۱۴۰۲ شنبه ۹ دي چاپ

افزایش ۳ برابری قیمت اینترنت به جای ۳۰ درصد!/ گرانی ۱۸۰ درصدی اینترنت بی کیفیت در دولت رئیسی

افزایش ۳ برابری قیمت اینترنت به جای ۳۰ درصد!/ گرانی ۱۸۰ درصدی اینترنت بی کیفیت در دولت رئیسی

اقتصاد میهن: از زمان روی کارآمدن دولت رئیسی، اینترنت در ایران یا قطع بوده یا دچار اختلال و کندی سرعت؛ حالا در کنار این کاهش شدید کیفیت اینترنت، دولت رسما تعرفه های اینترنت را افزایش داده و از امروز اینترنت برای کاربران گران شده و تعرفه های آن سه برابر شده است!

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: روز گذشته مدیران عامل اپراتور‌های ارتباطی در رگولاتوری حاضر شدند و پس از تعهد به افزایش کیفیت خدمات خود، سازمان تنظیم مقررات با اصلاح تعرفه‌ها موافقت کرد.  براساس تصمیمات اتخاذ شده بعد از جلسه روز گذشته اپراتور‌ها در رگولاتوری و پذیرش تعهدات مرتبط با افزایش کیفیت شبکه توسط آن‌ها مقرر شد که تعرفه اینترنت اپراتور‌های ارتباطی حدود ۳۰ درصد افزایش یابد. پیشتر نیز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس رگولاتوری اعلام کرده بودند که اصلاح نرخ اینترنت فقط در صورتی مورد موافقت قرار می‌گیرد که اپراتور‌ها متعهد به افزایش کیفیت شبکه شوند. بر همین اساس مدیران عامل اپراتور‌ها شب گذشته با حضور در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شروط رگولاتوری را پذیرفتند که برخی از این شروط به شرح زیر است:

 افزایش سایت‌های نسل پنجم به ۱۰ درصد تا پایان سال ۱۴۰۳،  افزایش پوشش نسل چهارم در کشور به ۹۶ درصد تا پایان سال ۱۴۰۳، افزایش سی درصدی میانگین سرعت اینترنت در شش ماه آینده. در پایان این اطلاعیه آمده است: همانطور که پیشتر اعلام شده بود، این تعهدات به صورت الحاقیه به پروانه فعالیت آن‌ها پیوست می‌شود و در صورت عدم ایفای تعهدات در موعد مقرر جریمه برای آن‌ها در نظر گرفته خواهد شد.

 افزایش ۳ برابری قیمت اینترنت به جای ۳۰ درصد!

اما در حالی که سازمان تنظیم مقررات اعلام کرد مجوزی ۳۰ درصدی برای گرانی اینترنت داده است بسته‌های جدید همراه با قیمت هر گیگابایت ۶ هزار تومان عرضه شده است.  آخرین باری که این اپراتور بسته اینترنت بلند مدت عرضه کرده بود هر گیگابایت حدود ۲ هزار تومان بود. ایرانسل نیز فعلا تمام بسته‌های بیش از یک ماه خود را حذف کرده و بسته یک‌ماهه را با قیمت هر گیگابایت ۶ هزار تومان عرضه کرده است.

گرانی ۱۸۰ درصدی اینترنت بی کیفیت در دولت سیزدهم

دولت سیزدهم در مدت دو سال، اینترنت را فیلتر و ۱۸۰ درصد گران کرد. روزی که ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور شد قیمت بسته ۷۲ گیگ ۱۵۵ هزار تومان بود؛ این بسته به مدت طولانی حذف شده بود اما امروز با قیمت ۴۳۵ هزار تومان مجددا ارائه شد.

 

دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک سینا بانک تجارت بانک صادرات ایران فولاد خراسان بیمه ملت موسسه ملل بانک ملی
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها