خبر فوری

 • کاهش ۳۰ درصدی خرید نان بعد از افزایش قیمت

  اقتصاد میهن: دو هفته از تغییر قیمت نان و ابلاغ و اجرای نرخ جدید انواع نان‌های سنتی می‌گذرد. تاثیرات این تغییر قیمت کم‌کم خود را چه در زندگی مردم و چه در فروش نانوایی‌ها نشان داده و حالا بهتر می‌توان پیامد‌های این گرانی را بررسی کرد.

 • گوشت و مرغ روی دور تازه افزایش قیمت

  اقتصاد میهن: گزارش میدانی از قیمت خرده‌فروشی گوشت قرمز و مرغ نشان می‌دهد که نرخ هر کیلوگرم مرغ تازه آماده طبخ که تا هفته گذشته در محدوده 38تا 40هزار تومان بود، دیروز در برخی از مناطق شهر تهران به مرز 43هزار تومان رسیده و گوشت گوسفندی و گوساله نیز 15درصد گران‌تر شده است.

 • حذف کامل پروتئین از سفره‌های فرودستان

  اقتصاد میهن: وقتی یک خانواده کارگری ماهی یکبار هم به زحمت می‌تواند مرغ بخرد گرانتر شدن این کالا یعنی یک بحران اساسی در تغذیه و سلامت طبقه کارگر.

 • سایه خشکسالی بر سر شالیزار‌های کشور

  اقتصاد میهن: ماه‌های ابتدای سال واردکنندگان خبر از کمبود برنج در بازار دادند، درحالیکه انجمن تولیدکنندگان برنج و بسیاری از دست اندرکاران بخش کشاورزی نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند چرا که به رغم کم بارشی و خشکسالی، افت تولید برنج محسوس نیست.

 • تبدیل هفتمین تولید کننده مرغ جهان به وارد کننده؛ دولت دلال بزرگ است

  اقتصاد میهن: رئیس هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه قیمت مرغ در برخی شهرها به ۴۵ هزارتومان افزایش یافته است، از سومدیریت های صورت گرفته در این حوزه به شدت انتقاد کرد.

 • زخم کاری بر پیکره جنگل

  اقتصاد میهن: صدای گریه‌هایشان در میان صدای سوختن بلوط‌ها و سنجاب‌ها و خرگوش‌ها و پرنده‌هایی که آتش نای پروازشان را گرفته است، گم شده است؛ آتشی که گاهی فرو می‌نشیند و دوباره از زیر خاکستر زبانه می‌کشد. هنوز هم آتش دست از سر زاگرس بر نداشته است و زخمش را بر پیکر جنگل عمیق‌تر می‌کند.

 • اختلاف قیمت ۱۴ هزارتومانی مرغ از تولید تا مصرف!

  اقتصاد میهن: مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی با بیان اینکه قیمت مرغ گرم برای مصرف کننده نباید بیشتر از ۲۵ تا ۲۶ هزار تومان باشد، گفت: به نظر می رسد عده ای دلال و واسطه مرغ ها را از شبکه خارج، کشتار و با قیمت های بالا عرضه می کنند.

 • کاهش ۳۵ درصدی تحویل گندم به مراکز دولتی/ کسری ذخایر استراتژیک وارد می‌شود

  اقتصاد میهن: قائم مقام مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از کاهش ۱۴ تا ۳۵ درصدی آمار مربوط به تحویل گندم به مراکز خرید دولتی خبر داد و گفت: برای تامین کسری ذخایر استراتژیک گندم کشور، مجوز واردات صادر شده است.

 • برگزاری اولین جلسه CRM صنایع شیر ایران در سال ۱۴۰۰

  اقتصاد میهن: اولین جلسه ارتباط با مشتریان شرکت صنایع شیر ایران در سال ۱۴۰۰، برگزار شد.

