۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۱ مرداد چاپ
به مناسبت هفته دولت؛

جریمه دیرکرد بدهی فعالان اقتصادی کیش، بخشیده می شود

جریمه دیرکرد بدهی فعالان اقتصادی کیش، بخشیده می شود

اقتصاد میهن: معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش از اجرای طرح بخشودگی جریمه های دیر کرد بدهی فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران به این سازمان به مناسبت هفته دولت خبر داد.

ناصر آخوندی اعلام کرد: این طرح باهدف حمایت از فعالان اقتصادی وسرمایه گذاران کیش در هفته دولت از ۲ تا ۱۰ شهریور به اجرا گذاشته می‌شود و در این مدت بدهکاران به سازمان منطقه آزاد کیش می‌توانند با پرداخت نقدی اصل بدهی مشمول بخشودگی جریمه دیرکرد می‌شوند.وی با اشاره به سیاست‌های تشویقی سازمان منطقه آزاد کیش در راستای حمایت از فعالان اقتصادی و بهره مندی از مزایای منطقه آزاد، اگفت: تیم اقتصادی این سازمان با تشکیل جلسات و بر پایی کار گروه‌های اقتصادی تمامی تلاش خود را برای رفع مشکلات اقتصادی و بازرگانی و تسهیل شرایط فعالیت تجار، بازرگانان، فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران بخش خصوصی به کار گرفته اند.

آخوندی افزود: این طرح در پی مصوبات هیات مدیره و در راستای سیاست‌های حمایتی و تشویقی سازمان منطقه آزاد کیش برای تسهیل شرایط فعالیت سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی و سرعت بخشیدن به روند اجرای طرح‌های نیمه تمام به اجرا گذاشته می‌شود. معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش افزود: بخشودگی دیرکرد شامل سرمایه گذارانی است که اصل بدهی‌های خود از جمله بدهی بابت مجوز فعالیت اقتصادی، زمین و یا اخذپروانه ساخت و. را در بازه زمانی مصوب، نقدی پرداخت کنند.

دکترآخوندی با بیان اینکه اسفند پارسال نیز سازمان منطقه آزاد کیش طرح بخشودگی جرایم را اجراکرده بود و افراد با پرداخت بخشی از بدهی خود و یا پرداخت چک جهت تسویه بدهی می‌توانستند از بخشودگی بهره‌مند شوند تاکید کرد: در این مرحله افراد تنها باپرداخت کامل بدهی خودبه صورت نقدی مشمول بخشودگی جرایم می‌شوند.وی با اشاره به اینکه سرمایه گذارانی که اصل و جرائم دیرکرد درپرداخت بدهی را تسویه کرده اند به دلیل قطعی شدن و ثبت بدهی آن‌ها در اسناد سازمان امکان استفاده از بخشودگی را ندارند اظهارداشت:اجرای این مصوبه درخصوص افرادی که پرونده آن‌ها حقوقی شده و سازمان درباره بدهی آن‌ها اقدام به ارسال اظهارنامه و یا طرح دعوی حقوقی کرده است منوط به تایید واحد حقوقی سازمان خواهدبود.

آخوندی تصریح کرد: این مصوبه برای تسویه کامل بدهی افراد بوده و مشمول جرائم قطعی و یاتهاتر بدهی با مطالبات سایر شرکت‌ها نمی‌شود و سرمایه گذارانی که درفرآیند تهاتر بدهی هستند در صورت پرداخت نقدی می‌توانند از مزایای طرح بخشودگی جرایم دیرکرد استفاده کنند. معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه دو بار اجرای طرح بخشودگی جرایم در فاصله چند ماه مبین عزم سازمان برای حمایت ازفعالان اقتصادی، تعامل سازنده با بخش خصوصی و رونق فضای کسب و کار درجزیره کیش است گفت:: هزینه تمدید دوره ساخت، تمدید قرارداد و سایر موضوعات مربوط به قرارداد‌ها شامل بخشودگی جرایم دیرکرد نمی‌شود.

دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک سپه بانک ملی ایران بانک سینا بانک سامان شرکت بیمه کوثر بیمه سینا بانک صادارت ایران بانک دی
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها