۱۳۹۷ چهارشنبه ۳ بهمن چاپ

جزئیات کارت تسهیلات 20 میلیون تومانی سفر به مناطق آزاد

جزئیات کارت تسهیلات 20 میلیون تومانی سفر به مناطق آزاد

اقتصاد میهن: مدیر گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد بابیان اینکه امکان پرداخت هزینه‌های مراکز اقامتی، حمل و نقل، مراکز پذیرایی،‌ مراکز تفریحی و حتی مراکز خرید با کارت تسهیلات سفر به مناطق آزاد وجود دارد، گفت: به احتمال قوی امکان استفاده از این کارت تسهیلات برای سفرهای نوروز 98 فراهم می‌شود و علاقه مندان می‌توانند سفرهای نوروزی خود را به مناطق آزاد با استفاده از این تسهیلات انجام دهند.

سید جواد رضوی درباره جزییات ارایه تسهیلات به علاقه‌مندان برای سفر به مناطق آزاد، اظهار داشت: طبق تفاهمی که بین بانک قرض الحسنه مهر ایران و دبیرخانه مناطق آزاد انجام گرفته است قرار بر این شده که 20 میلیون تومان با سود 4 درصد در اختیار علاقه‌مندان سفر به مناطق آزاد گذاشته شود.وی درباره مخاطبان این طرح گفت: مخاطب این طرح می‌تواند تمام مردم و علاقه‌مندان باشد اما در مرحله اول کارکنان دستگاه‌های دولتی از این تسهیلات می‌توانند استفاده کنند.

مدیر گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه کارت تسهیلات در چارچوب مقررات و تضامین بانکی به افراد ارایه می‌شود، گفت: امکان پرداخت هزینه‌های مراکز اقامتی، حمل و نقل، مراکز پذیرایی،‌ مراکز تفریحی و حتی مراکز خرید با این کارت وجود دارد. رضوی با بیان اینک فرایند اجرایی کارت تسهیلات سفر به مناطق آزاد در مراحل پایانی قرار دارد، ادامه داد: در حال رایزنی‌ برای جذب پذیرنده‌ها هستیم. مذاکرات با چند دفاتر خدمات مسافری، شرکت هواپیمایی، سایر شقوق حمل‌ونقل، مراکز تفریحی و گردشگری و تجاری برای پیوستن به این طرح انجام شده است و به تدریج مراکز پذیرنده این کارت افزایش پیدا خواهد کرد.

وی افزود: مزیت این طرح، برای فعالان صنعت گردشگری افزایش مسافر در این مراکز عضو خواهد بود و با توجه به رکود اقتصادی که معمولا در این شرایط از حجم سفر کاسته می‌شود، این طرح می‌تواند منجر به رونق این مراکز شود. مدیر گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد با تاکید بر اینکه این طرح مناسب گروهی است که برنامه سفر دارند، گفت: تا زمانی که اعتبار در این کارت باقی مانده باشد، امکان استفاده از آن وجود دارد و به لحاظ زمانی تاریخ انقضا نخواهد داشت.رضوی درباره جزییات پرداخت تسهیلات اظهار داشت: از زمانی که این کارت صادر می‌شود اقساط تسهیلات باید پرداخت شود و مدت زمان بازپرداخت ها هم 12 تا 18 ماهه خواهد بود که علاقه مندان می‌توانند دوره بازپرداخت را انتخاب کنند.

وی با تاکید بر اینکه اعتبارات این کارت امکان نقدشوندگی ندارد، گفت: به احتمال قوی امکان استفاده از این کارت تسهیلات برای سفرهای نوروز 98 فراهم می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند سفرهای نوروزی خود را به مناطق آزاد با استفاده از این تسهیلات انجام دهند.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک سپه بانک دی بانک ملی ایران موسسه اعتباری ملل بانک پارسیان سازمان تامین اجتماعی سازمان خصوصی سازی پست بانک ایران
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها