۱۳۹۸ شنبه ۲۱ ارديبهشت چاپ

جایگاه ایران میان عصبانی‌ترین مردم جهان

جایگاه ایران میان عصبانی‌ترین مردم جهان

اقتصاد میهن: یک پژوهش بین‌المللی عصبانی‌ترین مردم در سطح جهان را به ترتیب لیست کرده است.

مؤسسه نظرسنجی بین‌المللی گالوپ در تحقیقی عصبانی‌ترین ملل جهان را در لیستی مرتب کرد که بر اساس آن، ایرانی‌ها جزو پنج ملت اول عصبانی در جهان قرار گرفتند.بر اساس این تحیق، عصبانی‌ترین مردم جهان ارمنستانی‌ها هستند و بعد از آنها عراقی‌ها قرار گرفته و ایرانی‌ها نیز جایگاه سومین ملت عصبانی در جهان را به خود اختصاص دادند، در حالی که فلسطینی‌ها و مراکشی‌ها در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

بر اساس گزارش این تحقیق که در روسیه الیوم منتشر شد، 34 درصد از مردم جهان به طور روزانه احساس غم دارند، 48 درصد دچار استرس بوده، 50 درصد آنها احساس نگرانی داشته، 42 درصد با دردی دست‌وپنجه نرم می‌کند، 50 درصد خوشحال هستند و 73 درصد به طور روزانه لبخند می‌زنند.این تحقیق که با نظرسنجی از افراد بالغ در 145 کشور جهان انجام شده نشان داد یک سوم افراد احساس نگرانی یا استرس پیدا کرده‌اند و 3 نفراز 10 نفر نیز دردهای جسمی را تجربه می‌کنند. این در حالی است که یک پنجم افراد حداقل احساس اندوه یا خشم داشته‌اند. در مقابل میانگین استرس نسبت به سال گذشته 2 درصد کاهش یافته، اما احساس خشم 2 واحد افزایش پیدا کرده است.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک سپه بانک ملی ایران بانک سینا بانک سامان شرکت بیمه کوثر بیمه سینا بانک صادارت ایران بانک دی
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها