خبر فوری

۱۴۰۱ سه شنبه ۸ شهريور چاپ

هانی کرده؛ ازبازداشتگاه کهریزک تا مدافع حرم

هانی کرده؛ ازبازداشتگاه کهریزک تا مدافع حرم

اقتصاد میهن: جزو معروف‌ترین اراذل‌ و اوباش زنده است. از چندین سوءقصد جان سالم بدر برده و حتی درحالی‌که زمزمه اعدامش به گوش می‌رسید، اما از اعدام نیز گریخت. او یکی از مرموزترین اراذل‌ و اوباش تهران است که از سرمربیان سابق تیم‌ ملی و استقلال تا افراد سیاسی با او ارتباط دارند.

هیچ‌کس نمی‌داند این اراذل‌ و اوباش معروف چگونه با این طیف‌های مختلف جامعه در ارتباط است. هانی معروف به “هانی کرده” یکی از اراذل‌ و اوباش شناخته‌شده تهران برای اولین‌بار نامش در دهه هشتاد و در طرح دستگیری اراذل و اوباش بر سر زبان‌ها افتاد. او یکی از شرور‌های معروف محله بی‌سیم بود. چندباری توانست در طرح جمع‌آوری اراذل و اوباش قبل از دستگیری از سوی پلیس فرار کند، اما سرانجام یکی از مأمورین پلیس به‌صورت اتفاقی او را در خیابان دیده و دستگیرش می‌کند.

هانی کرده که سابقه شرارت، درگیری و چندین مورد دیگر را دارد به بازداشتگاه معروف کهریزک منتقل می‌شود و با توجه به سوابق بسیاری که داشت همه متفق‌القول می‌گفتند که او به‌زودی اعدام می‌شود، اما درحالی‌که همه‌چیز برای صدور رای اعدام آماده بود، به چند سال زندان محکوم شد. هانی نزدیک به هفده سال از عمرش را در زندان سپری کرده و به خاطر لات‌بازی‌ها و شرارت‌های زیاد، نوچه‌های بسیاری را دور خود جمع کرده‌ است.

هانی کرده ، از سوریه تا پورشه سواری

درحالی‌که این اراذل‌ و اوباش با بسیاری از سیاسیون، ورزشکاران و تجار ارتباط خوبی دارد و در مراسم‌های آن‌ها حاضر می‌شود، اما هرازچندگاهی در طرح‌های پلیس دستگیر و بعد از چند روز دوباره آزاد می‌شود.در زمان بحران سوریه به‌عنوان مدافع حرم چند وقتی را به سوریه سفر کرد و عکس‌های بسیاری از خود منتشر کرد. “هانی کرده”  از معدود اراذل و اوباشی است که خودرو‌های لاکچری ماننده لندکروز و پورشه سوار می‌شود.

او هر زمانی‌که پلیس قصد اجرای طرح دستگیری اراذل و اوباش را داشته باشد به‌عنوان مهمان ویژه در طرح‌ها حضور دارد و از سوی پلیس دستگیر می‌شود. این شرور در آخرین دستگیری پر سروصدایش وقتی روبروی رییس پلیس تهران قرار گرفت شروع به‌شوخی با او کرد و مدعی شد دلش برای رئیس‌ پلیس تنگ شده‌ است! این درحالی‌ست که چندی قبل نیز او برای چند روز بار دیگر از سوی پلیس دستگیر شد.

قتل وحید مرادی و شایعات در مورد هانی کرده

موضوعی که باعث شد تا نام هانی کرده بیشتر بر سر زبان‌ها افتاده و حتی آن‌هایی که او را نمی‌شناختند در موردش بخوانند، ماجرای درگیری‌هایش با وحید مرادی و قتل او بود.بسیاری ادعا می‌کردند این دو با یکدیگر دشمنی داشته و وحید مرادی در زندان به دستور هانی کرده کشته‌ شده است، موضوعی که هیچ وقت ثابت نشد و شایعه‌ای بیش نبود. همین شایعات باعث شد او بیشتر شناخته شود و برای خودش اسم و رسمی بیشتری نسبت‌ به گذشته پیدا کند.

سوء قصد به هانی کرده هنگام خوردن معجون

این مسائل باعث شد روزی‌ که به‌همراه دوستش در میدان شاپور مشغول خوردن معجون بود چند ناشناس به او حمله کرده و بیش‌ از بیست ضربه چاقو به هانی بزنند. با انتقال بدن نیمه‌جان این شرور معروف به بیمارستان سینا بسیاری به این فکر می‌کردند که او میهمان امروز و فرداست و جانش را از دست می‌دهد، اما با وجود ده‌ها ضربه چاقو به گردن، شکم، پهلو و حتی کمرش او بعد از بیست روز حالش بهبود پیدا کرد و از بیمارستان مرخص و به خانه آمد.

بسیاری بعداز سوءقصد مدعی شدند طرفداران وحید مرادی او را با چاقو زده زدند، اما هیچ‌وقت مشخص نشد ضارب اصلی هانی کرده که بود و به چه دلیل او را با چاقو این‌گونه مجروح کردند.بعد از این حادثه این شرور معروف نیز روزه سکوت گرفت و هیچ‌گاه در مورد سوءقصد به جانش صحبت نکرد. یکی از موضوعات جنجالی در مورد این شرور این است که او مدعی است از سال ۹۲ کمپ ترک اعتیاد دارد و معتادان بسیاری را ترک داده‌ است. حال مشخص نیست سازمان بهزیستی بر اساس کدام قانون این مجوز‌ها را به فردی چنین شرور داده‌ است. به‌نظر می‌رسد قصه هانی کرده همچنان ادامه داشته باشد و باید دید برای جدیدترین طرح‌های پلیس که طی روز‌های آینده اجرا می‌شود، آیا این شرور بار دیگر دستگیر خواهد شد یا این اتفاق رخ نخواهد داد.

 

دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک تجارت بانک سینا بانک صادرات ایران سازمان تامین اجتماعی بیمه دی موسسه ملل
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها