۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين چاپ

نام اخوان ثالث، مشیری، ابتهاج، انتظامی، شجریان و امیرخانی بر دیوار پایتخت ایران

نام اخوان ثالث، مشیری، ابتهاج، انتظامی، شجریان و امیرخانی بر دیوار پایتخت ایران

اقتصاد میهن: اعضای شورای شهر تهران با نامگذاری خیابان‌های پایتخت ایران به نام شماری از چهره‌های هنری ایران از جمله مهدی اخوان ثالث، فریدون مشیری، هوشنگ ابتهاج، عزت الله انتظامی، محمدرضا شجریان و غلامحسین امیرخانی موافقت کردند؛ اتفاقی بی‌سابقه که انتظار می‌رود، در طول عمر این شورای شهر پایتخت و ادوار آتی شورای شهر تداوم یابد و نام مفاخر ایران، وسیع‌تر بر در و دیوار شهر نقش ببندد و در عین حال به چند خیابان فرعی منتهی نشود.

بر اساس مصوبه اعضای شورا، خیابان سپند در محدوده اقدسیه به نام عزت الله انتظامی، فلامک جنوبی و شمالی در شهرک قدس به نام استاد محمدرضا شجریان، در منطقه 2 خیابان معارف در محدوده اوین به نام داود رشیدی، خیابان 24 متری در سعادت آباد به نام محمدعلی کشاورز، خیابان کوکب در محدوده شهرآرا به نام غلامحسین امیرخانی و خیابان نیلوفر در محدوده اختیاریه به نام علی نصیریان نامگذاری شد.

همچنین خیابان ارغوان به نام هوشنگ ابتهاج، میدان بی نام به نام علی حاتمی، کوچه رهبری به نام سیمین دانشور، کوچه‌ای به نام علی معلم و نیز معابری در منطقه 3 محدوده شهید کلاهدوز به نام های منوچهر آتشی، عمران صلاحی، محمد قهرمانی، بیژن ترقی، اسماعیل شاهرودی، پروین دولت آبادی، اخوان ثالث، سیمین بهبهانی، فروغ فرخزاد، فریدون مشیری، محمدعلی سپانلو، سیدکریم امیری فیروزی کوهی، نامگذاری شد.

در این میان نکته قابل تامل اینکه، شماری از خیابان‌های نام‌گذاری شده به نام چهره‌ها، خیابان‌های فرعی گمنامی است که مشخص نیست با چه منطقی برای چنین اسامی انتخاب شده است. اینکه اسامی گروهی از چهره‌های فرهنگی را بر روی شماری از خیابان‌های فرعی بگذاریم، ممکن است این تصور را به وجود آورد که به واسطه احتمال واکنش تند برخی نسبت به این مصوبه، تصمیم گرفته شده چند خیابان فرعی انتخاب شود تا هم نام‌گذاری صورت پذیرد و هم به شکل نام گذاری انجام شود که هزینه چندانی برای اعضای شورای شهر در پی نداشته باشد و همه چیز به خیر و خوشی رفع و رجوع شود.

کلید واژه‌ها:
دیدگاه کاربران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

بانک سپه بانک دی بانک ملی ایران موسسه اعتباری ملل بانک پارسیان سازمان تامین اجتماعی سازمان خصوصی سازی پست بانک ایران
پربیننده‌ترین
آخرین خبرها