۱۳۹۹ يکشنبه ۷ دي چاپ

بازی کره‌جنوبی با کارت ایران در زمین آمریکا

بازی کره‌جنوبی با کارت ایران در زمین آمریکا

اقتصاد میهن: رئیس کمیته امنیتی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به پول‌های بلوکه شده کشورمان در کره جنوبی اشاره کرد و گفت: معتقدم کره جنوبی در زمین ایالات متحده در حال ایفا کردن نقش است و البته در مسیر غیر انسانی و خارج از عرف دیپلماتیک نسبت به بلوکه کردن منابع ایران اقدام کردند.

ابراهیم عزیزی ، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: صرف نظر از اینکه چنین اقدامی غیر قابل پذیرش و مورد تایید موازین حقوق بین‌الملل نیست، اما باید با بهره گیری از یک دیپلماسی قوی و هوشمند، نسبت به بازگرداندن منابع موجود در کره جنوبی و سایر کشورها که منابع مالی ما در آنجا بلوکه شده‌اند اقدام شود. این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای آزاد کرد منابع کشورمان تلاش همه جانبه‌ای نیازمند است و باید از ظرفیت‌های مجلس نیز استفاده شود تا این مهم انجام بگیرد.

وی اظهار کرد: بازار ایران برای کره‌ای بسیار مطلوب بوده؛ بنابراین یکی از راه‌های جدی ما بایستی جلوگیری از واردات کالاهای کره‌ای باشد و قطعا در این بخش می‌توانیم پاسخ شایسته‌ای به رفتار کره‌ای‌ها بدهیم؛ البته نباید از دیگر ظرفیت‌ها همچون مسائل حقوق بین‌الملل و رایزنی‌های دیپلماتیک غافل شد و باید به نحوی عمل شود که کشورهای مذکور به خود بیایند. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید همه دستگاه‌های کشور اعم از دولت، مجلس و قوه قضائیه برای آزادسازی پول‌های بلوکه شده کشورمان تلاش کنند.

دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک سپه فولاد مبارکه اصفهان بانک سینا شرکت پگاه بیمه پارسیان سازمان تامین اجتماعی بانک  کارآفرین بانک گردشگری بیمه سینا بانک صادارت ایران موسسه ملل بانک پارسیان
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها