۱۴۰۱ دوشنبه ۵ دي چاپ

استاندارد سازی تاسیسات و مراکز اقامتی چابهار

استاندارد سازی تاسیسات و مراکز اقامتی چابهار

اقتصاد میهن: مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار از برنامه‌ریزی برای استانداردسازی اماکن اقامتی و گردشگری در منطقه آزاد چابهار خبر داد و گفت: براساس برنامه استاندارد سازی تاسیسات و مراکز اقامتی که در دستور کار سازمان منطقه آزاد چابهار قرار گرفته است، گواهی استاندارد کیفیت خدمات گردشگری به تاسیسات و مراکز اقامتی که از استانداردهای لازم برخوردار باشند، ارایه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد چابهار، محمدسعید موسایی، با تاکید بر اینکه استاندارد هتل‌ها،‌ مراکز و اماکن اقامتی، متضمن ایمنی و سلامت مسافران در سفر است،‌ اظهار کرد:‌ در طرح استانداردسازی اماکن اقامتی و گردشگری، اولویت اجرای طرح با تاسیسات و مراکز اقامتی و پس از آن مراکز پذیرایی و سایر موارد است.موسایی افزود: استاندارد هتل‌ها و مراکز اقامتی از اهمیت بالایی برخوردار است و استاندارد و قوانین خاص خود را دارد. این استانداردها، برای تمامی مواردی که در یک هتل لازم است قانون و شیوه‌ خاصی را تعیین و مشخص کرده است.

وی از انتخاب و تعیین شرکت عامل تطبیق معتبر زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگردی و صنایع دستی که دارای مجوزهای تایید شده در این زمینه است، خبر داد و افزود: به منظور رسیدن مراکز اقامتی به استانداردهای جهانی، شرکتی به عنوان مجری طرح با هدف بهره گیری از جدیدترین روش‌های روز و کارشناسان خبره، عملیات استانداردسازی اماکن و مراکز اقامتی را انجام خواهد داد.

آغاز به کار شرکت عامل تطبیق استاندارسازی از روزهای آینده

وی گفت:‌ به منظور ارایه گواهی استاندارد مراکز اقامتی باید ابتدا شرکت عامل تطبیق مشخص شود. شروع به کار فعالیت در زمینه استانداردسازی تاسیسات و مراکز اقامتی از اردیبهشت سال آینده خواهد بود اما شرکت عامل تطبیق طی روزها آینده انتخاب و با استقرار در چابهار، مشاوره‌های اولیه را به هتل‌ها،‌مراکز و اماکن اقامتی ارایه خواهد داد. این اقدام موجب خواهد شد تا با شروع فرآیند اجرایی استانداردسازی تاسیسات و مراکز اقامتی از اردیبهشت سال آینده، کار با سرعت مناسب‌تری به پیش رود.موسایی با اشاره به ماده ۱۲ قانون استانداردسازی مراکز اقامتی و گردشگری و هتل‌ها، اظهار کرد:‌ براساس این ماده در هریک از تاسیسات گردشگری که موفق به دریافت گواهینامه استاندارد کیفیت خدمات گردشگری شده‌اند، نرخ اتاق، اغذیه و سایر خدمات توسط بهره‌بردار پیشنهاد شده و پس از تایید تشکل صنفی گردشگری و تایید نهایی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان،‌یک نسخه از آن به منظورنصب در واحد مورد بهره‌برداری ارسال می‌شود.وی افزود:‌ همچنین براساس ماده ۱۲ آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تأسیسات گردشگری، نرخ آن دسته از تاسیسات گردشگری که استانداردهای کیفیت خدمات گردشگری آنها هنوز مصوب نشده به صورت مشترک توسط مدیریت گردشگری و تشکل صنفی گردشگری و با در نظر گرفتن شاخص تورم سالیانه اعلام شده از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین و به بهره‌بردار ابلاغ می‌شود.

ارایه گواهینامه استاندارد به مراکز اقامتی با اجرای دقیق طرح استانداردسازی

وی گفت: با اجرای دقیق و کامل طرح استانداردسازی، واحدها و مراکز اقامتی که حد نصاب را دریافت کنند، مشمول اخذ گواهینامه استاندارد می‌شوند و برای ادامه فعالیت مشکلی نخواهند داشت.

۱۶ واحد اقامتی مشمول طرح استانداردسازی مراکز اقامتی در چابهار

موسایی خاطرنشان کرد: حدود ۱۶ واحد اقامتی شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر مشمول این طرح در منطقه آزاد چابهار خواهند شد.

دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بیمه تعاون بانک تجارت بیمه  پاسارگاد بانک صادرات ایران بانک ملی
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها