• من فرخزاد، کل دولت را دور زده‌ام !

  اقتصاد میهن: «قربانعلی فرخزاد» شاید نامی ناشناخته برای افکارعمومی باشد، اما به‌جرات می‌توان گفت پرونده وی به‌واسطه درگیر کردن چندین سازمان دولتی (سازمان توسعه تجارت، گمرک ایران و سازمان خصوصی‌سازی)، چند بانک (بانک ملی، بانک توسعه تعاون و اقتصادنوین)، بانک مرکزی و چند وزارتخانه دولتی (وزارت اقتصاد و وزارت صمت) یکی از پیچیده‌ترین پرونده‌های مفاسد اقتصادی سال‌های اخیر است.

 • اقتصاد ایران در نقطه اصلاح

  اقتصاد میهن: «یارانه‌ها به‌صورت هدفمندتر پرداخت می‌شود.» این جمله چکیده آیین نامه هدفمند‌سازی یارانه‌ها مصوب بودجه سال 1398 است.

 • زیان 43 میلیارد دلاری ایران از تعلل اروپا در اجرای برجام

  اقتصاد میهن: چالش برجامی ایران با آمریکا و سه کشور اروپایی عضو 1+5 وارد پانزدهمین ماه خود شده و قریب به 50 روز دیگر به نقطه‌ای احتمالا بازگشت‌ناپذیر خواهد رسید

 • تصویب یک هزار ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های اشتغال زایی

  اقتصاد میهن: مدیر عامل بنیاد علوی کشور از تصویب یک هزار ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های اشتغال زایی توسط بنیاد مستضعفان خبر داد.

 • آغاز عملیات اجرایی پروژه مولد سازی دارایی های دولت در آینده نزدیک/تحقق 97 درصدی درآمدهای مالیاتی در سال گذشته

  اقتصاد میهن: وزیر امور اقتصادی و دارایی از آغاز عملیات اجرایی یک پروژه بزرگ مولد سازی دارایی های دولت و هدایت نقدینگی در آینده نزدیک خبر داد.

 • جزئیات تحریم های جدید آمریکا علیه ایران

  اقتصاد میهن: آمریکا بار دیگر به بهانه‌های واهی تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کرد.

 • بنیاد مستضعفان برای توانمندسازی مردم در کنار دولت است

  اقتصاد میهن: رئیس بنیاد مستضعفان گفت: بنیاد مستضعفان برای توانمندسازی مردم در کنار دولت است و اعتقاد ما این است که با پول نفت کشور آباد نمی‌شود و تا مردم کار نکنند آبادی به دست نمی‌آید.

 • بودجه ۳۶۶ هزار میلیارد تومانی دولت برای رونق تولید

  اقتصاد میهن: رئیس سازمان برنامه‌وبودجه با اعلام اینکه دولت حدود ۳۶۶ هزار میلیارد تومان برای اجرای برنامه‌های رونق تولید در نظر گرفته است، گفت: سازمان برنامه‌وبودجه از سوی دولت هشت برنامه را در حوزه‌های مختلف تولید تعریف کرده که ازجمله این حوزه‌ها می‌توان به کشاورزی، مسکن و صنعت اشاره کرد.

 • ما ماندیم و کنگو؛ کره‌شمالی هم حسابش را سوا کرد!

  اقتصاد میهن: بالاخره آخرین ضرب‌الاجل چهارماهه گروه ویژه اقدام مالی به ایران برای تعیین‌تکلیف لوایح چهارگانه مربوط به FATF به پایان رسید و هنوز تکلیف ۲ لایحه الحاقیه دولت جمهوری اسلامی به دو کنوانسیون پالرمو و CFT روشن نشده است.

 • مخالفت ۹۷درصدی شبه‌دولتی‌ها با شفافیت

  اقتصاد میهن: تیرماه سال 1393 بود که مجلس با الحاق بند 5 به ماده 6 اصل 44 قانون اساسی مصوب سال 1387 همه شرکت‌های دولتی و شبه‌دولتی را ملزم به ارائه صورت‌های مالی به سازمان بورس کرد.

 • جزئیات میزان مالیات خریداران سکه مشخص شد/ خریداران اظهارنامه مالیاتی بدهند

  اقتصاد میهن: معاون سازمان امور مالیاتی گفت‌: خریداران سکه تا حداکثر ۲۰۰ عدد در سال ۱۳۹۷، مشمول مالیات مقطوع شده اند.

 • برنامه دولت برای کاهش وابستگی بودجه به درآمد نفتی به ۱۰ درصد

  اقتصاد میهن: رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به برنامه‌های تدوین شده دولت جهت وابستگی به درآمدهای نفتی بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب گفت: طی امسال و سال آینده وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی به ۱۰ درصد کاهش می‌یابد.

 • دولت بی‌اختیار

  اقتصاد میهن: گفته‌های اخیر آقای رئیس‌جمهور مبنی بر محدودیت اختیارات دولت حرف اشتباهی نیست اما حرف دقیق و درستی هم نیست. البته از منظر اخلاقی می‌شود به رئیس‌جمهور نقد کرد که اختیارات دولت تغییر خاصی در دو سال اخیر نداشته و هرچه هست همانی است که در دوره قبل دولت ایشان هم بوده و دست‌کم در سه دهه اخیر همه دولت‌ها اختیار بیشتر یا کمتری نداشته‌اند. به ویژه در حوزه اقتصادی تقریباً همه چیز همان است که در سال‌های اخیر بوده است.

 • پیاده سازی الگو بنیاد مستضعفان در سایر نقاط محروم کشور

  اقتصادمیهن: در راستای منویات و رهنمود‌های مقام معظم رهبری، طرح پیشرفت و آبادانی مناطق کم برخوردارتوسط بنیاد مستضعفان با پشتوانه پژوهش‌های میدانی دانشگاهی و استفاده از مدیران جوان و انقلابی در حال اجرا است.

 • دولت از صنعت خودرو خارج می‌شود

  اقتصاد میهن: ماشین خصوصی‌سازی در سال ۱۳۹۸ به راه افتاد. پس از چند ماهی که به‌دلیل استیضاح وزیر سابق اموراقتصادی و دارایی جلسات هیأت واگذاری برای قیمت‌گذاری شرکت‌ها برگزار نشده بود، این هیأت در جلسه چهارم خرداد ماه جاری خود دستور واگذاری سهام باقی مانده دولت در ۱۸ شرکت و بنگاه بزرگ بورسی را صادر کرد که تنها دو شرکت در گروه یک قرار دارد و ۱۶ شرکت در گروه دوم واگذاری‌ها هستند.

 • فرار مالیاتی 4 هزار میلیاردی واردات موبایل

  اقتصاد میهن: از اوایل دهه 80 که بازار فروش موبایل در ایران رونق گرفت، حدود 10 درصد واردات گوشی‌های تلفن همراه از طریق مبادی رسمی و حدود 90 درصد نیاز مصرفی کشور از طریق قاچاق تامین می‌شد.

 • نحوه اخذ مالیات علی‌الحساب 10 درصد از پزشکان تعیین شد

  اقتصادمیهن: سرپرست سازمان امور مالیاتی دستورالعمل کسر ۱۰ درصد مالیات از پرداختی به پزشکان توسط مراکز درمانی را طبق احکام قانون بودجه سال ۹۸ ابلاغ کرد.

 • دیکته پر غلط خصوصی‌سازی

  اقتصاد میهن: در سطح جهان سابقه اولین فرآیندهای خصوصی‌سازی به بعد از جنگ جهانی دوم برمی‌گردد، با این حال این روند که حاکی از تغییر در تعادل بین حکومت و بازار و به‌نفع بازار است، عمری کمتر از سه دهه در ایران دارد.

 • ۴۰ درصد جامعه، زیر خط فقر قرار گرفته‌اند /پرداخت نقدی به جای ارزپاشی

  اقتصاد میهن: کارآترین شیوه جایگزین ارزپاشی فعلی، پرداخت نقدی است. این نتیجه‌ای است که در یک مطالعه پژوهشی گرفته شده است. مرکز پژوهش‌های مجلس در یک گزارش، با مرور شیوه‌های جایگزین سیاست ارز ترجیحی برای واردات کالاهای اساسی، روش پرداخت نقدی را با لحاظ پیش‌شرط‌ها، به‌عنوان کارآترین روش معرفی کرد.

 • ثروتمندان ۷ برابر فقرا یارانه پنهان می‌گیرند! +جدول

  اقتصاد میهن: متوسط یارانه پنهان مستقیمی که هر خانوار ایرانی سالانه دریافت می‌کند حدودا به ۱۰ میلیون تومان می‌رسد. در این بین متوسط دریافتی یارانه پنهان دهک دهم بیشتر از هفت برابر دهک اول است.

 • آغاز فعالیت بازار متشکل ارزی از هفته آینده

  اقتصاد میهن: وزیر امور اقتصادی و دارایی از آغاز فعالیت بازار متشکل ارزی در هفته آینده خبر داد.

 • برجام ؛ دیگی‌که برای اقتصاد ایران نمی جوشد

  اقتصاد میهن: یک‌سال از خروج آمریکا از برجام گذشت. در این بین با توجه به اینکه قرار است رئیس‌جمهور در سالگرد خروج آمریکا از برجام اقدامات متقابل ایران را در این زمینه اعلام کند، این سوال مطرح است که ماندن یا نماندن ایران در برجام آیا به‌لحاظ اقتصادی منافعی برای ایران دارد یا نه؟

 • خطــر آینــده‌فروشــی

  اقتصاد میهن: طی یکی، دو روز گذشته خبری مبنی‌بر اینکه «‌ایران از صندوق بین‌المللی پول 18 میلیارد دلار وام تقاضا کرده است»، در فضای مجازی و همچنین برخی رسانه‌ها منتشر شد. برخی نمایندگان کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز در گفت‌وگوهای پراکنده با برخی رسانه‌ها بر این خبر صحه گذاشته و اقدام برای دریافت وام 18میلیارد دلاری را تایید کردند.

 • دوراهی کوپن یا اصلاحات اقتصادی

  اقتصاد میهن: معاون اول رئیس‌جمهور روز گذشته در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب در جمع خبرنگاران از یک دوراهی در مقابل دولت جهت کنترل شرایط اقتصادی در زمان تحریم سخن گفت؛ دو نظریه که موافقان و مخالفانی در دولت و خارج از دولت دارد و شرایط اقتصادی امروز کشور سبب شده معاون اول رئیس‌جمهوری از منتقدان و صاحب‌نظران بخواهد نظرات خود را درباره این دو نظریه شفاف ارائه کنند.

 • 600 بنگاه در ليست واگذاري هاي 98

  اقتصاد میهن: رئيس سازمان خصوصي سازي، درباره برنامه هاي پيش روي اين سازمان در ادامه اجراي خصوصي سازي در سال جاري گفت: به طور كلي همه بنگاه هايي كه بر اساس مصوبات هيات وزيران در گروه يك قرار دارند، طبق قانون بايد در ليست واگذاري باشند، مگر اين كه هيات وزيران بخواهد عكس اين را تصويب كند

آخرین خبرها