 • کمبود نهاده، دام ها را راهی کشتارگاه کرد/ گرانی گوشت در ماه‌های آینده واقعیت دارد؟

  اقتصاد میهن: مشکل دامداران در تأمین خوراک دام سبک آن‌قدر شدید است که سبب شده تا آن‌ها دام‌هایشان را با سرعت به کشتارگاه بفرستند.

 • پیشنهاد صدور کارت لبنیات برای اقشار کم درآمد

  اقتصاد میهن: رئیس هیات مدیره اتحادیه مرکزی دامداران ایران از پیشنهاد صدور کارت لبنیات برای اقشار کم درآمد خبر داد و گفت: مصوبه افزایش قیمت خرید شیرخام شورای تعیین قیمت کان لم یکن اعلام شده است.

 • هشدار کمبود قریب الوقوع گوشت تا افزایش سرسام آور قیمت مرغ

  اقتصاد میهن: مدیر عامل اتحادیه دامداران کشور با اشاره به اینکه تعلل در تصمیم گیری مسئولان به قیمت نابودی صنعت دامپروری تمام می شود، اظهار کرد: مسئولان ذی ربط برای حل بحران دامداران هنوز نتوانستند به فکر واحدی برسند و زمانی این موضوع عملیاتی می شود که دامداری ها در تامین نهاده هایشان مشکلی نداشته باشند.

 • تبخیر مصرف حقیقی خانوار

  اقتصاد میهن: مرکز آمار برگ جدیدی از دفتر معیشت خانوارها در سال گذشته را ورق زد. گزارش این مرکز از نتایج طرح آمارگیری هزینه و درآمد خانوارهای کشور افزایش شکاف درآمدها و هزینه‌های مصرفی را تایید می‌کند. مطابق این برآورد متوسط درآمد و هزینه ماهانه خانوارهای شهری در سال گذشته به ترتیب ۳/۶ و ۲/۵ میلیون تومان بوده که نسبت به سال ۹۸ افزایش ۳۸ و ۳۱ درصدی داشته است.

 • واردات برنج ممنوع شد

  اقتصاد میهن: بر اساس آنچه در کتاب مقررات صادرات و واردات مشخص شده است هر ساله جهت حمایت از محصول داخل، از ابتدای مرداد تا پایان آبان ماه، ممنوعیت فصلی واردات برنج اعمال و بعد از چهار ماه لغو می‌شود، در این فاصله ترخیص آن از گمرک ممنوع است.

 • پرش بلند قیمت موادغذایی در ایران

  اقتصاد میهن: مرکز آمار ایران در تازه ‌ترین گزارش ماهانه خود از افزایش ۵۹.۶ درصدی قیمت خوراکی‌ها در تیرماه سال جاری نسبت به ماه مشابه پارسال خبر داده است.

 • آتش زدن آب ایران

  اقتصاد میهن: شادروان مهدی بازرگان تنها چند ماه نخست‌وزیر بود و پیش از آن در دوره مبارزه ضداستبدادی کتاب می‌نوشت و مطالعه می‌کرد. او کتاب کوچکی دارد به نام «بی‌نهایت کوچک‌ها و بی‌نهایت بزرگ‌ها». او در این کتاب یادآور می‌شود اگر در زندگی روزمره چیزهای کوچک بازدارنده زندگی را به این دلیل که کوچک‌اند نادیده بگیریم و گره‌های کوچک را باز نکنیم، این بی‌نهایت کوچک‌ها روی هم تلنبار شده و پدیده‌هایی بی‌نهایت بزرگ می‌شوند و هزاران گره در کار می‌افتد؛ گره دیگر شاید تاشدنی باشد.

 • «زاگرس» آخرین نفس‌های خود را می‌کشد

  اقتصاد میهن: با توجه به افزایش موارد آتش‌سوزی در جنگل‌های مناطق زاگرسی کشور طی یک ماه گذشته، دبیر مرجع ملی کنوانسیون تنوع زیستی کشور ضمن انتقاد از عملکرد سازمان‌های متولی و ناهماهنگی بین دستگاه‌های مختلف در زمینه مدیریت و اطفای حریق در این جنگل‌ها گفت: زاگرس دیگر توانایی تحمل تخریب و تنش را ندارد.

