• عرضه ۲ میلیون بشکه نفت خام سبک در بورس

  اقتصاد میهن: نماینده شرکت ملی نفت در بورس انرژی از عرضه ۲ میلیون بشکه نفت خام سبک در رینگ بین‌الملل بورس انرژی با شرایط جدید خبر داد.

 • پرش تاریخی بورس به ابرکانال

  اقتصاد میهن: شاخص کل بورس تهران در ادامه روند صعودی خود طی روز گذشته با جهش ۵۷۲۲ واحدی، برای نخستین بار در تاریخ بازار سهام از کانال ۲۰۰ هزار واحدی عبور کرد و با ثبت رکوردی جدید در ارتفاع ۲۰۱ هزار و ۸۰۶ واحدی ایستاد. این هشتمین صعود متوالی شاخص سهام بود که زمینه‌ساز ورود این نماگر به ابرکانال جدید ۲۰۰ هزار واحدی شد.

 • چرا کسی در بورس، نفت نمی‌خرد؟

  اقتصاد میهن: مدیر عامل بورس انرژی گفت: «پرریسک بودن معامله نفت در بورس»، «مسایل مرتبط با ضمانت نامه‌های صادراتی» و همچنین «حمل و نقل» از جمله عواملی است که باعث شد نخستین عرضه نفت در بورس در سال ۹۸ با هیچ خریداری همراه نشود.

 • تنوع قراردادها و ابزارهای معاملاتی در دستور کار بورس کالا قرار دارد

  اقتصاد میهن: مدیرعامل بورس‌کالای ایران در رابطه با مهم‌ترین برنامه‌های این بورس در سال ۹۸ گفت: تنوع بیشتر قراردادها و ابرازهای معاملاتی در دستور کار بورس کالا در سال‌ جدید قرار دارد به طوریکه در بازار فیزیکی، بازارآتی و اختیار معامله، در حوزه صندوق های کالایی و معاملات گواهی سپرده کالایی و معرفی ابزارهای نوین مالی، رویدادهای جدیدی رقم خواهد خورد.

 • پول‌های جدید در راه بورس

  اقتصاد میهن: شاخص سهام با صعود روز گذشته، وارد محدوده ۱۸۸ هزار واحدی شد و به این ترتیب نسبت به کف قبلی خود در اواخر بهمن، ۳۲ کانال‌شکنی را به ثبت رسانده است. در ادبیات مالی این میزان رشد ۲۰ درصدی به معنای ورود به رونق رسمی (بازار گاوی) است.

 • آغاز پذیره نویسی بزرگترین تأمین مالی سال 97

  اقتصاد میهن: پذیره نویسی بزرگترین تأمین مالی سال ۱۳۹۷ از روز چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه آغاز و به مدت ۲ روز کاری صورت می گیرد.

 • تکمیل زنجیره ابزارهای مالی کشاورزی با راه اندازی صندوق زعفران

  اقتصاد میهن: معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران قراداد آپشن روی زعفران نگین راه اندازی می شود و اندازه قرارداد ۱۰۰ گرمی تعیین شده است تا امکان ورود افراد خرد به بازار وجود داشته باشد.علاوه بر این با همکاری سازمان بورس و تصویب هیات مدیره بورس کالا مقرر شده است تا زمان رونق معاملات، حق کارمزد معاملات صفر در نظر گرفته شود.

 • سهم ۴۱درصدی بورس کالا از ارزش معاملات بازار سرمایه

  اقتصاد میهن: مدیرعامل بورس کالای ایران با تشریح مهم ترین اقدامات سال ۹۷ و برنامه های پیشرفت و توسعه این بورس طی سال ۹۸ ، گفت: بورس کالای ایران با ارزش معاملات ۱۵۲۴هزار میلیارد ریالی طی ۱۰ ماهه سال جاری، سهم ۴۱ درصدی را از کل ارزش معاملات بازار سرمایه به خود اختصاص داده و جایگاه نخست را در میان سایر بورس های فعال در کشور کسب کرده است.

 • کاهش مالیات نقل و انتقال سهام

  اقتصاد میهن: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از کاهش مالیات نقل و انتقال سهام از ۰.۵ درصد به ۰.۱ درصد در آینده نزدیک خبر داد.

 • راه اندازی نخستین قرار داد اختیار معامله زعفران نگین از هفته آینده

  اقتصاد میهن: نخستین قرار داد اختیار معامله زعفران نگین از هفته آینده برای سررسید منتهی به اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ راه اندازی می‌شود.

 • واگذاری‌ بنگاه‌های بانکی شب عید به بانک ملی رسید

  اقتصاد میهن: بانک ملی همچون بانک‌های صنعت و معدن و سپه بنا دارد، در آخرین دوشنبه امسال بلوک کنترلی سهام شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی را در بازار اول بورس تهران واگذار کند.

 • "ایران کیش" ۳۰ درصد افزایش سرمایه می دهد

  اقتصاد میهن: سازمان بورس و اوراق بهادار در پی درخواست افزایش ۳۰درصدی سرمایه شرکت کارت اعتباری ایران کیش، مجوز این افزایش سرمایه را صادر کرد.

 • عرضه 5 درصدی اولین فروشگاه زنجیره‌ای کشور در بورس

  اقتصاد میهن: مدیرعامل شرکت افق کوروش با بیان اینکه حضور این شرکت در بازار سهام باعث می‌شود تا پوشش و گستردگی این شرکت در سراسر کشور تقویت و با حضور در بورس جایگاه ویژه‌تری کسب کند، از عرضه 5 درصدی سهام این شرکت به عنوان اولین فروشگاه زنجیره‌ای کشور در بورس خبر داد.

 • انتشار اوراق آتی صندوق‌های کالایی در دستور کار بورس کالا

  اقتصاد میهن: مدیرعامل بورس کالای ایران از آغاز معاملات اوراق آتی مبتنی بر واحدهای صندوق های سرمایه گذاری کالایی در آینده نزدیک خبر داد.

 • بورس نفت، پادزهر بابک زنجانی‌سازی

  اقتصاد میهن: «در کنار بورس نفت، یک کمیته هفت‌نفره ناشناخته ایجاد شده است که در آن تصمیمات نانوشته و ناشناخته‌ای در ارتباط با فروش نفت گرفته می‌شود. اصلی‌ترین موضوعی که توسط این کمیته مورد بررسی قرار می‌گیرد، میزان تخفیف به خریداران داخلی و خارجی است. داخل این کمیته اتفاقاتی می‌افتد که به‌نفع نظام نیست.»

 • تابلوی بورس کالای ایران، مبنای معاملات زعفران در اروپا

  اقتصاد میهن: فعال باسابقه بازار زعفران خبرهای خوشی را برای صنعت زعفران ایران دارد؛ به گفته کریمی، امروز قیمت های کشف شده زعفران در بورس کالای ایران، مبنای معاملات اروپایی ها شده است.

 • امکان پوشش ریسک‌های صادرکنندگان با همکاری بورس کالا

  اقتصاد میهن: مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: پوشش ریسک‌های صادرکنندگان و ایجاد ظرفیت سازی برای تسهیل تجارت خارجی از نقش های اصلی صندوق ضمانت صادرات است که قصد داریم با برگزاری نشست های مشترک با بورس کالای ایران، امکان پوشش ریسک‌های صادرکنندگان با بهره گیری از ابزارهای مالی بورس کالا را بررسی کنیم.

 • تدوین پیش‌نویس سند ملی ریسک مبارزه با پولشویی

  اقتصاد میهن: دبیر کمیته مبارزه با پولشویی سازمان بورس و اوراق بهادار، از تهیه RFP سامانه جامع نظارتی مبارزه با پولشویی خبر داد.

 • رده‌بندی سودآورترین بازارها در ۹ ماه اول

  اقتصاد میهن: اقتصاد ایران از ابتدای سال جاری تاکنون دستخوش تحولات متعددی بود که در بازه‌های زمانی مختلف بازارهای اقتصادی کشور را تحت‌الشعاع قرار داد.

 • عوامل موثردر رشد 124 درصدی خالص سود بانک سینا

  اقتصاد میهن: بنا بر اعلام روابط عمومی بانک سینا خالص سود سرمایه گذاری این بانک در 6 ماهه اول امسال با رشدی 124 درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل برخورداربوده است که این میزان سود برابر با کل سود خالص در دوره 12 ماهه منتهی به پایان سال 96 است.

 • پنج توهم توطئه در بورس تهران

  اقتصاد میهن: شاخص کل سهام روز گذشته حدود ۴ هزار واحد دیگر عقب نشست تا بازدهی کل بورس از ابتدای پاییز در محدوده منفی قرار بگیرد.

 • طرح پیشنهاد فروش ۱۰۰ درصد ریالی نفت در بورس

  اقتصاد میهن: وزیر نفت، گفت:پیشنهاداتی مبنی بر اینکه نفت در بورس به صورت ۱۰۰ درصد ریالی فروخته شود مطرح شده که این پیشنهاد به شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه ارائه می شود و ممکن است این اتفاق رخ دهد.

 • نفت خام ایران از ۶ آبان به بورس می آید/ قیمت پایه اعلام شد

  اقتصاد میهن: عرضه نفت خام سبک ایران در بورس انرژی به قیمت پایه هر بشکه ۷۹ دلار و ۱۵ سنت در ششم آبان‌ماه ۱۳۹۷ آغاز می شود.

 • نفت تا آخرمهر ماه بورسی می شود

  اقتصاد میهن: شرکت ملی نفت ایران با تشریح شرایط و زمان عرضه نفت در بورس انرژی اعلام کرد در نظر دارد تا پایان مهرماه سال جاری اقدام به عرضه یک میلیون بشکه نفت خام در رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران نماید.

 • بورس تهران ،پربازده ترین بورس جهان

  اقتصاد میهن: در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس‌های بین‌المللی، شاخص بورس تهران با رشد ۱۲.۶ درصدی بیشترین بازدهی را در هفته گذشته به خود اختصاص داد.

یادداشت
آخرین خبرها
موسسه اعتباری ملل بانک صادارت ایران بانک سپه بانک پارسیان سازمان تامین اجتماعی سازمان خصوصی سازی پست بانک ایران
پربیننده‌ترین
پیشنهاد ما
گفت و گو