• ایران چقدر در جنگ تحمیلی خسارت دید؟

  اقتصاد میهن: پس از پایان جنگ تحمیلی هشت ساله، هیأتی از سوی دبیرکل وقت سازمان ملل، خاویر پرز دکوئیار، در سال ۱۳۷۰، به تهران آمد تا خسارتهای وارد بر ایران را برآورد کند.

 • پیروزی در خط مقدم، شکست در بازار/ سهم ایران در بازسازی سوریه چقدر است؟

  اقتصاد میهن: جنگ داخلی سوریه پس از سال‌ها تقریبا به پایان رسیده و این کشور با ورود به مرحله بازسازی، به عرصه جدیدی برای رقابت نیرو‌های منطقه‌ای و جهانی تبدیل شده است.

 • بمب ساعتی اقتصاد در آستانه انفجار؛ نقدینگی به قله رسید

  اقتصاد میهن: یکی از گزاره‌هایی که در ادبیات اقتصادی بسیار از آن بحث می‌شود، موضوع حجم نقدینگی است. کارشناسان اقتصادی از نقدینگی به‌عنوان اصلی‌ترین عامل ایجاد تورم نام برده و مهار آن را امری ضروری و لازم برای رونق تولید نام می‌برند.

 • 200 هزار خانوار ثروتمند از فهرست یارانه‌بگیران حذف شدند

  اقتصاد میهن: بر اساس آمار ارئه شده از سوی دفتر سخنگوی دولت، در اولین اقدام برای حذف یارانه ثروتمندان دویست هزار خانوار برخوردار شناسایی و از مهر ماه یارانه‌ای دریافت نخواهند کرد.

 • معرفی مشاغلی که باید کارتخوان نصب کنند / آغاز ثبت نام از مهرماه

  اقتصاد میهن: ایران نیوز 24: رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به برگزاری جلسات هماهنگی و تصمیم‌گیری در سازمان، با حضور نمایندگان اتاق اصناف و وزارت صمت و سایر مراجع و تشکل های صنفی و حرفه ای ذیربط، از تعیین فهرست نهایی صاحبان مشاغل مشمول نصب سامانه صندوق فروش خبر داد.

 • سلام بازار ها به خداحافظی «بولتون»

  اقتصاد میهن: بازارهای جهانی به خبرهای امیدبخش کاهش افراطی‌گری در سیاست و اقتصاد سلام دادند و با بهبود نسبی شاخص‌ها از آن استقبال کردند.

 • الحاق بنیادمستضعفان به اقتصاد

  اقتصاد میهن: رئیس بنیاد مستضعفان در شبکه‌های اجتماعی از دیدار خود با رئیس جمهوری گزارش کوتاهی ارائه کرده است. پرویز فتاح نوشت: «بنیاد برای شکستن تحریم‌های ظالمانه با تمام امکانات در کنار مردم و دولت خواهد بود. مشارکت در احداث مسکن ارزان برای اقشار ضعیف و متوسط، اتمام پروژه‌های نیمه تمام ملی و واگذاری تصدی‌گری‌ها به مردم از موارد توافقی است که ان شاءالله شاهد آثار مثبت آن در جامعه خواهیم بود.»

 • اقتصاد در توفان

  اقتصاد میهن: وضعیت اقتصاد ایران آنقدرها که مردم احساس می کنند بد است یا به آن اندازه که گزارش های دولتی روایت می کنند، مطلوب شده است؟ طی روزهای گذشته اطلاعاتی آماری از شرایط حاکم بر اقتصاد ایران منتشر شده که نشان می دهد در بخش های مختلف رشد اتفاق افتاده است. حتی در مورد نرخ های کاربردی مانند بیکاری و تورم نیز آمارها به شکلی ساماندهی شده اند که روندهای مثبت را ارائه می دهند.

 • شکاف ثروت در ایران به اوج رسید

  اقتصاد میهن: شکاف ثروت در جامعه به اوج دهه ۹۰ رسید. داده‌های مرکز آمار نشان می‌دهند که در سال گذشته، ضریب جینی خانوارهای کل کشور به ۴۰۹۳/ ۰ صعود کرده است که قله این شاخص در دهه جاری محسوب می‌شود.

 • 23 میلیون یارانه‌بگیر در معرض حذف از لیست یارانه‌بگیران

  اقتصاد میهن: عضو هیئت رئیسه «کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس»، گفت: در حال حاضر حدود ۷۸ میلیون نفر یارانه نقدی دریافت می‌کنند که با شناسایی سه دهک پردرآمد، حدود ۲۳ میلیون نفر را می‌توان از فهرست یارانه‌بگیران خارج کرد.

 • افشاگری تکاندهنده احمد توکلی درباره 2 نماینده بازداشتی مجلس

  اقتصاد میهن: احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه‌ای به رییس کمیسیون حقوقی و نایب‌رئیس هیأت نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان خواستار توضیح برای عموم در دفاع از تخلفات مالی و خودرویی دو نماینده ابهر و زنجان شد.

 • فرار از پرداخت مالیات تا دقیقه آخر!

  اقتصاد میهن: روز گذشته نامه‌ای عجیب منتشر شد؛ نامه‌ای که محمد رضا ظفرقندی رئیس سازمان نظام پزشکی در آن خطاب به رئیس سازمان امور مالیاتی کشور استدلال کرده بود چون پزشکان دوره استفاده از کارتخوان را ندیده‌اند، استفاده این صنف از کارتخوان باید به تعویق بیفتد.

 • رئیس سازمان خصوصی سازی، برکنار و بازداشت شد

  اقتصاد میهن: میر علی اشرف پوری حسینی رییس سازمان خصوصی صبح امروز به سازمان بازرسی کل کشور احضار و سپس بازداشت شد. ناصر سراج؛ رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز خبر داده که گزارش سازمان خصوصی سازی، مراحل پایانی خود را در سازمان بازرسی طی می‌کند و به محض تکمیل به مراجع ذی‌صلاح ارسال خواهد شد.

 • باج دادن‌ و باج گرفتن‌ زیر سقف مجلس /«تجارت نفوذ» در بهارستان

  اقتصاد میهن: هرچند صحبت از از زد و بندها زیر سقف پارلمان برای اولین بار نیست که به گوش می‌رسد اما این سوال مطرح می‌شود دستگاه‌های نظارتی در این میان چه نقشی را ایفا می‌کنند؟

 • پنهان‌کاری برای بازنشسته‌ها!

  اقتصاد میهن: از شهریور ماه سال گذشته مصوب شد که در راستای اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها باید تا نیمه آبان‌ماه دستگاه‌ها و سازمان‌هایی که به نحوی از بودجه دولتی استفاده می‌کردند با بازنشسته‌های فعال، تسویه حساب کنند.

 • ارزش سهام عدالت به 5 برابر رسید

  اقتصاد میهن: مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد که ارزش روز سهام عدالت به حدود پنج برابر رسیده است. به این ترتیب مشمولانی که یک میلیون تومان سهام عدالت داشتند ارزش سهام‌شان به پنج میلیون تومان نزدیک شده است.

 • طفره قانون گذار از اجرای قانون / حقوق مخفی مجلسیان!

  اقتصاد میهن: نمایندگان مجلس هنوز اطلاعات مربوط به دستمزد‌های خود را در سامانه یکپارچه اطلاعات اعلام نکرده‌اند.

 • مهلت ۶ روزه سازمان مالیاتی به پزشکان برای نصب کارتخوان

  اقتصاد میهن: مدیرکل بازرسی و مبارزه با فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: برای مبارزه با فرار مالیاتی، عزم ملی و مشارکت همه دستگاه ها لازم است.

 • طفره قانون‌گذاران از اجرای قانون / حقوق مخفی مجلسیان!

  اقتصاد میهن: نمایندگان مجلس هنوز اطلاعات مربوط به دستمزد‌های خود را در سامانه یکپارچه اطلاعات اعلام نکرده‌اند.

 • وجود ۷ میلیون دستگاه پوز بدون هویت

  اقتصاد میهن: مدیرکل بازرسی، مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی با اعلام اینکه بیش از ۵۰۰ میلیون حساب بانکی در کشور وجود دارد، گفت: بیش از ۷ میلیون دستگاه پوز بدون هویت وجود دارد که برای سازمان نقطه کور است.

 • فرار مالیاتی ازمرز 50 هزارمیلیارد تومان گذشت /در زیرزمین سیاه اقتصاد ایران چه خبر است؟

  اقتصاد میهن: تقریبا ۱۱۶ سال از استخراج اولین چاه نفت در ایران می‌گذرد و کشوری که می‌توانست بدون نفت، اقتصادی با رنگ و بوی دیگری داشته باشد، حالا نفتی شده و اقتصاد زیرزمینی، پا روی گلوی اقتصاد کشور گذاشته است.

 • پیش‌خوری منابع دولت سیزدهم

  اقتصاد میهن: دولت ناگزیر است با ترفند‌های گوناگون، شاخ غول تحریم را بشکند. درحالی‌که در زمان تدوین بودجه سال ۹۸، کسی فکر نمی‌کرد میزان نفتی که به فروش خواهیم رساند، حتی به اندازه زمان وقوع جنگ هشت‌ساله هم نباشد و بدبینانه‌ترین پیش‌بینی‌ها در زمان بستن لایحه بودجه سال ۹۸، از فروش یک میلیون بشکه نفت در روز حکایت داشت؛ اما اکنون در جلسه سران سه قوه، بر مبنای اینکه منابع درآمدی دولت از فروش ۳۰۰ هزار بشکه نفت در روز حاصل شود، راهکاری برای جبران کم‌و‌کسری‌های بودجه در نظر گرفته شده است. این راهکار‌ها مبتنی بر استقراض و دست‌بردن در صندوق توسعه ملی است.

 • سهام عدالت در یک قدمی ورود به بورس

  اقتصاد میهن: مدیر عامل شرکت فرابورس ایران گفت: از لحاظ فنی دو ماه بعد از اعلام نیازمند‌های اولیه و الزامات قانونی و مقررات، قادر به پذیرش سهام عدالت در فرابورس خواهیم بود.

 • صعود ایران به صدر کشورهای پیشتاز نرخ تورم

  اقتصاد میهن: در جدیدترین بررسی بانک جهانی در حوزه کشورهای با بالاترین نرخ تورم، ایران در جایگاه نخست قرار گرفت.

 • شکاف طبقاتی رکورد 16 ساله را شکست

  اقتصاد میهن: گسترش فاصله طبقاتی، توزیع نامتعادل درآمد و ثروت، فزونی جمعیت زیرخط فقر و... همه از علائم آسیب‌دیدن رفاه اجتماعی است. بر همین اساس ازجمله وظایف دولت‌ها تخصیص منابع، تثبیت و توزیع عادلانه درآمد است.

آخرین خبرها