• 10 طرح کلان بورس کالا در سال 98/ تقسیم سود 150 ریالی در بین سهامداران بورس کالا

  اقتصاد میهن: مدیرعامل بورس کالای ایران در جلسه مجمع صاحبان سهام اين شرکت از برنامه برای اجرای 10 طرح کلان در سال 1398 خبر داد.

 • مخالفت ۹۷درصدی شبه‌دولتی‌ها با شفافیت

  اقتصاد میهن: تیرماه سال 1393 بود که مجلس با الحاق بند 5 به ماده 6 اصل 44 قانون اساسی مصوب سال 1387 همه شرکت‌های دولتی و شبه‌دولتی را ملزم به ارائه صورت‌های مالی به سازمان بورس کرد.

 • سیگنال ژاپنی در بازارها

  اقتصاد میهن: نخست‌وزیر پادشاهی ژاپن چهارشنبه هفته جاری (۲۲ خرداد) در رأس یک هیات عالی‌رتبه و در جریان سفری دو روزه به تهران سفر می‌کند. آبه شینزو نخست‌وزیر پادشاهی ژاپن قرار است در سفر خود به تهران با مقامات عالی نظام دیدار و گفت‌وگو کند.

 • رنگ آمیزی شرکت‌های فرابورس

  اقتصاد میهن: از پایان خرداد ماه جاری بازار پایه فرابورس ایران با تغییرات زیادی همراه خواهد شد و 182 شرکت موجود در این بازار در سه تابلو به رنگ زرد، نارنجی و قرمز نمایش داده خواهد شد.

 • تقسیم 700 ریال سود هر سهم در مجمع عمومی عادی کچاد

  اقتصاد میهن: مجمع عمومی عادی سالیانه «شرکت صنعتی و معدنی چادرملو» منتهی به سال مالی 97 با حضور 92 درصد سهامداران در محل سالن تلاش برگزار شد.

 • گواهی سپرده طلای آب شده عرضه می‌شود

  اقتصاد میهن: مدیرعامل بورس کالای ایران راه اندازی بازارهای کالایی به صورت گواهی سپرده بر روی طلای آب شده و شمش سبب هدایت بازار به سمت استاندارد سازی و کاهش ریسک خریداران می‌شود.

 • عرضه ۲ میلیون بشکه نفت خام سبک در بورس

  اقتصاد میهن: نماینده شرکت ملی نفت در بورس انرژی از عرضه ۲ میلیون بشکه نفت خام سبک در رینگ بین‌الملل بورس انرژی با شرایط جدید خبر داد.

 • پرش تاریخی بورس به ابرکانال

  اقتصاد میهن: شاخص کل بورس تهران در ادامه روند صعودی خود طی روز گذشته با جهش ۵۷۲۲ واحدی، برای نخستین بار در تاریخ بازار سهام از کانال ۲۰۰ هزار واحدی عبور کرد و با ثبت رکوردی جدید در ارتفاع ۲۰۱ هزار و ۸۰۶ واحدی ایستاد. این هشتمین صعود متوالی شاخص سهام بود که زمینه‌ساز ورود این نماگر به ابرکانال جدید ۲۰۰ هزار واحدی شد.

 • چرا کسی در بورس، نفت نمی‌خرد؟

  اقتصاد میهن: مدیر عامل بورس انرژی گفت: «پرریسک بودن معامله نفت در بورس»، «مسایل مرتبط با ضمانت نامه‌های صادراتی» و همچنین «حمل و نقل» از جمله عواملی است که باعث شد نخستین عرضه نفت در بورس در سال ۹۸ با هیچ خریداری همراه نشود.

 • تنوع قراردادها و ابزارهای معاملاتی در دستور کار بورس کالا قرار دارد

  اقتصاد میهن: مدیرعامل بورس‌کالای ایران در رابطه با مهم‌ترین برنامه‌های این بورس در سال ۹۸ گفت: تنوع بیشتر قراردادها و ابرازهای معاملاتی در دستور کار بورس کالا در سال‌ جدید قرار دارد به طوریکه در بازار فیزیکی، بازارآتی و اختیار معامله، در حوزه صندوق های کالایی و معاملات گواهی سپرده کالایی و معرفی ابزارهای نوین مالی، رویدادهای جدیدی رقم خواهد خورد.

 • پول‌های جدید در راه بورس

  اقتصاد میهن: شاخص سهام با صعود روز گذشته، وارد محدوده ۱۸۸ هزار واحدی شد و به این ترتیب نسبت به کف قبلی خود در اواخر بهمن، ۳۲ کانال‌شکنی را به ثبت رسانده است. در ادبیات مالی این میزان رشد ۲۰ درصدی به معنای ورود به رونق رسمی (بازار گاوی) است.

 • آغاز پذیره نویسی بزرگترین تأمین مالی سال 97

  اقتصاد میهن: پذیره نویسی بزرگترین تأمین مالی سال ۱۳۹۷ از روز چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه آغاز و به مدت ۲ روز کاری صورت می گیرد.

