• عقب‌نشینی شورای رقابت از افزایش قیمت خودرو/ افزایش قیمت سه ماهه منتفی شد

  اقتصاد میهن: رییس شورای رقابت گفت: با توجه به روند نزولی بازار خودرو در روزهای گذشته این شورا تصمیم گرفت که هیچ افزایش قیمتی در خصوص خودروها تا پایان سال اعمال نشود.

 • رکوردشکنی کاهش قیمت خودرو در یک روز+ جدول قیمتها

  اقتصاد میهن: بازار خودرو همانند روزهای گذشته روند کاهشی خود را حفظ کرده و با وجود ریزش قیمت‌ها از ۵۰۰ هزار تا ۲۵ میلیون تومان، خریداران همچنان دست به معامله ای نمی زنند.

 • اعلام آمادگی بانک صادارت برای سرمایه‌گذاری در تولید خودرو برقی در سایپا

  اقتصاد میهن: مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: حمایت از صنعت خودرو عزت ملی، استقلال و خودباوری را به دنبال دارد و بانک صادرات ایران برای ایفای نقش حمایتی خود از این صنعت آماده است.

 • راز قیمت نجومی خودرو

  اقتصاد میهن: روند تخلیه حباب خودرو بعد از دوماه پیاپی کاهش قیمت فروش خودروهای احتکارشده، متوقف شد. بررسی‌ها درباره علت این رخداد آن هم در عصر ریزش بازارهای موازی نشان می‌دهد خودرو در مسیر بازگشت از قیمت‌های حبابی اکنون به «هسته سخت» برخورد کرده است.

 • واردات خودرو آزاد شد؟

  اقتصاد میهن: آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه نشان میدهد، واردات رسمی خودرو از مناطق آزاد به سرزمین اصلی مجاز خواهد شد.

 • واردات خودرو به مناطق آزاد ممنوع شد

  اقتصاد میهن: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ از مصوبه این کمیسیون در مورد ممنوعیت واردات هرگونه خودرو در سال ۱۴۰۰ به مناطق آزاد تجاری و صنعتی خبر داد.

 • قيمت‌گذاري خودرو سليقه‌اي شد

  اقتصاد میهن: با شوك قيمتي رخ‌داده در كالاي مصرفي مانند خودرو در ايران حالا خودرو به يكي از كالاهاي لوكس تبديل شده و جايگاه ويژه‌اي هم در سبد خانوار پيدا كرده است، قيمت اين كالاي لوكس براي مردم از اهميت ويژه‌اي برخوردار شده و وضعيت به گونه‌اي شده كه برخي افراد هر روز قيمت‌هاي خودرو را رصد مي‌كنند، حتي زماني كه قصد خريد آن را ندارند.

 • آزادسازی قیمت با بازار خودرو چه کرد؟ + جدول

  اقتصاد میهن: پس از اعلام شیوه جدید قیمت‌گذاری خودرو از سوی شورای رقابت، بازار خودرو که روز‌های آرامی را پشت سر می‌گذاشت، ناگهان با طوفان قیمت‌ها مواجه شد به طوری که از ابتدای دی تاکنون میلیون تومان بر قیمت خودرو‌های پرفروش بازار افزوده شده است.

 • انحصار گری و بی تدبیری شورای رقابت؛عامل اصلی گرانی خودرو

  اقتصاد میهن: وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به گرانی مجدد خودروهای داخلی در هفته‌های اخیر، عنوان کرد: بی‌تدبیری شورای رقابت، عامل اصلی این گرانی است و در روزهای آتی نیز شاهد متعادل‌تر شدن قیمت خودروهای داخلی خواهیم بود.

 • دفاع تمام قد شیوا از فرمول جدید قیمت خودرو: افزایش قیمت خودرو به نفع مردم است!

