خبر فوری

۱۴۰۰ شنبه ۱۵ آبان چاپ

ضربه چین و روسیه به ایران

ضربه چین و روسیه به ایران

اقتصاد میهن: یکی از منابع ارشد ایرانی به "اویل پرایس" می‌گوید: "رهبری پشت این ابتکار عمل تازه قرار دارند. هدف آن است که نسخه تازه‌ای از برجام مورد توافق قرار گیرد و تحریم‌های اعمال شده توسط آمریکا تا پایان سال جاری میلادی لغو شوند".

این سایت در ادامه می‌افزاید: اگرچه توافق ۲۵ ساله ایران با چین تا حدی باعث تقویت اقتصاد ایران شده است اما پکن به دلیل روابط تیره و تار فعلی خود با امریکا علاقه‌ای به حمایت مالی مستقیم از تهران ندارد.چین علاقه‌ای برای به چالش کشیدن مستقیم واشنگتن در مورد سیاست آن کشور در قبال ایران را ندارد. این موضوع به معنای بدتر شدن وضعیت اقتصادی ایران است.

همچنین ایران که خواستار قرارداد ۲۰ ساله با روسیه است متوجه شده که روس‌ها حاضر نیستند روابط خود در خاورمیانه با اسرائیل را به طور مستقیم یا غیرمستقیم به خطر اندازند. این ضربه بزرگی برای ایران است.چین نسبت به رویکرد خود در قبال ایران به دلیل ملاحظات‌اش در قبال امریکا محتاطانه رفتار می‌کند و اتحادیه اروپا نسبت به دولت تازه ایران دیدی منفی و همراه با تردید دارد. به نظر می‌رسد ایران با شروط بایدن موافقت کند چرا که لغو تحریم‌ها و دسترسی آزادانه به منابع مالی هدف اصلی تهران است.

 

دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

موسسه ملل بیمه سرمد بانک سپه شرکت پگاه بانک  ملی شرکت ذوب آهن اصفهان بیمه دی
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها