خبر فوری

۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۸ آذر چاپ

حذف مشق شب یا حذف تجارت میلیاردی؟

حذف مشق شب یا حذف تجارت میلیاردی؟

اقتصاد میهن: ماجرای حذف مشق شب دانش‌آموزان برخی از مقاطع ابتدایی با اظهارنظر چند تن از علمای قم، این هفته حسابی در فضای مجازی جنجالی شد. خبری شدن دیدار اعضای انجمن ناشران آموزشی کشور با برخی مراجع و پخش تصاویر آن در رسانه‌ها، واکنش‌های بسیاری در افکار عمومی به‌وجود آورد و سبب شد تا موضوع مافیای کنکور که قبل‌تر وزیر آموزش و پرورش از آن نام برده بود، یک بار دیگر بر سر زبان‌ها بیفتد.

مرکز خبر حوزه به نقل از آیت‌الله جعفر سبحانی نوشت: «برداشتن تکلیف از دانش‌آموزان مدارس اشتباه و برخلاف سنت قرآن و سیره علما است.

حذف مشق شب یا حذف تجارت میلیاردی؟

درهمین حال آیت‌الله حسینی‌بوشهری در دیدار با اعضای این انجمن گفت: «در جامعه آموزشی کشور افراط و تفریط گریبانگیر شده است به‌گونه‌ای‌که در برخی مدارس دانش‌آموز را از تحصیل و آموزش فراری می‌دهد و در برخی مدارس نیز از ارائه تکلیف به دانش‌آموزان خودداری می‌شود.» پیش‌تر معاون وزیر آموزش و پرورش خبر داده بود که در سال تحصیلی جدید برای کلاس‌های اول تا سوم ابتدایی مشق شب حذف و «تکالیف مهارت‌محور» جایگزین آن می‌شود؛ موضوعی که باعث انتقاد شماری از مدیران انتشارات کتاب‌های کنکور و کمک درسی از آموزش و پرورش شد و البته کاربران ایرانی در فضای مجازی را هم به سمت انتقاد از «مافیای کنکور» کشاند. کاربران با داغ کردن هشتگ #مشق_ شب، نظرات خود را درباره دلایل دیدار مدیران کتاب‌های کمک آموزشی با مراجع و نیز حذف برخی از درآمدهای میلیاردی این موسسات کمک آموزشی در پی حذف مشق شب نوشتند. یکی از کاربران در این مورد نوشت: «مدیران این موسسات به دیدار مراجع می‌روند و از ایشان فتوا می‌گیرند که حذف مشق شب خلاف قرآن و سنت و سیره است. یکی از این موسسات سال گذشته ۳۵۰ میلیارد تومان به صداوسیما آگهی داده است.» مدیرعامل یکی از ناشران کتاب‌های کمک آموزشی در این دیدارها گفته بود که با حذف تکلیف منزل دانش‌آموزان، آنان به سمت فضای مجازی کشیده می‌شوند. فاطمه سعیدی نماینده تهران در توییتی نوشت: «اگر تکلیف شبانه دانش‌آموزان حذف شود بخش بزرگی از تجارت چند ده میلیارد تومانی برخی موسسات و صداوسیما از بین می‌رود. وزارت آموزش و پرورش نباید تسلیم فشارها شود. وزیر به دیدار مراجع برود و آنها را نسبت به درستی تصمیم خود توجیه کند.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک ملی ایران بانک  گردشگری بانک پارسیان موسسه ملل بانک سپه بانک آینده بانک سامان شرکت بیمه کوثر بیمه سینا
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها