خبر فوری

 • خرمشهر؛ آیینه توسعه نیافتگی ایران

  اقتصاد میهن: هر سال در چنین ایامی، نام خرمشهر بار دیگر زنده می‌شود.

 • وام ودیعه مسکن در تهران ۱۰۰ میلیون تومان شد

  اقتصاد میهن: شورای پول و اعتبار رقم وام کمک ودیعه مسکن برای مستاجران تهرانی را به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش داد.

 • عوارض ۱۰ تا ۷۵ درصدی برای واردات خودرو!

  اقتصاد میهن: نماینده مرودشت در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق اطلاعات رسیده، کف و سقف قیمت واردات خودرو ۷ تا ۲۰ هزار دلار است. مالیات، عوارض و گمرکی خودرو‌های وارداتی نیز بر اساس نوع خودرو از ۱۰ تا ۷۵ درصد در نظر گرفته می‌شود.

 • توجیهات وزیرکار برای عدم پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان: وقت نداشتیم!

  اقتصاد میهن: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه دولت طی هفته‌های اخیر در خصوص اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها دستور کار شلوغی داشته است، گفت: منتظر طرح موضوع افزایش حقوق بازنشستگان در جلسه دولت هستیم و بازنشستگان عزیز کشورمان در خصوص افزایش حقوق و مستمری خود نگرانی نداشته باشند و بزودی پرداخت می‌شود.

 • دارو؛ همچنان آه مردم!

  اقتصاد میهن: با تخصیص یک میلیارد دلار ارز برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی در فروردین امسال، خیالمان آسوده شد که بازار دارو تا مدتی آرام می‌ماند، اما همچنان نگرانی‌هایی درباره ساز و کار جدید تخصیص ارز دارو وجود دارد و آن‌طور که کارشناسان می‌گویند، دولت نباید برای اجرای سیاست جدید این حوزه شتاب‌زده عمل کند.

 • این تصویر گویای وضع معیشتی مردم است + تصویر

  اقتصاد میهن: تصویری از تبلیغات یک فروشگاه در شهر یزد در فضای مجازی منتشر شده که در آن نوشته شده است "برای اولین بار در ایران، عرضه گوشت و مرغ با پرداخت (بدون کارمزد) چک ۲ ماهه"!

 • درخواست دهها هزار نفر برای حذف بودجه صدا سیما و تقسیم آن بین مردم

  اقتصاد میهن: گروهی از مردم با راه‌اندازی کارزاری از رئیس دولت و رئیس مجلس خواستند بودجه صدا و سیما حذف و بین مردم پخش شود.

 • چرخش اصولگرایان از تثبت به آزادسازی قیمت ها

  اقتصاد میهن: تصمیم دولت برای آزادسازی قیمت‌ها، این روز‌ها به بحث اصلی مردم در فضای عمومی و شبکه‌های اجتماعی بدل شده است.

 • چرا جراحی اقتصادی از فرودستان آغاز شد؟

  اقتصاد میهن: در تنظیم بودجه ۱۴۰۱، در بخش‌های بسیاری تعدیل و اصلاحات انقباضی داریم، مثلاً حذف ارز ترجیحی یا پیشنهاد دولت برای افزایش ده درصدی حقوق کارکنان زیرمجموعه‌ی خود، نمونه‌هایی از تلاش برای کاهش هزینه‌های دولت است.

 • گزارش تکان دهنده بانک جهانی از اقتصاد نابسامان ایران

  اقتصاد میهن: بانک جهانی در آخرین گزارش خود در مورد ایران به احیای تدریجی اقتصاد کشور که از سال ۲۰۲۰ شروع شده پرداخت و در ادامه اشاره می کند که کمبود آب و انرژی منجر به انقباض بخش‌های کشاورزی و صنعت در ایران شده است.

 • بانک شهر، در ایستگاه پایانی

  اقتصاد میهن: آنقدر اوضاع در بانک شهر قمر در عقرب است که معلوم نیست باید از کجا درباره آن نوشت. وقتی حتی سیاسی بازی نیز نتوانست این بانک را به ساحل آرامش برساند و در نهایت مدیریت جدید این بانک هم اکسیری برای التیام این بانک نداشت.

 • یارانه‌ها؛ هیاهوی بسیار برای هیچ

  اقتصاد میهن: توپخانه شوک‌های قیمتی دولت سیزدهم بی‌وقفه در حال شلیک به بازار و سفره‌ها و معیشت مردم است؛ مردمی که دیگر برای شنیدن صدای گوشخراش این توپخانه و تحمل ویرانی‌های آن رمقی برایشان باقی نمانده است.

 • غرضی: تفاوت امروز بازمان جنگ این است که جامعه، دیگر دولت را قبول ندارد

  اقتصاد میهن: «نان گران شد»٬ «دلار وارد کانال ۳۰ هزار تومان شد»، «صف های طویل برای دریافت کالا تشکیل شد» و... اینها تیتر اخبار رسانه ها پس از حذف ارزترجیحی است. دولت بدون اینکه اطلاع رسانی عمومی کرده و یا با کارشناسان مشورت کند اقدامی انجام داده که با مخالفت اکثر اعضای جامعه روبرو شده است. تقریباً کارشناسی نیست که اقدام ناگهانی و بدون مطالعه دولت در حذف یارانه ها را تایید کند.

 • بندبازی روی طناب برجام

  اقتصاد میهن: گفت‌وگوهای هسته‌ای ایران و طرف‌های غربی که پیش‌ازاین با هدف «دستیابی به یک توافق جدید» دنبال می‌شد هم‌اکنون با چند گام عقب‌گرد، به رایزنی برای «توافق بر سر ادامه مذاکرات»، تغییر جهت داده است.

 • آغاز افزایش دومینووار قیمت ها در بازار / بار ابرتورم بر دوش طبقات فرودست

  اقتصاد میهن: «بعد از محرومیت از ساندویچ فلافل و سوسیس که هفته قبل اتفاق افتاد، حالا قرار است از کالاهای اساسی دیگر هم محروم بشویم».

 • دو متغير تورم‌زا در سال 1401

  اقتصاد میهن: مركز پژوهش‌هاي اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران، در گزارش به بررسي تاثير اجراي بودجه 1401 بر فضاي كسب و كار پرداخته و عنوان كرده كه سياست‌هايي نظير حذف ارز ترجيحي، افزايش نرخ ارز مبناي محاسبه ارزش گمركي، افزايش سطح دستمزدها و افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي براي بخش توليد در قانون بودجه 1401، محيط اقتصاد كلان را مستعد تورم از ناحيه افزايش هزينه‌هاي توليد مي‌كند.

 • حمله کیهان به منتقدان رئیسی: اراذل، دزد، اختلاسگر و بی وطن هستید!

  اقتصاد میهن: کیهان نوشت: خدا دولت دکتر رئیسی را به داد مردم رساند که به فضل خدا و تدبیر دولتمردانش تولید قدرت و ثروت کند.

 • جراحی اقتصادی با چاقوی زنگ زده!

  اقتصاد میهن: روزنامه جمهوری اسلامی درسرمقاله خود با عنوان «جراحی با چاقوی زنگ‌زده!» به قلم حجت الاسلام والمسلمین مسیح مهاجری، مدیرمسئول این گونه آورده است: در زمستان سال ۱۳۵۹ یعنی حدود دو سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و زمانی که نشانه‌هائی از خودبرتربینی بعضی مقامات نظام جمهوری اسلامی ظاهر شده بود، نگرانی‌ها از حرکت جامعه انقلابی نوپا به سوی خودکامگی را با آیت‌الله بهشتی در میان گذاشتم و خواستار اقدام ایشان برای مقابله با این خطر در آن زمان شدم.

 • اولیانوف: ما عین خر در گِل گیر کرده ایم، یا شما ایرانی ها؟

  اقتصاد میهن: نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین که همیشه با اظهارات و مواضع جنجالی خود خبرساز بوده، این بار هم به انتقاد یک کاربر ایرانی پاسخ تند و زننده‌ای داد.

 • پرداخت ریالی به مردم در شرایط تورمی دو رقمی، فریب دادن مردم و کسب پول برای تامین بودجه دولت است

  اقتصاد میهن: عباس عبدی در یادداشتی با اشاره به تاریخچه پرداخت یارانه‌ها نوشت:

 • دولت رئیسی چگونه رکورد چاپ پول بدون پشتوانه را شکست؟

  اقتصاد میهن: چاپ پول با برای جبران کسری بودجه و نقدینگی توسط دولت‌ها تفاوتی با سرقت بانک مرکزی ندارد چراکه سرقت از بانک و چاپ اسکناس بدون پشتوانه به نوعی برداشت پول از جیب مردم و یکی از عوامل تورم‌زاست. در این گزارش به موضوع چاپ اسکناس بدون پشتوانه و تارخ آن پرداخته شده است.

 • غذا به دلار، دستمزد به ریال؟! / نرخ هایی فاقد اعتبار

  اقتصاد میهن: «قیمت مواد غذایی در ایران ارزان است و باعث قاچاق به کشورهای همسایه شده است».

 • پایان کابوس دلار جهانگیری!

  اقتصاد میهن: به‌منظور عدالت در توزيع سرمایه‌های كشور و جلوگيري از هدر رفت منابع و همچنين اصلاح شيوه اختصاص ارز ترجيحي به كالاهاي اساسي، دولت سیزدهم بر اساس اختیار و الزامی که قانون بودجه ۱۴۰۱ معین کرده، طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها را در دستور کار قرار داده است. موضوعی که نقطه پایانی برای دلار جهانگیری خواهد بود.

 • فلاحت پیشه: مردم در شعب ابیطالب باشند و مسئولان در رفاه؟

  اقتصاد میهن: نماینده پیشین مجلس گفت: متاسفانه ایرادی که در کشور ما وجود دارد، این است که نوعی تفکر انجمن حجتیه‌ای در ساختار تصمیم‌گیری کشور دیده می‌شود. مدام گفته می‌شود که مردم باید مقاومت کرده و سختی‌ها را تحمل کنند.

 • آقایان، اداره دولت با سوپر مارکت اشتباه گرفته اند/ این دیگر خط فقر نیست، خط فلاکت و مرگ است!

  اقتصاد میهن: عزت الله یوسفیان نماینده پیشین مجلس درباره عملکرد مجلس در دو سال گذشته و اینکه چرا مجلس و دولت مشکلات موجود را ه گردن دولت قبلی می‌اندازند، گفت: اشتباهی که در کشور ما وجود دارد این است که آقایان، دولت و گردش مالی آن را با یک سوپرمارکت و رستوران اشتباه می‌گیرند.

آخرین خبرها
بیمه سرمد بانک سپه شرکت پگاه بانک ملی شرکت ذوب آهن اصفهان بیمه دی
پربیننده‌ترین