 • تکمیل زنجیره ابزارهای مالی کشاورزی با راه اندازی صندوق زعفران

  اقتصاد میهن: معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران قراداد آپشن روی زعفران نگین راه اندازی می شود و اندازه قرارداد ۱۰۰ گرمی تعیین شده است تا امکان ورود افراد خرد به بازار وجود داشته باشد.علاوه بر این با همکاری سازمان بورس و تصویب هیات مدیره بورس کالا مقرر شده است تا زمان رونق معاملات، حق کارمزد معاملات صفر در نظر گرفته شود.

 • سهم ۴۱درصدی بورس کالا از ارزش معاملات بازار سرمایه

  اقتصاد میهن: مدیرعامل بورس کالای ایران با تشریح مهم ترین اقدامات سال ۹۷ و برنامه های پیشرفت و توسعه این بورس طی سال ۹۸ ، گفت: بورس کالای ایران با ارزش معاملات ۱۵۲۴هزار میلیارد ریالی طی ۱۰ ماهه سال جاری، سهم ۴۱ درصدی را از کل ارزش معاملات بازار سرمایه به خود اختصاص داده و جایگاه نخست را در میان سایر بورس های فعال در کشور کسب کرده است.

 • کاهش مالیات نقل و انتقال سهام

  اقتصاد میهن: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از کاهش مالیات نقل و انتقال سهام از ۰.۵ درصد به ۰.۱ درصد در آینده نزدیک خبر داد.

 • راه اندازی نخستین قرار داد اختیار معامله زعفران نگین از هفته آینده

  اقتصاد میهن: نخستین قرار داد اختیار معامله زعفران نگین از هفته آینده برای سررسید منتهی به اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ راه اندازی می‌شود.

 • واگذاری‌ بنگاه‌های بانکی شب عید به بانک ملی رسید

  اقتصاد میهن: بانک ملی همچون بانک‌های صنعت و معدن و سپه بنا دارد، در آخرین دوشنبه امسال بلوک کنترلی سهام شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی را در بازار اول بورس تهران واگذار کند.

 • "ایران کیش" ۳۰ درصد افزایش سرمایه می دهد

  اقتصاد میهن: سازمان بورس و اوراق بهادار در پی درخواست افزایش ۳۰درصدی سرمایه شرکت کارت اعتباری ایران کیش، مجوز این افزایش سرمایه را صادر کرد.

 • عرضه 5 درصدی اولین فروشگاه زنجیره‌ای کشور در بورس

  اقتصاد میهن: مدیرعامل شرکت افق کوروش با بیان اینکه حضور این شرکت در بازار سهام باعث می‌شود تا پوشش و گستردگی این شرکت در سراسر کشور تقویت و با حضور در بورس جایگاه ویژه‌تری کسب کند، از عرضه 5 درصدی سهام این شرکت به عنوان اولین فروشگاه زنجیره‌ای کشور در بورس خبر داد.

 • انتشار اوراق آتی صندوق‌های کالایی در دستور کار بورس کالا

  اقتصاد میهن: مدیرعامل بورس کالای ایران از آغاز معاملات اوراق آتی مبتنی بر واحدهای صندوق های سرمایه گذاری کالایی در آینده نزدیک خبر داد.

 • بورس نفت، پادزهر بابک زنجانی‌سازی

  اقتصاد میهن: «در کنار بورس نفت، یک کمیته هفت‌نفره ناشناخته ایجاد شده است که در آن تصمیمات نانوشته و ناشناخته‌ای در ارتباط با فروش نفت گرفته می‌شود. اصلی‌ترین موضوعی که توسط این کمیته مورد بررسی قرار می‌گیرد، میزان تخفیف به خریداران داخلی و خارجی است. داخل این کمیته اتفاقاتی می‌افتد که به‌نفع نظام نیست.»

 • تابلوی بورس کالای ایران، مبنای معاملات زعفران در اروپا

  اقتصاد میهن: فعال باسابقه بازار زعفران خبرهای خوشی را برای صنعت زعفران ایران دارد؛ به گفته کریمی، امروز قیمت های کشف شده زعفران در بورس کالای ایران، مبنای معاملات اروپایی ها شده است.

 • امکان پوشش ریسک‌های صادرکنندگان با همکاری بورس کالا

  اقتصاد میهن: مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: پوشش ریسک‌های صادرکنندگان و ایجاد ظرفیت سازی برای تسهیل تجارت خارجی از نقش های اصلی صندوق ضمانت صادرات است که قصد داریم با برگزاری نشست های مشترک با بورس کالای ایران، امکان پوشش ریسک‌های صادرکنندگان با بهره گیری از ابزارهای مالی بورس کالا را بررسی کنیم.

 • تدوین پیش‌نویس سند ملی ریسک مبارزه با پولشویی

  اقتصاد میهن: دبیر کمیته مبارزه با پولشویی سازمان بورس و اوراق بهادار، از تهیه RFP سامانه جامع نظارتی مبارزه با پولشویی خبر داد.

 • رده‌بندی سودآورترین بازارها در ۹ ماه اول

  اقتصاد میهن: اقتصاد ایران از ابتدای سال جاری تاکنون دستخوش تحولات متعددی بود که در بازه‌های زمانی مختلف بازارهای اقتصادی کشور را تحت‌الشعاع قرار داد.

یادداشت
آخرین خبرها