• همایش کاهش ریسک‌های اقتصادی با ERP برگزار شد

  اقتصاد میهن: نشست تخصصی شناسایی و کاهش ریسک‌های اقتصادی با ERP با حضور مدیران ارشد شرکت‌های صنعتی و معدنی به عنوان طرف تقاضا و تولیدکنندگان نرم‌افزارهای بومی بعنوان طرف عرضه طرف و با هدف به حداقل رساندن آسیب ها و ریسکهای اقتصادی صنایع مختلف با توجه به اوضاع اقتصادی حاضر، برگزارشد.

 • برجام پس از «بند ماشه»

  اقتصاد میهن: بریتانیا، فرانسه و آلمان دیروز به اتحادیه اروپا اطلاع دادند مکانیزم حل اختلاف توافق هسته‌ای با ایران موسوم به «بند ماشه» را فعال می‌کنند. تروئیکای اروپایی، تهران را متهم به نقض برجام کرده‌اند.

 • افول چشمگیر شاخص امنیت سرمایه‌گذاری در تهران/ سرمایه‌ها از تهران فرار می‌کنند؟

  اقتصاد میهن: تهران به‌عنوان پایتخت کشور و یکی از قطب‌های مهم فضای کسب‌وکار از نظر مشارکت‌کنندگان در پژوهش یادشده، محل امنی برای سرمایه‌گذاری شناخته نشده است.

 • بازگشت آرامش به بازارها

  اقتصاد میهن: بازارهای مالی جهان برای خاورمیانه جنگ جدیدی را پیش‌بینی نمی‌کنند. دیروز قیمت نفت و طلای جهانی اصلاح شد و شیب ریزش بازارهای سرمایه جهان کمتر شد؛ گرچه وضع بورس کشورهای خاورمیانه تقریبا مشابه وضع بازار بورس در ایران بود.

 • پیش‌بینی وضعیت زمستانی بازارهای ارز، سکه و بورس

  اقتصاد میهن: یک هفته از زمستان سال ۹۸ سپری شده است. در سه ماه زمستان امسال، وضعیت سه بازار ارز، سکه و بورس چگونه خواهد بود؟ در کدام بازار شاهد رشد قیمت بیشتری خواهیم بود؟ از ابتدای سال جاری تاکنون، بازار بورس با فاصله بسیار زیاد نسبت به دو بازار دیگر، بالاترین بازدهی را داشته و حتی نرخ سود بانکی، بیشتر از بازدهی دو بازار ارز و سکه بوده است! آیا این روند در ماه‌های باقی‌مانده از سال جاری هم ادامه خواهد داشت؟

 • سقوط فاحش رتبه تهران در امنیت شغلی و سرمایه‌گذاری وکسب وکار

  اقتصاد میهن: رکز پژوهش‌های مجلس گاهی در گزارش‌های خود سراغ امنیت شغلی و سرمایه‌گذاری کسب و کار‌های مختلف در کل کشور می‌رود و وضعیت ۳۱ استان کشور را در این زمینه رتبه‌بندی می‌کند.

 • گام های بلند شرکت چادر ملو برای نیل به آرمان توسعه یافتگی و قطع وابستگی

  اقتصاد میهن: مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: این شرکت با اعتقاد راسخ به محقق کردن اهداف و آرمان توسعه یافتگی با بکارگیری توان متخصصان داخل کشور گام های بلندی برای کاهش هزینه های ناشی از واردات قطعات و قطع وابستگی برداشته است.

 • پیش‌فروش خودروسازان روی هوا؟

  اقتصاد میهن: در حالی خودروسازان داخلی اقدام به پیش‌فروش محصولات خود با موعد تحویل سال آینده کرده‌اند، که سازمان حفاظت محیط زیست می‌گوید این اقدام در تضاد با قانون هوای پاک است.

 • ضربان کند تجارت ایران با اروپا

  اقتصاد میهن: ارنامه تجارت ایران با اتحادیه اروپا در ۹ماهه سال ۲۰۱۹ منتشر شد. کارنامه‌ای که ریز نمراتش نشان‌دهنده تراز تجاری منفی ۸/ ۲ میلیارد یورویی است که حاصل صادرات ۵۱۳ میلیون یورویی ایران به اروپا و واردات ۳/ ۳ میلیارد یورویی است. در واقع صادرات ایران به اتحادیه اروپا نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی افت ۹۴ درصدی داشته و واردات از این اتحادیه نیز با افت بیش از ۵۱ درصدی روبه‌رو بوده است.

 • کف قیمت خودرو از 50 میلیون تومان گذشت

  اقتصاد میهن: از حدود یک ماه پیش که بنزین سهمیه‌بندی شد و قیمت آن افزایش یافت، بازارهایی مانند ارز و سکه و خودرو واکنش‌هایی صعودی به این ماجرا نشان دادند.

 • آنچه که باید از خودروی آبسوز بدانیم

  اقتصاد میهن: با اعلام رسانه ای "اختراع سامانه آبسوز" در نمایشگاه محیط زیست تهران با حضور استاندار استان البرز در 15 اسفند 94 از طریق واحد مرکزی خبر صدا و سیما، خبر دستیابی ایران به فناوریی آب جایگزین سوختهای فسیلی (آبسوز) بصورت عمومی انتشار یافت.

 • رونق دامپینگ در بازار پوشاک ایران / سند راهبردی صنعت پوشاک فقط شعار بود

  اقتصاد میهن: رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان پوشاک با انتقاد از رفتار شعارگونه دولت در راستای مبازره با قاچاق پوشاک از قاچاق 2.6 میلیارد دلاری پوشاک به کشور خبر داد وگفت: کاهش میزان قاچاق پوشاک به دلیل افزایش نرخ ارز بوده است، نه اقدامات پیشگیرانه دولت.

 • حذف تدریجی گوشت و لبنیات از سبد غذایی مردم

  اقتصاد میهن: ناامنی غذایی، به صورت خفیف ولی خزنده اتفاق می‌افتد و گاه در قامت کمبود وزن و زمانی به شکل اضافه وزن و بیماری‌های زمینه‌ای خود را نشان می‌دهد. سوءتغذیه گاهی به سواد تغذیه‌ای افراد بر می‌گردد، ولی اغلب اوقات به دلیل فقر و کاهش رفاه و آب‌رفتن سفره‌ها نمایان می‌شود.

 • سقوط 10 پله ای جایگاه ایران در شاخص رقابت‌پذیری جهانی

  اقتصاد میهن: ایران در سال ۲۰۱۹ رتبه نود و نهم را در شاخص رقابت‌پذیری جهانی به خود اختصاص داده که جایگاه آن نسبت به سال ۲۰۱۸ میلادی، ۱۰ پله تضعیف شده است. در میان ارکان اصلی دوازده‌گانه این شاخص، بهترین رتبه ایران متعلق به رکن اصلی اندازه بازار و بدترین رتبه ایران متعلق به رکن بازار کار بوده است.

 • آغاز طرح تخصیص شیر رایگان به مدارس از دوم آذرماه

  اقتصاد میهن: مدیر کل دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت از آغاز اجرای طرح تخصیص شیر رایگان به مدارس از شنبه دوم آذرماه خبر داد.

 • واردات خودرو از سال آینده آزاد می‌شود

  اقتصاد میهن: دبیر انجمن واردات کنندگان خودرو می‌گوید: واردات خودرو تا پایان سال همچنان ممنوع است اما به احتمال زیاد واردات خودروهای خارجی از سال آینده آزاد خواهد شد

 • با ادامه بازداشت‌های زنجیره‌ای ؛ کشتی‌رانی ایران به گل نشست!

  اقتصاد میهن: خبر کوتاه بود؛ مدیرعامل سابق کشتی‌رانی به اتهام دریافت رشوه چهار‌میلیون‌دلاری بازداشت شد. «م. س» که با گذشت چهار ماه از استعفایش از این پست که با فشار دستگاه‌های نظارتی کناره‌گیری کرده بود، از آنجایی دارای اهمیت است که پرونده تخلفات گسترده مالی در شرکت کشتی‌رانی جمهوری اسلامی حدود یک سالی است داغ شده؛ اما خبر‌ها از رصد دستگاه‌های نظارتی بدون ذکر جزئیات به بیرون درز می‌کرد.

 • اولین نمایشگاه »ریتیل شو»آغاز به کار کرد

  اقتصاد میهن: مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی تهران با تاکید بر این که اصلاح شبکه توزیع و فروش کالا در کشور نیازمند توسعه رویکردهای نوین در صنعت خرده فروشی است، اظهار کرد: نمایشگاه «ریتل شو» در اولین سال برگزاری خود با استقبال خوبی مواجه شده و توانمندی ها و پتانسیلی را در بخش های مختلف صنعت خرده فروشی کشور ما به نمایش گذاشته که بسیار جالب توجه است.

 • افزایش 88 برابری سرمایه شرکت صنعتی چادر ملو طی 15 سال

  اقتصاد میهن: در سال 1383 سکان هدایت شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در حالی در اختیار مهندس محمود نوریان قرار گرفت که این شرکت تنها با 3 خط تولید در معدن چادرملو اقدام به تولید چهار میلیون و 200 هزار تن کنسانتره سنگ آهن می نمود .

 • نظام یارانه‌ای، بزرگ‌ترین تهدید حیات اقتصاد ایران

  اقتصاد میهن: یارانه از ابتدا در اقتصاد ایران، با فهمی غلط اجرایی شده است. در حالی که بسیاری از دولت‌ها ترجیح می‌دهند یارانه را به تولید یا صادرات پرداخت کنند، در ایران بخش قابل‌توجهی از یارانه به مصرف‌کننده نهایی پرداخت می‌شود. جدای از یارانه نقدی که رقم سالانه آن، ۴۰ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود، دولت در سال بیش از ۱۳۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت می‌کند که بخش عمده آن یارانه پنهان یا یارانه غیرمستقیم است.

 • سرمایه گذاری ۳۴۰میلیاردیِ «ایران خودرو و سایپا» در کارخانه قند!

  اقتصاد میهن: ایران‌خودرو و سایپا در اقدامی عجیب سهام کارخانه‌ای را که در ۲ ماه اخیر ۴ میلیون فروش داشته ۵۰۰ درصد افزایش دادند. ارزش سهام خریداری شده شرکت قند توسط زیرمجموعه‌های خودروساز نزدیک به ۳۴۰ میلیارد تومان است.

 • لابی پنهان فراکسیون‌های قومی و صنفی برای حفظ وزیر صنعت

  اقتصاد میهن: لابی‌من‌های داخل و بیرون مجلس به کار افتاده‌اند تا هر طور شده رضا رحمانی، وزیر صمت باقی بماند.

 • تولید ساوه؛ مُهر آلمان!

  اقتصاد میهن: لوازم خاگی بانه، سفارش محصولات بانه، واردات لوازم خانگی از بانه و ... اینها همه تبلیغاتی هستند که روزانه به صورت اینترنتی و پیامکی دیده می‌شود. اما چقدر از این تبلیغات واقعی است؟

 • استارتاپ‌های معدنی می‌آیند

  اقتصاد میهن: اوضاع خوب است و تحریم نتوانست آسیبی به ما بزند، با تمام فشارهای تحریمی به 120 کشور صادرات داریم و تا زمانی که در داخل کشور نیاز به سرمایه‌گذاری داشته باشیم، وارد هیچ کشوری نخواهیم شد. رئیس سازمان ایمیدرو این جملات را گفت و بارها تأکید کرد که خام فروشی در محصولات معدنی متوقف شده است و دیگر واحد یا کارخانه‌ای با امضای طلایی احداث نمی‌شود.

 • متهم به «اخلال بازار خودرو» در هیات «تفحص از خودرو»! / توهین کمیسیون صنایع مجلس به شعور ملت

  اقتصاد میهن: اعضای کمیسیون صنایع مجلس، اعضای هیات تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران را مشخص کردند.

آخرین خبرها