 • کم فروشی شرکت لبنیات پاک در روز روشن! ؛پنیر ۳۰۰ گرمی ، فقط ۲۰۰ گرم است! + تصویر

  اقتصاد میهن: پنیر ۳۰۰ گرمی پاک، فقط ۲۰۰ گرم است! مسئولان شرکت لبنیات پاک بابت این کم فروشی چه پاسخی دارند؟

 • با اعلام نرخ های جدید ؛ نان مجددا گران شد/ روحانی متشکریم!

  اقتصاد میهن: اتحادیه نانوایان سنتی تهران نرخ مصوب انواع نان را اعلام کرد.

 • قاچاق شیرخشک نوزادان ایرانی به کشور‌های همسایه

  اقتصاد میهن: رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک و غذای کودک ناکافی بودن تخصیص ارز، اشتباه در قوانین گمرکی و قاچاق را از دلایل التهاب در بازار شیرخشک نوزاد برشمرد.

 • بازار کم‌فروشی داغ شد

  اقتصاد میهن: در شرایطی که فشار رشد قیمت‌ها، حذف برخی اقلام و کالاها را از سفره خانوارها، به‌خصوص اقشار کم‌درآمد، فراهم کرده، رواج پدیده کم‌فروشی، فشار مضاعفی را به مصرف‌کنندگان ایرانی تحمیل کرده است.

 • تورم خوراکی‌ها ترمز برید ؛گرانی ۷۱ درصد خوراکی‌ها از کنترل خارج شد

  اقتصاد میهن: گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت رفاه نشان می‌دهد که رشد قیمت ۷۱درصد مواد خوراکی از کنترل خارج شده و این روند به‌زودی به تورم جهشی منجر خواهد شد. حتی بیم آن می‌رود که اقتصاد ایران به سمت ابرتورم و تورم‌های غیرقابل کنترل پیش برود.

 • گلایه مردم از گرانفروشی نان و شکایت‌هایی که بی‌پاسخ ماند!

  اقتصاد میهن: در حالی که بیش از یک ماه پیش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اعلام کرده بود مردم می‌توانند از نانوایان گرانفروش از طریق تماس با شماره ۱۲۴ یا ثبت اینترنتی شکایت در سامانه ۱۲۴ اقدام کنند، چند شهروند اعلام کردند که موفق به برقراری ارتباط با این شماره نشدند و کسی پاسخ تلفن آن‌ها را نداده است.

 • شکوفایی صنعت پرورش میگوی قشم در گرو مانع‌زدایی‌ها

  اقتصاد میهن: صنعت پرورش میگوی قشم با توجه به جذابیت آن برای بخش خصوصی و نیز مجوز سازمان شیلات و استقبال سازمان منطقه آزاد قشم، در آستانه شکوفایی قرار دارد که برای اجرای آن باید برخی مصوبات که مانع این مسیر هستند، بازنگری شود.

 • امنيت غذايي در كشور به‌شدت به خطر افتاد

  اقتصاد میهن: مقايسه قيمت‌ها و درصد تغيير آنها نشان مي‌دهد كه امنيت غذايي در كشور به‌شدت در خطر است. افزايش قيمت مواد خوراكي آن هم در شرايطي كه قيمت در بازارهاي سرمايه‌اي ثابت يا در حال كاهش هستند، شرايط را براي طبقات درآمدي پايين‌تر سخت‌تر مي‌كند. آمارها نشان مي‌دهد كه عمده آنچه توسط خانواده‌ها مصرف مي‌شود، بيش از تورم كشور، افزايش قيمت داشته‌اند.

آخرین خبرها
بانک گردشگری موسسه ملل بانک سینا شرکت پگاه بانک پارسیان بیمه پارسیان بانک سپه سازمان تامین اجتماعی بانک کارآفرین بیمه سینا بانک صادارت ایران
پربیننده‌ترین