۱۳۹۸ يکشنبه ۸ دي چاپ
حسن روحانی:

پایان خرید حمایتی زعفران از کشاورزان

پایان خرید حمایتی زعفران از کشاورزان

اقتصاد میهن: مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از توقف خرید حمایتی زعفران از کشاورزان خراسان خبر داد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، حسین شیرزاد اظهار کرد : در راستای اجرای سیاست های حمایتی دولت و در اجرای ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی این سازمان به منظور حمایت از کشاورزان و جلوگیری از ضرر و زیان تولیدکنندگان اقدام به خرید زعفران تولیدی سال 1398 از کشاورزان نمود .شیرزاد افزود : تاکنون بیش از 800 میلیارد ریال از بهای محصول به کشاورزان خراسان رضوی که سهم عمده ای از میزان خرید را داشته اند در مرحله اول پرداخت شده است و اقدامات لازم جهت تامین اعتبار و پرداخت مابقی بهای زعفران درحال انجام است .

رییس هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران توقف روند نزولی و رشد معقول و منطقی قیمت این محصول در بازار را از دستاوردهای این طرح برشمرد و تصریح کرد: اگر این ورود هدفمند اتفاق نمی افتاد الان شاهد سوء استفاده خریداران عمدتآ خارجی بودیم که قیمت ها را مانند سال 96 به پایین تر از قیمت تمام شده تنزل داده بودند.

وی علت توقف خرید را ایجاد تعادل نسبی قیمت به نفع تولیدکننده و مصرف کننده در بازار اعلام و تصریح کرد: درصورتی که به هردلیل این تعادل دچار آسیب گردد سازمان مرکزی تعاون روستایی با هماهنگی وزارت متبوع تدابیر لازم جهت تعدیل قیمت به نفع تولیدکنندگان را اتخاذ و اجرا خواهد نمود .رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خاطر نشان کرد: قیمت جهانی این محصول در بازار کشورهای جهانی متفاوت و از 1.3 دلار در هرگرم می باشد . وی پاسخ به سوالی مبنی بر زمان و چگونگی عرضه زعفران خریداری شده اعلام نمود: تعاون روستایی در شرایط فعلی بازار به هیچ وجه قصد عرضه زعفران خریداری شده را ندارد و سیاست عرضه و فروش درحال حاضر در دستور کار نمی باشد.

دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک سپه بانک ملی ایران بانک سینا بانک سامان شرکت بیمه کوثر بیمه سینا بانک صادارت ایران بانک دی
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها