۱۳۹۸ شنبه ۲۳ آذر چاپ

بازار جذاب گواهی سپرده در بورس کالا

بازار جذاب گواهی سپرده در بورس کالا

اقتصاد میهن: در جریان معاملات هفته گذشته بازار مالی بورس کالای ایران، معامله گران تعداد دو میلیون و ۲۲۶ هزار و ۶۹ گواهی سپرده کالایی را به ارزشی بیش از ۸۱۴ میلیارد و ۵۳۴ میلیون ریال دادوستد کردند.

در جریان معاملات هفته سوم آذرماه در بورس کالای ایران،  128 هزار گواهی سپرده سکه معادل 12هزار و 800 قطعه سکه تمام بهار آزادی در قالب گواهی سپرده کالایی در حالی مورد معامله قرار گرفت که ارزشی بیش از 593 میلیارد و 858 میلیون ریال را در پی داشت. به این ترتیب، گواهی سپرده سکه طلا پرگردش ترین معاملات را به خود اختصاص داد. ارزش معاملات گواهی سپرده زعفران نگین نیز به بیش از 176 میلیارد و 768 میلیون ریال رسید و بالغ بر یک میلیون و 917 هزار گواهی سپرده کالایی معادل 1.9 تن دارایی پایه توسط معامله گران خرید و فروش شد.

حجم معاملات گواهی سپرده زعفران پوشال معمولی نیز به 144 هزار و 553 گواهی رسید و ارزشی حدود 9 میلیارد و 875 میلیون ریالی برای آن رقم خورد. همچنین معامله 30 هزار و 946 گواهی سپرده پسته معادل نزدیک به 31 تن پسته فندقی طی هفته گذشته ارزشی بیش از 32 میلیارد و 207 میلیون ریال را به ثبت رساند. این گزارش می افزاید: معامله گران طی هفته گذشته با معامله 5008 گواهی سپرده زیره سبز، ارزش حدود 1.8 میلیارد ریال را رقم زدند.

دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک سپه بانک سینا بیمه سینا شرکت بیمه کوثر بانک صادارت ایران بانک دی سازمان خصوصی سازی
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها