خبر فوری

۱۳۹۹ چهارشنبه ۴ تير چاپ

انهدام باند فروش اینترنتی «نوزاد» و کشف دو نوزادِ فروشی! + تصاویر

انهدام باند فروش اینترنتی «نوزاد» و کشف دو نوزادِ فروشی! + تصاویر

اقتصاد میهن: به رغم آنکه برخی رسانه‌ها خبر فروش نوزاد در شبکه‌های اجتماعی را جنجال سازی عده‌ای برای جذب مخاطب خوانده بودند، دقایقی پیش، نیروی انتظامی کشورمان از شناسایی یک باند فروش نوزاد خبر داد!

در روز‌هایی که کرونا به مدد رونق بازار خرید و فروش آنلاین آمده و به قول معروف از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در شبکه‌های اجتماعی خرید و فروش می‌شود، اخباری در میان کاربران ایرانی دست به دست می‌شد که حکایت از راه اندازی کسب و کاری هولناک داشت؛ فروش نوزاد!

رویدادی که بسیار دور از واقعیت به نظر می‌رسید تا جایی که برخی رسانه‌ها آن را دستاویزی برای جذب مخاطب و افزایش دنبال کننده (فالوور) خواندند و تاکید کردند که برخی افراد با ساختن صفحاتی جعلی و بعد استناد به آن‌ها در صفحات اصلی خود، به دنبال اهداف اقتصادی مدنظر خودشان هستند. با این استدلال به نظر می‌رسید که صفحات دایر شده در برخی شبکه‌های اجتماعی که تصاویری از نوزادان و حتی کودکانِ فروشی درج کرده بودند، جعلی هستند؛ ادعایی که حالا رنگ باخته، چون پلیس از شناسایی یک باند فروش نوزاد خبر داده و از آن فراتر، تاکید کرده که در رسیدگی به این پرونده موفق به کشف دو نوزاد هم شده است.

سردار حسین رحیمی در این باره گفته: «پلیس فتای ما در گشت زنی‌ در فضای مجازی، به صفحاتی برمی خورد که این صفحات آگهی‌های خرید و فروش نوزاد را منتشر کرده بودند. با پیگیری فراوانی که انجام می‌شود و با قرار دادن طعمه‌هایی برای این افراد در نهایت طی عملیات پلیسی، مأموران پلیس فتا به عوامل اصلی این صفحه برمی‌خورند.» رئیس پلیس پایتخت در ادامه افزود: «در گام اول سه نفر از این افراد شناسایی و دستگیر شدند که این افراد سه نوزاد را در فضای مجازی به فروش رسانده بودند. دو نوزاد (یکی ۲۰ روزه و دیگری دو ماهه) که به مبالغی حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیون توسط این افراد به فروش رفته بودند، شناسایی شده و یک نوزاد دیگر هنوز پیدا نشده است»

عملیاتی که فارغ از سرعت، از حیث نتیجه بسیار عجیب است. آنقدر عجیب که سردار رحیمی درباره سوابق یکی از دستگیر شدگان گفته: «فردی که دستگیر شده است دارای سابقه نیست. این فرد ۱۰ تا ۱۵ صفحه مجازی داشته که تمامی این صفحات حقیقی بوده [فیک نبوده!] و از این طریق اقدام به فروش نوزادان می‌کرده است. این فرد ادعا می‌کرد بعد از فروش نوزادان می‌تواند برای خانواده‌هایی که خریدارند شناسنامه بگیرد و نوزادان برای داشتن شناسنامه مشکلی ندارند.»

دعایی که البته دور از واقعیت به نظر می‌رسد، اما نه زمانی که می‌دانیم فردی با دایر کردن چندین صفحه اینستاگرامی، به فروش نوزادان واقعی در آن مبادرت می‌کرده و ثابت شده که در کسب و کارش توفیقاتی نیز داشته است! فردی که باید منتظر ماند و دید از چه افرادی نوزاد می‌خریده و چگونه ادعای دریافت شناسنامه برای نوزادان فروخته شده را محقق می‌کرده است! پرونده‌ای هولناک و هراس آور که به گفته پلیس، برخی متهمانش هنوز دستگیر نشده اند و بعید نیست در روز‌های آتی جزییات عجیب دیگری از آن رسانه‌ای شود!

 

دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک ملی ایران بانک  گردشگری بانک پارسیان موسسه ملل بانک سپه بانک آینده بانک سامان شرکت بیمه کوثر بیمه سینا
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها