۱۴۰۳ سه شنبه ۲۸ فروردين چاپ
پرسپولیس یک امتیاز جلو افتاد

شوک فدراسیون به استقلال؛ جاده قهرمانی سرخ ها، هموار شد

شوک فدراسیون به استقلال؛ جاده قهرمانی سرخ ها، هموار شد

اقتصاد میهن: با اعلام سازمان لیگ برتر فوتبال ایران دیدار رودرروی پرسپولیس و استقلال به سود تیم جواد نکونام نخواهد بود. به این ترتیب پرسپولیس نیازی نیست تا برای قهرمانی دو امتیاز تا پایان فصل از استقلال بیشتر بگیرد و جبران تک امتیاز و البته رسیدن به تفاضل گل بهتر برای قهرمانی کفایت می کند.

به گزارش اقتصاد میهن، سهیل مهدی مسئول کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ فرمول تعیین قهرمان لیگ برتر در صورت هم امتیاز شدن دو یا سه تیم در هفته پایانی را اعلام کرد.مهدی گفت :چنانچه دو یا سه تیم در پایان فصل امتیاز برابری داشته باشند، نتایج رودرروی این دو تیم در یک جدول جداگانه دیده خواهد شد و اگر نتایج بازی‌های رودررو برابر باشد سراغ فرمول قبلی که همان تفاضل گل بیشتر ، گل زده بالاتر و… است می رویم.

سپس این مسئله از سوی مجری برنامه فوتبال برتر اعلام شد که در صورت مساوی شدن امتیازهای استقلال و پرسپولیس دو تیم برتر لیگ تا اینجای فصل با توجه به نتایج بازی رودرروی آنها که یک – یک و صفر – صفر بوده شرایط چگونه است که مهدی اعلام کرد در بازی‌های رودررو چنانچه همه چیز برابر باشد مثل دیدارهای پلی آف بحث گل زده در بازی خانگی و خارج از خانه لحاظ نخواهد شد و برای تعیین قهرمان سراغ همان فرمول قدیمی خواهیم رفت.

با این حساب آنچه قبل‌تر در مورد یک امتیاز بیشتر استقلال در صورت تساوی امتیاز این تیم با پرسپولیس در هفته پایانی مطرح می‌شد کأن لم یکن تلقی می‌شود و تفاضل گل تعیین کننده قهرمان لیگ در صورت هم امتیاز شدن سرخابی‌ها در روز پایانی رقابت‌هاست. در حال حاضر استقلال غیر از یک امتیاز برتری نسبت به پرسپولیس یک گل زده بیشتر و یک گل خورده کمتر از رقیبش هم دارد تا با ۲ تفاضل گل بالاتر از تیم اوسمار فعلا شرایط بهتری برای قهرمانی داشته باشد.

دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک سینا بانک تجارت بانک صادرات ایران فولاد خراسان بیمه ملت موسسه ملل بانک ملی
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها