• شرایط دریافت مقرری بیمه بیکاری برای کارکنان اخراجی + جدول

  اقتصاد میهن: هفت هزار و ۷۵۲ نفر در استان تهران از محل کارشان اخراج شده‌اند. تازه این آمار حداقلی است. این تعداد مربوط به کسانی است که بر اثر شیوع ویروس کرونا بیکار شده و برای دریافت بیمه بیکاری در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت نام کرده‌اند.

 • زمان پرداخت یارانه کرونا اعلام شد

  اقتصاد میهن: زمان پرداخت اولین مرحله کمک حمایتی برای خانوارهای کم درآمد آسیب دیده از کرونا اعلام شد.

 • راهنمای ثبت نام بیمه بیکاری مخصوص بیکار شده های ناشی از کرونا

  اقتصاد میهن: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام آدرس سایت ثبت نام بیمه بیکاری اعلام کرد: کارگران شغل از دست داده مشمول قانون کار برای درخواست بیمه بیکاری نیاز به مراجعه حضوری ندارند.

 • کارگران مبتلا به کرونا بیمه بیکاری می گیرند + جزییات

  اقتصاد میهن: در قانون شیوه های متفاوتی برای گرفتن مرخصی از محل کار وجود دارد. مرخصی استحقاقی، استعلاجی، فوت اقوام درجه یک مانند پدر، مرخصی عروسی و… از انوع مرخصی ها محسوب می شوند.

 • مشاغلی که با کرونا در ایران جان گرفتند!

  اقتصاد میهن: اگرچه شیوع کرونا در ایران باعث از رونق افتادن اکثر مشاغل به خصوص مشاغل شب عید شده است اما در این آشفته بازار برخی مشاغل هم به خاطر کرونا پر رونق شده و فروش زیادی داشته‌اند.

 • بازنشستگان وام خرید 3 میلیونی بدون سود می گیرند

  اقتصاد میهن: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اعطای تسهیلات ۳.۶ میلیون تومانی خرید در هر سال به بازنشستگان کشوری خبر داد.

 • حقوق کارگری؛ 50درصد زیر خط فقردولتی

  اقتصاد میهن: سالهاست که آمار دقیقی از خط فقر در کشور وجود ندارد هرچند که این شاخص کاربردهای مهمی در محاسبات و حل مشکلات بخش های مختلف کشور از جمله مشکلات اقتصادی و اجتماعی داشته و دارد.

 • آغاز بکار سومین نمایشگاه کار ایران از 17 بهمن ماه در بوستان گفتگو

  اقتصاد میهن: دبیر سومین نمایشگاه کار ایران از برگزاری این نمایشگاه با حضور بیش از ۴۵۰ شرکت متقاضی، طی روزهای ۱۷ الی ۱۹ بهمن ماه سال جاری در محل نمایشگاه بوستان گفتگو خبر داد.

 • 5 واقعیت‌نابرابری‌ها دراقتصاد ایران

  اقتصاد میهن: چند هفته‌ای است که تهرانی‌ها و شهروندان برخی کلانشهرهای کشور حسابی از آلودگی هوا کلافه شده‌اند. علاوه‌بر خسارات جانی که به‌هیچ‌وجه قابل جبران نیست، برآوردهای کارشناسی نیز نشان می‌دهد آلودگی هوای پایتخت سالانه 31 هزار میلیارد تومان (معادل 2.6 میلیارد دلار) هزینه اقتصادی به کشور وارد می‌کند؛ هزینه‌ای 1.6 برابر بودجه18.8 هزار میلیارد تومانی تهران در سال جاری.

 • افزایش ۲۸ درصدی مالیات بر درآمد حقوق + مشمولان

  اقتصاد میهن: مالیات بر درآمد حقوق، یکی دیگر از انواع مالیات مستقیم است که برای سال آینده ۳۲ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده که نسبت به امسال ۷۰۰۰ میلیارد تومان (۲۸ درصد) بیشتر شده است. البته نحوه محاسبه آن و مشمولان همچون امسال پیش‌بینی شده است.

 • اعلام حداقل درآمد برای دریافت یارانه حمایت معیشتی + جدول

  اقتصاد میهن: حداقل درآمد ماهیانه خانواده‌ها برای دریافت یارانه حمایت معیشتی اعلام شد.

 • سقوط فاحش رتبه تهران در امنیت شغلی و سرمایه‌گذاری وکسب وکار

  اقتصاد میهن: رکز پژوهش‌های مجلس گاهی در گزارش‌های خود سراغ امنیت شغلی و سرمایه‌گذاری کسب و کار‌های مختلف در کل کشور می‌رود و وضعیت ۳۱ استان کشور را در این زمینه رتبه‌بندی می‌کند.

 • مهاجرت جوانان تحصیل‌کرده ایرانی به عراق برای کارگری

  اقتصاد میهن: پتویی رنگ و رو رفته کف اتاقک پهن است و اجاق خوراک‌پزی در کنج اتاق کز کرده. چند بشقاب و قاشق با کتری‌ای که رویش از بلندی شب‌های غربت سیاه شده، همه زندگی‌شان است، فرسنگ‌ها دور از زادگاه‌شان؛ تا چشم کار می‌کند، سیمان است و گچ و آهن.

 • کاهش شدید قدرت خرید کارگران/ هزینه ۳ برابر درآمد ماهیانه شد

  اقتصاد میهن: رئیس کمیته دستمزد شورای عالی کار، گفت: تا پیش از افزایش قیمت بنزین، دستمزد کارگران فقط ۳۳درصد از هزینه زندگی را پوشش می‌داد که در یکماه اخیر این سهم قطعا کمتر شده است.

 • آمار تکان دهنده از فقر خوراکی و پوشاک در 32 شهرستان

  اقتصاد میهن: رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: بر اساس پژوهشی که در سال ۹۶ از سوی کمیته امداد در 32شهرستان در خصوص فقر خوراکی و پوشاکی آغاز شده به اعداد تکان دهنده‌ای رسیده‌ایم.

 • 10 استانی که ۶۰درصد یارانه‌بگیرانش از حمایت معیشتی محروم شدند

  اقتصاد میهن: آمار «مشمولان حمایت معیشتی به نسبت یارانه بگیران» به تفکیک ۳۱ استان کشور نشان می‌ دهد که در استان سیستان و بلوچستان به عنوان یکی از استان‌های کم‌برخوردار ۸۲.۱ درصد از یارانه‌بگیران، حمایت معیشتی دریافت کردند؛ بنابراین ۱۷.۹ از یارانه بگیران این استان، مشمول دریافت حمایت معیشتی نشدند.

 • خانه، ماشین و شغل‌هایی که باعث قطع یارانه می‌شوند

  اقتصاد میهن: ملاک‌های قطعی برای حذف یارانه بنزین مشخص شد. احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت کار در یک برنامه تلویزیونی از سه شاخص رونمایی کرد که اگر مشمول آن‌ها شوید، قطعا یارانه نخواهید گرفت.

 • آغاز پروژه سرکشی دولت به حساب های بانکی مردم / دولت برای پرداخت یارانه بنزین، شرط گذاشت!

  اقتصاد میهن: معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:‌ از این ماه به بعد هر کس می‌خواهد بسته حمایتی معیشتی دریافت کند، به شرط بررسی همه حساب‌ها و تراکنش‌های بانکی خواهد بود!

 • مرگ تدریجی یک رویا

  اقتصاد میهن: افزایش قیمت بنزین نیز همانند سیاست دلار ۴۲۰۰ تومانی به شکل نامناسبی اجرا شد و حوادثی را پیش آورد که بیش از پیش توانایی سیاست‌گذاران اقتصادی کشور را با شک و تردید روبه‌رو کرد. همچـون دلار ۴۲۰۰، افزایش قیمت بنزین نیز سیاستی غریبه برای مردم و نظام اجرایی کشور نبود. در چند دهه گذشته هر دو کالا به دفعات افزایش قیمت را تجربه کردند.

 • وزن بنزین در سبد تورم

  اقتصاد میهن: بررسی‌ها نشان می‌دهد عمده بررسی‌ها و تجربه‌های گذشته تایید می‌کند که اثر افزایش حامل‌های انرژی نظیر بنزین بر نرخ تورم محدود خواهد بود، اما باید توجه کرد که این تحلیل‌ها در شرایطی میسر است که سیاستگذار بتواند با اعتبار خود انتظارات تورمی را کنترل کند و گام به گام سیاست‌های مکمل اصلاح قیمت بنزین را انجام دهد.

 • دم خروس وعده های توخالی دولت بیرون زد!

  اقتصاد میهن: برخلاف وعده مسئولان دولت مبنی بر حفظ ثبات قیمت کالاها و خدمات پس از ۳ برابر شدن بهای بنزین، خبرگزاری ایرنا، از آغاز موج جدید گرانی‌ها خبر داد.

 • جایگاه خجالت‌آور ایران در گزارش جهانی کسب و کار

  اقتصاد میهن: در تازه ترین گزارش سهولت راه اندازی کسب وکار در اقتصادهای جهان، رتبه ایران یک پله بهتر شده اما عربستان سعودی بالاترین نمره را در بهبود رتبه به دست آورده است.جز عربستان، رتبه کشورهای اردن، توگو، بحرین، تاجیکستان، پاکستان، کویت، چین، هند و نیجریه بیشترین میزان بهبود را داشته‌اند.

 • بزرگترین سامانه هوشمند خدمات و مشاغل کشور رونمایی شد

  اقتصاد میهن: اپلیکیشن کارپایه بزرگترین سامانه هوشمند خدمات و مشاغل کشور با هدف توسعه اشتغال در کشور و تسهیل در برقراری ارتباط میان متخصصان و کارفرمایان رونمایی شد.

 • اعتراض مرفهان بی درد به حذف یارانه شان!

  اقتصاد میهن: وزیر رفاه با بیان اینکه در این دوره قریب به 170 هزار خانوار یعنی 700 هزار نفر از اقشار متمکن که ضریب خطای کمتری دارد در مرحله اول در دستور حذف یارانه قرار گرفتند گفت: متاسفانه اعتراض در اقشاری صورت می‌گیرد که جای تعجب است از جمله مدیران کل برخی دستگاه‌ها، صاحبان مشاغل آزاد که علی الاصول نباید معترض باشند، اما هستند.

آخرین خبرها