانست تاثیرات مثبتی بر کلیت زیان‌دیده اقتصاد کشور داشته باشد؛ تا جایی که این دولت، بحق لقب «سازندگی» را به خود گرفت و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز به‌عنوان «سردار سازندگی»‌ در میان عموم مردم شناخته شد.

 • پیش‌بینی خرید 11.5 میلیون تن گندم در سال جاری/ نانوایان اجازه افزایش قیمت نان را ندارند

  اقتصاد میهن: مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ، با اشاره به اینکه در تأمین کالا‌های اساسی علی‌رغم تمام بی مهری‌های آمریکا به کشورمان مشکلی نداریم، اظهار کرد: در تأمین کالاهای اساسی ۹۸ نسبت به سال قبل یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن بیشتر تامین کالا داشتیم به طوریکه در هفته گذشته در بندر امام خمینی(ره) اسکله خالی برای تخلیه کشتی‌ها نداشتیم و ۳۱ فروند در لنگرگاه‌ها منتظر تخلیه بودند.

 • عرضه بیش از 3 هزار تن خرما در ایام ماه مبارک رمضان

  اقتصاد میهن: مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، اقدامات انجام شده توسط شبکه تعاونی‌های روستایی در چارچوب تنظیم بازار محصولات کشاورزی، طی یک ماه اخیر منتهی به ماه مبارک رمضان را تشریح کرد.

 • قیمت برنج داخلی به‌زودی کاهش می‌یابد

  اقتصاد میهن: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به علل نوسان قیمت برنج داخلی گفت: این موضوع تحت تاثیر جو روانی سیل شمال قرار گرفت و شاهد افزایش در قیمت بودیم که امیدواریم با عرضه بیشتر برنج قیمت ها تعدیل شود و به مردم این اطمینان را می دهیم که این برنج با قیمت مناسب عرضه شود.

 • انتصاب دکتر حسین شیرزاد به عنوان دبیر هیأت عالی نظارت بر اصناف کشاورزی ایران

  اقتصاد میهن: با ابلاغ جدید وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر انتصاب دکتر حسین شیرزاد به عنوان دبیر هیات عالی نظارت بر اصناف کشاورزی ایران، اجرای اصلاحیه جدید آیین‌نامه اجرایی نظام صنفی کارهای کشاورزی و منابع طبیعی کشور کلید خورد.

 • تأمین و توزیع 90 هزار تن برنج، روغن و شکر در قالب طرح ضیافت

  اقتصاد میهن: معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران از تأمین و توزیع 30 هزار تن برنج هندی1121 ، 30 هزار تن روغن و30 هزار تن شکر در آستانه ماه مبارک رمضان از طریق شبکه‌های توزیع و فروش خبر داد.

آخرین خبرها