• کاهش محسوس قیمت خودرو‌های وارداتی/ بنز ۶۰۰ میلیون ارزان شد +جدول

  اقتصاد میهن: از اول امسال تاکنون نه تنها بازار خودرو‌های داخلی که بازار خودرو‌های خارجی نیز کاهش قیمت را تجربه کرده اند و با توجه به اینکه قیمت خودرو‌های خارجی خیلی بیشتر از خودرو‌های داخلی است به تبع کاهش قیمت در بازار این خودرو‌ها خیلی بیشتر از کاهش قیمت در بازار خودرو‌های داخلی است به طوری که یکی از خودرو‌های کمپانی خودروسازی بنز از اول امسال کاهش ۶۰۰ میلیونی را تجربه کرده است.

 • وزیر صنعت خبر داد: توقف تولید پراید و 405 از سال آینده

  اقتصاد میهن: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طبق یکی از بندهای بسته تولیدی این وزارتخانه برای صنعت خودرو، خودروهای جدید باید در چرخه تولید قرار بگیرند و خودروهای قدیمی که در سایپا پراید و در ایران خودرو پژو ۴۰۵ است، باید از چرخه تولید خارج شوند که این در سال آینده اتفاق خواهد افتاد.

 • کاهش 35 تا 40 درصدی قیمت خودروهای داخلی ؛ سیاست تغییر و بازداشت جواب داد!

  اقتصاد میهن: قیمت خودرو در هفته‌های گذشته ثبات داشته و در برخی موارد قیمت‌های خودروهای داخلی نیز کاهش داشته است. در هفته‌های اخیر افزایش سر خود قیمت در مجموعه ایران خودرو باعث شد بازار خودرو تغییر کند و قیمت‌ها برای بار دیگر افزایش یابد. هرچند این افزایش قیمت خودرو مشابه جهش عجیب و ناگهانی دو برابری قیمت خودرو در ماه‌های گذشته نبود اما وزارت صنعت تلاش کرد بتواند سیاستی اتخاذ کند که بتواند جلوی هرگونه بهم ریختگی بازار خودرو را بگیرد.

 • صنعت سوگلی ،غرق در فساد

  اقتصاد میهن: خودرو از وارداتش تا تولید و فروشش با فساد همراه شده است. صنعت سوگلی دولت، هرروز ماجرایی از فساد رو می‏کند. چند ماه پیش در ماجرای واردات و ثبت سفارش‏ها فساد گسترده رخ داد. بعد هم‏زمان با اینکه تولید با مشکل مواجه شد، در زمان پیش‏ فروش‏ها فسادی دیگر آشکار شد.

 • بازار شیرین خودروهای قسطی

  اقتصاد میهن: جهش قیمت خودرو و کاهش قدرت خرید مشتریان ایرانی باعث شده است که دوباره شرکت‏های لیزینگ خودرو در بازار عرض اندام کنند و تبلیغات پر سر و صداتری برای خود در فضای ‏مجازی به راه اندازند. این موضوع درحالی رخ می‌دهد که آنها برای فروش خودروهای خود کمتر به ‏سودهای قانونی پایبند هستند و چیزی بین 25 تا 30‌درصد به صورت معمول سود فروش اقساطی از ‏مشتریان دریافت می‌کنند. جالب است که بدانید دامنه زیاده خواهی این شرکت‌ها گاهی تا سودهای 50درصد هم می‌رسد. ‏

 • حکایت پیچیده یک صندوق عقب!

  اقتصاد میهن: ‌ بهرام پارسایی، رئیس کمیسیون اصل نود مجلس دو روز پیش در توییتر خود گفته بود که در دهه ۷۰ که بزرگترین اختلاس تاریخ کشور ۱۲۳‌میلیارد بود، برای طراحی سمند ۱۲۰‌میلیارد تومان با ارز ٤٠٠ تومانی پرداخت شد. رقمی که ارزش آن چیزی معادل ٣٥٠٠‌میلیارد تومان امروز است.

 • هفت خودرو در پایان راه/ جاده‌مخصوص‌نشین‌ها در آستانه کما

  اقتصاد میهن: هفت خودرو در ایران تولیدشان به صفر و نزدیک به صفر رسیده است؛ خودروهایی که حالا با بدعهدی کمپانی اصلی و تحریم یکی یکی از بازار ایران خارج می‌شوند. در میان این هفت خودرو برلیانس در نوع خود یک سوپرایز است.

 • جزئیات بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو + تصویر

  اقتصاد میهن: دو نماینده مجلس به اتهام معاونت در اخلال در بازار خودرو بازداشت شدند.

 • رانت پیدا و پنهان خودروسازان

  اقتصاد میهن: هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران‌خودرو بلافاصله پس از آنکه علی ربیعی، سخنگوی دولت خبر از برکناری او داد، در دفتر محل کارش بازداشت شد. او شش‌سالی مدیرعامل ایران‌خودرو بود.

 • مدیرعامل ایران خودرو در دفتر کار خود بازداشت شد

  اقتصاد میهن: هاشم یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو بازداشت شد. یکه زارع در حالی که در محل کار خود حضور داشت با حکم قضایی توسط ضابطان دستگاه قضا بازداشت شده است.

 • برگی دیگر از پرونده قطور فساد در صنعت خودرو: هزینه ۲۵۰ میلیون دلاری برای طراحی صندوق پژو 206

  اقتصاد میهن: سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از هزینه ۲۵۰ میلیون دلاری طراحی صندوق خودروی پژو ۲۰۶ در دهه ۷۰ خبر داد.

 • جزئیات بدهی ۲۲ هزار میلیاردی و زیان ۳۰ هزار میلیاردی خودروسازان

  اقتصاد میهن: رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: مجموع مطالبات زنجیره تامین داخلی از خودروسازان به بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

 • نوسان خودرو در سه سناریو

  اقتصاد میهن: طی هفته‌های گذشته در حالی خبرهایی مبنی‌بر بالا رفتن قیمت رسمی خودروهای داخلی منتشر شد که خودروسازان بلافاصله آنها را تکذیب و اعلام کردند افزایشی در کار نبوده است.

 • فولاد ایرانی، متهم ردیف اول قربانیان تصادفات جاده ای

  اقتصاد میهن: ٨٥‌درصد تصادف‌های منجر به فوت با خودروهای داخلی رخ داده و تنها ١٥‌درصد این تصادف‌ها مربوط به خودروهای خارجی بوده است.

 • ایران خودرو به سامانه اطلاعات مکانی (GIS) پیوست

  اقتصاد میهن: گروه صنعتی ایران خودرو با بهره‌گیری از دانش و توانایی داخلی و لزوم توجه به منابع انرژی در سازمان، به سیستم مختصات جهانی متصل شد و سامانه اطلاعات مکانی GIS را راه‌اندازی کرد.

 • 301 نمادخودباوری صنعت در شرایط تحریم

  اقتصاد میهن: خط توليد آزمايشي محصول پژو 301 با عمق داخلي سازي بيش از 60 درصد با حضور معاون علمي و فن آوري رئيس جمهور و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به بهره برداري رسيد.

 • خودروسازی در ایران؛ صنایع بدهکار، رانت‌خوار و ورشکسته

  اقتصاد میهن: این روزها حال ایران خودرو و سایپا، دو غول خودروسازی ایران اصلا خوش نیست؛ در کنار سوءمدیریت، ناکارآمدی و بهره‌وری پائین، تشدید تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی حال این بیماران را به وخامت و احتضار نیز کشانده است.

 • وارد کردن ۱۲۵ هزار خودرو خارجی توسط چهار خانواده!

  اقتصاد میهن: رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ٣٤ هزار خودرو غیرقانونی در سال‌های ٩٦و ٩٧ ثبت سفارش شده است و همچنین چهار خانواده با استفاده از رانت و تشکیل باند‌های فساد اقتصادی ١٢٥ هزار خودرو خارجی را به کشور وارد کردند.

 • ستاره‌های کیفی محصولات ایران خودرو افزایش یافت

  اقتصاد میهن: بنابر نتایج ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتهی به خردادماه ۹۸، ستاره‌های کیفی محصولات پژو پارس کرمانشاه از دو به سه ستاره افزایش یافته و محصول ۲۰۷ صندوقدار در نخستین ارزیابی، واجد دریافت چهار ستاره کیفیت شده است.

 • سایپا، محله برو بیا!

  اقتصاد میهن: شاید بتوان کارنامه گروه خودروسازی سایپا را یکی از پاشنه های آشیل دولت حسن روحانی تلقی کرد؛ سایپا که به دلیل جایگاه ‏و ‏اهمیت آن همواره و در هر دولتی مورد توجه بوده، در 6 سال اخیر در دولت روحانی دچار حواشی متعددی شد که هم شان ‏این ‏خودروسازی را پایین تر آورده و هم شائبه سوءاستفاده های سیاسی برخی مدیران را از آن تقویت کرده است.‏

 • حضور فعال گروه سايپا در نمايشگاه نوآوري و فناوري اينوتكس

  اقتصاد میهن: گروه خودروسازي سايپا در هشتمين نمايشگاه بين‌المللي نوآوري و فناوري اينوتكس (INOTEX 2019) حضوری فعال خواهد داشت.

 • هشدار به خریداران خودرو؛ نخرید ارزان می‌شود + جدول قیمت ها

  اقتصاد میهن: بازار امروز خرید و فروش خودرو همچنان با رکود روبه رو است به نحوی که روند کاهشی قیمت‌ها عاملی شده تا خریداران دست از خرید بکشند و منتظر ثابت قیمت ها باشند.البته به اعتقاد فعالان بازار با کاهش تب خرید، خودرو در بازار ارزان تر خواهد شد.

 • کاهش چشم‌گیر قیمت خودرو در راه است

  اقتصاد میهن: همه هیاهو‌ها با یک خبر ایجاد شد و یک‌شبه کلی سروصدا به راه انداخت؛ واردات خودرو‌های تمام برقی و تمام هیبریدی آزاد شد. با منتشر شدن این خبر، آن‌قدر سر و صدایی در بازار خودرو به وجود آمد که حتی در یکی دو روز بازار رو به کاهش قیمت خودرو را شاهد بودیم.

 • دولت از صنعت خودرو خارج می‌شود

  اقتصاد میهن: ماشین خصوصی‌سازی در سال ۱۳۹۸ به راه افتاد. پس از چند ماهی که به‌دلیل استیضاح وزیر سابق اموراقتصادی و دارایی جلسات هیأت واگذاری برای قیمت‌گذاری شرکت‌ها برگزار نشده بود، این هیأت در جلسه چهارم خرداد ماه جاری خود دستور واگذاری سهام باقی مانده دولت در ۱۸ شرکت و بنگاه بزرگ بورسی را صادر کرد که تنها دو شرکت در گروه یک قرار دارد و ۱۶ شرکت در گروه دوم واگذاری‌ها هستند.

 • خبر مهم وزیر صنعت برای متقاضیان خودرو

  اقتصاد میهن: از پس یک سال تنش در بازار خودرو، قیمت‌ها به تازگی روندی کاهشی را آغاز کرد و وزیر صنعت اعلام کرده این روند ادامه دارد.

یادداشت
آخرین خبرها