  اقتصاد میهن: رئیس شورای رقابت از فرمول جدید این شورا برای قیمت گذاری خودرو دفاع کرد و گفت: مطمئنیم این دستورالعمل به نفع مصرف‌کننده است. برداشت اشتباه از این فرمول شده، به هر حال نظر سازمان بازرسی هم در شورا مطرح می شود ولی تصمیم نهایی با شورای رقابت است.

 • مخالفت صریح سازمان بازرسی کشور با مصوبه شورای رقابت

  اقتصاد میهن: بازرس کل امور صمت سازمان بازرسی گفت: «طرحی که شورای رقابت برای تعیین قیمت خودرو در نظر گرفته است از طرف سازمان بازرسی کشور مورد ایراد است و باید تجدیدنظر شود.»

 • بازار خودرو شوکه شد/ کف قیمت‌ها به بالاتر از ۱۰۰میلیون تومان برگشت

  اقتصاد میهن: در پی اعلام تغییر مکانیزم قیمت‌گذاری ۱۸ مدل خودروی تولید داخل روند حاکم بر بازار خودرو تغییر کرد. رشد قابل توجه قیمت‌ها در آگهی‌های فایل شده در فضای مجازی طی دو روز اخیر نشان می‌دهد انتظارات افزایشی بر بازار خودرو حاکم شده است.

 • دست شورای رفاقت با خودروخواران در جیب مردم؛ مصوبه‌ای که بازار خودرو را به هم ریخت

  اقتصاد میهن: اگرچه رئیس شورای رقابت از فرمول جدید قیمت‌گذاری « ۱۸ خودرو» خبر داد اما بیشتر کارشناسان و دست اندرکاران بازار خودرو معتقدند این تصمیم باعث نوسان قیمت‌ها و بالا رفتن قیمت خودرو در بازار شده است.

 • مجوز گرانی مجدد خودرو صادر شد؛ افزایش قیمت از بهمن ماه

  اقتصاد میهن: رئیس شورای رقابت در تشریح جزئیات فرمول جدید قیمت گذاری ۱۸ خودرو گفته، شرط افزایش قیمت، افزایش ۵۰ درصدی تولید است و قیمت‌های جدید از بهمن ماه اعلام خواهد شد.

 • شورای رفاقت با خودروخواران!

  اقتصاد میهن: به دنبال ثبات نرخ ارز و رشد تولید خودرو داخلی قیمت این کالا در بازار در حال نزول بود که فرمول جدید شورای رقابت برای قیمت‌گذاری خودرو‌ها و آزادسازی قیمت ۴۵ درصد خودرو‌های داخلی، علاوه بر افزایش قیمت کارخانه‌ای خودروها، نرخ‌های بازار را نیز افزایش داد، به طوری که قیمت پراید از ۱۰۰‌میلیون تومان به ۱۰۳‌میلیون تومان و تیبا ۲ از ۱۲۲‌میلیون تومان به ۱۲۴‌میلیون تومان افزایش یافت. از این رو فرمول نرخ‌گذاری شورای رقابت روند گرانی خودرو را به سود خودروسازان و صاحبان خودرو جا زد.

 • بازار خودرو ، به کما رفت

  اقتصاد میهن: بيش از يك ماه است كه كمتر معامله‌اي در بازار خودرو صورت گرفته و خريد و فروش‌ها بسيار محدود شده است و نمايشگاهداران مشتري چنداني نداشته‌اند و به نظر مي‌رسد بازار خودرو اين روزها رمق خود را از دست داده است.

 • شکست طرح «سانسور قیمت در بازار آنلاین مسکن و خودرو»

  اقتصاد میهن: شکست طرح «سانسور قیمت در بازار آنلاین مسکن و خودرو» تایید شد. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه «در دوره ممنوعیت اعلام قیمت در آگهی‌های آنلاین، قیمت‌‌ها نه‌تنها کاهش نیافت، بلکه افزایش قابل‌ملاحظه‌ای پیدا کرد» از موافقت مجلس برای بازگشت قیمت‌های فروش مسکن و خودرو به پلت‌فرم‌های آگهی آنلاین خبر داد.

 • فرمول قیمت‌گذاری 18 خودرو تغییر کرد + لیست خودروهای مشمول

  اقتصاد میهن: رئیس شورای رقابت اعلام کرد که طی بررسی‌های صورت گرفته، فرمول قیمت گذاری برای بخشی از خودروها تغییر کرده است و بر اساس متوسط قیمت بازار، قیمت گذاری انجام می‌شود.

 • افت ۱۰ میلیونی قیمت خودروهای داخلی در یک هفته + جدیدترین قیمت ها

  اقتصاد میهن: تداوم سیر نزولی قیمت خودروهای داخلی و ورود بازار خودرو به خواب عمیق زمستانی، زمینه ریزش قیمت برخی خودروهای تولیدی و کاهش قیمت برخی خودروهای مونتاژی به‌خصوص محصولات چینی به نرخ فروش خودروسازان را فراهم کرد.

 • تشدید ترافیک در پارکینگ خودروسازها

  اقتصاد میهن: ترافیک خودرو در پارکینگ خودروسازها سنگین‌تر شد. یک گزارش رسمی از تولید و فروش خودروسازها طی ماه میانی پاییز نشان می‌دهد روند رشد موجودی انبار در این کارخانه‌ها تشدید شده است؛ به‌طوری‌که فاصله رشد تولید با رشد فروش از زیر ۱۵ درصد ماه مهر به ۱۸ درصد افزایش یافته است. قیمت دستوری علت این اختلال است.

 • عرضه خودرو خارج از بورس جرم می‌شود

  اقتصاد میهن :سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به نهایی شدن طرح تحول در صنعت و بازار خودرو در کمیته صنعت این کمیسیون گفت: محور اصلی این طرح عرضه خودرو در بورس است و اگر خودرو در بورس عرضه نشود، جرم تلقی شده و مجازات آن تعیین می‌شود.

 • از بین رفتن ارزش پول ودیعه گذاران ؛ کلاه گشاد خودروسازان و شورای رقابت بر سر مردم

  اقتصاد میهن: بسیاری از ودیعه‌گذاران که با بصورت شرکت در قرعه کشی‌ها و یا ثبت نام‌های سازمانی و از طریق دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی ثبت‌نام کرده‌اند و معتقدند هم اکنون ارزش پول ودیعه آنها با وجود سودهای اندک در نظر گرفته شده توسط شرکت‌های خودروسازی‌، نصف و یا حتی کمتر شده.

 • لابی خودروسازان جواب داد؛ شمارش معکوس برای آزادسازی‌ قیمت خودرو

  اقتصاد میهن: سرانجام با گذشت چند هفته تلاش مشترک وزارت صنعت و خودروسازان برنامه آزادسازی قیمت ۴۵درصد خودروهای تولید داخل در حال به‌ثمر نشستن است.

 • سقوط آزاد قیمت پراید دربازار خودرو + لیست قیمت

  اقتصاد میهن: در ادامه ریزش قیمتهای خودرو در بازار، قیمت پراید که در این ماه روند ریزشی داشته است، امروز نیز شاهد کاهش محسوسی در بازار بود.

 • آبروریزی ایران خودرو در مراسم رونمایی از خودروی 800 میلیونی!

  اقتصاد میهن: ویدئویی منتشر شده که در مراسم رونمایی از خودروی تارا با حضور وزیر صمت، هرچه تلاش می کنند نمونه ی این خودرو روشن نمی شود و کمافی سابق به هیچ کدام از آقایان بر نمی خورد.

آخرین خبرها
بانک سپه بیمه پارسیان سازمان تامین اجتماعی بانک کارآفرین بانک گردشگری بیمه سینا بانک صادارت ایران بیمه کوثر موسسه ملل بانک سینا بانک پارسیان بیمه پارسیان
پربیننده‌ترین
پیشنهاد ما