• تحقق سود 69 درصدی بورس تهران در 6 ماه

  اقتصاد میهن: نیمه نخست ۹۸ با درخشش ویژه بورس در برابر رکود دیگر بازار‌ها به پایان رسید.

 • سلام بازار ها به خداحافظی «بولتون»

  اقتصاد میهن: بازارهای جهانی به خبرهای امیدبخش کاهش افراطی‌گری در سیاست و اقتصاد سلام دادند و با بهبود نسبی شاخص‌ها از آن استقبال کردند.

 • هجوم بی پروای پول‌ها به بورس

  اقتصاد میهن: روزهای رویایی بورس تهران در حالی ادامه می‌یابد که در کلیه بازارهای موازی رکود سنگینی حکمفرما شده و روند کاهش قیمت و افت حجم معاملات در بازارهای طلا، ارز و مسکن غالب شده است.

 • راه نجات «شستا» از بورس می گذرد

  اقتصاد میهن: نظام بازنشستگی در مقررات استخدامی بخش خصوصی و دولتی همه کشورهای دنیا جایگاه ویژه‌ای دارد. در سه دهه آخر قرن بیستم، جهان شاهد تحولی در سیستم‌های بازنشستگی از طریق ایجاد صندوق‌های بازنشستگی برای تامین و اداره دارایی‌های بازنشستگی و نیز پرداخت مزایای بازنشستگی از محل این دارایی‌ها بود که صندوق‌های کشور ایران نیز از این رویه مستثنا نبوده و نیستند. عملکرد و وضعیت مالی صندوق‌های بازنشستگی بر آینده میلیون‌ها نفر تاثیر دارد. بنابراین، عملکرد صندوق‌ها می‌تواند پیامدهای اقتصادی، اجتماعی و سیاسی زیادی دربر داشته باشد.

 • بازدهی بورس تهران از ۶۰ درصد عبور کرد

  اقتصاد میهن: شاخص کل بورس تهران سیر صعودی خود را طی روز یکشنبه تداوم بخشید و ضمن فتح قله جدید، بازدهی خود از ابتدای سال را به بیش از ۶۰ درصد رساند.

 • خبرهای جدید برای سهامداران سمگا؛ افتتاح هتل نجف در آینده نزدیک

  اقتصاد میهن: مدیرعامل شرکت گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران (سمگا) اعلام کرد: افتتاح دو پروژه در دست اجرای سمگا در آینده نزدیک، مهم ترین خبر برای سهامداران این شرکت است.

 • سهام عدالت در یک قدمی ورود به بورس

  اقتصاد میهن: مدیر عامل شرکت فرابورس ایران گفت: از لحاظ فنی دو ماه بعد از اعلام نیازمند‌های اولیه و الزامات قانونی و مقررات، قادر به پذیرش سهام عدالت در فرابورس خواهیم بود.

 • مشترکان قدیمی سهامدار همراه اول می‌شوند

  اقتصاد میهن: مشترکان همراه اول سهامدار این اپراتور می‌شوند. این خبری است که محمدجواد آذری ‏جهرمی، وزیر ارتباطات در واکنش به ودیعه و درواقع طلب سال‌های دور برخی از مشترکان به این ‏اپراتور می‌دهد.

 • «طرح تشکیل بورس حمل بار و مسافر» روی میز هیات رئیسه مجلس

  اقتصاد میهن: «طرح تشکیل بورس حمل بار و مسافر» هفته گذشته در مجلس اعلام وصول شد.

 • ریزش بورس در 10 برداشت

  اقتصاد میهن: سومین افت بزرگ بورس تهران در سال ۹۸ با ریزش هفت هزار واحدی شاخص کل به ثبت رسید. در این شرایط، سریالی از دلایل کاهنده میان فعالان بازار سهام به‌وجود آمد که هر کدام به توضیح این افت می‌پرداخت.

 • دریافت خدمات آنلاین برای سهام‌داران سجامی ممکن شد

  اقتصاد میهن: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از فراهم شدن بستر ارایه خدمات نوین و آنلاین به سهامداران سجامی خبر داد.

 • 10 طرح کلان بورس کالا در سال 98/ تقسیم سود 150 ریالی در بین سهامداران بورس کالا

  اقتصاد میهن: مدیرعامل بورس کالای ایران در جلسه مجمع صاحبان سهام اين شرکت از برنامه برای اجرای 10 طرح کلان در سال 1398 خبر داد.

 • مخالفت ۹۷درصدی شبه‌دولتی‌ها با شفافیت

  اقتصاد میهن: تیرماه سال 1393 بود که مجلس با الحاق بند 5 به ماده 6 اصل 44 قانون اساسی مصوب سال 1387 همه شرکت‌های دولتی و شبه‌دولتی را ملزم به ارائه صورت‌های مالی به سازمان بورس کرد.

 • سیگنال ژاپنی در بازارها

  اقتصاد میهن: نخست‌وزیر پادشاهی ژاپن چهارشنبه هفته جاری (۲۲ خرداد) در رأس یک هیات عالی‌رتبه و در جریان سفری دو روزه به تهران سفر می‌کند. آبه شینزو نخست‌وزیر پادشاهی ژاپن قرار است در سفر خود به تهران با مقامات عالی نظام دیدار و گفت‌وگو کند.

