۱۳۹۸ شنبه ۲۸ ارديبهشت چاپ

عرضه ۲ میلیون بشکه نفت خام سبک در بورس

عرضه ۲ میلیون بشکه نفت خام سبک در بورس

اقتصاد میهن: نماینده شرکت ملی نفت در بورس انرژی از عرضه ۲ میلیون بشکه نفت خام سبک در رینگ بین‌الملل بورس انرژی با شرایط جدید خبر داد.

امیرحسین تبیانیان گفت: در این عرضه که ۳۱ اردیبهشت‌ماه انجام خواهد شد، ۲ میلیون بشکه نفت سبک ایران با قیمت پایه ۶۷ دلار و ۲۸ سنت به ازای هر بشکه عرضه می‌شود.وی با اشاره به اینکه، این نخستین عرضه نفت خام سبک بر اساس شیوه‌نامه ابلاغی از سوی وزیر نفت در سال ۹۸ خواهد بود، افزود: بر اساس این شیوه‌نامه، تغییراتی نسبت به عرضه‌های پیشین مشاهده می‌شود که مهم‌ترین آن، تغییر در حداقل حجم بارگیری نفت خام است و حداقل میزان خرید که در عرضه‌های پیشین ۳۵ هزار بشکه بود، در عرضه پیش‌رو به هزار بشکه کاهش یافته است.

تبیانیان تغییر در سازوکار قیمت‌گذاری با هدف ایجاد شفافیت و کاهش ریسک برای خریداران را از دیگر تغییرات در شیوه نامه ابلاغی وزیر نفت عنوان کرد و گفت: دیگر شرایط عرضه در این دوره مانند عرضه پیشین است؛ امکان واریز پیش پرداخت ۶ درصد به صورت ارزی فراهم شده و همچنین مقصد محموله خریداری شده آزاد است. گفتنی است طی ماه‌های گذشته از مجموع هشت مرحله عرضه نفت خام سبک و یک مرحله عرضه نفت خام سنگین شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی، تاکنون یک میلیون و ۱۵ هزار بشکه نفت خام سبک و ۷۰ هزار بشکه نفت خام سنگین معامله شده است.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک پارسیان بانک سپه موسسه ملل بانک ملی ایران بانک سامان شرکت بیمه کوثر بیمه سینا
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها