خبر فوری

 • بدترین و کثیف ترین شغل در جهان! + تصاویر

  اقتصاد میهن: در حالی که سرتاسر جهان تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته انباشت زباله ها در پایتخت بنگلادش به یک معضل تبدیل شده است. پاک کننده های خیابانی در داکا پایتخت بنگلادش احتمالا بدترین شغل را در جهان دارند.

 • از حکم تیر پلیس تا دیپورت گسترده کارگران ایرانی از کردستان عراق

  اقتصاد میهن: این سوی مرز، چندهزار مَرد بیکار برگشته‌اند و دلتنگی برای بوی سیمان و گچ در دل مردان مریوان و... خانه کرده. دیگر از داربست‌های داغ و پله‌های نیمه‌کاره که طبقات نیمه‌تمام ساختمان‌های بلندبالای سلیمانیه، اربیل، کرکوک و .. را به هم وصل می‌کردند، خبری نیست. این سوی مرز، مرد‌ها مانده‌اند و جیب‌های خالی. راه چاره پیچ‌وخم‌های «تپه» است. پاتوق دیگر میدان «سلیمانیه»، «اربیل»، «دهوک» و «بغداد» نیست. همه شب‌ها در «تپه» جمع می‌شوند برای چشم‌انتظاری کول‌هایی که پایین کوه روی زمین پهن شده اند.

 • خودزنی دولت!

  اقتصاد میهن: مارکس در مقاله‌ای درباره وضع قانون عجولانه و بی‌مطالعه الغای تکدی‌گری از سوی دولت پروس، و شورش بافندگان گرسنه، در پی آن می‌گوید: «دولت بر بنیان تضاد میان زندگی عمومی و خصوصی، میان منافع عام و خاص بنیاد گذاشته شده است.... اگر دولت مدرن می‌خواست به ناتوانی مدیریت خود پایان دهد، ناگزیر بود شرایط کنونی زندگی خصوصی را ملغا کند و اگر دولت می‌خواست این شرایط زندگی خصوصی را ملغا کند، به وجود خویش هم پایان می‌داد؛ زیرا دولت فقط در رابطه با آن وجود دارد....

 • طرح «ساعت کاری شناور» برای کارمندان پایتخت

  اقتصاد میهن: صعود آمار مرگ با کرونا طی هفته‌های اخیر از یکسو و تداوم فعالیت‌ها، رفت‌وآمد‌ها و کسب‌و‌کار‌ها در سطح شهر از سوی دیگر، نگرانی‌ها درباره تداوم وضعیت بحران در پی شیوع ویروس کووید-۱۹ را در جامعه افزایش داده است.

 • زوال رفاه اقتصادی

  اقتصاد میهن: مرکز آمار از عملکرد متغیرهای کلیدی اقتصاد ایران در زمستان ۹۸ رونمایی کرد. این گزارش از افزایش محسوس شاخص فلاکت و کاهش سطح رفاه اقتصادی طی سه سال گذشته خبر می‌دهد. از آنجا که این شاخص از روند تغییرات نرخ تورم و بیکاری تبعیت می‌کند، افزایش محسوس نرخ تورم و کاهش نرخ بیکاری، مبین وزنه سنگین‌تر تورم در کاهش سطح رفاه بوده است.

 • اقشار آسیب پذیر یک میلیون تومان وام تکمیلی می گیرند + جزئیات

  اقتصاد میهن: سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا جزییات پرداخت وام به اقشار آسیب پذیر را اعلام کرد.

 • صفر تا صد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی

  اقتصاد میهن: به مناسبت آغاز هفته تأمین اجتماعی به یکی از موضوعات مهم این سازمان می‌پردازیم، "همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی" یکی از مهم ترین مسائل این سازمان بود که سرانجام پس از سال‌ها انتظار به اجرا درآمد.

 • افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از اول مرداد+ جزئیات

  اقتصاد میهن: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از اول مرداد اعمال می‌شود.

 • حقوق و مزایای نجومی برای نمایندگان مجلس انقلابی !

  اقتصاد میهن: مجلسی که خود را انقلابی‌ترین مجلس می‌داند در اولین واریز حقوق مشخص شد که برای هر نماینده علاوه بر ۱۱ میلیون حقوق ماهانه فقط ۲۰ میلیون برای هزینه‌های جانبی در نظر گرفته است و حق مسکن ۲۰۰ میلیونی هم که جای خود دارد.

 • افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه بازنشستگان به 5 میلیون تومان

  اقتصاد میهن: وزیر تعاون، کار و رفاه با بیان اینکه پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به بازنشستگان یازده برابر شد، گفت: سقف تسهیلات قرض‌الحسنه برای هر بازنشسته از دو به ۵ میلیون تومان افزایش یافته است.

 • آنچه درباره بیمه زنان‌ خانه‌دار باید بدانیم

  اقتصاد میهن: کارشناس سازمان تأمین اجتماعی گفت: زنان خانه‌دار با مراجعه به واحد امور بیمه شدگان در شعبه می‌توانند برای بیمه شدن اقدام کنند.

 • دغدغه‌های کارگران برای تست کرونا با جیب خالی

  اقتصاد میهن: در بحبوحه‌ی بحران معیشت و خالی شدن سفره‌های طبقه‌ی کارگر، هزینه‌های درمان که به دنبال بحران کرونا افزایش سرسام‌آور داشته، مزید بر علت شده است. کارگرانی که هر روز با نگرانی واضطرابِ آلوده شدن به کرونای مهلک به سر می‌برند و علیرغم این نگرانی‌ها مجبورند سر کار حاضر شوند، گاهاً مجبور می‌شوند همه هزینه‌های تست و آزمایش و درمان را از جیب خالی خود بپردازند.

 • نظام اقتصاد ایران در خدمت ثروتمندان؛ خط فقر به دهک‌ هفتم رسید!

  اقتصاد میهن: در شرایطی که رکود اقتصادی در نتیجه بازگشت تحریم‌ها، کاهش صادرات نفت و تورم گریبان کشور را گرفته بود، شیوع کرونا و افزایش نرخ ارز نیز مزید بر علت شد تا بر تنگنای اقتصادی کشور افزوده شود و بخش بیشتری از خانوار‌های ایرانی زیر خط فقر قرار بگیرند.

 • خبر خوش مالی دولت به بازنشستگان تأمین اجتماعی

  اقتصاد میهن: عضو اصلی هیئت مدیره کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی زمان واریز مابه التفاوت حقوق دو ماه فروردین و اردیبهشت را اعلام کرد.

 • استخدام فارغ التحصیلان شاخص دانشگاه های برتر در شرکت ذوب آهن اصفهان + جزئیات

  اقتصاد میهن: شرکت سهامی ذوب آهن در نظر دارد به منظور تأمین بخشی از نیازهای نیروی انسانی خود در مشاغل کارشناسی، تعداد محدودی از فارغ التحصیلان شاخص دانشگاه های برتر که دارای شرایط اختصاصی تعیین شده در این اطلاعیه می باشند را از طریق مصاحبه تخصصی، کانونهای ارزیابی شایستگی، معاینات طب صنعتی( جهت سنجش سلامت، توانایی جسمی و ویژگی های روانشناختی) و گزینش ، به صورت قراردادی، طبق ضوابط قانون کار و تأمین اجتماعی جذب نماید :

 • اخراجی‌ها

  اقتصاد میهن: ماه‌هاست از شیوع ویروس کرونا در جهان می‌گذرد و هنوز هم هیچ‌کس نمی‌داند این ویروس تا چه زمانی با ما یا بدون ما به زندگی ادامه خواهد داد، اما همه‌گیری ویروس کرونا زیر سایه پنهان‌کاری و کم‌کاری‌های دولت‌ها در سرتاسر جهان بحران دیگری را نیز همه‌گیر کرد؛ فقیرترشدن فقرا و تشدید فقر.

 • حداقل حقوق دریافتی بازنشستگان تامین اجتماعی مشخص شد

  اقتصاد میهن: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: با افزایش ۲۶ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، متوسط حقوق آن‌ها کمتر از دو میلیون تومان نخواهد شد.

 • رنج اجاره‌نشینی و پایان خوش‌نشینی

  اقتصاد میهن: زمانی نه چنان دور، بیان این جمله به مستاجر که «انشالله همین خانه را بخری» نقل زبان ها بود و آرزویی دست یافتنی اما امروزه نه تنها خنده تلخی بر لبان مستاجران می‌نشاند بلکه جوابی جز «دعا کن اجاره همین را بتوانم بدهم» ندارد.

 • معیشت در سرازیری

  اقتصاد میهن: مرکز آمار از تغییرات شاخص قیمت مصرف‌کننده در خرداد رونمایی کرد. گزارش مرکز آمار نشان می‌دهد که نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به خرداد ماه سال جاری با کاهش همراه بوده، با این حال خرید یک مجموعه یکسان از کالاها و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل با هزینه بیشتری ممکن شده است.

 • حق عائله‌مندی و اولاد بازنشستگان کشوری 50 درصد افزایش یافت

  اقتصاد میهن: مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از نهایی شدن افزایش ۵۰ درصدی کمک هزینه عائله‌مندی و حق اولاد بازنشستگان و وظیفه بگیران مشترک این صندوق خبر داد.

 • درآمد میلیاردی از جریمه افغان‌ها!

  اقتصاد میهن: اگر نگاهمان را برگردانیم، کمی چشم‌مان را تیز کنیم، آن‌ها را می‌بینیم. سر هر چهارراه و میان دست‌فروش‌ها، در حال ساخت‌وساز ساختمان‌ها و در حال نظافت و باربری. کارگران مهاجری که برای کار به ایران آمده‌اند و هنوز هویت آن‌ها نه ایرانی است و نه افغانستانی. آن‌هایی که بدون پاسپورت هستند در صورت شناسایی رد مرز می‌شوند و آن‌هایی هم که پاسپورت دارند برای کارکردن باید مجوز و پروانه کار داشته باشند.

 • حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی افزایش یافت + جزئیات

  اقتصاد میهن: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از صدور احکام بازنشستگان تامین اجتماعی بر مبنای افزایش ۲۶ درصدی حداقل حقوق در تیرماه خبر داد.

 • نان، شرمندگی و خودکشی

  اقتصاد میهن: خودکشی آخرین و سخت‌ترین تصمیم است. برخی این تصمیم را می‌گیرند چون دیگر تاب و توان تحمل مشکلات زندگی‌شان را ندارند.

 • پديده شوم افغان‌كِشی

  اقتصاد میهن: دو گروهند، هر دو در جست‌وجوي شغل و درآمد، يكي پشت صندوق‌عقب اتومبيل همراه با 6 و 7 نفر ديگر مي‌نشيند و ديگري پايش را روي پدال گاز فشار مي‌دهد و جاده‌هاي فرعي و خاكي را با سرعت بالا مي‌راند. روان، سيب‌سوران، مهرستان، ايرانشهر، خاش، زاهدان، جاده‌هاي اين شهرها تاكنون بارها شاهد عبور «افغاني‌كش»ها بوده است.

 • موافقت شورای عالی کار با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران

  اقتصاد میهن: اعضای شورای عالی کار در نشست تعیین حق مسکن کارگران پس از گذشت ساعت‌ها مذاکره با تصویب افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران موافقت کردند.

آخرین خبرها
بانک ملی ایران بانک گردشگری بانک پارسیان موسسه ملل بانک سپه بانک آینده بانک سامان شرکت بیمه کوثر بیمه سینا
پربیننده‌ترین