 • رنگ آمیزی شرکت‌های فرابورس

  اقتصاد میهن: از پایان خرداد ماه جاری بازار پایه فرابورس ایران با تغییرات زیادی همراه خواهد شد و 182 شرکت موجود در این بازار در سه تابلو به رنگ زرد، نارنجی و قرمز نمایش داده خواهد شد.

 • تقسیم 700 ریال سود هر سهم در مجمع عمومی عادی کچاد

  اقتصاد میهن: مجمع عمومی عادی سالیانه «شرکت صنعتی و معدنی چادرملو» منتهی به سال مالی 97 با حضور 92 درصد سهامداران در محل سالن تلاش برگزار شد.

 • گواهی سپرده طلای آب شده عرضه می‌شود

  اقتصاد میهن: مدیرعامل بورس کالای ایران راه اندازی بازارهای کالایی به صورت گواهی سپرده بر روی طلای آب شده و شمش سبب هدایت بازار به سمت استاندارد سازی و کاهش ریسک خریداران می‌شود.

 • عرضه ۲ میلیون بشکه نفت خام سبک در بورس

  اقتصاد میهن: نماینده شرکت ملی نفت در بورس انرژی از عرضه ۲ میلیون بشکه نفت خام سبک در رینگ بین‌الملل بورس انرژی با شرایط جدید خبر داد.

 • پرش تاریخی بورس به ابرکانال

  اقتصاد میهن: شاخص کل بورس تهران در ادامه روند صعودی خود طی روز گذشته با جهش ۵۷۲۲ واحدی، برای نخستین بار در تاریخ بازار سهام از کانال ۲۰۰ هزار واحدی عبور کرد و با ثبت رکوردی جدید در ارتفاع ۲۰۱ هزار و ۸۰۶ واحدی ایستاد. این هشتمین صعود متوالی شاخص سهام بود که زمینه‌ساز ورود این نماگر به ابرکانال جدید ۲۰۰ هزار واحدی شد.

 • چرا کسی در بورس، نفت نمی‌خرد؟

  اقتصاد میهن: مدیر عامل بورس انرژی گفت: «پرریسک بودن معامله نفت در بورس»، «مسایل مرتبط با ضمانت نامه‌های صادراتی» و همچنین «حمل و نقل» از جمله عواملی است که باعث شد نخستین عرضه نفت در بورس در سال ۹۸ با هیچ خریداری همراه نشود.

 • تنوع قراردادها و ابزارهای معاملاتی در دستور کار بورس کالا قرار دارد

  اقتصاد میهن: مدیرعامل بورس‌کالای ایران در رابطه با مهم‌ترین برنامه‌های این بورس در سال ۹۸ گفت: تنوع بیشتر قراردادها و ابرازهای معاملاتی در دستور کار بورس کالا در سال‌ جدید قرار دارد به طوریکه در بازار فیزیکی، بازارآتی و اختیار معامله، در حوزه صندوق های کالایی و معاملات گواهی سپرده کالایی و معرفی ابزارهای نوین مالی، رویدادهای جدیدی رقم خواهد خورد.

 • پول‌های جدید در راه بورس

  اقتصاد میهن: شاخص سهام با صعود روز گذشته، وارد محدوده ۱۸۸ هزار واحدی شد و به این ترتیب نسبت به کف قبلی خود در اواخر بهمن، ۳۲ کانال‌شکنی را به ثبت رسانده است. در ادبیات مالی این میزان رشد ۲۰ درصدی به معنای ورود به رونق رسمی (بازار گاوی) است.

 • آغاز پذیره نویسی بزرگترین تأمین مالی سال 97

  اقتصاد میهن: پذیره نویسی بزرگترین تأمین مالی سال ۱۳۹۷ از روز چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه آغاز و به مدت ۲ روز کاری صورت می گیرد.

 • تکمیل زنجیره ابزارهای مالی کشاورزی با راه اندازی صندوق زعفران

  اقتصاد میهن: معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران قراداد آپشن روی زعفران نگین راه اندازی می شود و اندازه قرارداد ۱۰۰ گرمی تعیین شده است تا امکان ورود افراد خرد به بازار وجود داشته باشد.علاوه بر این با همکاری سازمان بورس و تصویب هیات مدیره بورس کالا مقرر شده است تا زمان رونق معاملات، حق کارمزد معاملات صفر در نظر گرفته شود.

 • سهم ۴۱درصدی بورس کالا از ارزش معاملات بازار سرمایه

  اقتصاد میهن: مدیرعامل بورس کالای ایران با تشریح مهم ترین اقدامات سال ۹۷ و برنامه های پیشرفت و توسعه این بورس طی سال ۹۸ ، گفت: بورس کالای ایران با ارزش معاملات ۱۵۲۴هزار میلیارد ریالی طی ۱۰ ماهه سال جاری، سهم ۴۱ درصدی را از کل ارزش معاملات بازار سرمایه به خود اختصاص داده و جایگاه نخست را در میان سایر بورس های فعال در کشور کسب کرده است.

یادداشت
آخرین خبرها