• سایه سنگین قطعی اینترنت بر کاهش ۱۱۴۶۹ میلیارد ریالی ارزش معاملات خرد بورس تهران

  اقتصاد میهن: مدیر عامل سابق سرمایه گذاری ملی ایران بر این باور است، قطعی اینترنت در شرایط فورس ماژور و برای حفظ امنیت ملی رخ داده، موضوعی که در کنار شرایط اجتماعی در هفته گذشته، موجب کاهش ارزش معاملات خرد بورس تهران به میزان ۱۱۴۶۹ میلیارد ریال شد.

 • تجارت‌نو به بازار دوم فرابورس رفت

  اقتصاد میهن: هیات پذیرش فرابورس با توجه به اعتبار، پایداری و شفافیت مالی بیمه تجارت‌نو به ارتقا این شرکت از بازار پایه به بازار دوم فرابورس رای مثبت داد.

 • خداحافظی بورس با رفتار توده‌ای

  اقتصاد میهن: بورس تهران در یک هفته نیمه تعطیل با دو روز کاری کمتر، معاملاتی کم عمق با نوسان محدود را شاهد بود که طی آن شاخص کل ۳/ ۱درصد افزایش یافت. ایجاد تعادل در بخش عمده‌ای از نمادهای موسوم به بازار پایه در کنار رشد قیمت سهام کوچک در بازار اصلی از مهم‌ترین رویدادهای قابل اشاره در هفته جاری بودند که تا حدی خاطره نوسانات پردامنه کاهشی اخیر را کمرنگ کردند.

 • ریزش سنگین بورس در راه است؟

  اقتصاد میهن: از سال ۱۳۸۵ شمسی و با تغییرات جدید مدیریتی و افزایش سرعت خصوصی‌سازی صنایع و شرکت‌های بزرگ دولتی، به مرور وزن شرکت‌های کامودیتی (کالا) محور در بازار سرمایه بیشتر شد؛ روندی که از اواخر سال ۸۵ و با خصوصی‌سازی فولاد مبارکه و ملی مس شروع شد، آرایش شرکت‌های موجود در بازار را نسبت به قبل از سال ۸۵ به کلی تغییر داده و وزن شرکت‌های کالا محور را به طرز محسوسی بالا برده است به‌طوری‌که در بین ۳۰ شرکت بزرگ بازار که ارزش بازار حدودا ۷۵۰ هزار میلیارد تومانی دارند.

 • الفبای ماندگاری در بازار سهام

  اقتصاد میهن: پس از یک دوره پرشتاب بورس برای جذب سرمایه‌های جدید، اکنون ماندگاری این افراد در بازار سهام دغدغه اصلی فعالان بورسی شده است. برای این منظور تازه‌واردها باید یکی از دو مسیر متفاوت ماندن در بازار سهام را انتخاب کنند.

 • تذکر نماینده اهواز به وزیر برای انتقال سهام فولاد اکسین به شستا

  اقتصاد میهن : علی ساری نماینده اهواز و باوی به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی؛ علت انتقال سهام فولاد اکسین به شستا و فعالیت های گسترده آقای احمدیان مشاور اسبق چیست؟

 • سرمایه گذاری ۳۴۰میلیاردیِ «ایران خودرو و سایپا» در کارخانه قند!

  اقتصاد میهن: ایران‌خودرو و سایپا در اقدامی عجیب سهام کارخانه‌ای را که در ۲ ماه اخیر ۴ میلیون فروش داشته ۵۰۰ درصد افزایش دادند. ارزش سهام خریداری شده شرکت قند توسط زیرمجموعه‌های خودروساز نزدیک به ۳۴۰ میلیارد تومان است.

 • معاملات آتی پسته از هفته آینده در بورس کالا راه‌اندازی می‌شود

  اقتصاد میهن: سرپرست معاونت توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران از راه اندازی قراردادهای آتی پسته از هفته آینده در بورس کالای ایران خبر داد.

 • رکورد یک ساله پمپاژ پول به سهام

  اقتصاد میهن: بورس تهران در حالی هفته منتهی به ۱۰ مهرماه را با رشد ۷/ ۳ درصدی نماگر اصلی به پایان رساند که شاهد بیشترین خالص خرید معامله‌گران خرد از هفته منتهی به ۴ مهر ۹۷ تاکنون بودیم. به این ترتیب در هفته مورد بررسی در مجموع یک هزار و ۲۴۳ میلیارد تومان نقدینگی از پرتفوی معامله‌گران حقوقی به سبد سهام حقیقی‌ها افزوده شد.

 • تحقق سود 69 درصدی بورس تهران در 6 ماه

  اقتصاد میهن: نیمه نخست ۹۸ با درخشش ویژه بورس در برابر رکود دیگر بازار‌ها به پایان رسید.

 • سلام بازار ها به خداحافظی «بولتون»

  اقتصاد میهن: بازارهای جهانی به خبرهای امیدبخش کاهش افراطی‌گری در سیاست و اقتصاد سلام دادند و با بهبود نسبی شاخص‌ها از آن استقبال کردند.

 • هجوم بی پروای پول‌ها به بورس

  اقتصاد میهن: روزهای رویایی بورس تهران در حالی ادامه می‌یابد که در کلیه بازارهای موازی رکود سنگینی حکمفرما شده و روند کاهش قیمت و افت حجم معاملات در بازارهای طلا، ارز و مسکن غالب شده است.

 • راه نجات «شستا» از بورس می گذرد

  اقتصاد میهن: نظام بازنشستگی در مقررات استخدامی بخش خصوصی و دولتی همه کشورهای دنیا جایگاه ویژه‌ای دارد. در سه دهه آخر قرن بیستم، جهان شاهد تحولی در سیستم‌های بازنشستگی از طریق ایجاد صندوق‌های بازنشستگی برای تامین و اداره دارایی‌های بازنشستگی و نیز پرداخت مزایای بازنشستگی از محل این دارایی‌ها بود که صندوق‌های کشور ایران نیز از این رویه مستثنا نبوده و نیستند. عملکرد و وضعیت مالی صندوق‌های بازنشستگی بر آینده میلیون‌ها نفر تاثیر دارد. بنابراین، عملکرد صندوق‌ها می‌تواند پیامدهای اقتصادی، اجتماعی و سیاسی زیادی دربر داشته باشد.

 • بازدهی بورس تهران از ۶۰ درصد عبور کرد

  اقتصاد میهن: شاخص کل بورس تهران سیر صعودی خود را طی روز یکشنبه تداوم بخشید و ضمن فتح قله جدید، بازدهی خود از ابتدای سال را به بیش از ۶۰ درصد رساند.

 • خبرهای جدید برای سهامداران سمگا؛ افتتاح هتل نجف در آینده نزدیک

  اقتصاد میهن: مدیرعامل شرکت گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران (سمگا) اعلام کرد: افتتاح دو پروژه در دست اجرای سمگا در آینده نزدیک، مهم ترین خبر برای سهامداران این شرکت است.

 • سهام عدالت در یک قدمی ورود به بورس

  اقتصاد میهن: مدیر عامل شرکت فرابورس ایران گفت: از لحاظ فنی دو ماه بعد از اعلام نیازمند‌های اولیه و الزامات قانونی و مقررات، قادر به پذیرش سهام عدالت در فرابورس خواهیم بود.

 • مشترکان قدیمی سهامدار همراه اول می‌شوند

  اقتصاد میهن: مشترکان همراه اول سهامدار این اپراتور می‌شوند. این خبری است که محمدجواد آذری ‏جهرمی، وزیر ارتباطات در واکنش به ودیعه و درواقع طلب سال‌های دور برخی از مشترکان به این ‏اپراتور می‌دهد.

 • «طرح تشکیل بورس حمل بار و مسافر» روی میز هیات رئیسه مجلس

  اقتصاد میهن: «طرح تشکیل بورس حمل بار و مسافر» هفته گذشته در مجلس اعلام وصول شد.

 • ریزش بورس در 10 برداشت

  اقتصاد میهن: سومین افت بزرگ بورس تهران در سال ۹۸ با ریزش هفت هزار واحدی شاخص کل به ثبت رسید. در این شرایط، سریالی از دلایل کاهنده میان فعالان بازار سهام به‌وجود آمد که هر کدام به توضیح این افت می‌پرداخت.

 • دریافت خدمات آنلاین برای سهام‌داران سجامی ممکن شد

  اقتصاد میهن: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از فراهم شدن بستر ارایه خدمات نوین و آنلاین به سهامداران سجامی خبر داد.

 • 10 طرح کلان بورس کالا در سال 98/ تقسیم سود 150 ریالی در بین سهامداران بورس کالا

  اقتصاد میهن: مدیرعامل بورس کالای ایران در جلسه مجمع صاحبان سهام اين شرکت از برنامه برای اجرای 10 طرح کلان در سال 1398 خبر داد.

 • مخالفت ۹۷درصدی شبه‌دولتی‌ها با شفافیت

  اقتصاد میهن: تیرماه سال 1393 بود که مجلس با الحاق بند 5 به ماده 6 اصل 44 قانون اساسی مصوب سال 1387 همه شرکت‌های دولتی و شبه‌دولتی را ملزم به ارائه صورت‌های مالی به سازمان بورس کرد.

 • سیگنال ژاپنی در بازارها

  اقتصاد میهن: نخست‌وزیر پادشاهی ژاپن چهارشنبه هفته جاری (۲۲ خرداد) در رأس یک هیات عالی‌رتبه و در جریان سفری دو روزه به تهران سفر می‌کند. آبه شینزو نخست‌وزیر پادشاهی ژاپن قرار است در سفر خود به تهران با مقامات عالی نظام دیدار و گفت‌وگو کند.

 • رنگ آمیزی شرکت‌های فرابورس

  اقتصاد میهن: از پایان خرداد ماه جاری بازار پایه فرابورس ایران با تغییرات زیادی همراه خواهد شد و 182 شرکت موجود در این بازار در سه تابلو به رنگ زرد، نارنجی و قرمز نمایش داده خواهد شد.

 • تقسیم 700 ریال سود هر سهم در مجمع عمومی عادی کچاد

  اقتصاد میهن: مجمع عمومی عادی سالیانه «شرکت صنعتی و معدنی چادرملو» منتهی به سال مالی 97 با حضور 92 درصد سهامداران در محل سالن تلاش برگزار شد.

آخرین خبرها