خبر فوری

 • مهلت دو هفته ای به بانکها برای ارائه اطلاعات/پیش‌بینی ۳۵ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی

  اقتصاد میهن: معاون سازمان امور مالیاتی گفت: با گذشت یکسال از مهلت بانکها برای ارائه تراکنش های بانکی، فرصت دو هفته ای برای این امر در نظر گرفته شده است.

 • دو فوریت طرح افزایش نرخ مالیات بر خانه‌های خالی تصویب شد

  اقتصاد میهن: نماینگان مجلس با دو فوریت طرح افزایش نرخ مالیات بر خانه های خالی موافقت کردند.

 • جهانگیری؛ پاس گل در انتخابات، روزه سکوت در مشکلات!

  اقتصاد میهن: «مردم عزیز مگر یادتان رفته بود که لحظه‌ای قیمت ارز بالا و پائین می‌شد!، لحظه‌ای قیمت کالاها عوض می‌شد؟، اصلا مگر سرمایه گذار می‌توانست برای سرمایه گذاری فکر کند، ما منابع را به سمت تولید بُردیم، فضایی درست کردیم با بین الملل می‌شود کار کرد، ملت ایران، برنامه‌های وسیعی برای توسعه کشور پیش بینی شده است ما کاری می‌کنیم که نیازمندان دیگر نیازی نداشته باشند».

 • خودزنی دولت!

  اقتصاد میهن: مارکس در مقاله‌ای درباره وضع قانون عجولانه و بی‌مطالعه الغای تکدی‌گری از سوی دولت پروس، و شورش بافندگان گرسنه، در پی آن می‌گوید: «دولت بر بنیان تضاد میان زندگی عمومی و خصوصی، میان منافع عام و خاص بنیاد گذاشته شده است.... اگر دولت مدرن می‌خواست به ناتوانی مدیریت خود پایان دهد، ناگزیر بود شرایط کنونی زندگی خصوصی را ملغا کند و اگر دولت می‌خواست این شرایط زندگی خصوصی را ملغا کند، به وجود خویش هم پایان می‌داد؛ زیرا دولت فقط در رابطه با آن وجود دارد....

 • روحانی دیگرخواب اصحاب کهف نمی‌بیند؟

  اقتصاد میهن: حسن روحانی، رئیس‌جمهور، ۸ سال قبل که قصد نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم را داشت، از منتقدان صریح سیاست‌های اقتصادی دولت دهم بود.او به شدت از گرانی‌هایی که در سال ۹۱ در اقتصاد کشور رخ داد انتقاد می‌کرد و تعابیر جالبی هم درباره رشد افسارگسیخته قیمت‌ها در آن دوران داشت.

 • اخذ مالیات پلکانی از خریداران خودروی صفر کلید خورد

  اقتصاد میهن: همراه با تشدید تحریم‌های بین‌المللی و کاهش درآمد‌های نفتی، دولت افزایش درآمد‌های مالیاتی را به ناچار در دستور کار قرار داده است. در این بین یکی از راه‌های افزایش درآمد از این ناحیه، گسترش پایه‌های مالیاتی است از همین رو پایه‌های مالیاتی جدیدی از جمله مالیات بر عایدی سرمایه تعریف شده است.

 • باقی‌مانده سهام عدالت عید غدیر و ۲۲ بهمن آزاد می‌شود

  اقتصاد میهن: رییس جمهور با اشاره به آزادسازی ۳۰ درصدی سهام عدالت اعلام کرد که ۳۰ درصد دیگر این سهام در روز عید غدیر و ۳۰ درصد دیگر نیز در روز ۲۲ بهمن آزاد خواهد شد.

 • حمله ارزی روحانی به صادرکنندگان

  اقتصاد میهن: رئیس جمهور صادرکننده ای که ارز را وارد بازار نکندرا، خائن خواند.

 • برنامه‌ریزی انتخاباتی محسن رضایی در حیاط خلوت مجمع تشخیص

  اقتصاد میهن: قبل از انتخابات ۸۴ جمعی از جوانان حزب اللهی هنگام برگزاری نمازجمعه رو به روی مسجد دانشگاه تهران از برادر محسن خواستند که وارد سیاست نشود، گویی نمی‌خواستند خاطرات روز‌های جنگ با فرمانده در هیاهوی سیاست، چرک شود. برادر محسن، اما خواست جوان‌ها را نادیده گرفت، لباس رزم را از تن بیرون آورد تا کت وشلوار سیاست بپوشد. او چند بار پاشنه کفشهایش را ورکشید و دوبار هم وارد عرصه انتخابات شد، اما هر گام او را ناکام‌تر کرد.

 • حقوق و مزایای نجومی برای نمایندگان مجلس انقلابی !

  اقتصاد میهن: مجلسی که خود را انقلابی‌ترین مجلس می‌داند در اولین واریز حقوق مشخص شد که برای هر نماینده علاوه بر ۱۱ میلیون حقوق ماهانه فقط ۲۰ میلیون برای هزینه‌های جانبی در نظر گرفته است و حق مسکن ۲۰۰ میلیونی هم که جای خود دارد.

 • قرارداد 25 ساله ایران و چین؛ ترکمانچای تهران-پکن یا چرخش قهرمانانه به شرق؟

  اقتصاد میهن: قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین به موضوع جنجال برانگیز روز کشور تبدیل شده است. نمایندگان مجلس می‌گویند از محتوای این قرارداد که به گفته وزیر خارجه هنوز نهایی نشده، بی‌خبرند و همین موضوع صدای انتقاد آن‌ها را بلند کرده است. قراردادی که شواهد و قرائن بیانگر آن است که با اطلاع، توافق، تایید و همراهی مسئولان ارشد کشور، اکنون به مراحل پایانی نزدیک شده است.

 • ولخرجی‌‌‌های پارلمان

  اقتصاد میهن: نامه سؤال از عملکرد رئیس‌جمهور 200 امضا دارد. نمایندگان عزمشان را جزم کرده‌اند که اعضای دولت را برای پاسخ‌گویی به مجلس بکشانند تا دلیل وضعیت بد اقتصادی و عملکرد ضعیف را تشریح کنند؛ اما در همین شرایط بد که تحریم و کرونا نای اقتصاد را گرفته و در غیاب ارزهای نفتی، دولت با تورم عجیب قیمت ارز و سکه دست‌وپنجه نرم می‌کند، مجلس برای دولت 87 هزار میلیارد تومان هزینه‌تراشی کرده است.

 • ژوئن سیاه

  اقتصاد میهن: در حالی که حدود 4 ماه تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر( آبان ماه ) زمان باقی مانده است، نظرسنجی ها حکایت از شکست سنگین وی در برابر جو بایدن نامزد حزب دموکرات دارد. در چنین شرایطی ترامپ سعی دارد با تغییر اعضای کمپین انتخاباتی خود، انگیزه های از دست رفته طرفداران حزب جمهوریخواه را برای اقبال دوباره به خود احیا کند.

 • سیگنال جدید گرانی در سایه روزه سکوت مقامات دولتی

  اقتصاد میهن: سرعت افزایش قیمت‌ها به اندازه‌ای است که حتی امکان پیش‌بینی کوتاه‌مدت قیمت‌ها را هم از معامله‌گران گرفته است. رییس دولت بی‌ثباتی‌های بازار ارز را نتیجه وقفه در جریان مبادلات تجاری کشور می‌داند و بازگشت ثبات به اقتصاد را به ماه‌های آتی موکول کرده است. این دومین سیگنال مثبت مقامات دولتی به بازار ارز است که ظرف چند روز صادر می‌شود.

 • گزارش یک سقوط

  اقتصاد میهن: همه‌چیز از خروج ترامپ از برجام آغاز شد. برجام؛ فرصت کوتاهی که بر باد رفت و استفاده درستی هم از آن نشد.

 • امضای 120 نماینده پای طرح سوال از رئیس‌جمهور

  اقتصاد میهن: عضو هیات رئیسه مجلس گفت: طرح سوال از رئیس جمهور تا این لحظه به امضای 120 نماینده مجلس رسیده است.

 • سلاحی که می‌تواند کابوس آمریکا در خلیج فارس شود + تصویر

  اقتصاد میهن: زیردریایی های ایران همواره یکی از مهم ترین و اصلی ترین سلاح‌های کشور در خلیج فارس و دریای عمان بوده است. این سلاح دفاعی و مهم تا کنون مانع از نزدیک شدن بسیاری از دشمنان به آبها و سواحل جنوب ایران شده است.

 • تراژدی بی‌خبری

  اقتصاد میهن: از یکسو طرح مالیات بر عایدی سرمایه (که سهام نیز یکی از این سرمایه‌ها به شمار می‌رود)، بر خروجی خبرگزاری رسمی کشور به‌عنوان طرح اعلام وصول شده مجلس قرار می‌گیرد و از سوی دیگر اعضای کمیسیون اقتصادی از اساس از وجود چنین طرحی بی‌خبرند و آن را تکذیب می‌کنند یا می‌گویند متنی که به‌عنوان طرح مجلس منتشر شده، ‌نظر شخصی تعداد محدودی از نمایندگان است و تیم اقتصادی بهارستان مخالف آن است.

 • بازگشت حاج احمد متوسلیان بعد از 38 سال؟

  اقتصاد میهن: کانال اخبار نیمه‌محرمانه که منتسب به یکی از نمایندگان اصولگرای مجلس است، نوشت: «طبق خبر‌های رسیده، بالاخره انتظار‌ها به سر رسید و بعد از ۳۸ سال پیکر مطهر شهید والامقام حاج احمد متوسلیان و سه همرزم او شهیدان سیدمحسن موسوی، تقی رستگار‌مقدم و کاظم اخوان، پیدا شده است و به‌زودی به ایران بازخواهند گشت».

 • شطرنج واعظی

  اقتصاد میهن: «نگران ۱۴۰۰ نباشید من امضای محضری می‌دهم که کاندیدای ریاست جمهوری نخواهم شد. نگران این موضوع نباشید بگذارید کار امروزم را انجام بدهم.»این جملاتی از یک ویدیو است که چندی پیش منتشر شد و محمد جواد ظریف از عدم تمایل خود برای 1400 می‌گوید.

 • واکنش کدخدایی به شایعه لابی احمدی‌نژاد با شورای نگهبان

  اقتصاد میهن: تا زمانی که یک رسانه عربی به ماجرا ورود نکرده بود، سخنگوی شورای نگهبان لزومی به توضیح ندید؛ درحالی‌که پیش از این هم برخی چهره‌های سیاسی مدعی شده بودند رئیس سابق دولت برای گرفتن تأیید صلاحیت خود در انتخابات ۱۴۰۰، شروع به لابی با شورای نگهبان کرده است.

 • شهریور داغ 99، آخرین شانس ترامپ برای امتیازدادن به روحانی

  اقتصاد میهن: نشست شورای امنیت جهت بررسی پرونده هسته ای ایران بعد از گزارش آژانس بین المللی اتمی برگزار شد اما بر خلاف پیش بینی‌ها بار دیگر اروپا نشان داد که علاقه ای به همراهی با دولت ترامپ در مسائل بین المللی ندارد. جالب اینکه در جلسه دیشب، حتی نماینده بریتانیا از دولت ترامپ انتقاد کرد و نماینده آلمان هم همسو با نماینده چین شد.

 • فشار بر مردم با گرانی ارز و طلا برای مذاکره با آمریکا!

  اقتصاد میهن: نماینده مردم مشهد در مجلس معتقد است، عامل اصلی در نابسامانی وضعیت بازار ارز و سکه بی‌تدبیری خود عوامل دولتی است.

 • رمزگشایی احمد زیدآبادی از توافق ۲۵ ساله ایران و چین

  اقتصاد میهن: احمدزیدآبادی در کانال تلگرامی خود نوشت: رسانه‌ها از تصویب پیش‌نویس "سند همکاری راهبردی ۲۵ سالۀ ایران و چین" در هیئت دولت خبر داده‌اند.این در حالی است که نه هنوز عنوان رسمی سند مذکور اعلام شده و نه از محتوای آن خبری به بیرون درز کرده است.

 • ارزش سهام عدالت صاحبان سهام 532هزارتومانی 14.3 میلیون شد

  اقتصاد میهن: سامانه استعلام لحظه‌ای ارزش سهام عدالت بِروز شد و ارزش سهام عدالت با ارزش اولیه ۵۳۲هزارتومانی به حدود ۱۴میلیون و ۳۴۰هزار تومان رسیده است.

آخرین خبرها
بانک ملی ایران بانک گردشگری بانک پارسیان موسسه ملل بانک سپه بانک آینده بانک سامان شرکت بیمه کوثر بیمه سینا
پربیننده‌ترین