۱۳۹۸ دوشنبه ۲۳ دي چاپ
مدیرعامل بورس تهران خبر داد

طرح فروش اقساطی سهام در بازار سرمایه

طرح فروش اقساطی سهام در بازار سرمایه

اقتصاد میهن: مدیرعامل بورس تهران با بیان اینکه بازار سرمایه تنش‌ها را پشت سر گذاشت،از طرح فروش اقساطی برخی از سهام در بازار سرمایه برای فروش دارایی‌های دولت خبر داد.

علی صحرائی درباره واکنش بورس به تحریم صنایع فلزات و شرکت‌های فلزی اظهار داشت: تحریم‌ها محدودیت ایجاد می‌کنند، اما این تحریم‌ها جدید نبودند و شرکت‌های ایرانی هم هوشمند هستند و مسیر‌های دور زدن این تحریم‌ها را پیدا می‌کنند؛ انکار نمی‌کنیم که هزینه فروش بالا می‌رود، اما این تحریم‌ها در بخش‌هایی فرصت هم محسوب می‌شود.مدیرعامل بورس تهران ادامه داد: شرکت‌های فعال در زنجیره تولید وجود دارند که جای شرکت‌های خارجی را پس از تحریم‌ها گرفته‌اند؛ پیش از این کارخانه‌های ایرانی نیاز خود را از شرکت‌های خارجی تامین می‌کردند، اما با توجه به افزایش قیمت‌ها و محدودیت‌ها به سمت استفاده از توان شرکت‌های داخلی روی آورده‌اند.

رونق تولید ملی

صحرائی افزود: امروز تولیدکننده داخلی آن کالای واسطه‌ای را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد که باعث افزایش اشتغال‌زایی شده است و در نهایت باعث رونق تولید ملی می‌شود.وی با تاکید بر اینکه برخی از شرکت‌هایی که در فهرست تحریم‌های جدید قرار گرفتند پیش از این هم در فهرست تحریم‌ها قرار داشتند و موضوع جدیدی نبود که بازار سرمایه به آن واکنش بدهد، گفت: بازار سرمایه این تحریم‌ها را نادیده گرفت و اعلام قرار گرفتن این شرکت‌های فلزی در لیست تحریم‌ها باعث افت ارزش سهام آن‌ها نشد و در صف فروش هم قرار نگرفتند.

فروش اقساطی سهام

صحرائی درباره فروش اقساطی برخی از سهام در بازار سرمایه اظهار داشت: این برنامه برای فروش دارایی‌های دولت مطرح شده و هنوز جزییات روش فروش اقساطی یا با تخفیف اعلام نشده است.

دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک سپه بانک ملی ایران بانک سینا بانک سامان شرکت بیمه کوثر بیمه سینا بانک صادارت ایران بانک دی
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها