۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۷ مرداد چاپ

وجود ۷ میلیون دستگاه پوز بدون هویت

وجود ۷ میلیون دستگاه پوز بدون هویت

اقتصاد میهن: مدیرکل بازرسی، مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی با اعلام اینکه بیش از ۵۰۰ میلیون حساب بانکی در کشور وجود دارد، گفت: بیش از ۷ میلیون دستگاه پوز بدون هویت وجود دارد که برای سازمان نقطه کور است.

هادی خانی گفت: کشف تقلب، پولشویی و جلوگیری از فرار مالیاتی و داشتن اقتصاد شفاف‌تر، میوه سازمان امور مالیاتی است که اکنون درحال چیده شدن است.   وی با اشاره به شناسایی ۲۴ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی با رصد تراکنش‌های بانکی گفت: جعل هویت، یکی از پرچالش‌ترین معضل‌ها در فرار مالیاتی است. مدیرکل بازرسی، مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی به تراکنش‌های بانکی به‌عنوان مهم‌ترین منابع اطلاعاتی که سازمان می‌تواند به جلوگیری از فرار مالیاتی  ورود کند، اشاره کرد و گفت: تراکنشهای بانکی افراد مشکوک به فرار مالیاتی در طول ۳ سال اخیر منجر به شناسایی ۲۴ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی شده است.خانی گفت: در سه سال گذشته اقدامات لازم برای دریافت صورت‌حسابهای بانکی حدود ۱۷ هزار مودی مشکوک به فرار مالیاتی و همچنین تفکیک و ارسال اطلاعات به ادارات کل برای شناسایی مودیان و مطالبه و وصول مالیات متعلقه انجام گرفته است.

وی افزود: ریشه همکاری نکردن‌ها با سازمان امور مالیاتی به زیرساخت‌های اطلاعاتی و ارتباطی برمی‌گردد. سازمان امور مالیاتی زمانی می‌تواند موفق عمل کند که ماده ۱۶۹ مکرر به درستی عمل شود و سامانه صندوق‌های فروشگاهی راه‌اندازی شود.خانی افزود: سازمان امور مالیاتی صرفا برای کسبدرآمد نیست بلکه برای شفاف‌سازی و مقابله جدی با فساد است. وی گفت: تحقق درآمدهای دولت، کشف پولشویی و فرار مالیاتی از وظایف سازمان است.

سازمان امور مالیاتی زمانی می‌تواند هوشمند عمل کند که ماده ۱۶۹ و سامانه صندوق‌های فروشگاهی به درستی عمل کند.  مدیرکل بازرسی، مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی افزود: مقابله جدی با فساد، تعریف نظام‌های انگیزشی، حمایت از تولید استاندارد، گسترش پایه‌های مالیاتی در قالب فرآیند نوین‌سازی در دستور کار سازمان امور مالیاتی است. او با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی یک اتاق شیشه‌ای و شفاف است، گفت: نظام مالیاتی به تنهایی نمی‌تواند عمل کند. لازم است همه مردم پای کار باشند.

دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک سپه بانک سینا بیمه سینا شرکت بیمه کوثر بانک صادارت ایران بانک دی سازمان خصوصی سازی
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها