۱۳۹۸ شنبه ۱۱ خرداد چاپ
رئیس کل بانک مرکزی خبرداد

تامین بیش از ۸ میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی

تامین بیش از ۸ میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی

اقتصاد میهن: رئیس کل بانک مرکزی گزارشی از میزان ارز اختصاص یافته به کالاهای اساسی کشور ارائه داد.

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی نوشت:

 لازم دیدم، اخبارخوب میزان تأمین نیاز‌های وارداتی در ۷۰ روز اول امسال را، که در راه پیمایی با شکوه روز قدس اعلام کردم، به اطلاع برسانم: بر اساس آماری که امروز از همکاران تلاشگرم در حوزه ارزی دریافت نمودم، از ابتدای سال ۹۸ تا به امروز، که عمده روز‌های فروردین ماه تعطیل بود، ۸.۳ میلیارد دلار برای واردات کالا‌های اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی مواد اولیه و سایر کالا‌های ضروری ... تأمین شده است، و این درحالی است که آمریکایی‌ها فشار تحریم اقتصادی را به حداکثر خود رسانده اند.

از این مبلغ، بیش از ۳ میلیارد دلار آن توسط صادر کنندگان تأمین شده است. جالب اینکه،۸۰۰ میلیون دلار آن واردات در مقابل صادرات بوده است. دراین زمینه، سیاست‌های جدید ارزی بانک مرکزی در مورد نحوه برگشت ارز ناشی از صادرات، منطقی بودن نرخ نیما از نظر صادرکنندگان، رواج تدریجی و پر شتاب واردات در مقابل صادرات و مهمتر از همه درک شرایط خطیر اقتصادی توسط صادرکنندگان عزیز، بسیار مؤثر بوده است.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک سپه بانک دی بانک سینا بانک ملی ایران سازمان خصوصی سازی پست بانک ایران
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها