خبر فوری

۱۳۹۹ يکشنبه ۸ تير چاپ

رونمایی از جدیدترین محصول ایران خودرو /پژو K132 اشهریور ماه وارد بازار می شود+ تصویر

رونمایی از جدیدترین محصول ایران خودرو /پژو K132 اشهریور ماه وارد بازار می شود+ تصویر

اقتصاد میهن: معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو از تولید آزمایشی محصول پروژه K۱۳۲ در شهریور امسال خبر داد و گفت: ۷۰ دستگاه از این خودرو برای دریافت بازخورد‌های حوزه طراحی به سازندگان تولید خواهد شد.

کیانوش پورمجیب با بیان این‌که این پروژه با اتکا به توان مهندسی و ساخت داخل به تولید می‌رسد، گفت: استاندارد‌های مختلف ایمنی و زیست محیطی در این محصول اجرا خواهد شد.وی افزود: در خرداد ماه امسال تعدادی از بدنه این خودرو ساخته شد تا بازخورد‌های لازم در طراحی را از سازندگان دریافت کنیم. با تامین قطعات و اعمال بهبود‌های لازم، وارد فاز تولید آزمایشی خواهیم شد.وی از تقسیم بندی این خودرو در ۵ مگاماژول بدنه، شاسی، قوای محرکه، الکترونیکال و تزئینات خبر داد و گفت: با کار گروهی تعریف شده میان ساپکو، مهندسی و تولید ایران خودرو، لجستیک و همدلی سازندگان این پروژه را جلو می‌بریم.

وی ضمن ارایه توضیحاتی درباره ویژگی‌های مختلف فنی و ظاهری خودرو گفت: برخی از شاخص‌های ایمنی برای نخستین بار در صنعت خودروی کشور، در محصول جدید ایران‌خودرو به اجرا درمی آید. این خودرو بیش از ۹۰ درصد داخلی سازی شده است. در شهریورماه با تولید آزمایشی، بازخورد‌های احتمالی را نیز دریافت خواهیم کرد و تولید از اواخر سال شروع می‌شود.پورمجیب تصریح کرد: تلاش شده تا از سرمایه‌گذاری‌های قبل در این پروژه استفاده شود و سرمایه‌گذاری جدید زیادی صرف نشده است.

وی افزود: هم زمان، ۹۷ تست صحه‌گذاری را برای اجرای استاندارد‌های اجباری و کارخانه‌ای انجام می‌دهیم تا در زمان مقرر مجوز شماره‌گذاری محصول را دریافت کنیم.مدیر پروژه K۱۳۲ خاطرنشان کرد: در مرحله صنعتی‌سازی محصول قرار داریم و اقدامات مختلفی در سالن‌های بدنه، رنگ و مونتاژ و همچنین قالب سازی صورت گرفته تا محصول جدید مطابق با برنامه‌زمان‌بندی به بازار عرضه شود. وی در پایان اظهار کرد: بدون همدلی و همراهی مجموعه زنجیره تامین و واحد‌های مرتبط با ایران‌خودرو تحقق این پروژه امکان‌پذیر نخواهد بود. امیدواریم با کار گروهی، اقدامی انقلابی و جهادی را که آغاز کرده‌ایم به پایان ببریم تا در سال جهش تولید قدم تاثیرگذاری برای کشور برداریم. این خودرو بر اساس پلتفرم PF۱ گروه پژو و سیتروئن طراحی شده و بازنگری در اصول سازه این اتومبیل انجام شده است.

دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک ملی ایران بانک  گردشگری بانک پارسیان موسسه ملل بانک سپه بانک آینده بانک سامان شرکت بیمه کوثر بیمه سینا
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها