خبر فوری

۱۳۹۹ شنبه ۴ مرداد چاپ

تکرار پدیده کُردانیسم،در مجلس انقلابی! / بذرپاش گیت در راه است؟

تکرار پدیده کُردانیسم،در مجلس انقلابی! / بذرپاش گیت در راه است؟

اقتصاد میهن: انتصاب مهرداد بذرپاش به ریاست دیوان محاسبات همچنان پرحاشیه و مهم است. ماجرا زمانی شروع شد که بذرپاش به عنوان رئیس این سازمان مهم و حساس انتخاب شد. احمد توکلی در نامه ای به رئیس مجلس تذکر داد که این انتصاب غیر قانونی است.

بر اساس استناد توکلی، مطابق ماده 51 قانون آئین نامه داخلی مجلس ریاست دیوان محاسبات کشور به عنوان یکی از مهمترین نهادهای نظارت مالی کشور باید حداقل 20 سال سابقه کار مرتبط داشته باشد و به دلیل کار ویژه ی مهم ضد فساد و اهمیت نظارتی آن بر بخش مالی کشور، باید رئیس دیوان حائز حسن سابقه و عدم فساد باشد.

بعد از این تذکر، بذرپاش سعی کرد از خود دفاع کند. او سابقه حضورش در بسیج را مطرح و آن را به عنوان سابقه شغلی در اختیار مجلس گذاشت. این اقدام باعث خشم و ناراحتی برخی فعالان و به خصوص بسیج دانشجویی شد. بسیجیان اصرار داشتند که این اقدام، سوء استفاده از حضور و فعالیت در بسیج است. در صدر گروه های بسیج، بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی قرار داشت که در نامه‌ای خطاب به بذرپاش، از او خواست که «اگر سوءاستفاده‌ای از فعالیت در بسیج دانشجویی صورت نگرفته، این موضوع را به شکل مستند اعلام» کند، «وگرنه این امر توهینی آشکار به تشکل بسیج دانشجویی خواهد بود

ماجرای نامه جنجالی

همزمان، بذرپاش و طرفدارانش سعی در ارائه مدرک دیگری برای اثبات سابقه شغلی لازم برای قانونی کردن ریاستش کردند. مدیر عامل سابق شرکت سایپا تاکید کرد که از سال 1379 در یک پژوهشگاه فعالیت می‌کرده است. همزمان الهام اکبری همسر نادری یکی از نمایندگان اصولگرای مجلس، در توییتر نامه ای را منتشر کرد که نشان می‌داد بذرپاش در پژوهشکده شهید رضایی فعالیت می‌کرده است. در ابتدا به نظر می‌رسید این توییت منجی مدیر عامل سابق پارس خودرو شود اما فعالان رسانهای و فضای مجازی به زودی علیه این نامه اقدام کرده و  آن را جعلی خواندند تا دردسرهای بذرپاش وارد مرحله جدیدی شود.