۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت چاپ
مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو مطرح کرد

فاینکس فرصتی برای فرهنگسازی صنعت بیمه کشور/رشد چشمگیر سهم بازار «بیمه تجارت‌نو» در شش ماه

فاینکس فرصتی برای فرهنگسازی صنعت بیمه کشور/رشد چشمگیر سهم بازار «بیمه تجارت‌نو» در شش ماه

اقتصاد میهن: مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو پرداخت خسارت کامل و به موقع را از مهم ترین اولویت های شرکت دانست و گفت: انجام این عمل اعتلای صنعت بیمه را بدنبال داشته و اعتماد جامعه را به این صنعت را افزایش می دهد که البته با توجه به پوشش اتکایی هیچگونه دغدغه ای برای پرداخت خسارت ها وجود ندارد و امیدواریم در اولین فرصت ارزیابی ها به پایان رسیده و خسارات کامل پرداخت شود.

نیما نوراللهی افزود: در کشور ما و در مجامع مختلف متاسفانه کمتر از صنعت بیمه صحبت شده ولی این موقعیت فرصتی است برای معرفی و اهمیت صنعت بیمه در کشور که باید جدی گرفته شود. وی در رابطه با افزایش سرمایه شرکت نیز توضیح داد: اسفند ماه سال گذشته افزایش سرمایه داشتیم و اکنون منتظر هستیم تا ثبت آن انجام شود. گام بعدی رسیدن به سرمایه 250 میلیارد تومانی است. صنعت بیمه دارای حاشیه سود عملیاتی پایین است و موجب می‌شود تا سرمایه‌گذاران رغبت چندانی برای سرمایه‌گذاری در این صنعت نداشته باشد و شاید بهتر باشد یک بازنگری در آیین‌نامه سرمایه‌گذاری انجام شود تا به این ترتیب سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در این صنعت ترغیب شوند و سرمایه شرکت‌های بیمه افزایش یابد.

همچنین امیدواریم بیمه‌مرکزی با اصلاح آیین‌نامه سرمایه‌گذاری صنعت بیمه، سهامداران را تشویق به سرمایه‌گذاری و به تبع آن افزایش سرمایه شرکت کند. نورالهی درخصوص عملکرد شرکت بیمه تجارت نو بیان کرد: پرتفوی شرکت در پایان سال 96 حدود 98 میلیارد تومان بوده که این رقم در پایان سال 97 به بیش از 250 میلیارد تومان رسیده است. همچنین، سهم بازار شرکت نسبت به پایان سال 96 دو برابر شده است. سعی بر این بوده که شرکت‌های بزرگ را جزو بیمه‌گذاران خود داشته باشیم که کمیته امداد امام خمینی (ره)،‌ شرکت ملی نفتکش ایران، وزارت کار و وزارت راه و شهرسازی از جمله آنها هستند. تاکنون بیمه‌گذاران بزرگ و خوبی جذب شرکت شده‌اند و همین روند را در سال 98 هم ادامه می‌دهیم.

مدیرعامل بیمه تجارت نو با اشاره به نوپا بودن شرکت تحت مدیریت خود گفت: در حال حاضر حدود 50 هزار نفر به عنوان شبکه فروش صنعت بیمه به ثبت رسیده‌اند که برخی از آنها از سال 1345 کار خود را شروع کرده‌اند. بنابراین امروز تمام شرکت‌های تازه‌وارد به بازار بیمه نیاز دارند که برای کسب سهم مناسب از این بازار و توسعه صنعت بیمه، حتما خود را به تکنولوژی مجهز کنند. بنابراین یکی از اولویت‌های اصلی بیمه تجارت نو، موضوع تکنولوژی و تقویت آن و IT است.

به گفته نوراللهی، پرتفوی این شرکت در پایان سال ۹۶ حدود ۹۸ میلیارد تومان بوده که این رقم در پایان سال ۹۷ به بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان رسیده است. همچنین، سهم بازار شرکت نسبت به پایان سال ۹۶ دو برابر شده است. او ادامه داد: باید توجه داشت که موضوع IT به سرعت به نتیجه نمی‌رسد و هزینه‌بر است. در پنج ماه اخیر اقدامات خوبی در حوزه IT در شرکت بیمه تجارت نو صورت گرفت. به علاوه آنکه، اقدامات جدیدی در سال 98 انجام خواهد شد که ازجمله آنها می‌توان به شبکه ملی فروش بیمه‌نامه اشاره کرد.

در ادامه طالب، معاون مدیرعامل و مدیر شبکه فروش و توسعه بازار شرکت بیمه تجارت نو نیز درخصوص اقدامات شرکت در حادثه سیل اخیر توضیحاتی ارائه داد. به گفته او مدیران ارشد و کارشناسان این شرکت به سرعت در محل‌های حادثه حضور یافتند و شروع به ارزیابی خسارت کردند؛ به‌طوری که اکنون کار کارشناسی و ارزیابی به خوبی در حال پیشرفت است و بخشی از خسارات پرداخت شده است.

همچنین در ادامه ملکوتی، معاون فنی بیمه‌های اموال نیز در همین راستا بیان داشت که اتفاق اخیر خسارت سنگینی داشت. حدود 32 هزار واحد مسکونی اعلام خسارت شده‌اند که از این تعداد تاکنون حدود 22 هزار واحد مسکونی ارزیابی خسارت شده‌اند و حدود 22 میلیارد تومان برآورد خسارت شده و حدود چهار میلیارد و 200 میلیون تومان پرداخت شده است. او ادامه داد: اواخر اسفند ماه از سوی بیمه مرکزی درخواستی مبنی‌بر پوشش بیمه اتکایی برای حوادث طبیعی دریافت شد. قرارداد مازاد خسارت برای 12 شرکت بیمه تنظیم شد که تا 25 میلیارد تومان آن را خود شرکت‌های بیمه در حوادث طبیعی پرداخت کنند و مازاد آن را تا دو هزار میلیارد تومان، بیمه‌گر اتکایی پرداخت کند. بیمه مرکزی اعلام آمادگی کرده است و حتی پیشنهاد علی‌الحساب به شرکت‌های بیمه داده‌اند تا شرکت‌های بیمه تقاضا کنند که بخشی از خسارت به صورت علی‌الحساب به خسارت‌دیدگان پرداخت شود.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک پارسیان بانک سپه موسسه ملل بانک ملی ایران بانک سامان شرکت بیمه کوثر بیمه سینا
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها